Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

Streamline

Bizarná komédia o dvoch detských zaľúbencoch - skautovi Samovi a rebelky Suzy, ktorých už nebaví doterajší spôsob života a túžia po slobode. Ich útek však nezostane bez povšimnutia a začne po nich pátrať celé mestečko - od rodičov, cez šerifa až po sociálnu pracovníčku...čo prináša vtipné situácie! Bill Murray ako otec Suzy bol skôr šedou myšou celého filmuBruce Willis mi v úlohe blonďavého šerifa nesedel, to isté Edo Norton ako skautský vedúci. Najviac tak vynikla práve detská dvojica - Jared Gilman v úlohe malého skauta Sama mal viac rozumu a inteligencie než celé mestečko dokopy a Kara Hayward (o ktorej budeme v budúcnosti ešte určite počuť) v roli Suzy s nezameniteľným dievčenským šarmom. 80%! ()

Saintcrux

Film s veľmi podarenou kamerou, strihom v ktorom sa autor snažil problémy, depresie a dospelácke romantické splynutia vložiť do 12 -ročných detí, čo vyznelo niekedy až úchylne ...Vizuálne nádherný film, ktorý sa odohrával ako keby na tajomnom,magickom mieste doplnení tajomnou hudbou a veľmi podareným hereckým obsadením ako Bruce Willis či Bill Muray. Mladá herečka Kara Hayward to uhrala bravúrne a osobne si myslím ,že o nej ešte budeme počuť v budúcnosti , úplne mi pripomenula Christinu Ricci za mlada. ()

ljukyljuk

Taký pekný film. A s takým obrovským srdcom. Hneď od začiatku ma zaujala tá jemná štylizácia či už prostredia alebo postáv, ale stále v takej miere, že ešte pôsobila reálne a uveriteľne. Práca s kamerou úplne skvelá (360° zábery i zameranie sa na detaily), hudba rovnako dobrá, niekedy ambientná, inokedy zase dominantná. No ale čo bolo v tomto filme najviac a tým ma aj dostal - tá romantika! Tá nádherná romantika očami detí, ktorá pôsobí miestami trošku neohrabane, no vďaka tomu absolútne prirodzene a úprimne. 80% ()

pasty

Príbeh dvoch detí, ktoré boli rozhodnuté ísť za svojím cieľom aj v prípade najvyššej obety. WTF ? Toto by som deťom určite nepúšťal. Humor na hranici absurdity, plus možno nie som poetik, ale toto mi ako poetické neprišlo. Je to len ďalšia nadhodnotená fraška spopod veľkej mláky. ()

dodona

Toto je tak absurdné, až je to dokonalé. Až je mi čudné, že Anderson :) Inak vynikajúce obsadenie a úplne perfektná hudba. ()

waska

Kara Hayward bude jednou neskutečná kočka! Stejně jak jsem to říkal s Natálkou, Kirsten, Scarlett nebo Emou! Velmi zábavný film s dokonalým hereckým obsazením. Norton se pro tuhle roli narodil. ()

bono22vox

Chcete-li si z kina odnést zaručeně dobrou a povznesenou náladu, jistější tip v současné nabídce kin nenajdete. Wes Anderson se zkrátka všemi prostředky snaží rekonstruovat a přenést na diváka nostalgickou vzpomínku na ztracenou čistotu dětství. Všechny frustrace postav a melancholický podtón snímku jsou jen pilířem, který podpírá kaskádu situačních i slovních vtipů, kameramanských hrátek a nejrůznějších režijních nápadů. Wesi, opět si mne nezklamal... s díky dávám 90% ()

Brinkley

Nezatížena předešlými Andersonovými snímky jsem Moonrise Kingdom vnímala jako vtipnou, netradiční absurditku s přítomností mého oblíbence Billa Murrayho. Čistě subjektivně mě obloukem míjejí filmy, stavící převážně na dětských hrdinech a jejich prvních láskách.... takže i kdyby se přeci jen jednalo o slabší dílko pana Wese (určitě se poohlédnu po něčem dalším), hvězda navíc mu patří už jen za to, že v tomto filmu mě dětští herečtí představitelé neiritovali, jejich role dokonce bavily (nemluvě o rázovitých postavičkách dospělých, jež si očividně Swinton, Norton, Murray, Willis i Keitel vychutnali). Soundtrack je 100%. ()

Doski

Jsem extrémně překvapen a okouzlen. Jednoduchá nenáročná absurdní komedie na oddych. Fanoušci absurdního humoru tohle extra ocení. Vynikající úvodní titulky. Nade všechny výkony musím vyzvednout Kaya Hayward a Jared Gilman. Na to, že jsou tak mladí tak své kolegy strčili do kapsy. Ovšem Edward Norton si to své odehrál výborně. Skvělý příběh díky dobrému scénáři doplňuje precizní a geniální kamera. 88% ()

radeckator

Nádherná vizuální podívaná. Jestli byla šedesátá léta skutečně tak krásně hravě barevná, tak mě mrzí poprvé mrzí, že nejsem starší:-). ()

Oonika

Just amazing! Krásně ztřeštěné, skvělý herci, hlavní 2 malí hlavní hrdinové. A vkusná sranda ze skautů, fakt mě to neuvěřitelně bavilo. Jen ta hudba mi k tomu občas neseděla, ale to byl nejspíš záměr, aby to bylo ještě trochu víc divnější :) ()

GodKnows

Moj prvý Anderson a hneď trefa do čierneho. Veľmi mi to sadlo. Naozaj príjemný film s množstvom fajn postáv a hudbou. Presne takto som si predstavoval pioniersky tábor na ktorom som nikdy nebol :) ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona