Lékař záchranky František se odstěhuje od své ženy Bohuny ke své nové lásce Heleně. Ta má za sebou několik let trvající manželství s úspěšným spisovatelem Karlem. V něm však díky manželovým záletům nebyla nikterak šťastná. Zdá se, že Františka i Helenu čekají konečně poklidné dny a budou moci teď, na prahu padesátky, konečně prožít svou spokojenou lásku. Jejich nadšení však nesdílejí jejich minulí partneři. Karel i Bohuna si totiž uvědomují, že jim jejich bývalí manželé začínají chybět. A tak se oba, každý způsobem sobě vlastním, snaží vztah milenců rozbít. Když už toho má František dost, opatří pro sebe a Helenu zájezd do Maroka. Je přesvědčen, že zde prožije pěknou dovolenou po boku své milované. Jenže v Maroku se jim ztratí kufry i s penězi a doklady a každého z nich nenapadne nic lepšího než zavolat svému minulému partnerovi o pomoc. Výsledkem je to, že na cestu za nimi se vydává nejen Karel, ale i Bohuna. (TV Nova)

LuciusWlk

Někdy je lepší nesnažit se vymačkat s rádoby "úspěchu" prvního dílu ještě něco víc. Toto byl spíše výkřik do tmy, kde vtip nebyl vtipem a celá zápletka patetická slátanina. ()

civrss

Maruška Poledňáková si to nemohla odpustit a musela opět pokračovat. Ona je pro mě ztělesněním filmové odpadu, například u filmu Jak se krotí krokodýli jsem se málem propadl do nejhlubších pekel. Avšak první Líbáš jako bůh mě celkem mile překvapil svou snesitelností a řekněme i vtipem. Neměl jsem problém v klidu dokoukat. O pokračování už ale strach byl, protože co bylo na hraně poprvé, dost dobře skončí hodně za hranou podruhé. Nejedná se bůhvíjaké dílo, ale jednou za život se vidět dá, přecejenom Bartoška a Holubová mají svoje kvality a dokážou pobavit, i když jim scénář pomocnou ruku nepodal. ()

dita.krizova

Jediné co mi v tuhle chvilku běží hlavou je, co mě sakra donutilo dívat se na tuhle pitomost? Ze začátku mě to i trošičku bavilo, ale jakmile se to zvrhlo na podivnou telenovelu spojenou s kriminálkou, klepala jsem si do čela a říkala si "Ty hloupá, ty hloupá." ()

herr_carter odpad!

Du blejt a po cestě se možná ještě stihnu podříznout, tahle zkurvit příjemnou oddychovou jedničku................moje hodnocení = 0 z 10. ()

Pyth

TV Nova tomuto kvalitnimu snimku urcite vycleni par svatecnich veceru... (na vyplneni casu misto ordinace genialni) ()

HiddenDragon

Humor sedmdesatilete babicky Polednakove od zacatku do konce. Tezko rict, jestli je to stejna nebo jeste vetsi blbost nez prvni dil (Libas jako buh). Typicky priklad, kdyz ceskym filmarum dochazi invence, zvoli exoticke prostredi (podobne jako Troskuv "Doktor od jezera hrochu"). Jestli tohle nekomu prijde vtipne, tak ma asi chory mozek, protoze nejvtipnejsi byl myslim jen kresleny "wanted" portret Evy Holubove. Zatimco v prvnim dile jsem se aspon trochu zasmal (tusim ze 4x), tady jsem si co chvili rikal "boze to je ale ptakovina". Svetlym bodem v tunelu muze byt to, ze tyto filmy "znovuobjevim" v sedesati a budu se popadat za bricho, protoze uz mi novy kamarad Alzheimer nedovoli si vzpomenout, jaka to byla kdysi nuda. Jediny bodik a to si rikam, ze jsem asi padlej na hlavu, davam za to prostredi Maroka, ale jinak je to bida s nouzi. O to vic, ze je to prehlidka sponzoru (reklamy ve filmu bytostne nesnasim, snesu maximalne auta). Takze tu mame znelku novackych Televiznich novin, seznamku od Seznamu, sifon od SodaStreamu, megaloga pojistovny Direct a Bartoska samozrejme plati PayPassem od MasterCardu. Proboha jaktoze v cizich filmech tolik reklam clovek nevidi? To je jak ceske hokejove stadiony...pres tuny reklamnich log na lede clovek ani nevidi puk...mrknete se nekdy na NHL a uzrite rozdil :) No a kdyz se vratim k filmu....na protivnou slovenskou cestinu v podani Magalove uz jsem byl otrkany z jednicky, ale asi ji potrebovali trochu ozvlastnit, tak dostala jakesi "emo" cerne linky kolem oci, takze vypada jak zombie v prechodu. Co se tyce ostatnich hercu, casto si rikam, jestli to maji vubec zapotrebi ze sebe delat takovy blbce. A mala poznamka na zaver: Jsem to jen ja, nebo ma jeste nekdo pocit, ze ty cesky filmy dodatecne dabuji? V zadnem amer. filmu nemam ten pocit, jako treba tady...ze jim to nesedi presne na pusu...jako by to vsechno namlouvali dodatecne ve studiu, napr. vsechny sceny z Maroka (jakoby nemeli kvalitni zvukare na place)...a o to vic mi je sledovani pak neprijemne, protoze to vypada falesne. ()

Merkin

O čem mě poučila tato komedie? Tak třeba o tom, že ďábel rozhodně líbá lépe než bůh. Tentokrát se pravidlo-čím víc, tím hůř-kupodivu neuplatnilo a tak druhý díl svou kvalitou a vtipem vysoce převýšil zcela průměrnou jedničku. Po dlouhé době jde o skutečně dobrou českou věc, kde se smějete od začátku do konce, protože chcete, nikoliv protože si to ticho žádá. Působivá je i kamera, která ukazuje městské a přírodní krásy, kostyméři si rozhodně dali záležet, příjemná je i lekce francouzštiny a herecké obsazení včele s vynikající Evou Holubovou doslova perlí. Vytknout se dá jen přespříliš dlouhá stopáž. Poledňáková konkuruje moderním romantickým snímkům ze zahraničí, ale nechybí jí česká perlička na dně. Doporučuji. Není totiž nutné odsuzovat z pricipu všechno ,,červené", i tam totiž existují velké rozdíly:) ()

patrikus

Krásná kamera Vladimíra Smutného, skvělé akční tempo filmu i když na mě moc dlouhá stopáž. Kaiser a Holubová plní elánu a energie. I hudba Petra Maláska velmi dobře sedí. Pro mě možná moc jednoduchá zápletka a dialogy, i tak lepší průměr. Rozhodně první díl mě bavil o něco více... ()

Fary

No - musím přiznat, že tam byly momenty, u kterých se nedalo nesmát. Celé to ale bohužel působí jako jedna dlouhá nepovedená reklama na Jacobs zaplacený kartou Visa (a dalších pár podobných "nenápadných" záběrů na jiné produkty, které podpořily natáčení filmu). Má to svý kouzlo, ale jestli to takhle půjde dál, tak raději nic, než tohle. Dost už bylo reklam! ()

MareT.

Aniž bych věděl hodnocení před shlédnutím, říkal jsem si, jak je možné, že něco tak televizního, banálního, nereálného a ve všech směrech tak jednoduchého mohlo mít "nejvíce diváků své doby". Pak jsem zkontroloval hodnocení a ulevilo se mi, že to nejsem jenom já, co měl zvláštní pocit, že je něco zle. O stopáži ani nemluvě, o hloupém scénáři, který nikam místama ani nevede také ne. Jediná Holubová mi příšla zábavná. ()

Ledkodlaq odpad!

Tento film by se měl jmenovat productplacement, a že ho tam bylo nakydáno, až z toho bylo stydno. Chápu, že čeští tvůrci nemají na filmařinu tolik prostředků, kolik by si přáli a za reklamu se i u nás platí dobře, ale čeho je moc, toho je příliš. Pár vtipných momentů tam bylo, i na ti jednu hvězdu by to stačilo, ale za tuny nechutné reklamy zase musím hvězdu ubrat, takže.. ()

Tessie

Normálně bych téhle bláznivině dala ještě méně, protože zas tak dobré to fakt nebylo.. Ale po novém Dědictví, které jsem taky viděla o víkendu, mi to přišlo docela fajn. Až na ty reklamy na Sodastream a podobné artefakty patřící do smetí. Ale je třeba vychválit otravnou Holubovou a vtipného Langmajera.. Jinak celá ta nastíněná situace byla spíše tragicky trapná než vtipná, asi jsem na takové kousky ještě mladá.. ()

farfalla

Pokračování romantické komedie ´Líbáš jako bůh´ z roku 2009. Tentokrát jsem si podle popisu vůbec nedokázala představit, jak bude film vypadat. Dopadl nad mé očekávání, ale hůř než první film. Myslím, že hodně zachraňují herci. Příběh je náročný na akci, tentokrát v Praze i v Maroku. Je více zkratkovitý, aby se to všechno stihlo. Líbil se mi vtipný autentický identikit (Femme fatale! // Ty mě hledáš?) ()

HArna odpad!

ODPAD! Nic proti Poledňákové nemám, ale pro mě je to tvůrce, který jde zcela mino mě. Její poslední tři filmy jsem ohodnotil odpadem a jelikož mě záleží na svém zdraví nebudu v její filmografii pokračovat. Nemá cenu psát, jaká je to velká hovadina protože zkrátka tyhle filmy točí pro "své" diváky. ()

Harapes

Na co že jsem to vlastně koukal?...na komedii?...aha,takže rádobykomedie,která mě přišla jak špatná groteska,kde se jen herci honí po plátně..a vlastně,proč jsem se na to díval do konce?...šílenost,to nepochopím....strašná podívaná. ()

Angelino

Ja by som to zďaleka tak kriticky nevidel :).Keďže je to voľné pokračovanie, už sme vedeli čo očakávať. Nálada v kine bola dobrá a zjavne si to užívali najmä manželské páry, ktoré už majú čo to za sebou a vo veľa momentoch sa sami spoznávali. A i keď výkon Kamily Magálovej trošku za ostatnými z ústrednej štvorice pokulhával, viem si predstaviť, že keď to pôjde o rok v televízii, radi sa s mojou zatiaľ novopečenou manželkou zvalíme na gauč a pozrieme si to znova... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková