poster

Až vyjde měsíc

 • Česko

  Moonrise Kingdom

  (festivalový název)
 • USA

  Moonrise Kingdom

 • Slovensko

  Až vyjde mesiac

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DJ Obelix
  *****

  Tak tady se mi zase Wes Anderson parádně trefil do noty. Feel-good movie, který mi projasnil celý pošmourný kanadský den. Dětští herci překvapivě výborní (hlavně Kara Hayward), ostřílení veteráni zdatně sekundovali (Bill Murray jako vždy dokonalý, Edward Norton skvělý) a i přes lehké zklamání ze závěrečné půlhodiny dávám plný počet bludišťáků. Pro mě nejspíš nejlepší Wesův film, který překonal i Life Aquatic a Rushmore (ostatním, pravda, jsem na chuť moc nepřišel).(14.10.2012)

 • Indiana
  ****

  Chvílema sem tak docela nepobíral, na co se to vlastně dívám. Kdyby mi někdo tenhle film doporučil a popsal o co tam de, řekl bych si, co to je za úchylnou hipsterskou podivnost, ale jméno režiséra mě přesvědčilo si to pustit a bylo to fakt pěkný. Originální, divný, rozverný, s roztomile nehodící se hudbou a překvapivě fungujícím obsazením. Docela dlouho mi trvalo, než jsem si zvyknul na toho hlavního kluka, protože měl fakt divnej obličej i chování a kamera ho navíc často dlouze zabírala zblízka a nebavilo mě na něj koukat, ale pak jsem si na něj nějak zvyknul a bylo mi ho i docela líto, takže jsem mu fandil, ať mu to s tou labilní holkou vyjde. Docela mě překvapilo, že ačkoliv tu skoro všechny postavy jsou extrémně introvertní suchaři s mindrákama, i přesto de o takovej milej a místy vtipnej film, nějak to sem zapadlo, ale to mě už u Andersona nepřekvapuje. 70%(18.4.2017)

 • novoten
  ***

  Sam a Suzy přichází s pověstí majstrštyku, ale mně přesvědčují o tom, co jsem tušil už dávno. Když Anderson vypráví o vztazích v rodině, jsem podstatně spokojenější než když v příbězích z dospívání naplno spoléhá na nostalgii. Proto se u Rodinky, Života pod vodou nebo podceňovaného Darjeelingu nepřestávám usmívat a naopak u Měsíce, který si náladově párkrát podává ruku s Rushmorem, mi pár věcí vadí. Všechna obvyklá nesmělost a neuchopitelnost je pro mě najednou příliš chtěná a dialogy vždy o malý kousek přepálené, aby se Wesovy typické nálady daly snadněji rozeznat. Páprda Willis, puntičkář Norton i věčně vážná Kayla Hayward sice fungují perfektně, ale ani oni mě nepředsvědčili o tom, že bych se na tenhle road trip vydal znovu.(16.10.2012)

 • T2
  ***

  Rozpočet $16miliónovTržby USA $45,512,466Tržby Celosvetovo $66,263,898Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $3,400,669 //počet predaných kusov 192,235║ haluz /60%/(3.1.2013)

 • mat.ilda
  ***

  Hravý mix barev, hudby, vintage krámů a infantilních výstupů, podpořený vypravěčskou gradací napětí v podání pitoreskního Arthura C. Clarka a doplněný velkými jmény, sloužícími jako fant pro návštěvnost kin - pro děti nedětský a pro dospělé nedospělý, přesto jsem si tentokrát nepřála, aby za některé z těch zatracených amerických bouří uletěla střecha Andersonova domu a vycucla ho do vesmíru:-).(22.4.2013)

 • - Policejní auta jsou vě většině scén Dodge z roku 1968, některé z roku 1969. Film se však odehrává až v roce 1965. (KucC)

 • - Ve scéně, kdy hrají skauti v Tree House karty, je možné vidět při sázce moderní americké jednodolarovky, přestože se snímek odehrává v šedesátých letech. (KucC)

 • - Použití megafonu, kterým Laura (Frances McDormand) využívala ke komunikaci s ostatními členy rodiny, bylo nápadem spoluautora Romana Coppoly, který si zkušenost přinesl z dětství. (Dreadd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace