poster

Ďábelské líbánky

 • anglický

  Devilish Honeymoon

Komedie / Fantasy

Československo, 1970, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Bernhardiner
  ****

  Film ukazující skutečnost, že boj muže se ženou je velmi tvrdý a málokdy má vítěze. Stejný nebo ještě tvrdší boj probíhá, když dvě ženy bojují o muže. Vlastimil Brodský je sice geniální vědec, ale i na něj je toho tady trochu moc. S tím mu musí pomoci i chlípný kapitán Jan Libíček s kolegyní Jiřinou Jiráskovou. Možná by bylo lepší zůstat do konce života svobodný a užívat si s mladými kolegyněmi. Ale to by bylo moc jednoduché... Je to vydařená komedie s mnoha černými momenty, ve které občasnou scénáristickou nedůvtipnost zachraňují herečtí velikáni. Kdeže loňské sněhy jsou... takové filmy dneska nikdo netočí, a přitom diváky by si určitě našly, a navíc takových herců už u nás existuje pramálo.. 90%(4.12.2016)

 • J R C Pecuchet
  ****

  Velmi povedená komedie Zdeňka Podskalského, ve které naprosto exceloval Jan Libíček s Jiřinou Jiráskovou. Pozadu nezůstával ani představitel hlavní role Vlastimil Brodský, Jana Brejchová, Iva Janžurová a další. Námět pro tento film napsali společně v té době již manželé Vlastimil Brodský a Jana Brejchová. Ve filmu se objevují scény s postavami, parodující jiné filmy a seriály, např. seriál Hříšní lidé města Pražského s pány Boušem a Mrázkem. Skvělý film !!!(22.2.2011)

 • Deverant
  *****

  Tohle že vzniklo v roce 1970, za počínající normalizace? Neuvěřitelné. Intertextovost, ironie, velmi velmi sexy Jana Brejchová, kapitán Libíček a "Taky zmije? Ano, a protože byla přivázáná za ocas, byla pěkně nasraná." o atomových krytech které byly určeny k výbuchu za úplně jiných okolnostech nemluvě.(28.12.2007)

 • raroh
  *

  Povrchní mišmaš (postmoderna by bylo silné slovo), kterému ovšem chybí kouzlo třeba takového Felliniho (odkazy na Sladký život tu jsou dost zřetelné). Silně odkazový film (Hříšni lidé města pražského, Lipského a Vorlíčkovy komedie, Zločin v šantánu), z nějž mě nejvíce bavily Neckářovy písně, rockový šanson tohoto druhu vůbec nevyčpěl.(2.8.2010)

 • D.Moore
  ****

  Proklatě černá crazy komedie, místy tak suchá, že se z ní práší. Zdeněk Podskalský v ní spojil mnoho druhů humoru od klasické grotesky po satirické špílce a díky obsazení, které je napěchované přímo obdivuhodně, se podařilo všechnu tu legraci jakespatří přenést ze scénáře na filmový pás. Mě osobně nejvíce bavila dvojice Jan Libíček a Jiřina Jirásková a vyzdvihnout musím i velice vtipnou a nápaditou hudbu Angelo Michajlova. "Víš co, miláčku, pojď na procházku." - "A můžu si vzít tu pilu s sebou?" - "Ale poneseš si ji sama."(12.12.2015)

 • - Natáčení probíhalo mimo jiné na Kokořínsku. (M.B)

 • - Spoiler: Zatímco Jan Libíček tady hraje Kapitána „Radu” Libíčka, nadřízeného Bouše a Mrázka, ve Hříšných lidech města pražského (od r. 1968) hrál policistu jménem Hlad, který zatkl a poté předvedl k Boušemu a Mrázkovi domnělé vrahy zloděje Kapra. (Jan.Kanak)

 • - Premiéry filmu se již nedočkala Světla Svozilová, která zemřela předčasně několik měsíců před uvedením filmu, když se opilá vracela domů. (Redyx111)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace