Rodinka (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2011–2012, 2 h 42 min (Minutáž: 27 min)

Styl a vtip Fan Vavřincové je v Rodince zřejmý, přesto tento seriál nefunguje zdaleka tak dobře jako stará dobrá rodinka. Jana Štepánková, Hanzlík nebo Kolářová hrají dobře, myslím, že celkem bez problémů navázali na svoje postavy z původního seriálu. Ale něco tomu chybí. Že by to bylo úpornou snahou vyrovnat se původnímu seriálu? Každopádně hodnocení "odpad" mi nepřijde naprosto adekvátní. Takový shit to určitě není. Zajímavé je, že film má lepší hodnocení jak seriál, přestože většina recenzentů poukazovala na to, že tento styl se nehodí do kina, ale jako seriál do televize.(21.9.2011)

• Tumbik

Návrat legendy se nezdařil... Ale tak je to s většinou filmů/seriálů, není se čemu divit... Noví herci nejsou za prvé tak dobří a za druhé tak sehraní, jako herci z původní Takové normální rodinky. Celkem zklamání... Je to tak na jednu hvězdičku, druhou přidávám za vřelé vzpomínky na bezchybný původní seriál (který je však kvalitativně o několik stupňů výš).(23.12.2016)

• Bayonnet

Tohle se nemělo natáčet, akorát to kazí pověst původní rodinky, která byla dokonalá! A tady to zachraňují herci, kteří byli v původní rodince, ale už v sobě nemají takový elán a nadšení pro roli a ta mladá generace mě tam hodně vadila. Asi největším problémem tohoto sitcomu je, že pokud se někdo pokusí o sarkastický vtip ( kterých je pův. rodinka plná ), tak je podán s lehkostí, že je spíše nudný, a tu reklamu snad nebudu řešit, snad jen: Sponzoři jsou všude..... 2*(18.9.2011)

Původní rodinku znám. Ale nehodlám tuhle házet do odpadu jen kvůli tomu, že se někdo rozhodl natočit pokračování, které profituje ze zavedené "značky". Rodince je třeba dát šanci. Tohle pokračování totiž není nijak příšerné. Trio původních herců má totiž jistý nadhled a své postavy hrají s lehkostí (zvláště Jana Štěpánková). Právě mezi triem probíhají nejzábavnější slovní výměny a ano, já se i pobavila. Větším problémem je mladší generace. Kam čert nemůže, strčí Vondráčkovou, ovšem k téhle slečně mám nesympatie odpradávna. Sympatická je Lenka Vlasáková, která jinak také nepatří mezi mé oblíbenkyně. Celkem příjemný je i projev hororové Manči. Na nervy leze jedině postava Nadi Konvalinkové, protože její "slevy slevy slevy" po chvíli nudí a produkt placement z ní trčí na všechny strany. Rodinka není nic výjimečného a patří spíše k milému průměru. Zapřísáhlí milovníci původní Rodinky tuhle jistě hodí do odpadu, jenže tam už místo zabírá příšerná adaptace Novy, na kterou se tady zapomíná. Ta totiž byla vyloženě příšerná a to Rodinka od Primy není.(16.9.2011)

• kingik

Nové setkání se starými postavami přinese divákům jen zklamání a omšelá vzpomínka na kdysi výjimečně hrající hereckou gardu se rázem teleportuje k Lucii Konečné. Špatná scenáristka pokračovala ve své devastující činnosti a za svoji další oběť si vyhlédla pokračování legendárního sitcomu, u něhož do nestravitelné úrovně přepracovala práci Fan Vavřincové, která televizním divákům dala vtipnou, anti-socialistickou rodinku, která svého času ve své rozlehlé vile originálně a po svém řešila nesmrtelné rodinné etudy. Ti nejkvalitnější herci podávali ty nejkvalitnější výkony. Nyní torzo vegetujících herců z původní sestavy podává ty nejmizernější herecké výkony. Určitě je za ztrátou formy i to, že jsou o 40 let starší, ale klíčovým fiaskem je neforemně spatlaný scénář, v němž není ani památky po tehdejší kvalitě a vtipné invenci, která bavila diváky po generace. S tímto sitcomem má před sebou divák současný stav seriálové tvorby, který je dlouhodobě zmítán křečí a je vykoupen lacinými a velmi slabými nápady scenáristky bez talentu, která není schopná utvořit, byť jen drobný náznak sofistikovaného dialogu. Hanzlík zapomněl hrát, Štěpánková působí unaveně, Kolářová se z nulového scénáře snaží vytřískat setinu hereckého uchopení role, ale Káča, Pavla a Zdeněk už prostě vtipní nejsou. Omladina kolem nich je pak typickým vzorcem dnešního herectví, které blbý scénář jenom podtrhne. Dušan Klein zlikvidoval auru původních postav, když jeho nezdařilé režijní podání je jeden velký zmar, které znásobuje neschopnost a neohebnost scénáře, v němž už není ani místo pro rutinu, ale jen pro seriálový odpad, kdy je vše úplně špatně. Takhle se Rodinka vracet neměla. Kvalitní divácký zážitek z ní není. Milovníci propadů kvality do padesáté toalety si však jistě přijdou na své. 0%(24.7.2015)

• - Seriál vznikl jako pokračování seriálu Taková normální rodinka (od r. 1971) po 40 letech. Na rozdíl od původního seriálu však sousedku Květu Zdeborovou nehraje Jiřina Bohdalová, ale Naďa Konvalinková. (Willy Kufalt)

• - V původní rodince hrají raubíře kluci Hybšovi, tak tady je hrají „kluci“ Formanovi. (JT19)