poster

Až vyjde měsíc

 • Česko

  Moonrise Kingdom

  (festivalový název)
 • USA

  Moonrise Kingdom

 • Slovensko

  Až vyjde mesiac

 • Nizozemsko

  Moonrise Kingdom

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 90 min

Externí recenze k filmu (13)

 • Blog.Sme.cz (Jiří Sčobák)

  "V jedné scéně vede ostrovní šerif se Samem poměrně upřímný rozhovor o tom, že dospělí musí děti ochraňovat ("i to nejchytřejší dítě občas strčí prsty do zásuvky"), načež celá scéna skončí tím, že mu nalije pivo. Moonrise Kingdom je značně upřímný film. Lidé nejsou dokonalí. Dělají chyby. Mnoho…" (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Táto výnimočná snímka patrí vďaka všetkým zúčastneným k tomu najlepšiemu, čo sme mohli tento rok na plátnach zazrieť. Herecké hviezdy si svoje úlohy zahrali s chuťou a je radosť ich pri tom sledovať. Aj vďaka ich zvučným menám dosahuje film slušné komerčné výsledky. Vo mne vzbudzuje spomienky na…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Únik od nepříjemného světa nemůže být trvalý, ale je schopen člověku přinést alespoň na čas mír do duše. Až vyjde měsíc je jednak filmem o takovém úniku, jednak může být sám pro své diváky báječným pročištěním hlavy. Přeplácanost a kýčovitost je možné prominout jen v několika málo případech, a to…" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) *****

  "Znovu se dá uplatnit každé pozitivum, které se dá na Andersonových filmech najít. Perfektní cit pro režii, vedení herců, nezaměnitelná atmosféra. Ona tedy ta atmosféra je stejná jako ve všech jeho předchozích filmech, ale rozhodně se nedá říct, že by se nějak okoukala. Pořád totiž tvoří něco úplně…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "Celý film vypadá jako kdyby byl vyprávěn z pohledu jeho dětských hrdinů (i když to nikdy není explicitně řečeno). Zvýrazněny jsou ty elementy, které připadají důležité jeho malým představitelům a naopak jsou potlačeny ty dospělácké, málo magické. Výsledkem je, že značná část filmu je poněkud…" (více)

 • Filmserver.cz (Adam Hencze) *****

  "Spojení Wese Andersona s rodinou Coppolů přináší to vůbec nejsladší ovoce, jaké se jen mohlo v létě urodit. Až vyjde měsíc, prožijete si v kinosále tu nejnevinnější dětskou lásku s ním a od té doby to bude jen vaše vzpomínka. Vězte, že tohle umí velmi málo filmů." (více)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) ****

  "Postavy se do děje zapojí postupně jako nástroje do fugy v Průvodci mladého člověka orchestrem od Benjamina Brittena, důležitého hudebního doprovodu vedle spolehlivě náladotvorné hudby Alexandera Desplata. Andersonův film šlape také jako orchestr, krásně sladěný, s promyšleně napsanou partiturou.…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Vynikající snímek, kterým Wes Anderson svůj styl využil dost možná doposud nejlépe. 85 %" (více)

 • Kulturissimo.cz (Šárka Nováková) ****

  "Režisér, který si zároveň píše své scénáře, nebo na nich kolaboruje se spoluautorem, však tradičně obdařuje své protagonisty nejen vtipně barvitou osobností, ale i hlubokou melancholií (kde jinde uvidíte tak dojemně smutného Bruce Willise?). Díky tomu nejsou jeho výtvory jen vycizelovanými…" (více)

 • MovieMania.sk (Pavel Chodúr) ****

  "Aj napriek tomu, že hrdinovia prechádzajú mnohými prekážkami v ktorých je častokrát konfrontovaný detský svet s tým dospelým, je film zakončený happy-endom. Ten nepôsobí, ako to u amerických filmoch býva, pateticky, alebo predvídateľne. Už len vďaka tomu, že Andersonov cit pre detail a vykreslenie…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) *****

  "Příběhů o lásce už bylo mnoho, ale jen málo, jejichž okouzlující dvojice pod zákonem prostě utíká, napříč šestnáctikilometrovým ostrovem, kde není úkrytu před schopnými skauty. Postupně se odhalují některé motivace a psychologické profily, ale i ty nezapřou svou absurditu. Je obětována zhoubná…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Až vyjde měsíc je půvabnou lovestory, kterou každý z nás cítil, ale nikdo se jí neodvážil prožít. Navíc se jí dlouho nikdo neodvážil zfilmovat. Proto děkujme panu Andersonovi a na závěr přidejme ještě jeden dialogový útržek: „Básně se nemusí rýmovat. Stačí v nich být kreativní“." (více)

 • 25fps.cz (Marek Holan) *****

  "Geometrická kvalita nutí publikum přehodnotit způsob modelace prostoru, který spíše než snahu o plasticitu třetího rozměru připomíná jízdu vlakem – příznačné spojení vzniklo ve filmu Darjeeling s ručením omezeným, jehož značná část se odehrávala právě ve vlaku a kde ve finále dochází k prezentaci…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace