Lékař záchranky František se odstěhuje od své ženy Bohuny ke své nové lásce Heleně. Ta má za sebou několik let trvající manželství s úspěšným spisovatelem Karlem. V něm však díky manželovým záletům nebyla nikterak šťastná. Zdá se, že Františka i Helenu čekají konečně poklidné dny a budou moci teď, na prahu padesátky, konečně prožít svou spokojenou lásku. Jejich nadšení však nesdílejí jejich minulí partneři. Karel i Bohuna si totiž uvědomují, že jim jejich bývalí manželé začínají chybět. A tak se oba, každý způsobem sobě vlastním, snaží vztah milenců rozbít. Když už toho má František dost, opatří pro sebe a Helenu zájezd do Maroka. Je přesvědčen, že zde prožije pěknou dovolenou po boku své milované. Jenže v Maroku se jim ztratí kufry i s penězi a doklady a každého z nich nenapadne nic lepšího než zavolat svému minulému partnerovi o pomoc. Výsledkem je to, že na cestu za nimi se vydává nejen Karel, ale i Bohuna. (TV Nova)

panMartin

První díl, příjemná komedie ze života, ale tahle dvojka moc bláznivá, ale příjemně bláznivá. Náhodou je to nadprůměr, ještě k tomu natočený, pro děti i pro dospělé. Režisérka Poledňáková si sedla a napsala volné pokračování,ve kterém jsou vlastně všichni hrdinové z prvního filmu a pár nových. Příběh je opět jednoduchý se spoustou vtipů a komediálních situací. Herci jsou opět skvělí,včetně Jiřího Langmajera,který se tu objevuje poprvé. Občas trošku přehnané,co víc si dnes přát?? Já jsem se moc bavil. ()

URBAN

Někdo tu viděl Hangover a chtěl to hezky po česku zprasit akorát bez alkoholu nebo drog , ale místo toho zpomenutého tam přidat spoustu debilních událostí a vyústění které by jen tak někdo nenapsal . Jako jo zasmál jsem se , ale spíš z trapnosti a né hodnoty vtipu . Prostě byla to další ukázka umělecké práce které náš národ neumí v žánru který neumí ani američani ani angličani a světe div se ani my ne . Náš národ neumí točit filmy vůbec , ale pššt !!! Jenže někteří to ještě neví a asi ani v životě neviděli jiný film než český když si tu naši českou kinematografii tak pochvalují ( 28.7.13/Letní kino/Sčítání lidu : 200 a více ) ()

Mylouch

Dovolená před kamerou (viz někdejší Kaiserova Revue na zakázku ). O cestu za extrémně nesnesitelnou hranici trapnosti sice úplně nejde, ale všechno je scénáristicky spíchnuté, filmařsky tuctové, o herectví stejně nejde. 1-2* ()

Lolita

Nooo... tady neplatí že dvojka je výrazně horší než jednička. Obojí je výrazně špatné. Postavy se chovají jak v tý nejdebilnější telenovele. Více zde. ()

chelseaman22

Scénárista si uvědomil, že scénář je tak špatný, že nezbývá než film zasadit do prostředí subsaharské Afriky, což v divákovi z České republiky může vyvolat dojem, že film je mezinárodní ergo je něčím víc, než se očekávalo. Nepřekvapivým faktem je však to, že film stojí za nic. 23% ()

st.jim

Stejná poledňačka, jako ta první. Člověk se občas zasměje......ale stejně si potom řekne, proč na to vlastně vůbec šel :( ()

ecceHOMMO

Volné pokračovanie filmu Líbaš jako bůh nanaplnilo moje filmové očakávanie....Ono sa to vlastne aj dalo čakať, veď pokračovania - tie zväčša svojou úrovňou padajú dole. Horšie je, že toto pokračovanie sa mi nepáčilo vôbec ( a akonáhle sa dej začne točiť okolo únosu - to bolo otrasné). ()

Mrkvič

Dějově rozházenější než první díl a oproti jedničce drží jakš taš nějaké kvality pouze mužské herecké osazenstvo. Ke Kaiserovi s Bartoškou přibyl skvělý Langmajer. Z žen za něco stojí asi jen Nela Bodová, protože Hlubová už většinou jen przní samu sebe. Pro skalní fanynky Holubové to sice bude vrchol blaha, ale pro ostatní je to vtipné už jen ve čtvrtině případů. Dá se to vydržet, ale většině diváků bude za ty trapárny Marie Poledňákové stydno. ()

Johnny.ARN

Lepšie, akčnejšie, vtipnejšie. Ženy lepšie poobliekané, bolo sa načo pozerať. Dej pobavil, avšak ten koniec v Marakéši nemusel byť až tak prešpekulovaný. Začalo to byť nudné. Inak lepšie ako jednotka, ale stále tomu niečo chýba. 2 z 5 ()

kinghome odpad!

Když jsem to dneska viděl, bylo mi na blití. Jak tohle někdo může natočit? Naprostá sračka, která se nikdy neměla dostat na veřejnost. ()

venison

Jelikož jsem dala Bohovi *** a Ďábel se mi líbil o chlup víc, musím dát ****, ale beru to s ohledem na české, ne zahraniční ohledy.. :-))) Musím teda vychválit až do nebes kameru - ta je prostě fantastická, nehrát tam naši ksichtíci, tak ani nepoznám, že se jedná o naší tvorbu.. Hodně to připomíná Béčkové USA filmy, nebo německé nadstandardy.. Další velké plus má výběr lokací - sice je to poněkud kýčovité, ale do filmu, ze kterého přetéká romantika se to hodí.. Nádherné záběry Prahy (i když se na můj vkus až moc opakují), perfektní zachycení kompletního Maroka (je tam vše - příroda, kolorit, orientální exteriéry i interiéry, moře atd.) V neposlední řadě musím zmínit obrovský výkon Petra Maláska coby autora hudby - dokázal skvěle překroutit "profláklé" zahraniční hudební motivy :-) Oldřich Kaiser a Jirka Bartoška byli naprosto super, Kamila Magálová roli naivky poněkud flákala, Eva Holubová jde společně s přibývajícími léty herecky z kopce.. Myslela jsem, že Martha Issová a Roman Vojtek, kteří se mi tolik líbili v Bohovi, budou mít větší prostor a opak byl bohužel pravdou.. Nela Boudová zazářila, Jirka Langmajer mě příliš neohromil.. Tereza Kostková jenom zářila.. Chválím obsazení nových tváří a naprosto vynikající obsazení zahraničních rolí.. Jako hloubku od toho nečekejte, ani bláznivou komedii, spíš příjemný relax a vnitřní pohodu, která zahřeje u srdce.. Herci se hodně naběhali, takže nestihli moc mluvit :-D Možná jsem zaujatá, ale fakt si myslím, že u mě to svůj účel splnilo :-D ()

anli

A přichází líbající pokračování,tentokrát s ďáblem v názvu.Nic velkého jsem tady neočekával,protože komerčně vynucená pokračování mívají svá úskalí.A "Líbáš jako bůh"komerční opravdu byl,o tom není pochyb.A režisérka Poledňáková sedla a napsala volné pokračování,ve kterém jsou vlastně všichni hrdinové z prvního filmu a pár nových.Příběh je opět jednoduchý a opět ryze funkční se spoustou vtipů a komediálních situací.Hlavní děj se tentokrát točí okolo dovolené v Maroku a úskalí, která to přináší a taky o tom,jak je problematické začít nový vztah po letech strávených s někým jiným(že by byl opravdu zvyk ta železná košile?).Herci jsou opět skvělí,včetně Jiřího Langmajera,který se tu objevuje poprvé.Co se týče Terezy Kostkové,tak mám takový pocit,že je tu jen pro pány,aby film ozdobila,ale prakticky tu nemá co hrát.Film je opět velmi komediálně laděn,místy lehčeji,místy ironicky,ale stále s oním příjemným, životním nadhledem.Dějová klička-únosci versus Eva Holubová-je opravdu vtipná a hodně mě pobavila, i když je samozřejmě velmi nadsazená a téměř nereálná.Je to ale komedie,ne?Takže se tu nápadům meze nekladou.Hlavně ,když pobaví a rozesměje diváky,což se tady daří.Kamera se stále snaží,aby divák viděl co má,hudba Petra Maláska je velmi příjemná a zvuku také není, co vytknout.Maroka si divák užije a je nasnímáno opravdu příjemně a romanticky.Celkově jsem byl spokojen a dokonce trochu příjemně překvapen,protože jsem to očekával o něco horší.V porovnání s prvním filmem je to o malinko méně vtipné a místy trochu vážnější.Ona roztříštěnost a bohatost v množství postav stále zůstává a na druhou stranu přibyla exotika a větší romantika.Po chvíli váhání dávám,stejně jako prvnímu filmu,70%,neb takových komedií je opravdu jako šafránu a tahle patři mezi ty,ke kterým se divák bude rád vracet. ()

lennyd

Helena (Kamila Magálová) a František (Oldřich Kaiser) konečně začínají žít spolu. Ale jejich bývalí manželé, Františkova Bohuna (Eva Holubová) ani Helenin Karel (Jiří Bartoška) nehodlají z jejich života zmizet tak snadno. A tak se Helena s Františkem rozhodnout vyrazit někam, kde budou jen sami spolu. Na romantickou dovolenou do Maroka. Jenže ve chvílích, kdy přijdou o všechna zavazadla, peníze a doklady si hned vzpomenou na své bývalé. A jen ti je mohou vytáhnout z průšvihu ... Z nabídky kin se docela těžko vybíralo, a tak jsme se se ženou rozhodli pro další komedii z rukou Marie Poledňákové. A i když Líbáš jako ďábel je o třídu zábavnější než předchozí Líbáš jako bůh, stále nedosahuje kvalit starších filmů Poledňákové. Nicméně nemohu říct, že bych se (stejně jako zbytek kina) nebavil. Jasně, většina fórů působí trochu prvoplánovitě, ale fungují, tak co by ne (Bohuna v rukou únosců nebo třebas Kaiserova noční košile a její využití v arabském světě). Co jsem ale nepochopil, proč musela být součástí filmu absolutně nesouvisející příběhová linie sestry hlavní hrdinky a jejím hledání chlapa (Nela Boudová a Jiří Langmajer), a už vůbec ne roli Terezy Kostkové - ale na tom nesejde. To co film táhne je výrazový slovník Evy Holubové a naprostý flegmatismus Jiřího Bartošky... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková