Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

Kuker_Benny

Ó, vidím tady pod sebou spoustu "chytrých a světaznalých" názorů na tento počin. Strhávání ambicí a podobně, jako by tu psali jen samí seper rejžové a kritici. Přitom film JEN lehce humornou formou nechává nazřít do obyčejně lidsky smutného života osamělé po-čtyřicítky, kterých je po republice jistě dost, jen ne tak bohatých a jinak dobře situovaných. Jsem v podobném věku, proto mne film vcelku oslovil a pochopil jsem ho... A s tím nasráním do kabelky mě Sokol i dobře rozesmál... :) ()

Anjunja

Film plný absurdních, ale přitom nám známých situací, pěkných dialogů, rozporů, životních událostí - jejíž absurdnost je hlavně v tom, že se odehrávají v jednom úzkém kruhu rodinném. Kdo jste kdy zažili najednou ztracené nemanželské dítě, svobodnou ženu co si udělá dítě s gayem, jejího bývalého manžela, který chodí s o 30let mladší ženou =D Nicméně tenhle film mě baví! Zbožňuju Sokola, Kotek mile překvapil v chlapácké roli...Vadí mi jen ten americký styl života, který Chýlková vede...jsme přeci v čechách =) (viz. papírová nákupní táška, kterou nese v náručí a z ní trčící zelenina, doma si otevře láhev vína, pustí si hudbu a vaří) ()

Apricots

Nelíbilo se. Nikomu jsem ty výkony nevěřila, nemůžu si pomoct, ale celou dobu jsem měla intenzivní pocit, jakoby se žádný z aktérů na svou roli nehodil, prostě mi to nesedělo. Zápletka nic moc zajímavého, zpracování taky nenadchlo. Taková umělotina nebo já nevím čím přesně to je, ale výsledný dojem byla ztráta času, bohužel. Na druhou stranu viděla jsem už i horší filmy a líbí se mi Ondřej Sokol (i když jeho postavu sem mu taky nevěřila), takže alespon dvě hvězdičky, dejme tomu. ()

megajalec

Opäť niečo pre ženy od Nellis. Do polovice trochu trápne, hľadanie potencionálneho otca (mimochodom, nech mi nikto nehovorí, že Chýlková ako krásna a úspešná kaderníčka by mala problém nájsť si chlapa!!!) je o ničom, nebaví. V druhej polovici, najmä v závere po tom twiste to je už pozerateľnejšie, je tam aj trocha srandy a to zachraňuje dovtedy prítomné nezmyselnosti. Opakujem: film skôr pre ženy, najmä okolo štyridsiatky. ()

lobo87

Vtipné i smutné zároveň. Film, ktorému dominuje ženské obsadenie (Chýlková-Bydžovská-Kronerová), ale svoju rolu si zastane i rafťák Kotek. Príjemný a inteligentný film od známej autorky, ktorý určite nikoho neurazí... 65% ()

hadouken

Taková uvolňovačka. Člověk se občas pousměje, občas je mu smutno (vlastně asi tak jednou). Kdo viděl trailer, tak to nebude žádné překvápko. Byl jsem na této hře v divadle Na Zábradlí a bylo to určitě lepší, možná ústřední hereckou dvojicí (Bydžovská a Liška). Kdo se mě překvapil, tak byl Sokol. Dávám 3* hlavně za ideu a lehce i za provedení. ()

Emilii

Tak tohle se Alici Nellis opravdu povedlo!!!!!! Ale nejlíp to, a nejvíc to, fakty vemou ženský "v letech"!!!!!!! Smála jsem se a dost bavila, i když je pravda těžko stravitelná - tudíž zde nejčastěji držíme dietu!!!!!! ()

Pangi

Z podprůměrné šedi českých vztahových dramokomedií toto dílko zvedá Ivana Chýlková a Ondřej Sokol. ()

tsatsiki

ONDŘEJ SOKOL NEZKLAMAL. Jinak mě v tom filmu toho moc nebavilo, celé to bylo takové moc dlouhé, sice Ivanka i Kotek to zahráli dobře, ale když jsem všude četl o tom filmu, tak jsem čekal fakt trhák, který se nekonal.Dávám 55% ()

PamelaJJK

Prvních zhruba 30 až 40 minut mě to brutálně nebavilo. Nuda a prázdno. Pohrával jsem si s myšlenkou, že to nedokoukám a pošlu pod kytky. Ale pak to nabralo "obrátky" a začlo to být zábavné a zajímavé. Ondřej Sokol a Vojta Kotek to táhli hodně nahoru (a to Vojtu Kotka moc nemusím). Takže nakonec příjemný průměr... ()

swinevenca

Chýlková si zaloužila zas jednou připomenout, Sokolův výkon až na pár přehranejch scén nejlepší memento filmu, občas jsem se zasmál i u jinech povedenejch scén a to je asi tak všechno no. ()

Gortyna

Kdyby se Ivana Chýlková narodila v USA nebo západní Evropě (to ale platí třeba i o Haně Hegerové, kytaristovi Radimu Hladíkovi, klavíristovi Ivanu Klánském a dalších), byla by z ní hvězda první velikosti, protože je to herečka par excelence. Tady je odsouzena k tomu, aby hrála v podobných slabotách. ()

lulu37

Celkom milá komédia s rušivým odpočítavaním všetkých významných dní v roku a vtipnouveriteľným Sokolom. Od Alice Nellis som čakala ako skoro každý viac, ale neurazilo ma to. ()

ZHODNOTITEL

No docela jsem dost čuměl. Na to, že nemám moc v oblibě romantické filmy, TAK TOHLE MĚ ZAUJALO! PĚKNĚ natočené, PĚKNĚ odvyprávné a ono to mělo HLAVU A PATU... Bavilo mě to. ()

garry

Herci docela hrají. Téma že se zblázní 45-letá úspěšná žena a chce první dítě je žádané. Zamontujeme do toho homosexuály, a mladšího partnera. To je také takové moderní. Nazdobíme to stylovým interiérem, zajímavou hudbou, kluby. Ale je to takové mělké, předvídatelné a klouže to po povrchu. Taková televizní komedie kterou útrpně shlédnete a pak zapomenete. Zanechá to pouze pachuť na jazyku ze ztraceného času. Slabé 3. ()

Alden_Larson

Tvorba Alice Nellis se mi líbí čím dál tím víc. Tento film není její nejlepší, ale i tak je mimořádně působivý, Hlavní postava je velmi dobře napsaná a Ivana Chýlková ji zahrála skvěle. Ostatní herci byly taky moc dobří, dokonce i Ondřej Sokol svoji roli zahrál dobře. Prezentace je výborná, filmy Alice Nellis vždy vypadají velmi profesionálně, záběry jsou plné hezkých kompozic a scény jsou vždy skvěle nasvícené. Dvě věci mi ale na tomto filmu docela vadí, konec mi přišel trochu urychlený a byla tam jedna hudební scéna, která se mi celá vůbec nelíbila. Jinak je to ale velmi povedený film. 8/10 ()