Až vyjde měsíc

• Nizozemsko

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 90 min

• liskam

Tak TOHLE TADY má 75%...?? Proboha proč? Vždiť je to naprosto o ničem. Popis "komedie/drama/romantický, je opravdu přehnaný. Nic z toho totiž není pravda. Je to prachobyčejnej příběh o dvou dětech které spolu utečou. Navíc se na to nedá vůbec koukat. Pochopím ještě uživatele, kteří téhle kravině dají 3 hvězdy jen proto, že je opravdu dobře obsazená, a oni díky tomu zapomenou na hroznou režii, scénář a hudbu. Ale uživatelům kteří tomuhle dají 5 hvězd opravdu nerozumím. To spíše pochopím když dá někdo 5 hvězd Twajlajtu.. Za mě 25% A ještě bych chtěl podotknout k hodnocení... Dnes jsem viděl dva snímky které mají popis Komedie/drama, jeden je tenhle, a druhý je: http://www.csfd.cz/film/286858-koupili-jsme-zoo/ Ten jsem hodnotil 5* Přestože by měli být žánrově dosti podobé, samozřejmně jsou úplně jiné, navíc jsem si všiml že dělí veliký počet mých oblíbených uživatelů (kteří oby filmy viděli) na dva tábory. Vždy, když se jednomu líbí první film, odmítá ten druhý, a tak je to i naopak....:)(30.3.2013)

Na ideové rovině v podstatě hraná verze Fantastického pana Lišáka, pouze s větším zájmem o nedospělého hrdinu, který je ale u Andersona roven hrdinům dospělým (což pěkně ukazuje parťácky vztah kapitána Sharpa a Sama). Svou nechuť opustit krajinu dětství, vzdát se divočiny a vlastní přirozenosti ve prospěch civilizace, tentokrát král filmové indie říše vyjadřuje s velkým nádechem nostalgie (která se trochu bije s několika nečekaně dospělými scénami první mládežnické lásky). Ustoupit před ní občas musí i jeho nenapodobitelná hravost. Banálnost některých dějových zvratů a charakterových proměn, zaviněná nadbytkem postav a snahou každou z nich po zásluze odměnit, kontrastuje s neskutečnou vypiplaností každého záběru. Vtipy nekřičí, aby upoutaly naši pozornost a napoprvé snad ani není možné je všechny pochytit, resp. najít v mizanscéně. Právě s ní Anderson dokáže pracovat s podobnou nápaditostí a smyslem pro poezii prostoru jako třeba Jacques Tati. Na rozdíl od něj ale pracuje s menšími plochami (příbytek Bishopových vytváří díky „rozkouskování“ na jednotlivé místnosti dojem domečku pro panenky) a také rozsáhlejší exteriérové prostory panorámuje tak, že působí velmi ploše (asi jako side-scrooling videohry). Obdiv, s jakým puntičkářstvím a nápaditostí je film udělán (tedy ne vymyšlen) protentokrát převážil nad okouzlením, ale i tak jde o ohromný posun, neboť před pár lety jsem Andersona řadil mezi režiséry, s kterým na dálku nikdy kamarádi nebudeme. 85% Zajímavé komentáře: Radek99, sportovec, sinp(19.7.2012)

• Cherish

Wes Anderson opravdu není a nebude moje krevní skupina. Jeho zvláštní režijní styl patrně nikdy nedocením, což se týká i tohoto filmu. Navzdory několika mým oblíbeným hereckým hvězdám šel celý tento snímek poněkud mimo mě a vlastně mě to ani moc nezajímalo. Na další Andersonův film už se pravděpodobně nepodívám.(19.10.2012)

Všechny filmové encyklopedie správně uvádějí, že pan Anderson vysílá na zcela jiné frekvenci než na které já přijímám. Jenže tentokrát se naše vlnové délky několikrát náhodně protnuly a ač se nevyhnu tradičnímu konstatování, že tento snímek je divný, tak nemohu popřít přítomnost několika velmi zábavných okamžiků.(19.4.2014)

Andersonův skautský výprodej - chtěné, opsané z předchozích počinů, netypicky nedotažené (tolik nápadů prostě jen tak prošumí) a příběhově více než chudokrevné. Poezii prvních lásek a klukovského táboření beru, ale od Wese čekám víc než zábavnou prvoplánovost, která se hlavně v závěru mění v totální křeč.(7.7.2012)