Rodinka (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2011–2012, 2 h 42 min (Minutáž: 27 min)

• Olík

Dělám to málokdy a hlavně to dělám strašně nerad, ale jsem nucen ohodnotit seriál jako celek již po odvysílání jeho druhého dílu. Bohužel ten někdo nahoře nám dal jen omezený čas, zatím co ten někdo dole neustále chrlí další a další minuty kvalitnější zábavy než pan Klein a tudíž mám strach, že právě skončený díl je i dílem posledním, který jsem měl tu „čest“ zhlédnout. Ale i to málo co jsem viděl, mi stačí k tomu, abych si udělal obrázek o volném pokračování legendárního seriálu. Není to hodné původní rodinky, není to hodné odkazu Rosůlkové, Medřické, Řehoře nebo Cupáka, není to hodné herectví Hanzlíka, Štěpánkové nebo Kolářové a už vůbec to není hodné Poldinek (ať už to jsou ty původní nebo ne).(27.9.2011)

Takova Normalni rodinka po 40 rokoch. Pokial pra Takova Normalni rodinka bola normalizacna kvalitva, tento serial uz nedosahuje urovni povodneho z roku 1971. Ale stale pre mna dobre : dobre sa mi pozeralo na Hanzlika /Romance pro Kridlovku/, Luciu Vondrackovu /Helena Vondrackova je jej teta/ ... dalo sa to dobre zniest : 66 %(2.10.2014)

• dogrose

Otřes. Odnikud nikam, žádný vtip, trapné dialogy. Herci statují. Pavla poprvé v životě vidí varnou konev (ačkoli nelze přehlédnout, že je původní dům moderně zařízen), Zdeněček zničí, na co sáhne a přitom neustále opakuje repliky z původní verze. Neustálé odkazy na původní sitkom nepůsobí jako svěží aktualizace, ale jako trapná vycpávka, protože čím jiným vyplnit čas, když děj to nemá a jako konverzačka je to naprosto bída. Nevěřím svým očím, že tohle točil Klein. A to přehlížím, že jim to nevychází časově (věk Lucky Vondráčkové). Původní sitkom pokládám za geniální a dosud nepřekonaný z řady důvodů: scénář s dobře vystavěnou kompozicí a gradovanou zápletkou, vtipné dialogy, perfektní herecké obsazení, takže místy se improvizovalo a vůbec to nevadilo, vtipná témata odvozená z (tehdejšího) reálného života. Je mi smutno, že vynikající herci jako Hanzlík, Kolářová a Štěpánková hrají tohle. A to jsem myslela, že mne po letošní premiéře Saxany už nic horšího nečeká. Proč se takové věci točí? Chybí tvůrcům sebereflexe? Zkoušejí, co snese konzumní divák?(4.10.2011)

• RonaMidu

no,možná,že někteří oblibovatelé současných seriálů a ti,co neviděli původní seriál,se nekaboní....já docela jo,nemám ráda "po sto letech"...a občas se děsím,že na mě jednou odněkud vybafne film nebo seriál například Píseň pro Rudolfa III - příběhy potomků....proč ne?někteří původní herci ještě přece žijou...(28.12.2012)

• Tumbik

Návrat legendy se nezdařil... Ale tak je to s většinou filmů/seriálů, není se čemu divit... Noví herci nejsou za prvé tak dobří a za druhé tak sehraní, jako herci z původní Takové normální rodinky. Celkem zklamání... Je to tak na jednu hvězdičku, druhou přidávám za vřelé vzpomínky na bezchybný původní seriál (který je však kvalitativně o několik stupňů výš).(23.12.2016)

• - Seriál vznikl jako pokračování seriálu Taková normální rodinka (od r. 1971) po 40 letech. Na rozdíl od původního seriálu však sousedku Květu Zdeborovou nehraje Jiřina Bohdalová, ale Naďa Konvalinková. (Willy Kufalt)

• - V původní rodince hrají raubíře kluci Hybšovi, tak tady je hrají „kluci“ Formanovi. (JT19)