Až vyjde měsíc

Moonrise Kingdom

Až vyjde mesiac

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 90 min

Rozpočet $16miliónovTržby USA $45,512,466Tržby Celosvetovo $66,263,898Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $3,400,669 //počet predaných kusov 192,235║ haluz /60%/(3.1.2013)

// Distribútor: Focus Features // Počet premietajúcich kín v USA: 924 // Otvárací Víkend USA: $4,926,837 // Bizarné, to je správne slovo pre tento film. Hlavnou dominantnosťou je určite hudba a nebudem sa diviť, keď mi ešte dlhú dobu ostane v ušiach. Anderson opäť dokázal, že jeho tvorba nebude nikdy prevyšovať priemer.(24.10.2012)

• IQ Tiqe

Asi jsem viděl něco jiného než ostatní. Tohle na 80 % nemá ani náhodou. Komu je vůbec film určen? Děti ho úplně nepochopí a dospělí se budou nudit. Už zpracování natnačovalo, že to nude trochu alternativní, ale skautský tábor na začátku vypadal přece jen nadějně... Bohužel. [viděno: TV, 5.1] příběh 4 | hudba 4 | humor 1 | akce 1 | napětí 1 | pustil bych si znovu 4(1.12.2012)

Všechny filmové encyklopedie správně uvádějí, že pan Anderson vysílá na zcela jiné frekvenci než na které já přijímám. Jenže tentokrát se naše vlnové délky několikrát náhodně protnuly a ač se nevyhnu tradičnímu konstatování, že tento snímek je divný, tak nemohu popřít přítomnost několika velmi zábavných okamžiků.(19.4.2014)

Jak již je u Andersona zvykem, forma válcuje obsah, i když zdejší skautství má obří potenciál, navíc budiž dětská láska jakousi citovou berličkou. Výsledek není špatný, ale očekával jsem teda o něco zábavnější podívanou. Dávat 4* by bylo spíš ze slušnosti a povinnosti, takže tady se neslituju. Pozitivem budiž, že se Anderson postupem času lepší, což slibuje světlejší zítřky a možná i nějaký ten majstrštyk. Poetický toť film... 69%(15.6.2014)

• - Jedná se o šestou spolupráci Wese Andersona s Billa Murraye. (AIMÉE)

• - Suzy začne číst knihu Disappearance of the Sixth Grade v polovině filmu, přesněji řečeno v čase 46:59, přičemž do konce filmu zbývá 46:56 minut. Tato chvíle rovněž značí přelom v ději, takže Suzyno čtení upozorňuje diváky, že se mění tón a vývoj filmu. (HellFire)

• - Film byl v USA promítán pouze ve čtyřech sálech. Dva se nacházely v New Yorku a dva v Los Angeles. (R´Hell)