Seznam smrti

• Velká Británie Kill List (více)

Seznam smrti režiséra Bena Wheatleyho je šokující mix žánrů, který aspiruje na titul nejlepší horor roku. Skvělá směs rodinného dramatu, akčního thrilleru a strašidelného psycho-hororu vypráví příběh bývalého vojáka, jenž se stal nájemným vrahem a sestoupil do nitra lidské temnoty. Osm měsíců po katastrofálně zpackaném zásahu v Kijevě je fyzicky i psychicky natrvalo poznamenaný Jay dotlačen kolegou Galem, aby přijal nový úkol. S tím jak proniká do znepokojivě bizarního prostředí, kde má zakázku provést, se Jayův vlastní svět začne rozpadat až ho strach a paranoia stáhne k děsivému bodu, z něhož není návratu... (oficiální text distributora)

Šakalík

Velmi podivné, velmi temné a svým způsobem mysteriozní dílo z britské filmové kuchyně. Zpočátku to vypadalo na obyčejné drama o zabijákovi ve výslužbě. Jenomže pak to řádně potemnělo, zamlžilo se a postupně dramaticky bobtnalo, až to dospělo do absurdního finále, které jsem při vší snaze nepochopil. Filmu se nedá upřít zajímavé pojetí, které je tíživě znepokojivé a přitom docela svižné, takže diváka nenudí. Některé scény jsou docela silné (vyslýchání pedofila, naháněčka v katakombách), jenomže celým snímkem se jako červená nit táhne palčivá otázka – co tím chtěl básník vlastně říct? Přesto film za podívání určitě stojí, už jenom pro jeho prazvláštní atmosféru. ()

Kejdlo

Tak jsem se jako poměrně neznalý divák hororů konečně podíval na hororový film. A on to k mému neštěstí horor nebyl. Spíš jen nuda k posrání s velmi podivným vývojem , kde ani to občasné násilí nepomůže. Kdo v tom vidí něco víc než jen zpatlaninu, tomu upřímně závidím. 3/10 ()

Spike23

Až nečekaně kvalitní thriller, jehož tempo bylo s mojí novoroční kocovinou dokonale synchronizované, že jsem byl schopný si ho vychutnat jako nikdy jindy. Chytlavý a šokující děj, který ze začátku je to poslední, co by člověk čekal. Nebýt konce, tak je nejspíš těch 5* naprosto jasných. Doporučuji každému, kdo za posledních pár měsíců je stejně jako já otráven všemi těmi v lepším případě špatnými filmy a v horším případě nadprůměrnými filmy, které stejně nedokáží uspokojit. SIce nejspíš po zhlédnutí bude ta deprese ještě horší, ale aspoň budete vědět, že kvalitní filmy zcela nevymizely. ()

klukluka

6.4.2018: Děje se mi něco podivnýho. To, co mi před pěti lety přišlo ohavně pitomý, je pro mě sice dál ohavný, ale jinak zatraceně dobrý a zajímavý. Britský Pulp Fiction. Ten závěr přepálili a překombinovái, ale jinak se mi to vážně líbilo. Nejhorší mi na tom filmu momentálně připadá ten můj původní komentář. Co mě tehdy kouslo? ////20.1.2013: Ke sledování Seznamu smrti mě přivedla pochvalná recenze uživatele, kterému se stejně jako mně velice líbila česká Vendeta. V názoru na Seznam smrti se ale neshodneme. Snad je to tím, že od Vendety jsem si původně nesliboval vůbec nic, zatímco na Seznam smrti jsem se mimořádně těšil. O to větší bylo zřejmě moje zklamání. Chyba přitom může být ve mně. Asi bych tento film neměl brát tak vážně. Jeho tvůrci ho totiž vážně evidentně nebrali. Z čeho tak soudím? Vybavili ho rozplizlým, stupidním příběhem, nesmyslnými dialogy, naprosto nepochopitelnými mozkovými pochody hlavních hrdinů a scénářem na úrovni žáků třetí třídy. Všechno pak nakonec vyšperkovali závěrem, který dává důvod k pochybnostem o jejich duševním zdraví. Jestli se staráte o to svoje, tak si tenhle děsnej biják nechte klidně ujít. ()

Devadesát Dva

Z rodinného dramatu se film přesune do o úroveń lepšího hitmanovského thrilleru a skončí v tom nejlepším, až u hypnotického drsného hororu. Naháněčka v tunelech je fakt ostrá záležitost, stejně jako závěr. Wheatley je talent, to se nezapře, ale jeho filmečkům něco chybí, snad to ještě hledá a snad to i brzy najde. Viděl jsem od něj zatím jen dva kousky a je to dost odlišná a divná směs, než to, čím vás krmí mainstream. Vždycky to má pár pozoruhodných momentů. Ten konec jsem ale tak nějak očekával. Tentokrát hodnotím lépe, i přestože se mi 'Pole v Anglii' tématicky líbilo víc a filmařsky mi připadalo čistší a vizuálně působivější, tohle byla vážně silná a temná šleha. ()

Hanys_

Ta počáteční večeře sice byla parádní a i pak to vypadalo minimálně na solidní gangsterku o nájemných vrazích (pár scén bylo perfektních (kladivo!), ale zhruba od půlky jsem to už přestával pobírat až jsem se tím filmem doslova pronudil. Závěr šokující, ale spíš než údivem otevřenou hubu způsobil jen zakroucení hlavou...Navíc nechápu koho napadlo dát tohle do škatulky horror.. 5/10 ()

Corpsegrinder

Vůbec jsem netušil do čeho jdu což se nakonec ukázalo jako plus. Zhruba hodinu netušíte o čem film je. Nakonec se z toho vyklube netradiční pagan cult horůrek a vůbec ne špatnej, je to takovej ten film ze kterýho máte divnej pocit ještě pár dní. Scéna v lese následovaná tunelama totální masakr. ()

SpaceOdyseus

Thriller hutny jak povestna londynska mlha, temne drama co graduje do hodne tiziveho finale, skvele zahrana psychologicka pecka, tizive natoceny mysteriozni mindfuck. ()

HonzysKISS

Začátek celkem dobrý, prostředek výborný a konec takový až moc předvídatelný. Moc se na tyhle „krimi“ filmy nedívám, ale tenhle je takový hezky natočený a pojatý. Dva parťáci, jeden klasicky starší rozumnější a druhý trochu problémový. Plánování, vraždy, domluva se šéfem, to všechno se mi líbilo, působilo to strašně reálně, ale pak přišel takový slabší závěr, i když měl aspoň něco málo do sebe. Nápad to nebyl špatný, ale pojal bych to nějak líp. Dávám aspoň větší plus za herecké výkony a scénku s kladivem, ta byla celkem supr. Nejradši bych dal čtyři hvězdičky, ale je to takový ten průměrný film, na který se bohužel lehce zapomene. ()

Disease

Divný film, divné herecké výkony, ale tak nějak zajímavě divné. Sociální a rodinné drama s horrorovými prvky. Ti Británci jsou blázni... ()

iampatrik

80% Pokud překousnete (v porovnání se zbytkem filmu) nudný úvod, otevřete si dveře k neskutečně syrovému, temnému, psychologickému thrilleru, který je dobře zahraný, dobře natočený, s dobrým hudebním doprovodem. ()

MkSallam

Dvě malé výtky: sem tam ujede střih a konec přijde příliš rychle. Jinak velmi zajímavá žánrová práce, chytře budovaná pomyslným rozdělením na tři akty (klidný matoucí úvod, práce, "shit hits the fan"). Místní hodnocení je podivné. Mě osobně vyhovuje, že film neodpoví na některé otázky a nechá diváka, aby si sám zpracoval a urovnal detaily. Vysvětlovačka by ten film zabila a ubrala na jeho síle. ()

Cong

"Temné a atmosférické"? Ale jo, dejme tomu. "Psychoanalytické přesahy". Spíše hodně chtěná póza a naděje tvůrců, že si je tam přemýšlivý divák už nějak vyprojektuje. "Multižánrovost"? Já bych se v tomto případě přiklonil ke vhodnějšímu odbornému termínu "slátanina". "Zábavnost"? Za mě, ani náhodou. ()

Dman

Me se to libilo. Hned uvodni scena u vecere je pro me herecky zahrana uplne super a cloveka jen tak nenecha odejit uz jen pro to, aby se dozvedel, proc se to vlaste jmenuje "Kill List" :) .. potom najednou celej ten pad filmu do necekanyho brutalniho stinu najemnych vrazd...sice docela masakr a presto ze jsem kolikrat fakt zatnul zuby, tak me to chvilema i vtipne pobavilo :) Ben Wheatley je pro me zatim neznamy clovek, ale urcite mu dam dalsi sanci a abych nezapomel, treti hvezda je urcite pro kameru! ()

LBsmoke

špatné, sice spousta zajímavého a spousta drsňáren, ale chabě nepoutavě natočené.. prostě při zpětném přemítání filmu si člověk uvědomí co tam všechno bylo.. finanční domácí drama, ´asi psychouš´ hl. postava, profi zabijáci, kill kladivem, lidi s proutěnýma maskama, sektářské zabíjení žen, rádoby šokující závěr.. a nic z toho nefunguje .. podání je tak nezajímavé, že je to vlastně fuk a dodívat se na to byla jen nudnost ()

Oralfabet

Scéna s plyšovými meči ze začátku filmu je tak očividným případem foreshadowingu, že by mi vlastně vyspoilerovala konec, kdybych na ní do té doby díky všem těm naháčům s pochodněma nezapomněl. Jinak je to celkem povedený, zajímavě sestříhaný mindfuck s nějakým tím ultranásilím a hodně bizarním závěrem. 7/10 ()

wampire23

Veľmi zvlášte pocity mám po bezprostrednom zhliadnutí. Asi budem po dopísaní tohto komentáru ešte chvíľu premýšľať, čo som to vlastne videl. Teraz viem len toľko, že na konci som bol dosť šokovaný. A to mi od filmu stačí. ()

Illy

Film skáče mezi žánry, což někomu nesedne. Vztahové drama, hitmanovský film a ...závěr dost překvapující. Pro mě rozhodně zajímavý snímek. ()

Wheatley útočí na věžák

Wheatley útočí na věžák

12.01.2014

Britský režisér Ben Wheatley se v současnosti řadí mezi malou skupinu kritikou ceněných filmařských autorů renegátů – tvůrců, kteří netočí konvenční filmy, vybírají si vlastní témata, často velmi… (více)