James Dean (TV film)

James Dean

Drama / Životopisný

USA, 2001, 120 min (Alternativní: 90 min)

Franco byl skvělej a především v pasážích, jenž představují fingovaný dokumenty z natáčení a známý scény z jeho filmů, je úplně božskej. Bavila jsem se, ale hlavně jsem se chtěla o Deanově osobě něco přiučit, takže jsem byla nadšená jen do chvíle, co jsem zjistila, že některý pasáže prý vůbec nejsou fakticky přesný, což by člověk u projektu takovýho druhu čekal. Docela škoda(25.3.2011)

Vlazny zivotopisny film, jakych jsou desitky. Reziser Rydell nedokazal z tak vdecneho pribehu vydolovat jediny zapamatovanihodny moment; scenu, ktera by zasahla. Jen odtazite sleduje labilniho mladika, kteremu scenar predepisuje ty nejklisovitejsi motivace. Zkratkovitost je strasna -- a podivna, kdyz vezmu v uvahu, ze si film nenalozil prilis veci k prevypraveni, o spousty zasadnich se jen lehce "otre" jednou scenou. Deana sledujeme jako citove nevyrovnaneho cloveka, ktery touzi jen po prizni chladneho otce. Vse ostatni proste projde kolem jako souhra okolnosti. James Franco nastesti do tohodle povrchniho placani vnasi pojitko a dostatecnou hloubku. A prestoze se o skutecnem Deanovi nedozvite o moc vic, nez co se da vycitit z jeho filmu, Franco probouzi sympatie a pusobi uveritelne; a dava tusit, ze za vsim je vic, nez je film schopny odprezentovat. __ [Videna 95 min dlouha DVD verze, kde je ta puvodni dvouhodinova?!](22.6.2010)

James Dean je pro mě vzorem. Baví mě jeho styl a charakter. Hlavně uměl parádně hrát. Tento film jsem dlooouho sháněl a nakonec jsem na něj čirou náhodou narazil na Youtube. James Franco je můj další oblíbený herec, a když jsem ho viděl v kůži Deana strašně jsem si film oblíbil. Franco to zvládl na jedničku. Ted už vím víc o Deanovi, jaký byl jeho život atd. díky tomuto filmu. Skvěle natočeno a nechápu proč to není víc známý. Too fast to live, too young to die.(4.12.2014)

V první řadě, tomuhle se říká perfektní casting, Franco ač možná až moc trdlo, má podobný zero-fucks-given charisma, snoubí se v něm ta frajerská drzost, samolibost, spontánnost, vykořenění. On je důvod proč dávám jasně palec nahoru. Dějově je tu kladen důraz na snahu zavděčit se otci, což je možná klíčem k Deanovu chování a osudu. Zásadní moment je tuším smyšlený (snad až příliš odvážné, nepodložené, tj. diskutabilní odhalení), ale zafunguje dobře a trošku ulehčí ten tragický konec. Stopáž je možná příliš krátká a mohla by víc do hloubky, ale je tu dětství, NY i konflikt s realitou L.A. a můj dojem dobrý - v rámci televizní biografie paráda a rozhodně se vyplatí si někde vyhrabat. Vážně, těžko si představím lepší obsazení...(19.2.2017)

Chtěla jsem vidět tenhle film tak strašně moc, až jsem se ze zoufalství dívala na verzi s italským dabingem (neboť tu jedinou se mi podařilo sehnat). Ač italsky rozumím jenom "E perricoloso sporghersi" - "Nenahýbejte se z oken", dostalo se mi vcelku silného zážitku. Co bych jediného vytkla, je právě tragická závěrečná scéná, která mi svým vyzněním tak trochu nesedla, zpomalení obrazu působilo tak divně, možná by to chtělo udělat trochu jinak. V ostatním jsem byla nadmíru spokojená, James Franco opravdu hraje jako o život a ve mně jako fanynce vyvolává téměř totožné pocity jako Dean. Zajímavé mi přišlo pozorovat, jak si herci poradí s přehráním geniálních scén z originálu, třeba dechberoucí scéna na ruském kole z Na východ od ráje.(27.6.2009)