Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu... (oficiální text distributora)

Schuldiner

Abych se přiznal, už dlouho jsem neměl z nějakého nového filmu takovou radost! Chvíli jsem uvažoval i o pěti hvězdách.. Prostě masakr! Má to jako celek pár chyb, ale je to prostě jeden z těch mála případů, kdy je úplně v klidu přehlížím a jen se nechávám bavit.. Všechny ty za vlasy přitažené situace tam prostě patří, nemá pro mě smysl je konkretizovat. Tohle je prostě jízda.. A když si Roger holil lebku a brečel, radostí jsem se musel usmívat.. ..a jen jsem párkrát nahlas zopakoval: Tak tohle je masakr! ()

Milodar

Je to příšerná nuda, když se u thrilleru dá předpovídat děj. U Lovců hlav jsem byl neustále překvapený dějovými zvraty a obskurními událostmi. Napětí a zábava je to velmi slušná, přináší i nějakou tu psychológii (vztah Browna k jeho ženě) a klišé-prosté ponaučení (proč by blonďatá zlatokopka nemohla mít ráda... tohoto muže.) ()

Mleako

Velmi slušný thriller, jen ta vysvětlovačka na konci mi přišla jak z Dannyho parťáků a absolutně se k potemnělé atmosféře celého snímku nehodila. ()

DannyBoy80

MINIKINO Kavárna, Ostrava, 22.1.2012: Žánrový mišmaš. Prvá cca půlka filmu je takový stylová krimoška ala James kokot Bond. Prvím půle byla fajn jen jsem si říkal kdy se začne něco pořádného dít. V jednom okamžiku se film otočil o 180 stupňů. Najednou sledujeme drama, mrazivý triler a kulervoucí černočernoupekelnou komedii. Je až neuvěřitelné čemu všemu se může člověk smát. Každopádně jsem se místy válel smíchy na zemi. Absolutně nezapomenutelkná scéna s traktorem, jedna z nejlepších jakou jsem kdy viděl. Herecky perfektní, hlavní postava se z ulisnéhu hnusného kravaťáka strane štvancem s vizáží skinheda po bitce fandů Sparty a Baníku. Masakr. Děsí mě představa, že to chcou amici remakeovat. To je tak severské a ten humor tak typicky jejich, že něco podobného v US dokážou jen Coeni a pochybuju, že ti do toho pujdou. ()

Yarushka

Jedna z mých prvních severoevropských tvoreb a musím říct, že skvělý! Zajímavý humor, napětí, spousta krve, úžasné herecké výkony...Ze začátku jsem se bála, že to bude nuda, ale od půlky filmu to nabralo na rychlosti a začalo to být fáákt hustý. U takového typu filmu mám vždy pocit, že jde o korejskou specialitu např.: Ajeossi. Konec mě mírně překvapil, že skončil dobře, ale posledních několik vět mě i tak dostalo. ,,Jmenuji se Roger Brown. Měřím 168 centimetrů. A víte co? To je víc než dost." ()

kusaj

 ŘÍDÍTĚ OBVYKLE RÁDI OBALENÝ HOVNAMA OD HLAVY AŽ KPATĚ S TRUBIČKOU OD TOALEŤÁKU V PUSE TRAKTOR, NA JEHOŽ PŘEDNÍ VIDLICI JE NAPÍCHNUTEJ MRTVEJ PES A PŘI TOM SI CHROPTÍTE BLAHEM S PŘEDSTAVOU, ŽE VÁM NĚKDO BUDE STRKAT PRST DO OKA? ÁNO? VÝBORNĚ, TAK TENTO FILM JE URČEN TAK NÁROČNÝM DIVÁKŮ JAKO JSTE VY:)) TEĎ VÁŽNĚ. KLOBOUK DOLŮ. SEVERSKÝM REŽISÉRŮM ASI ZAČÍNÁ TA ZIMA LÉZT NA MOZEK - V DOBRÉM SLOVA SMYSLU:) A ZAČÍNAJÍ TOČIT SKVĚLÝ KOUSKY.. FILMÍK JE O ZAKOMPLEXOVANYM HEADHUNTEROVI S VÝŠKOU NAPOLEONA, KTERÝ SI VYDRŽUJE LUXUSNÍ PANIČKU, SLUŠNOU HACIENDU A TO VŠECHNO SAMOZŘEJMĚ NĚCO STOJÍ, TAKŽE JAKO BOKOVKY BERE KRÁDEŽE LUXUSNÍCH OBRAZŮ - TO NENÍ, ALE HLAVNÍ ZÁPLETKA. NÁŠ OBLÍBENÝ NAPOLEON OBERE O OBRAZ I JEDNOHO SVÉHO KLIENTA, ALE BOHUŽEL NARAZÍ NA ŠPATNÝHO FRAJERA. FILM JE PLNÝ KRVE, NEUSTÁLE SE NĚCO DĚJĚ, ALE JE TO VŠECHNO INTELIGENTNÍ SLED, TAKŽE ŽÁDNÝ NABUŠENÝ BÉČKO. AŽ NA KONCI SE DOZVÍTE, O CO VLASTNĚ JDE. JEDINÉ, CO MI NA FILMU CHYBÍ, JE PÍSNIČKA GOLDEN BROWN, TŘEBA VE CHVÍLI, KDY MR. BROWN VYLÉZÁ ZE SEPTIKU:) A TAKY BYCH ASI ZMĚNIL NÁZEV ....HODEJEGERNE...SAKRA,NEŽ TOHLE VYSLOVÍTE V PŮJČOVNĚ DVD, TAK VÁM ZAVŘOU.. P.S. JESTLIPAK SI VZPOMENETE, V JAKYM FILMU JSTE UZ VIDÉLI TOHO MSTÍCÍHO SE MODELA?? NÉ, OPRAVDU?TAK NAPOVIM...BLACK HAWK DOWN, JEDEN ZE DVOU ODSTŘELOVAČŮ, KTERÉHO PAK UMLÁTÍ DAV SOMÁLCŮ:) ()

Teabag

Prostě paráda. Hodejegerne má svižné tempo a příběh se zajímavě kroutí. Aksel Hennie si zloděje umění vystřihl moc pěkně a ta norština je prostě nádherný jazyk! ()

Randyz

Skvělý filmeček. Řekl bych, že nejde o klasický thriller. Občas jsem se zasmál, občas se mi nechtělo věřit svým vlastním očím a občas bych nevěřil, co se dá vymyslet za šílenosti (ale v tomto případě v dobrém slova smyslu). Série zápletek byla taky dobře promyšlená, i když jsem jich většinu odhalil na samém počátku, ale navadilo to... ()

ActiveWind

Nejprve jsem si přečetl knížku. Poté zhlédl film a musím říct, že mě zklamal. Co do napínavosti se s knížkou nedá rovnat. Některé důležité scény vysvětlující příběh a jednání jak kladného tak záporného hrdiny úplně chyběli. A zvolená hudba mi přišla ke krimi filmu příšerná. Tři hvězdy dávám jen za brilantní knižní předlohu jejíž autorem je Jo Nesbo. ()

Ixbalanke

Film je natočený podle knižní předlohy spisovatele Jo Nesbo (jehož knihy miluju!). Je zajímavé, že hlavní hrdina vůbec není sympatický. Svou nedostatečnou výšku si kompenzuje vysokou modelkou a snahou po získání co nejvíc peněz nelegální cestou. A ačkoliv sám obcuje s jinými, jakmile jeho žena začne dělat totéž, je z toho úplně vystřelený, chudáček:)) Ale svou další poutí skrze kopy sraček a podobné bláznivé skopičiny si mě nakonec docela získal... Děj je velmi nepředvídatelný a zvratů je tam až dost. ()

Piškotka

Skandinávské filmy příjemně a napjatě chladí. Tento byl syrový, napětí jsem si užila ažaž. Mnohé hrdinovy životní okamžiky byly až morbidní. Za slupkou se skrýval hodný a citlivý člověk, který sdílí svůj svět s tím okolním téměř osamocen. Lidé kolem něj byly nastavené a falešné loutky. Roger se ani tak nedal a bojoval do posledních sil. Jeho představitel mi byl zprvu nesympatický, pak ovšem překvapoval (kdy se potápěl do nevábné hmoty, kdy bojoval s bojovým psem, kdy se snažil probořit fatmanskými dvojčaty....). Typově Christopher Walken. ()

vander19

Čože to tí severania zase vytvorili...Naprosto fantastický thriller, ktorý stúpal a stúpal a stúpal s gradáciou deja. Až som sa v istých momentoch nalakal. Ale treba uznať, že Tyldum to spravil parádne. Rogerovy som fandil a dúfal, že to pre neho nedopadne zle. A že koľko prekvapení mi prinese, hmm však viete, keď sa mihne dáka postava, hrá napätá hudba a vy predpokladáte, že za hlavným hrdinom sa to blíži hlavný záporák a očakávate, že ho napadne....a tu zrazu sa z toho mihnutia postavy neprejaví záporák, ale hrdinova žena. Fakt ťažko bolo predpovedať ako sa dej vyvinie a toto na filmoch milujem a tento ma doslovo pobláznil. 95% napätia, strachu a fantastického zážitku. ()

peetriss

Další filmová perla ze severu. Lovci hlav jsou sice temnější, ale není to tentokrát typický depresivní koncentrát, nýbrž svižný krimithriller obsahující v sobě zajímavé dějové zvraty a zejména pevně stojící inteligentní příběh plný napětí i absurdit, ve kterém je hlavní hrdina několikrát ve sračkách (jednou doslova) a v mlýnku paranoidní nedůvěry ve všechny okolo. Nechybí ani typická severská syrovost. Skvělá režie, scénář i herecké obsazení. 90% ()

lucijelucije

J. Nesba zbožňuju, proto jsem si nemohla nechat ujít tohle filmové zpracování. Pravda je, že zrovna jeho dílo Headhunterne nebylo pro mě úplně lákatelné, proto než jsem se donutila tento snímek pustit mi chvíli trvalo a stálo mě to hodně úsilí, ale musím říct, že mě to docela překvapilo. Začátek jsem viděla snad stokrát, a proplout dál, bylo zatraceně těžké, ale když se přemůžete a první půl hodinu "přežijete" začne se příběh Rogera Browna docela dost vyvíjet a vy nestačíte postřehnout, jak se to všechno k čertu stihlo stát =) Děj se začne tolik zamotávat, že smůla, která se lepí Henniemu na paty snad není vůbec reálně možná. Ale ať je to jak chce, byla to senzační podívaná, i když místy s trochou děravými a prázdnými úseky. 7/10 ()

ondrula

Nečekaně dobré a to zejména díky tomu, že mám se skandinávskými filmy spíše problém a nedůvěřuji jim, tudíž jsem čekal sračku. Děj má zajímavě strmý spád a film je natočen natolik zajímavě, že pozornost diváka neopadá. Nesbo má holt talent na kvalitní příběh, ačkoliv očividně jen za cenu mnoha nelogických zběsilostí a závěrečné rozuzlení je vyloženě k smíchu. Na filmu je pěkně vidět, jak je Skandinávie podivná krajina a jak jsou místní odporní lidé. ()

Beaumont07

Nórska kinematografia je známa tým, že vyslovene nórsky obsah (či už klasickú mytológiu v TROLL HUNTER alebo terén a krajinu v DEAD SNOW) zaobaľuje do foriem, ktoré boli alebo sú dominantné pre hollywoodsku produkciu (found footage/ slasher). HEADHUNTERS nie je výnimka, ale zo vzoru amerického thrilleru berie len to najlepšie. Dá sa povedať, že tak, ako je výzor a výraz Axela Hennieho niekde na pomedzí Steva Buscemiho a Christophera Walkena, tak je celý HEADHUNTERS niekde medzi filmami DRIVE a FARGO. Z toho prvého berie kontrast medzi láskavosťou a ostrým vizuálnym násilím, z druhého coenovskú cynickosť a čiernohumornosť. Je to však stále nórsky film: dôraz sa dáva na takmer všetky typy severskej krajiny, od mesta, cez odľahlé samoty, až po divokú prírodu; navyše sa, po vzore seriálu BROEN, hlavné postavy vymedzujú aj na základe národnostného rozdielu medzi škandinávskymi krajinami, v tomto prípade Nórsko/Dánsko. Kombinácia ´nórskosti´ obsahu, ilustrujúci nórsku prírodnú a korporátnu infraštruktúru, s americkým žánrom dramatického thrilleru, v ktorom sa nenásilne prezentuje, slávi úspech a kvalitatívne predbieha veľkú väčšinu žánrových kolegov z Hollywoodu. ()

Mitin

Jo Nesbø je geniální předloha a Norové se toho ujali výborně! Film, na který se rád podívám znova. ()

bloodcountes

Aksel je prostě zlatíčko, ale to nestačí. Nudilo mě to od začátku, pořád jsem od toho odbíhala a dělala něco jinýho. Nechytlo mě to zkrátka a potom už bylo celkem jedno, co se tam dělo. Jsem nepříjemně překvapená, čekala jsem, že se mi to bude líbit. Škoda. Škoda času. ()

Hadriel

Koukal jsem na to bez jakýchkoliv očekávání. Docela solidní severská paráda. Film není moc předvídatelný, je zde plno zajímavých zvratů. Zkouknul bych to jedním dechem, kdyby mě jeden uživatel ČSFD nevyrušil :D Je zde pár scén, které nejsou úplně domyšlené a trošičku skřípou, ale celkově je to moc povedené. S daným budgetem super. Na druhé a další zhlédnutí už to nebude úplně ono, ten moment překvapení je pryč, ale to je tak i jinde. Za mě velké plus. A navíc znova slyšet norštinu, to mě vždycky zahřeje u srdce.. ()

Jamie Lannister a kalifornské gangy

01.05.2014

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

Rockův Herkules verbuje krvelačnou družinu

23.02.2013

Dwayne Johnson nedávno tvrdil, že jako dítě měl rád italské „sword and sandals“ eposy s kulturistou Stevem Reevesem a snil o tom, že si jednou taktéž zahraje Herkula (nebo Hérakla, chcete-li).… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011