Lékař záchranky František se odstěhuje od své ženy Bohuny ke své nové lásce Heleně. Ta má za sebou několik let trvající manželství s úspěšným spisovatelem Karlem. V něm však díky manželovým záletům nebyla nikterak šťastná. Zdá se, že Františka i Helenu čekají konečně poklidné dny a budou moci teď, na prahu padesátky, konečně prožít svou spokojenou lásku. Jejich nadšení však nesdílejí jejich minulí partneři. Karel i Bohuna si totiž uvědomují, že jim jejich bývalí manželé začínají chybět. A tak se oba, každý způsobem sobě vlastním, snaží vztah milenců rozbít. Když už toho má František dost, opatří pro sebe a Helenu zájezd do Maroka. Je přesvědčen, že zde prožije pěknou dovolenou po boku své milované. Jenže v Maroku se jim ztratí kufry i s penězi a doklady a každého z nich nenapadne nic lepšího než zavolat svému minulému partnerovi o pomoc. Výsledkem je to, že na cestu za nimi se vydává nejen Karel, ale i Bohuna. (TV Nova)

MoziMedve

Film působí, že si Poledňáková a její štáb chtěli na náklady českého filmového svazu udělat výlet do Maroca, protože film je zcela zbytečný, trapný a nudný. Ve scénách se pořád něco děje ale nijak se nevyvíjí charakter ani se zápletka negraduje nebo posouvá. Věci se dějí ve stylu "A pak..." (Apak mu ujel vlak, Apak jim ukradli zavazadla, Apak nějaký únos, Apak hrajou na ulici na klavír, Apak, Apak Apak... ) Poledňákové filmy (které jsem viděl) nikdy nedrželi strukturu úvod-prostředek-závěr ale její starší filmy aspoň měli sympatické herce co dodali trochu charakteru a charizma. Její 3 nejnovější filmy po 17ti letech stojí za zapomenutí a je asi dobře že se po tomhle Vraku nic dalšího nevytvořila... Nedávám odpad, protože film není vyloženě urážkou inteligence, ale je to ztráta času... ()

Kekik

Výborná komedie, u které se bavím i tady, při čtení komentářů. Těch popelářů, co se tady vyrojilo. (V žádném případě nechci urazit popelářské řemeslo, já si jich vážím, ale zdejší komentující, co neznají jiné hodnocení, než odpad, těch si tedy nevážím ani trochu). Tuto komedii jsem viděla již mnohokrát a těším se, až jí zase uvidím. Holubová, Kaiser, Bartoška, Boudová, Magálová a jiní jsou skvělí. Opravdu. Totéž platí i u prvního dílu. Škoda jen, že je mnoho českých "diváků" s účtem na ČSFD a chybějícím mozkem. ()

DoktorQQ

Nečekal jsem žádný zázrak a také jsem se žádného zázraku nedočkal, na druhou stranu jsem se těch 113 minut nenudil a vyloženě zbytečná byla až poslední pětiminutovka. Na rozdíl od některých kritiků se domnívám, že kamera Vladimíra Smutného filmu prospěla - ať již předěly v podobě panoramatických záběrů á la Kamera na cestách, tak občasnou hrou s hloubkou ostrosti v detailu a záběry "ničeho" Pointy povícero předvídatelné, ale nikoliv úplně trapné a herecké výkony odpovídající námětu. Na druhou stranu film není vulgární, je prost přílišných narážek na naši současnost za 500,- a herci zde použití nejsou úplně ti, kteří by se točili 7 dní v týdnu v 7 seriálech našich televizí a kupodivu zde nehraje ani Mr. Donutil...Film jsem viděl v předpremiéře a zdarma a pokud je odpadem Kameňák I,II...tak musím dát ** a půl. ()

jobina

Tak po dlouhé době jsem český film hodnotila poměrně vysokým množstvím hvězdiček. (No jo, nějak jsem ke komediím hodně kritická...) Je potřeba dostatek nadhledu a tolerance vůči nelogičnostem. Ale pokud mám přiznat, co mne dostalo - zvuková stránka slova "Bambulo" v jedné sekvenci. U té jsem se skutečně rozesmála. ()

San Miguel

Filmy takovéhoto typu teda opravdu nemusím. Jsou takové nic neříkající, a člověk si akorát myslí, že režisérka neměla co na práci, a tak prostě něco splácala dohromoda. Tak alespoň ta jedna hvězda za to, že je to český film. ()

petruska777

Oddechová komedie, Eva Holubová jako Bohuna opět perfektní, stejně tak Jiří Bartoška jako Karel. Sváděcí taneček Nely Boudové a Jiřího Langmajera neměl chybu. Bavila jsem se, i když jednička se mi líbila o trochu víc. ()

RushRush

Film o životě pro diváky středního věku...tak to asi je... prostě si to užít každý moment života i když jste úplně v prdeli...u filmu se nedá zkamenět,protože tolik gegů a šíleností co všichni předvádí prostě nedají vydechnout,ale...až do doby něž se film zabije únosem Bohunky komplexně zábavný film s vynikajícími herci,vůbec mi nevadí,že Olda Kaisrů byl v nějaký odmašťovně a Helena má slovenský akcent.....ba naopak máme skvělé herce,kteří vždycky přitáhnou více diváků než kdejakej halywúd shit.. ()

eli.s

Přehnaně teatrální komedie navazuje na první, nepatrně lepší díl Líbáš jako bůh. Víc než aby mě však film přesvědčil o tom, že jsem ho měla vidět, mě utvrdil v tom, že Poledňáková ve spojení s komedií již není to, co bývávala. Jedna hvězda je čistě za unikátní mimický projev Evy Holubové a pěkné záběry z Maroka. ()

Rupertt07

Taková vodrhovačka, ale na vypnutí dobrý...Bartoška je chlap s úžasným charisma a více méně jsem na to šla jen kvůli němu. ()

AdeLinaa odpad!

Direct, SodaStream, Tchibo, Astrid, Blesk a pravděpodobně bych mohla pokračovat. Co k tomu říct? Díky tomuto filmu chci Tassimo, chci mít doma neustále limonádu a hlavně, proboha, NECHCI už nikdy vidět takovou komerční ptákovinu, jako je Líbáš jako ďábel. Film absolutně bez děje, nechutný akcent hlavní hrdinky, která mluví, jak kdyby měla poruchu řeči (proč ji proboha nenechali mluvit slovensky? ), naprosto nesmyslné chování "zlých" teroristů, co neumějí střílet (????), dále naprosto nechápu, když vyjednávají francouzsky, jak může Kaiser říct, že jim nerozumí a vzápětí říct: Chtějí vědět místo.. mohla bych logickými chybami pokračovat donekonečna. Politováníhodné.. Humor jako pro malé děti. Jediná Holubová to alespoň trochu zachraňuje (u dvou scén jsem se dokonce i pousmála). I tak jsem se po několika minutách chtěla naučit teleportovat někam pryč. Pro mě odpad nejvyššího kalibru! Hnus, velebnosti! ()

martin383

Tak na to ti sere bílej tesák aneb co se povedlo poprvé může se povést i podruhé. Jedná se o klasickou českou bláznivou komedii. Nutno dodat, že jak byl prvotní film ještě zkousnutelný z hlediska možné zápletky tak druhý díl už tuto hranici překročil. Chcete-li se bavit, tak Vás čeká určitě několik výbuchů smíchu, chcete-li poutavý a vážný děj, tak na to raději nechoďte. Myslím, že z hlediska hereckých výkonů nelze nic vytknout, z hlediska smysluplnosti už je to horší. Vidím to tak na 71 %. ()

tomkat

Nojonojo, je to lepší než "vražedná" jednička. Ale tím pozitiva končí: slátaný příběh, nahodile se objevující postavy a tak jako v prvním díle dokonale nepřirozené dialogy... Má to ta Poledňáková vážně zapotřebí? Viděno u příležitosti návštěvy příbuzných (abych měl nějaké krytí). ()

Karel1974

Uvažoval jsem o hodnocení 4 hvězdy, ale nakonec to byly 3 hvězdy. Důvod je jediný - film neměl téměř žádný děj, ale byl slepený ze spousty krátkých scének. Tento 2. díl zdaleka nedosahuje kvality jedničky. BTW.: Spousta diskutujících kritizuje reklamy na produkty, dle mého názoru je toto trend dnešních produkcí a při shlédnutí čehokoliv amerického z poslední doby si připadám jako v jablečné moštárně. ()

yennefery

No dát tomu hodnocení odpad mi nepříšluší. Nicméně víc než jednu hvězdičku dát také nemohu. Zápletka nic moc. Hlavní roli měla propagace všech možných produktů - přesně jak píše Brouk. Ovšem líbila se mi postava Karla v podání pana Barošky. Jeho nadhled a ležérnost byly úchvatné. Nicméně jsem se celý film nemohla zbavit neustálehého myšlení na vedleší roli Neli Boudové a Jiřího Langmajera. Pořád jsem čekala kdy už tam bude zase jejich scéna. Více by se mi líbilo, kdyby tihle dva byli hlavní dvojicí, protože jejich životní situace mi přišla mnohem víc realističtější a v konečném výsledku i zábavnější než samotné hlavní Quarteto. (A to nezmiňuji nezapomenutelný sexy tanec Jiřího Langmajera, který byl bezkonkurenční). ()

vhorky

Musím se přiznat, že Evu Holubovou moc nemusím, takže jsem čekal film na úrovni Doktor od jezera hrochů a jiné jí uječené filmy. Naštěstí se hlavní role zhostil Oldřich Kaiser, který je jako herec o úroveň lepší než zbytek, pokud zrovna není pod parou. Dalším zjištěním je, že jsem se už dlouho takhle v kině nenasmál, takže jsem odcházel z kina spokojený. Marie Pledňáková vytvořila film, který neosloví filmové intelektuály a kritiky, ale bežného člověka aspoň pobaví řadou vtipných a někdy trapných scének, o čemž svědčí vyprodané kino. ()

veronique22

Já jsem od Líbáš jako ďábel čekala uvolněnou zábavu v kině bez nutnosti nad dějem jakkoliv hloubat, což film splnil. Tedy sice jen několik scén, ale zbytek filmu jsme prožili v očekávání dalších vtipných momentů, takže úplná tragédie to nebyla. Pro mě se tehle film zařadil do kategorie "stačí vidět jednou". 60% ()

Yekkal

Chvílema se krotili Krokodýlové, pak se někdo inspiroval v Sexu ve městě2, občas se tam mihl mikronáznak komedií s Pierrem Richardem a když to celé skončilo bylo to Trošku jako Kameňák:-/ Snad se (ne)dočkáme taky trojky... co takhle "Líbáš jako duch" ()

BellaRagazza

Otřesná Magálová, trapnej a vlezlej ProductPalcement kam se člověk podívá, nepravděpodobnej děj... Hvězdička za výbornou paní Holubovou. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková