Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Loki_Six

"Rule #1: Make sure you know everything about those you visit. 2: Never spend more than 10 minutes. Every extra minute increases the chance of someone returning home unexpectedly. 3: Do not leave DNA traces. 4: Don't waste time getting an expensive reproduction. Even a simple forgery will go unnoticed for weeks. 5: Sooner or later, one of two things will happen. You find a work of art so valuable that you never need to worry again, or... you'll get caught." ()

bruceman7

Vždycky říkám, že kniha je lepší než film. Bohužel jsem byl nucen tento shlédnout v opačném pořadí (i když nevím, jestli bych se vlastně do předlohy pustil i tak). Moc extra dojem to na mě neudělalo – kniha může být dobrá, ale její převod nic moc. Na první pohled to zapůsobilo jako nějaký nízkorozpočtový videofilm. Navíc jsem si to byl nucen užít s dabingem, hrůza. Takhle je to pro mě za 4/10 ()

integer

Po pár dnech jsem byl nucen své původní hodnocení snížit. Jinak precizně zpracovaný a gradovaný thriller bohužel nabourává několik nepřehlédnutelných nelogičností. ()

F.W.Colqhoun

Já vs. Lovec hlav byla náhoda, jíž jsem šel naproti obsedantní potřebou návštěvy kina, kam jsem chtěl více-méně stůj co stůj. Podezření, že se někdo pokouší vytěžit na senzaci Stiega Larssona (podle vzoru seveřan-jako-seveřan), se nepotvrdily; tedy vlastně ano, ale s ohledem na kvalitu by to mohlo být i obráceně; v Aeru ani tentokrát neudělali chybu. Film je totiž podstatně lahodnější, než poněkud klišoidní jednička (a dvojce a trojce nemá cenu hovořit) zpracování Milénia. V ohnisku nacházíme postavu zamindrákovaného kariéristy s dobrým srdcem (práce v personální agentuře napoví), který se svými handicapy bojuje diskutabilním, ale sympatickým způsobem. Osírá totiž idioty. Kolem jeho ženy, valkýry, která měří přibližně o půl metru víc než on, se to ale rojí nadsamci, a tak se má co ohánět. Věčný nedostatek peněz ho přivede do několika nezáviděníhodných situací... Příběh je jedním z těch, pro něž mám obzvláštní slabost – o nešťastníkovi stíhaném mocnými nepřáteli. Hlavní představitel během sta minut morfuje mezi podobami Jamese Spadera, Stevea Buscemiho (jak poznamenal už někdo rychlejší přede mnou) a Michaela Stipea circa v období „Daydreamer“. Ideální antihrdina. Se scénářem (a asi i předlohou, které jsou nyní plná knihkupectví) se to má tak 40:60. Syžet se v celku drží osvědčených schémat, ale v hojných detailech je dost chytrý a překvapivý, aby nepřestával ani na okamžik bavit. Film funguje naprosto bezchybně právě do té doby, než začne vysvítat „morál", ovšem i s tím je nakládáno s citem a jelikož jako takový není úplně od věci (mindráků a nešťastné způsoby vypořádávání se s nimi nebylo téma nikdy tak aktuální jako dnes), nedokáže vyznění filmu zruinovat. V celku z norských tvůrců vypadlo něco, na co u evropských kinematografií nejsme zvyklí – inteligentní a velmi, skutečně velmi zábavný popcorn. A tak mě nakonec rozladily jen bonusy. Před začátkem filmu do mě v Cinestaru napumpovali trailer na Hranaře. Vezmeme-li v úvahu, že je Norů 4,5 milionu a je možné, aby se točily filmy jako Hodejegerne, zatímco si kdosi v produkčích společnostech spočítal, že pro nás bude dobré tohle, jímá mindrák pro změnu mě. ()

MareT.

Evropský krimi thriller v nejlepší formě. Je to radost pohledět, že se v celku překombinovaný příběh nevymkl kontrole, nevyhrlil na nás nesmyslné překvapení (všechno náramně dávalo smysl) a že se herci opravdu snaží podat nejlepší výkony. Radost pohledět. ()

Hanys_

Severský thriller, který se s tím opravdu nesere. Nažehlený začátek se hodně rychle změní v brutální jízdu (nejen traktorem) stejně jako můj názor na hlavního hrdinu. Jako bonus spousta spousta scén, které se opravdu jen tak nevidí a které by měly patřit do zlatého fondu (latrýna, traktor). Jak tohle chtěji američani trumfnout to opravdu netuším. Snad jen kdyby to točili Coenovic brothers...8.5/10 ()

bradl3y

Žánrová kaše, která překvapivě chutná velmi lahodně. Tyldum vaří podle kuchařky Joa Nesbø: nejprve trochu heistu, poté přimíchá špetku černého humoru, trochu absurdity a delší dobu musí dusit nečekaně tvrdého hrdinu, jež se snaží přežít. Na závěr dochutí trochou goreu, přidá několik (možná až moc) twistů a servíruje v podobě stominutové laskominy. I přes takto jednoduchý postup se jeví tato kaše složitě a v závěru můžou býti chutě lehce překombinovány. Nicméně vizuálně působí dobře, je zábavná, chutná tak, že máte chuť si přidat. A nebo na ni alespoň myslíte ještě hezkých pár dní. ()

Milan25

Parádní thriller, který jsem v kině bohužel propásl. Z traileru jsem očekával kriminálku o zloději obrazů, ale v co se to zvrhlo jsem nečekal vůbec. Film je krásně seversky surový, s ničím se vyloženě nesere a hlavně má spád, přiměřenou délku a nenudí. Skandinávské filmy mám rád. ()

Holina

Na plnej knedlik to není, ale jinak velmi vynikající kousek. Myslím, že mě to po letech donutí přečíst nějakou knihu. Od Nesba samozřejmě ()

Scevola

Vyborny rozjazd, skvely zaver. Zial miestami tazko uveritelny. Miestami som mal pocit ze tomu chyba celistva struktura. Celkovo, pri takomto scenari sa dalo z filmu dostat viac. 6/10 ()

Burdock

Luxus. Nadupaný triler se vším všudy, aj ta trocha černýho humoru tam byla. Severský trilery občas opravdu vyniknou a těm anglosaským to natřou na plný koule.. a pak je do těch koulí ještě kopnou :) ()

Corpsegrinder

Průměrný krimi který nemá hlášky na to aby to mohla bejt komedie. Jediný čim trochu vyčnívá je jedna nadprůměrná bouračka a taky to že nešetří krví. ()

kukuuuc10

Je třeba se dívat na ty skandinávské tvorby. Děj měl opravdu nečekaný spád, každý moment překvapení převyšoval ten předchozí. Já jsem to těm bledým tvářím ze severu sežral i s navijákem! ***** ()

jakeer

Klasický prípad - najprv som čítal knihu, ktorá sa mi veľmi páčila a film celkom nenaplnil moje očakávania. Bohužiaľ, neviem povedať, ako by som sa na túto snímku pozeral nezaujatými očami. Napriek tomu vysoký nadštandard. ()

Mazlik4

Měřím 168, proto kradu ... to je motiv pro loupež jako hrom. Jinak ale v celku příjemný severský krimi-thriller. ()

kolemjdouc

první jsem četla knihu.Nijak zvlášť mě neupoutala a tak jsem si říkala jak tohle dopadne.Spíš než příběh jsem čekala na zpracování.Byla jsem překvapená precizností,režií,výběrem herců .Jen opět chyběly místy titulky.Film v původním znění.Takže některé dialogy byly jakoby hluché.Film ,který labilnějším divákem dost otřese.Režie si fakt se scénami, kdy se hraje vabank,pohrála.Po dlouhé době thriller jak malovaný. ()

Disease

Napínavý thriller a zároveň pěkná sonda do psychiky zamindrákovaného kravaťáka. Pěkný zvrat v okamžiku, kdy se objasní motivace, která byla domněle v osobní rovině. Určitě doplním o přečtení předlohy. ()

Ještěřák

NEMUSÍTE BÝT PSYCHOLOG NA TO, ABYSTE POZNALI, ŽE SI TADY NĚCO KOMPENZUJU. _____ Přibližně jednou do roka mě, řečeno jazykem prostoduchého lidu, jebne v pále, a absolvuji sám na sobě takové severské kolečko. Od daného kolečka si zejména slibuji: mnoho pobledlých nebrunetek s krásným úsměvem, studenokrevné vraždičky u kterých se zbytečně nekecá, podprůměrné množství patosního klajdání, fjordíky a hory. _____ Zatímco norwegiánský TURN ME ON, GODDAMMIT je bezesporu kurewský nátěr, jelikož se zde navzájem o sebe třou seveřanky s jinýma seveřankama, či seveřanama, a klíčový problém hlavní hrdinky spočívá v tom, "čím", případně "o co" si udělat dobře, HEADHUNTERS jest spíše kurewský nářez, který našinci mimo jiné zcela změní perspektivu vtipného rčení "nemít v hlavě nic" (pro lopaty: mozek jednoho pána v jedný takový scéně... šel ven z hlavy někam na procházku). Kdyby byl HEADHUNTERS realistický tak jako je naturalistický, asi bych se samou radostí a rozežraností taky o něco udělal. A ty dětičky na ulici fakt FAIL. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011