Pod kůží

• Velká Británie Under the Skin (více)

Scarlett Johansson je vyslána na Zemi mimozemskou korporací, aby zde splnila zvláštní misi. Vezme na sebe podobu dokonalé a neodolatelné ženy a využívá své přednosti k lovu neopatrných stopařů, které pak unáší na svoji planetu, kde je lidské maso považováno za naprostou lahůdku. Čím déle na Zemi pobývá, tím víc ji to k lidem přitahuje. To je však v rozporu s její rasou. (oficiální text distributora)

Ant

Neskutečně znepokojivé od první do poslední minuty. Upřímně absolutně netuším, co jsem to viděla, ale bylo to tak fascinující, že jsem od toho nemohla odtrnout oči. Kdo v dnešní době dokáže s tak chladným pohledem natočit film, co šokuje, aniž by sklouzával k něčemu, co nemá opodstatnění? Samozřejmě se Skotskem v záběru se atmosféra tvoří lehce. Po konci filmu jsem vážně nevěděla, jestli si to mám pustit ještě jednou nebo jít na terapii. Dokonalé spojení hudby a obrazu, který tepe do jejího rytmu. ()

Pedestrian

Čím víc nad tím přemýšlím, tím lepší to bylo. Podmanivé, minimalistický projev Scarlett a depresivní hudba. Do Varů jako vyšitý. ()

Arsenal83

Na tomto pracoval Glazer 10 rokov a stratil na tom 6 milónov dolárov... Pritom jediné, čo dokázal, je vyzliecť Scarlett a nechať ju nahú, polonahú alebo skoro nahú pobehovať po lese a iných destináciách, kde si prostredie priam pýta odhodiť šaty. Nič iné na tomto filme nie je a ostane zapamätateľný len pre tú Scarlett. Otázka je či to Glazerovi za to stálo. Ale zlé jazyky tvrdia, že mu stálo, ale že riadne. ()

dopitak

Kryštof Hádek sežraný Scarlett Johanssonovou! To musíte vidět. Pardon, teď jsem vyzradil to nejzajímavější, protože film by mohl uspávat hady. Hudba skvělá, kamera slušná, ale atmosféře celkově bohužel ještě trochu chybí. Absence vysvětlení nevadí, ale Scarlett to zrovna dvakrát nesluší, což je kámen úrazu. Jako dokument o Glasgow slušný. Nahá možná je, ale vidět je houby! ()

Chrustyn

Těžký sci-fi art, který nezaujme ani neustále nahou Scarlett Johansson. Na druhou stranu, takové umění jen tak neuvidíte. ()

mat.ilda

Neviditelná ruka vesmírného masného průmyslu vám v tomto nelítostném experimentu odteleportuje potencionálního favorita dřív, než si ho stačíte oblíbit... nicméně, i přes značně unylou formu jsem civěla jak uhranutá a dmula se pýchou nad vlastním druhem poté, co jsem zjistila, že na úchyláky jsou i emzáci krátký... ale jinak je tu hezky, viď, Scarlett ;-) ()

jojinecko

Artový (?) "buď - alebo" film, ktorý odporúčam aj tým, ktorý radi pozerajú na to, ako niekto šoféruje, tu si to užijú!. Teším sa každému filmu so Scarlettkou, ale tu mi fest nesedela (áno, aj také sa dá:)). ()

Flakotaso

Ou shit, tak tímhle Glazer doslova rozkopl dveře mezi současné špičkové filmaře (až si říkám, kde se v něm taková nekompromisní vize vzala). Konečně něco, co se dá zaškatulkovat jako scifi (sice brutálně artové), ale vypadá to j i n a k. Realistická estetika, málo umělého osvětlení, nerytmizovaný střih. Většinou statické, přesto tekutě působící a vnitřním pnutím po okraj naplněné obrazy. Těžkotonážní minimalistická hudba, nula dialogů (a když už, tak božský skotský přízvuk) a nejlepší role Johansson. Trochu mě z toho vytrhl akorát ten Hádek, i když vlastně do tak enigmatického filmu i ta podivná podivná potápěčská scéna seděla aneb "myslel jsem, že mi chceš šlohnout ručník". Teď už se nedivím, že to v Cahiers dali mezi nejlepší filmy roku. ()

virus10

Těžce stravitelný film, určitě ne pro každého. Atmosféra komorní, ba dokonce lehce depresivní a monotónní. Celkem mě překvapilo, že si Scarlett Johansson vybrala takový film, ale určitě nezvolila špatně. Chvilka slávy Kryštofa Hádka po boku Scarlett taky stojí za řeč, zajímalo by mě, jak se k takový roli dostal. Hodnocení na hraně 3-4*. ()

honajz

Taková moderní verze Lifeforce, kterýžto film sice byl béčko až na půdu, ale kdyby sem Glazer pár béčkových atributů propašoval, vůbec bych se nezlobil. Film je totiž bohužel silný v naprosto nepodstatných oblastech (má skvělou kameru, lokace, až dokumentární a fascinující záběry všedního života v Irsku, a dokonce tady hraje český herec Kryštof Hádek), ale v těch podstatných tragicky selhává. Je zbytečně přespříliš a až únavně dlouhý, repetitivnost obrazů ubíjející, myšlenka v tom moři pomalých obrazů utopená podobně jako ti chlapi v černé břečce, a skutečně by se mi líbilo, kdyby to raději mělo akčnější háv (motorkáři by samozřejmě trochu víc dominovali, ale proč ne?) a razantnější tempo. Jako jo, v některých drobných momentech (třeba když on ji bere na hrad a ona se bojí dovnitř, jako by čekala taky podraz, jaký ona chystá furt chlapům) je to silné, závěr dobře udělaný, ale celkově je to podobné jako když ve špinavém moři hledáte perlu. Jinak Scarlett fakt žádná kočka není a koukat na její nijak sexy postavu a velkou prdel a tlustá stehna mne nijak nebralo. ()

Othello

Pokud se dokážete naladit na obrazy typu nahý muž s elefantiozou opatrně našlapuje po vlhké zarostlé louce pod nadranním nebem, čeká vás místy dechberoucí vizuální mana. I přesto, že pod kůží zadumaného heavyartu se vlastně skrývá příběh o malé mořské víle, kde se změna černem definované protagonistky znázorňuje jejím spojením s bílou mlhou či sněhem. Oficiální text distributora se s tim tentokrát koukám dost nesere. ()

luka4615

Přídomek "zvláštní" je u tohoto snímku ještě poměrně slabé slovo. Under the Skin krásně zpracovaný, umělecky barvitý film, při kterém jsem měl pocit naprostého pohlcení dějem. Celkový dojem pravděpodobně více umocnil výborný soundtrack a také to, že v hlavní roli se představuje skvélá Scarlett Johnasson. Váhal jsem s plným bodovým ohodnocením, ale ta hluchá místa (hlavně ty scény kde se bezcílně jezdí dodávkou), začala působit po nějákém čase poněkud nudně a monotónně. ()

JASON_X

No... Přiznám se, že jelikož jsem nečetl knihu (zatím), tak absolutně nevím, jak bych na tenhle film reagoval, kdybych předem nečetl jeho anotaci. Pokoušel jsem se ho tedy vnímat jako sci-fi horror, ale moc přesvědčený jsem nebyl... Scarlett Johansson sbírá osamělé chlápky, nabudí je svým měkkým tvarohovitým zadkem a pak je nahaté a se ztopořenými pyji lifruje mimoprostorem kamsi... údajně na jinou planetu, kvůli chutnému lidskému masu. Ale pochybuju, že bych onu pointu takhle pochopil, kdybych si ji předem nepřečetl. A to přitom nejsem tak úzkoprsý a jednosměrně omezený, abych si nedokázal vychutnat nějaký experimentální a jinotajný art. Ale tohle... tohle na mě asi bylo experimentální až příliš. Trochu rozpačitě dávám třetí hvězdu za pěknou Scarlett, za zajímavě tíživou až zlověstnou atmosféru, za bizarní konec se svlékáním kůže a hlavně za scénu se zdeformovaným chudákem, to byla fakt síla. A v knihovně hned hrábnu po knižní předloze. ()

Morholt

Glazer potřetí a opět zvláštně a osobitě. Tentokrát je to hypnotický trip po Skotsku s jednou mimozemšťankou, která se na lidstvo začne dívat jinak, než jako na laskominu pro horních 10 000 emzáků. Možná trošku dlouhé, ale kaledonská krajina je natolik nádherná, že se to občasné natahování dalo překousnout. Navíc Scarlett Johansson konečně ukázala to, co dělá ženskou ženskou. Pobaví i potěší Kryštof Hádek v roli surfaře z Čech. Docela by mě zajímalo, jak se zrovna k téhle roli dostal. 70% ()

Katullka

Jsem si to dala na seanci ve vane a proste! Nejvic me tam bavilo to vyuziti sexbombovosti Johansson. Absolutne genialni posun. A jeste k tomu, kdyz si uvedomujete, ze jeji typologie krasy je mimo ty klasicka meritka. A to Skotsko, a ten Hadek. Ta hranice realisticnosti... dokumentarniho postupu. Vyjmecny film. Skoda jen, ze to zaspala ceska distribuce... klasicky. ()

ScarPoul

Vizuálne pôsobivé a uhrančivé dielo. Sprievodca je Scarlett a myšlienka je skrytá v každom jednom políčku dezilúzie, obklopujúcu celý kaleidoskop malých osudov. Rutina a šedivosť rozhodnutí je postavená k prapodivným postavičkám s nepeknými osudmi. Sloní muž, rodina vs. more, alebo odkrývanie najhnusnejších vecí v nás samých v Glazerovom podaní. Nepovie nič viac než by mal. Neukáže nič čo by nám dalo aspoň ako takú predstavu na čo sa vlastne pozeráme. Na konci príde zotrenie pomyselnej hranice medzi životom a smrťou, zlom a dobrom a dostávame sa do stavu akejsi prapodivnej katarzie. K tomu psychadelická hudba a obnažená Scarlett. Kameraman sa hrá a herci sa snažia dávať pocity, bez výrazu a slov. Ak ich zachytíte, paráda. Ak nie, dajte tomu ešte šancu. Takýchto filmov je trestuhodne málo. ()

maseer2

atmosférický a hypnotický počin, u nějž nečíst před zhlédnutím popis filmu, tak divák absolutně netuší, která bije.. ostatně příliš jsem to nepobíral, i když jsem obsah četl, a to neustálé ježdění odněkud někam ve tmě nebylo zrovna moc záživné, takže za mě slabší 3*.. ()

Mr. Lobo

Takový (pa)art, že se z toho úplně vytratil jakýkoliv film. Glazerovi napíšu, ať mi pošle aspoň kilo za to, že jsem to dokoukal. Jediné, co mi to připomnělo, byla ta kokotovina Post Tenebras Lux - a to vůbec není dobrá reminiscence. A přitom to ze začátku nevypadá vůbec tak špatně. Tváří se to jako pěkně nezávislé hororové sci-fi, ale když za chvíli zjistíte, že je to pořád to stejné dokola a dokolečka, bez jakékoliv šance na to vidět něco zajímavého, začíná jakýkoliv zájem uvadat. A poslední tři čtvrtě hodiny se děje ještě větší kulový a Scarlett už prakticky ani nemluví. Záběr, kdy si minutu dává do úst vidličku dortu, jsem málem obrečel. ()