Film vypráví příběh Jamese Deana počínaje jeho dětstvím, přes jeho bouřlivou a krátkou hollywoodskou kariéru, až k jeho předčasné smrti. Sledujeme Deanovu pozorohudně rychlou cestu vzhůru, od chudého prosazeníchtivého herce ke světově proslulé movie-star. Významnou část snímkuí je i rovina pojednávající o jeho vztazích, především pak o jeho složitém vztahu k otci. Celý svůj život se snažil otci zavděčit, ten ho ale ignoroval a v ničem jej nepodporoval. Ve filmu je jeho otec ukazován jako člověk, jemuž prostě jen nebyla otcovská role souzena. Otec ho nakonec zavrhl, a to i přes to, že se James stal jedním z nejvyhledávanějších herců v Hollywoodu. Osudnou se Deanovi stala jeho vášeň pro rychlá kola, když ve svých čtyřiadvaceti letech těžce havaroval a při převozu do nemocnice zemřel.

Tento biografický snímek z roku 2001 byl původně natočen pro kabelovou televizi. Dean je zde ukazován nejen jako tvrdě pracující a divoký muž, ale i jako citlivá ztracená duše, která svůj bouřlivý život odráží ve svých filmových rolích. Deana hraje James Franco, role Deanova otce se zhostil Michael Moriarty a režie se ujal hollywoodský veterán Mark Rydell, který se dokonce s Deanem za jeho života přátelil. (lineiy)

feeme

Těžké zahrát někoho tak silně charismatického a osobitého jako byl James Dean, nicméně Franco se této výzvy zhostil tak věrohodně, jak jen to bylo nejspíš možné. ()

kesty

výborný Franco v priemernom filme, ktorý príliš rýchlo skončí (hlavne koniec je veľmi rýchlo odbytý) o clekom zaujímavom živote slávneho herca. nálepka televízny film k tomu sedí viac než dobre. ()

candy_daze

Malý film o velké osobnosti. I přesto, že je často fakticky nepřesný a někdy spekulativní, vychází z toho kvanta, co bylo o Deanovi natočeno na vítězných pozicích. Franco mi přijde často v Deanově roli křečovitý, ale jak říkám, v porovnání s ostatními adepty si vede rozhodně nejlíp a to to měl hodně těžký. Na světě prostě žádnej druhej Dean není a Franco odvedl slušnou práci. Celkově se jedná o velice příjemnou poctu jedné americké legendě a Rydellovi hands down za to, co zvládl s TV filmem. Film stojí rozhodně za doporučení, nezklame. ()

Dashiella

Keď po prvý krát vošiel na scénu Franco, v protisvetle kráčal smerom ku kamere, zastavil sa mi dych! Aj v iných častiach som z neho odpadávala, on tento film ťahá tak neskutočne hore, že bez takéhoto výkonu by to nestálo ani za dve hviezdy. Božský James Franco hrajúci nadpozemského Jamesa Deana je pre mňa jednoducho totálne COMBO. Akosi to nedokážem hodnotiť z "filmárskeho" hľadiska, tak čistých 5, aj za (podľa mňa) veľmi vydarený záver. /môj osobný záver už opisovať nebudem, moc veľa sopľa... :D/ ()

jafuska

začínající herec, který chce být slavným, ale nemá dobré rodinné zázemí, otec ho ignoruje, nepodporuje ho v jeho hereckých začátcích, o tom všem je tento film, můžeme také proniknout do herecké duše, jaké trápení může mít, nejen pády, ale i jeho slávu, ale bohužel herce James Franco neznám, je to vlastně jeho první role kterou jsem s ním viděla, a je to právě tento film, asi mě tento talent nějak unikl, a možná si rozšířím i obzory, i o tomto herci, Ono vlastně tento film je i ze života. Mě se tento film rozhodně líbil, ()

Charlinka

Film se na můj vkus až příliš snaží dát Deanův život do paralely s Na východ od ráje. Franco je ve filmu fantastický a nedokážu si představit nikoho jiného kdo by tohoto předčasně zesnulého génia dokázal zahrát lépe nicméně to je tak jediné co můžu na tomto filmu vyzdvihnout. Z příběhu Jamese Deana by se dalo vyždímat tolik a přesto film působí dutě a nezajímavě. Jsem příliš velkým fanouškem Jamese Deana než abych tomu mohla dát hvězdiček víc. ()

baclajean

Skvelý James Franco! A posledné dve vety filmu mi spôsobili zimomriavky: "I took the train ride back to Indiana again. This time my father came with me." ()

JA !!!!! ?

NA to ze je to iba tv film a este s produkcie hallmark (ľščáýž) sa naozaj vydaril. DOMINUJE charizmaticky james franco, ktory sa pre tuto rolu narodil. PRAVOM je za nu ocenovany a da sa povedat, ze jeho fascinacia deanom je jeho najvacsim zdrojom hereckej inspiracie doteraz - kto pozna dalsie jeho filmy vie o com hovorim. ZA to sa ale (samozrejme) nemusi hanbit. OKREM neho z rebela cerpa este asi tisic dalsich (ze collin:)......................................... FILM po formalnej stranke nieje nicim vynimocny, ale z respektom a obdivom pojednava o legende bez toho aby nieco kazil - a to je dost! ()

Fender

Myslím si, že jako životopisný snímek se to zde podařilo celkem solidně, věnuje se tu pozornost důležitým etapám života Jamese Deana, čili to nejdůležitější zde je a pravého fanouška tohoto herce to zajisté potěší. James Franco se do podoby Jimmyho podařil stylizovat, místy mi ho i připomíná, ale poněkud je občas až moc křečovitý, až moc se jím snažil být a vnímal jsem to lehce nepřirozeně. ()

Bogrant

Až na pár momentov, ktoré mne osobe príliš nevoňali a boli až ťažko uveriteľné (ktovie, či sa vôbec aj udiali) ide o vydarený TV film o hereckej legende minulého storočia, ktorej sa za tak krátky čas podarilo viac, než iným za celý život. Prevtelenie Jamesa Franca do úlohy je samozrejme tým najväčším pozitívom, ku ktorému sa pridáva aj nadobudnutie nových poznatkov o živote Jamesa Deana, ktoré sú občas možno mierne nafúknuté, ale ako celok fungujú a na tvorcovské pomery to všetko graduje celkom slušne a vo väčšine prípadov aj uveriteľne. ()

Sejkorka

TV film, ale moc dobrý. Jak tam píšou, co se dalo, je podle skutečnosti, zbytek domysleli. čili ne vymysleli. Znát trochu tuhle legendu neškodí. Rebela bez příčiny jsem viděl (Na východ od ráje četl). Je zřejmé, že James Dean byl mega talent a rebel nikoliv bez příčiny. James Franko ho zahrál skvěle ! ()