Wallace a Gromit: Cesta na Měsíc

Nick Park

Hudba:

Julian Nott

Peter Sallis

Pan Wallace a jeho pes Gromit si postavili raketu a letí vstříc neuvěřitelnému dobrodružství. Britský animovaný film oscarového Nicka Parka. Víte, že Měsíc je ze sýru? V animovaném světě, kde žije pan Wallace a jeho chytrý pes Gromit, to ví každý. K vydařenému svátečnímu pikniku na tomto vesmírném tělese chybí jen maličkost: kosmická raketa. Jak všechno dopadne, uvidíte v následujícím filmu, oceněném v roce 1990 nominací na Oscara a milovaném malými i velkými diváky na celém světě. Režisér Nick Park byl s Peterem Lordem spoluatorem dlouhometrážního Slepičího úletu (Chicken Run), který slaví ve Spojených státech divácké úspěchy. (oficiální text distributora)

ScarPoul

Wallace a Gromit vo svojej prvotine dostanú chuť na syr a preto sa rozhodnú vybrať na mesiac, pretože aj malé dieťa vie, že mesiac je celý zo syra. Spravia si po domácky urobenú raketu a vyberú sa tam. Lenže syr na mesiaci nechutí ako žiaden syr dostupný na zemi a k tomu všetkému sa im do cesty pripletie automat, ktorý sa snaží udržať na mesiaci poriadok a má sen stať sa lyžiarom. Ako zoznámenie sa s postavičkami a s tým čo majú a naopak nemajú radi dostačujúce. Aardman predstavil svojich dvoch ostrieľaných hrdinov vo veľkom - vesmírnom háve. Len tomu chýba niečo čo už nasledujúce filmy Nicka Parka majú. Dynamika a fantastické finále. ()

Terva

Sýrové prázdniny v Cheedarově, Hermelínii, v Taveňákově nebo v Tescu. Tesco ? Tesco = Měsíc. A Měsíc je přece ze sýra, to ví každý. A teď už to vědí i děti, i když je ve škole učí něco jiného. Příběh alá Pat a Mat, který však Patovi nesahá ani po paty. Strašnej a zbytečnej snímek. Jako nejlepší příběh osobně považuji Prokletí králíkodlaka, kterému jsem dal za pět ***** ()

numi

Samotný příběh je ulítlý dostatečně, ale je nudný a gagy tady nejsou více méně žádné. Snad až na myši při startu rakety a mičudu na Měsíci. Jinak nezbývá než žasnout nad dokonalou plastelýnou, se kterou je Nick Park opravdu mistr a těšit se na to, že příští příběhy, ať už Wallace a Gromita či od Nicka Parka obecně, budou jen lepší a lepší. Cesta na Měsíc je jen takové upřímné a vřelé podání ruky při seznaméní. [únor 2006] ()

Tirion

Asi jsem zvyklý na to, že Wallace víc mluví. O to to bývá zábavněší. Takhle WaG neznám. Naštěstí je to výjimka. Pobavili mě jen myšky se slunečními brýlemi ;-) ()

RAiken

Animace, či plastanimace (kdo ví), je opravdu vytříbená, ale abych přiznal pravdu, tak je ten anglický humor na mě až moc suchý a na tváři mi vyloudil jenom lehce potutelný úsměv. S vyšším hodnocením budu muset počkat až na další pokračování. ()

PogoJoe

Tenhle díl se podle mého moc nepovedl. Většinou nuda, divný nápad, snad jen myši a jejich hromadné nasazení brýlí při startu raketoplánu mě dokázaly rozesmát. ()

togaf

Chybí vám sýr na krekry? Není nic jednoduššího - zaleťte si na Měsíc. Nejdřív se ale podívejde na Wallace a Gromita, abyste věděli jak postavit loď, jakou barvou ji natřít, na co nezapomenout a na co si dát na Měsíci pozor (budete překvapeni, ale nedostatek kyslíku to není). Je to takový vtipnější anglický Pat a Mat, přičemž Mat (Gromit) je chytřejší, než se tváří. ()

Frenegonda

There's NO CHEESE Gromit. Not a bit in the house! Nedávno jsem byl v Londonu... na výletě protože Bank Holiday... jsou Bank Holiday, že. No což o to na tom není nic tak extra, ale koupil jsem si dvd W&G. Nick Park tam ukazoval jak to všechno vzniklo a jak vznikaj další příběhy. Nick to dělá s takovou láskou a citem UFF. Stačí si uvědomit, že za 1 den udělaj tak 8 vteřin dialogu... ()

easaque

nostalgické 5* příhody vynálezce Wallace a jeho psa Gromita začínají právě tímto kraťasem. Tato plastelínová dvojice patří už ke klasice a dokáže pobavit celou rodinu. A protože vždycky dobrou náladu přenesl i na mě, tak plný počet hvězdiček je nezpochybnitelných. Když chcete, tak si ho můžete pustit třeba ze serveru UlozTo a nezapomeňte k němu přikusovat sýr nebo aspoň krekr. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

ad

není co řešit, první Wallace and Gromit již mají svůj nezaměmnitelný styl... prostě tuhle dvojku miluju a nikdo mi tonevezme :) i když Wallace zde vypadá ještě trochu jako Pat, nebo Mat ()

nithiel

Můj nejoblíbenější WaG se spoustou skvělých momentů, od startu rakety po automat na měsíci. Navíc, založit příběh na tom, že měsíc je ze sýry, to je úžasný. ()

C0r0ner

Aardman je pro mě ztělesněním dokonalé práce s animací a klasického suchého britského humoru. Nick Park je vážně machr a jeho Wallace s Gromitem se v průběhu let zapsali do historie filmu nesmazatelnou modelínou. Cesta na Měsíc je perfektní milá taškařice, která zaručeně potěší. 95% ()

Wormboy

Skutocne fantasticke. Take americke A je to! len asi tak v zakladnom rozdiely, ze Wallace & Gromit su naozaj vtipni, no a napad s lyzujucim sa sporakom je proste uchvatny :) S plnym hodnotenim je vsak len originalna verzia, cesky dabing je totiz v tomto pripade otrasny a znacne film kazi. ()

campix

Wallace and Gromit je moje oblíbená animovaná dvojka a jejich kraťasy jsou vždycky kvalitní zábavou a to nejenom pro děti. Bohužel cesta na měsíc je ve srovnání s ostatními trošku slabší a jak námět, tak dění není tolik hravé a zajímavé, jak jsem zvyklý. Stále je to velmi kvalitní stop motion animace, jenom je to o stupínek slabší než ostatní díly. ()

emo

Veľmi pekné,ale až na stovku unesený nie som. Vidno ten nízky rozpočet, ale na začiatok to je slušné! ()

messiah

...a tak vznikla legenda - Wallace & Gromit. Výborná plastelínová sci-fi, promakaná do detailů. Zejména pohyby tváře jsou super. Gromit očichávající "sýr" je k sežrání - ťuťák. A Sporáko-sběratelsko-automato-fízlo-robot nemá chybu, to jen díky němu se z příbhu stane nepínavý akční trhák, když začne loupat raketu otvírákem na konezrvy, načež probíhá dramatický start a opuštění měsíce se sýrovými pohořími. Prostě skvělý příběh s legendární animací mistra Parka...ač ne tak dotaženou jako následující příběhy. ()