Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

Kingjiri

Po nedávnym rozčarování jsem od novýho filmu Andersona nečekal vůbec nic. Nebýt slušnýho hereckýho obsazení a nadšenejch ohlasů, nejspíš by se ani Moonrise Kingdom na mojí TV obrazovce neobjevil. Tentokrát jsem byl v rámci možností relativně spokojenej, i divnější pasáže se daly zkousnout, ale příběh byl šíleně nudnej. V poslední třetině už se mi film zdál nekonečnej. Hodina a půl dlouhá stopáž byla prostě pro tak jednoduchej příběh příliš. Herecky v pohodě - nejvíc zaujala mladá Kara Hayward. Škoda nepropracovanýho příběhu, moh být slušnej průměr, dvě silnější hvězdy. ()

Torgal

Wes Anderson je iný, ako som zistil pred pár rokmi keď som s otvorenými ústami pozeral jeho Život pod vodou. Toto je len druhý film od neho s ktorým som sa dostal do kontaktu, ale zdá sa, že medzičasom sa nič nezmenilo. Je to divný film, ale dobrým spôsobom, s výborným hereckým obsadením, parádnymi režisérskymi nápadmi, ktoré zaručene nikde inde neuvidíte a 13-ročnou femme fatale ako vyšitou. 7+/10 ()

misbos

Šmarjá, to je tak moc ujetý!! A tak moc dobrý!! Tohle byla moje první vstréča s panem Andersonem, a už v momentě, kdy Bill Murray zaútočí na Edwarda Nortona botou, mi bylo jasný, že jinak než za plnej knedlík to nebude. ()

darkreider

To je asi prvý Anderson, ktorý sa mi páči. Malý Gilman je balič podľa môjho gusta. Vyzerá ako posledný zamindrákovaný nerd, ale keď vidí fajnú kočenu(a že má sakra dobrý vkus) s kľudom Angličana ukáže prstom a nástojčivo sa táže na vtáky. Kiežby som za mladi dokázal tak hýbať so ženskými... Herecky výborné a dokonca sa Andersonov vtip dostal aj ku mne, takže určite spokojnosť. ()

longercz

Moc fandím tomu, udělat sem tam filmy trochu jinak; bez originality by to nešlo. No a když se to nakonec povede, tak je radost pohledět. ()

Dimo

Krásné a něžné! Mladému, nezkušenému, ale komicky vážně vrkajícímu páru jsem držel palce po celou stopáž. Ostatní herci zaexcelovali a já zaplesal. Viděno v kině, tudíž požitek maximální. ()

AngelG

To hodnocení mě opravdu mate.. asi je se mnou něco v nepořádku, když si myslím, že s takovýmhle obsazením, to je divné a nudné.. ale je to tak.. ()

Nail

Děj zajímavé, ale atmosféra a doba do které byl celý film zasazen mi nějak vůbec nesedla. Role Willise, Murrayho a Nortona......mno, mám dojem, že zde měli dostat šanci nový, neznámý herci. Všeobecně mi Wes Anderson nepřirostl k srdci. ()

1Legend1

Velice příjemný film jen tak na odreagování, obě dvě mladé postavy mě překvapily. Zahráli velice slušně na svůj věk. Zajímavé, jakým způsobem děti chtějí být jako dospělí. To by mě snad nikdy ani nenapadlo, ani kdybych byl dítě...ale strávili spolu hezké chvilky, a to především v Moonrise Kingdom. 70% ()

Petyas

Neměl jsem sílu to dokoukat. Po hodině jsem to musel vypnout. Nuda k ukousání. Nuda nuda nuda. Děsná nuda. Nevím jestli se jeden musí totálně zhulit, aby měl na tenhle nezáživný film sílu koukat, ale nic horšího jsem už dlouho neviděl. Ten film nemá spád, všichni hrajou jak na školní besídce. Takový skvělý herci a taková blbost. Tu hvězdičku si dávám sám sobě. Za odvahu, že jsem na to vydržel hodinu čučet. ()

pepa3rd

Zábavné, s nadsázkou natočené, milé vyprávění, ale ubíhající tak trochu jak v strojovém ritmu metronomu, který zní v závěrečných titulcích. Od čtyřhvězdičkového filmu podobného ražení bych očekával malinko více emocí. Přesto vynikajících 70 %. ()

Jajar

Nádherný film, který mě, i přes svou nezvyklou stylistiku, přenesl zpět do mých nastupujících pubertálních let. A ani tolik nevadí, že se lehce veze na vlně nezávislých movies pro hipstery. ()

GrgaPitic

tak konečně další FILM s velkým F ;-) prostoduchý příběh s ještě prostodušší zápletkou, ovšem zabaleno v tak neodolatelném kabátku, že pokud na tuhle hru režisérovi přistoupíte, tak si to prostě nejde neužít. (Samozřejmě není to pro každého a musí na to mít člověk náladu, takže komu se to líbit nebude, tak mne za to prosím nekamenujte ;-) ) ()

Gabretta

Začátek filmu mi přišel jako z jiného světa - úžasná kamera, výprava i hudba. Osvědčené herecké tváře - jak se objeví Bill Murray, těším se, co přijde - i neotřelí představitelé dětských rolí. Film se rozjel perfektním tempem a je velká škoda, že mu nevydrželo celou dobu. Dokud se "prchalo" jen ve dvou, mělo to větší kouzlo. Když se k tomu ve druhé půlce přidala celá ta okolní armáda, začalo kouzlo první půlky opadat. Ve výsledku film rozhodně nezklamal, ale ta druhá půlka minimálně zamrzela, no... ()

aR3Zz

Rozporuplnost. To je to hlavní, co ve mně film vzbuzuje. Na komedii to není dostatečně zábavné, na drama ne dostatečně vážné a romantikou nazývat vztah dvou dětí, to mi k sobě taky nejde. Umím ocenit originalitu, ale celé to na mě působí tak nějak roztroušeně. Rozhodně snímek neodsuji, ale prostě není pro každého. Pro mě také ne. 45% ()

miawallacova

já nevím, asi jsem v tom nenašla hlubší podtext, bylo tam na mě málo Tildy... ale mělo to šmrnc, kouzlo a něco co by se mělo dotáhnout... ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona