Až vyjde měsíc

Moonrise Kingdom

Až vyjde mesiac

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 90 min

Chtělo by se mi říct, že v tomto případě je celek bohužel méně, než je součet jeho částí. Wes Anderson si v Moonrise Kingdom vypiplal všechno (všechno, co je vidět očima) do nejmenšího detailu, což je sice pěkné a oceňuju to, ale pod vší tou těžkou přešlechtěnou nádherou se nějak utopilo kouzlo příběhu. Vizuálně pěkné, moc mě bavilo zkoumat jednotlivé scény, všímat si, jak Anderson hýbe kamerou (úvodní titulky!), ale do příběhu jsem se prostě nezažral a emocionálně to na mě nezafungovalo ani trochu. Ony všechny Andersenovy filmy jsou zvláštně odtažité, ale najdou se v nich místa, u nichž je člověk smutný / dojatý ... a tady mi taková místa citelně scházela. Stejně tak andersonovské postavy - všechny jsou (hodně) divné, ale tentokrát mi v nich chyběla jakási životnost, kterou jsem cítil v Lišákovi, Zissouovi a dalších. Tuhle životnost jsem v Moonrise Kingdom viděl snad jen v postavě Billa Murraye (noční postelová scéna), který dostal jen strašně málo prostoru. Bezprostředně po zhlédnutí nenadšených 80 %, ale potřebuje to pár dní uležet.(19.7.2012)

Všechny filmové encyklopedie správně uvádějí, že pan Anderson vysílá na zcela jiné frekvenci než na které já přijímám. Jenže tentokrát se naše vlnové délky několikrát náhodně protnuly a ač se nevyhnu tradičnímu konstatování, že tento snímek je divný, tak nemohu popřít přítomnost několika velmi zábavných okamžiků.(19.4.2014)

Od tohohle Andersona toho zatím moc nakoukáno nemám (lépe řečeno jsem od něj zatím viděl jen animák Fantanstic Mr. Fox) ale po tomhle filmu si ho definitivně píšu na můj "to see" list. Moonrise Kingdom je fajn film. Můžete vůbec nemít rádi film, kde Edward Norton hraje tak trochu podivného skautského vedoucího, Bruce Willis tak trochu měkkého šerifa a který hned ze začátku odkáže i na samotný Shawshank? Navíc, Kara Hayward je neskutečně talentovaná mladá slečna, která má před sebou (alespoň doufám) hodně bohatou hereckou kariéru. Tady není o čem, je to tak krásně zvláštní film, že ho musíte buď milovat, nebo nenávidět. A já se řadím k té první skupině diváků. 100 %.(4.11.2012)

• liskam

Tak TOHLE TADY má 75%...?? Proboha proč? Vždiť je to naprosto o ničem. Popis "komedie/drama/romantický, je opravdu přehnaný. Nic z toho totiž není pravda. Je to prachobyčejnej příběh o dvou dětech které spolu utečou. Navíc se na to nedá vůbec koukat. Pochopím ještě uživatele, kteří téhle kravině dají 3 hvězdy jen proto, že je opravdu dobře obsazená, a oni díky tomu zapomenou na hroznou režii, scénář a hudbu. Ale uživatelům kteří tomuhle dají 5 hvězd opravdu nerozumím. To spíše pochopím když dá někdo 5 hvězd Twajlajtu.. Za mě 25% A ještě bych chtěl podotknout k hodnocení... Dnes jsem viděl dva snímky které mají popis Komedie/drama, jeden je tenhle, a druhý je: http://www.csfd.cz/film/286858-koupili-jsme-zoo/ Ten jsem hodnotil 5* Přestože by měli být žánrově dosti podobé, samozřejmně jsou úplně jiné, navíc jsem si všiml že dělí veliký počet mých oblíbených uživatelů (kteří oby filmy viděli) na dva tábory. Vždy, když se jednomu líbí první film, odmítá ten druhý, a tak je to i naopak....:)(30.3.2013)

• Gilmour93

Sebestředná režisérská příze barvy dětského vzdoru navinutá na Desplatově hudebním kolovratu aneb originalita a posedlost detailem nadevše.. Pro mě bizarní manýra bez humoru, duše i kouzla. Čestné skautské. Stavařům kulis se údajně ztrácel toluen a mám jisté podezření, kdo za tím stál.. Je to sice nadnesené, ale někdy mám pocit, že existuje jistá sorta autorů (namátkou Greengrass, Aronofsky či třeba Anderson), která kdyby se vysrala na zápraží některým klientům csfd, dají si to večer ke kávě a budou to považovat za produkt čokoládovny Lindt. Pár z důvodu, že jim to zkrátka chutná, většina však jen proto, aby nebyli před sousedy za blbce..(23.12.2014)

• - V hlavnom stane skautského vedúceho (Edward Norton) je vidieť obraz jeleňa. Je to kópia obrazu anglického romantického maliara a sochára Sira Edwina Henry Landseera s názvom "Vládca údolí", ktorý namaľoval v roku 1851. (fefee)

• - Jedná se o šestou spolupráci Wese Andersona s Billa Murraye. (AIMÉE)

• - Ve scéně, kdy hrají skauti v Tree House karty, je možné vidět při sázce moderní americké jednodolarovky, přestože se snímek odehrává v šedesátých letech. (KucC)