Rodinka (TV seriál)

Komedie / Rodinný

Česko, 2011, 6x30 min

Původní rodinku znám. Ale nehodlám tuhle házet do odpadu jen kvůli tomu, že se někdo rozhodl natočit pokračování, které profituje ze zavedené "značky". Rodince je třeba dát šanci. Tohle pokračování totiž není nijak příšerné. Trio původních herců má totiž jistý nadhled a své postavy hrají s lehkostí (zvláště Jana Štěpánková). Právě mezi triem probíhají nejzábavnější slovní výměny a ano, já se i pobavila. Větším problémem je mladší generace. Kam čert nemůže, strčí Vondráčkovou, ovšem k téhle slečně mám nesympatie odpradávna. Sympatická je Lenka Vlasáková, která jinak také nepatří mezi mé oblíbenkyně. Celkem příjemný je i projev hororové Manči. Na nervy leze jedině postava Nadi Konvalinkové, protože její "slevy slevy slevy" po chvíli nudí a produkt placement z ní trčí na všechny strany. Rodinka není nic výjimečného a patří spíše k milému průměru. Zapřísáhlí milovníci původní Rodinky tuhle jistě hodí do odpadu, jenže tam už místo zabírá příšerná adaptace Novy, na kterou se tady zapomíná. Ta totiž byla vyloženě příšerná a to Rodinka od Primy není.(16.9.2011)

• Tommassi3

Přiznám se, že ani původní Dudkovu Takovou normální rodinku nijak zvlášť v oblibě nemám, nicméně její vybroušená situační komika, v našich poměrech až nevídaná, společně s tou kouzelně absurdní (ne)normálností členů rodiny ji rozhodně činí seriálem velmi kvalitním, a tak ačkoliv mnoho původních členů nezbylo, zdá se jistě příjemné sledovat nové příběhy starých známých, brnkajíce na strunu nostalgie.. Protože však došlo nejen k žánrovému posunu a zejména výměně scénáristky, když Fan Vavřincovou nahradila naprosto tragická seriálová hráčka Lucie Konečná, stojí tenhle seriálový, dejme tomu, sequel výhradně na hereckých výkonech, když většina zúčastněných dělá co může, na co má, mezi nimiž naprosto ční jako vždy skvostná Jana Štěpánková, které ta ironická poloha nesmírně sluší snad odjakživa.. Když nakonec Dušan Kain - Jo, pardon, vlastně Klein !! ;) - znovu zabijí svou vlastní pověst, vzniknul poněkud slabý patvar, navíc bez jakéhokoliv rukopisu naprosto antirežisérský, a tak to shledání po letech hodně zhořklo..(21.4.2015)

• Bayonnet

Tohle se nemělo natáčet, akorát to kazí pověst původní rodinky, která byla dokonalá! A tady to zachraňují herci, kteří byli v původní rodince, ale už v sobě nemají takový elán a nadšení pro roli a ta mladá generace mě tam hodně vadila. Asi největším problémem tohoto sitcomu je, že pokud se někdo pokusí o sarkastický vtip ( kterých je pův. rodinka plná ), tak je podán s lehkostí, že je spíše nudný, a tu reklamu snad nebudu řešit, snad jen: Sponzoři jsou všude..... 2*(18.9.2011)

• dogrose

Otřes. Odnikud nikam, žádný vtip, trapné dialogy. Herci statují. Pavla poprvé v životě vidí varnou konev (ačkoli nelze přehlédnout, že je původní dům moderně zařízen), Zdeněček zničí, na co sáhne a přitom neustále opakuje repliky z původní verze. Neustálé odkazy na původní sitkom nepůsobí jako svěží aktualizace, ale jako trapná vycpávka, protože čím jiným vyplnit čas, když děj to nemá a jako konverzačka je to naprosto bída. Nevěřím svým očím, že tohle točil Klein. A to přehlížím, že jim to nevychází časově (věk Lucky Vondráčkové). Původní sitkom pokládám za geniální a dosud nepřekonaný z řady důvodů: scénář s dobře vystavěnou kompozicí a gradovanou zápletkou, vtipné dialogy, perfektní herecké obsazení, takže místy se improvizovalo a vůbec to nevadilo, vtipná témata odvozená z (tehdejšího) reálného života. Je mi smutno, že vynikající herci jako Hanzlík, Kolářová a Štěpánková hrají tohle. A to jsem myslela, že mne po letošní premiéře Saxany už nic horšího nečeká. Proč se takové věci točí? Chybí tvůrcům sebereflexe? Zkoušejí, co snese konzumní divák?(4.10.2011)

Takova Normalni rodinka po 40 rokoch. Pokial pra Takova Normalni rodinka bola normalizacna kvalitva, tento serial uz nedosahuje urovni povodneho z roku 1971. Ale stale pre mna dobre : dobre sa mi pozeralo na Hanzlika /Romance pro Kridlovku/, Luciu Vondrackovu /Helena Vondrackova je jej teta/ ... dalo sa to dobre zniest : 66 %(2.10.2014)