Senna

• Česko Senna: Legenda formule 1 (více)

Dokument sleduje vývoj jeho života od roku 1984, kdy se stal jezdcem Formule 1, až do jeho předčasné smrti o dekádu později. Film Senna zkoumá život a práci trojnásobného světového šampióna, jeho fyzické a duchovní úspěchy na trati, jeho perfekcionalismus a téměř mýtické postavení, které získal po své smrti. Film byl natočen ve spolupráci s rodinou Ayrtona Senny, která dala povolení, aby se právě tento snímek stal první dokumentární sondou do jeho života. Dále spolupracoval i Management F1, který poskytnul zatím neuveřejněné záběry a také Institut Ayrtona Senny, charitativní organizace, která vznikla po jeho smrti a podporuje přístup ke vzdělání pro miliony chudých brazilských dětí. (HBO Europe)

Lucky001

Ačkoliv mě v dnešní době formule 1 příliš nezajímá, tento dokument, o legendě motoristického sportu, jsem zhltnul na jeden dech a celou dobu se mi ježily vlasy na hlavě a chlupy na rukou. Velmi intenzivní a strhující zážitek. ()

Umělec

Výborný dokument, nejzajímavější je určitě část popisující rozpory s Alainem Prostem. Mimochodem si nemyslím, že udělal nejlíp, když v tomto dokumentu vystupoval :-) 5* nedávám jen proto, že jsem koukal na nezkrácenou verzi a nevěděl to dopředu :-) Ve 160 minutách je už trochu moc mluvících hlav a navíc vyprávějících dost rozvláčným tempem. Ale jinak rozhodně jeden z nejlepších sportovních dokumentů, co jsem kdy viděl.... 90% ()

c4p

Vynikající dokument pro masy v zkrácené verzi, něktéré dožene až k slzám. Absolutní lahůdka pro fajnšmekry v nezkrácené verzi(s originálními komentáři soudobých komentátorů, šéfů týmu, protivníků, jejich vzpomínkami atd.). 3 hodiová poezie o klukovi z Brazílie, co měl rád rychlost a nesnášel závodnickou politiku. Celé bych to zhodnotil slovy J. Clarksona: "Nebyl jsem nikdy Sennuv fanoušek, ale po tom co jsem videl spousty záběrů k svého tohole filmu, říkám SENNA je nejlepší." ()

symbiotic

Navzdory trochu nepřesnému obrazu Sennovi složité osobnosti ve prospěch adorizace jednoho z největších jezdců historie F1, jsem tento dokument zhlédl s minimální potřebou kyslíkové výměny. ()

may23

Člověk, díky kterému Brazílie zapomínala na svůj bídný život. Skvěle natočený dokument, který jen dokazuje, jaká rivalita panuje za zdmi paddocku F1. ()

andy_TP

Wow...dvě hodiny a čtyřicet minut za mnou a jako kdyby to byla půl hodina...ani nejde snad už nic dodat, jenom se ponoříte, koukáte a nemyslíte na nic jiného, než že to byl doopravdy šampion, že závod s bariérami v Japonsku byla pěkná prasárna a i když je veliká škoda, že nemohl vyhrát víc závodů, je pořád lepší první květen 94, než, jak bylo řečeno ve "filmu", aby jsme slyšeli ve zprávách, že podlehl v padesáti letech rakovině. F1 sleduji a jen škoda, že v tu dobu jsem ani nevěděl, kdo Senna je a nemohl ho sledovat... ()

JARDAHONDA

Fascinující dokument Brazilského jezdce formule 1. Vyborně zpracované dílo : Rozhovory se samotnými závodníky od počátku jeho náročné kariéry..Vítězství i prohry ,,,,,,,až do samého konce tohoto výborného a uznávaného jezdce F1 Ayrtona Senny..Závěrem :Obdivuji tehdejší náročné podmínky,kde se neřadilo automaticky na volantu,ale manuálně,,,,smekám klobouk,,,,a jakožto jsou auta a rychlost moje krevní skupina,nezbývá než hodnotit plným počtem ***** ()

Lonelybiker

Ayrton Senna. Když mi bylo tak 8 let, dostal jsem po něm odvozeninou přezdívku, kterou jsem nevydejchal a pokaždý mě hodně štvalo, když mi tak bráškové řekli ... Ayrtonovi jsem fandil hodně a přestože si moc nepamatuju rok 1994, kdy se jeho osud naplnil, vím, že to byl jeden z nejlepších jezdců v historii F1. Paradoxně jsem pak nejvíce přál Coulthardovi, který přišel na jeho místo do Williamsu. Dokument je pro mě jako velkého příznivce F1 z konce devadesátých let hodně velkým přínosem. Poskytuje spoustu informaci, které tehdy nemohly spatřit světlo světa a ukazuje, jak byl tento sport zpolitizován a už před 20 lety. To je velká škoda a proto už dávno formuli nesleduju, dnes je to o ničem. ()

sako44

Není to nejlepší film ani dokument, ale jde mi z něj mráz po zádech, formuli 1 sleduji už asi 13 let od roku 99, a jsem rád, že jsem mohl vidět doposud nikdy neviděné záběry. SENNA byl pro brazilce ztělesnění boha. Když senna vyhrál poprvé velkou cenu Brazílie, ty záběry – to bylo něco neuvěřitelného. Za emoce a zážitky dávám jasných 5. ()

Yelush

Geniálny dokument o geniálnom jazdcovi. Film ma aj napriek dlhej stopáži úplne pohltil a keďže som v rokoch 1997-2005 F1 zanietene sledoval (bol som Schumacherista:-) ) bol som rád, že som si takouto formou doplnil informácie z obdobia Ayrtona. Film ukazuje veľa zo zákulisia pretekov či súkromného života Sennu, politiku v jednotlivých tímoch, úspešne poodhaľuje aj charaktery a motívy konania hlavných protagonistov dokumentu a veľmi zaujímavo a emotívne spája osudy nielen Ayrtona ale aj jednej generácie pretekárov a stajní do jednoliateho dramatického celku, ktorý bohužiaľ končí smrťou pretekára, ktorý sa stal ikonou jedného národa a jeho odkaz zostane navždy na celom svete nesmrteľný. 6 hviezd. ()

ogy86

Jeden z nejlepších sportovních dokumentů, jaký jsem kdy viděl, ne-li vůbec nejlepší. Sennova kariéra tam je přehledně chronologicky zpracována, unikátní záběry jak ze závodů, zákulisí, tak i pár "domácích" videí. Zajímavě vylíčen "vztah" mezi Sennou a Prostem - myslím, že Prost asi tento dokument v lásce moc nemá. I přes poměrně dlouhou stopáž film ani na chvíli nenudí, takže se od Ayrtonovy první sezóny až k jeho tragické smrti propracujete poměrně rychle. Právě tahle pasáž je podána suše, bez toho, aby autor dokumentu podsouval nějaké své teorie, což se mi líbí. Jen čistá fakta. Tento film má být poctou pro legendu Formule 1 a tento účel rozhodně splňuje na 100%. ()

Noha88

Tento film mi vrátil všetky spomienky na ten osudný závod. Strašne emocionálny a fascinujúci dokumentárny film. Ayrton vždy bol a bude môj najobľúbenejší pretekár. Od vtedy ako zomrel som F1 pozeral len zriedkavo. Ale keď som sa dopočul, že teraz v F1 preteká Ayrtonov synovec Brunno, tak zase som zažal pozerávať. Držím Brunnovi palce a nech sa mu nestane osudným žiaden závod. (Brunnov otec tiež zahynul na motorke). A soundtrack bol tiež vynikajúci. ()

Tia_

pro člověka, který se okolo závodění pohybuje je krása vidět, že někdo natočil dokument o tak vynikajícím závodníkovi. 5 hvězdiček je zasloužených. I když by tam mohlo být trochu víc těch důležitých věcí .. ale hlavně souboj Senna - Prost :\. Z toho tam je opravdu málo. ()

Icesmell

Tak tohle mě dostalo! Rychlé střihy jako monoposty samotné, napjatá atmosféra vztahů (Piquet), svěží a drtivé závodění, Senna a jeho soukromý život, děsivá nehoda a smrt způsobená uraženým závěsem pravého předního kola, který prorazí hledí přilby a nad pravým obočím vniká do mozku… To vše mě šokovalo a zaujalo; a moc! Režisér snímku Kapadia je znám skvělými reklamními a dokumentárními snímky a tady to dokonale zúročil! Nic nemělo během sledování snímku šanci odtáhnout mou pozornost jinam, podobně asi jako Sennu nic nemůže již nyní oddělit od lásky Boží… „Nada pode me separar do Amor de Deus.“ (Nápis na mosazné desce na hrobě Senny)… ()

positivity

No, myslím si, že toto je najväčší dokument aký som kedy videl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nemám čo dodať... idem dať ešte raz lebo toto je to....!!!Ďakujem moc ze konečne niekto.... POZOR!!! na skrátenú verziu 104 min. to je chyba, prídete o veľa!!!! ()

jardel24

Jsem opravdu rád za tenhle film - je to jakási kronika určité etapy F1 pro širší publikum. Určitě se rád za čas podívám znovu. ()

p.a.n.d.a

Hmm klobúk dole tento filmový dokument o slávnom jazdcovi F1,ktorý sa hrdo hlásil k svojmu brazílskeho pôvodu zachycuje jeho osobný ale hlavne profesionálny život od motokáry cez največšiu slávu v F1 až po trápenie a tragickú smrť. Podla niektorých komentárov môžem potvrdiť, že je to velmi emotívny snímok ale nezábúdajte na to, že toto napísal sám život ! ()