Lékař záchranky František se odstěhuje od své ženy Bohuny ke své nové lásce Heleně. Ta má za sebou několik let trvající manželství s úspěšným spisovatelem Karlem. V něm však díky manželovým záletům nebyla nikterak šťastná. Zdá se, že Františka i Helenu čekají konečně poklidné dny a budou moci teď, na prahu padesátky, konečně prožít svou spokojenou lásku. Jejich nadšení však nesdílejí jejich minulí partneři. Karel i Bohuna si totiž uvědomují, že jim jejich bývalí manželé začínají chybět. A tak se oba, každý způsobem sobě vlastním, snaží vztah milenců rozbít. Když už toho má František dost, opatří pro sebe a Helenu zájezd do Maroka. Je přesvědčen, že zde prožije pěknou dovolenou po boku své milované. Jenže v Maroku se jim ztratí kufry i s penězi a doklady a každého z nich nenapadne nic lepšího než zavolat svému minulému partnerovi o pomoc. Výsledkem je to, že na cestu za nimi se vydává nejen Karel, ale i Bohuna. (TV Nova)

rt12

Hvězdičku za Langmajera, ale jinak ,, pane bože proč ?" 113 min utrpení, bylo mi líto herců, Chudák Kaiser doslova prolítal půl filmu, spíše to vypadalo, že trénuje na maratón. Magálová působila utahaně. Už, už byla naděje, že film trochu zvedne dvojice Langmajer - Boudová. Jenže nedostali prostor. Všichni zde mají bouráky, jezdí běžně ze dne na den do Maroka, hrají tam golf a na piáno. K tomu jsou ,,neskutečně vtipní", pousmála jsem se jednou, když Bartoška komentoval prodej podprdy. Celý fim sklouzl do banálnosti a plytkosti škoda jednička se mi líbila ()

topi odpad!

Marie Poledňáková se dostala na úroveň Troškových a Vejdělkových hovadin, hmmm, no bravo! Telenovela jak vyšitá, otřesný kamerový look (Vladimír Smutný už je taky za zenitem) a vizuál tak typický pro sračky tohoto druhu. Hudba (Petr Malásek se rozhodně nepotatil) jak z Babovřesků nebo Kameňáku a herci, ze kterých se zvedá žaludek. Eva Holubová je mimořádně odpudivá a zasloužila by si být na první pozici našich nejhorších a nejhnusnějších hereček. Příběh, to snad ani není možný, že tohle může někoho bavit, to je prostě zábava jen pro exoty. Další důkaz, když dříve kvalitní režisérka (kterou beze sporu Poledňáková byla) začne senilnět a točit takové dementní ptákoviny. Podobný případ jako režiséři Troška nebo Olmer. Tímhle se reprezentovat ve světě je hanba a ostuda!! ()

FilmFan24

Ďábelská komedie, jejíž premiéru sponzorující Direct pojišťovna přežila o měsíc a pak na českém trhu skončila...Film bude mít životnost poněkud delší...teda pokud vás netrefí šlak z nadbytku Jacobs kávy nebo nepraskne močák ze Soda Streamu...no těhle vychytávek je tady víc, on totiž celej tenhle maglajz působí jak dvouhodinová reklama na výrobky a služby, bez kterých se prostě neobejdete...P.S. Ale bez mučení přiznávám, že jsem se i zasmál...i když scény s Holubovou byly jako z jiného filmu. Že by z toho o těch čtyřech kravách na Středním východě ( pro ty méně znalé "Sex ve městě 2"). P.S. Děkuji tímto paní Alence Prokopové za recenzi "Sexu ve městě 2" a obzvlášť za vtipný nadpis. ()

kajas

Podle očekávání horší než předchozí díl (už ten totiž nebyl žádný zázrak). Trio Bartoška + Kaiser + nově příchozí Langmajer se sice snaží, seč může, jenže jakmile se děj přesune do Maroka, ztratila jsem přehled o tom, co se na obrazovce vůbec děje a jak proboha můžou únosci rozumět česky mluvící Evě Holubové. No nic, no. ()

dyfur

....oproti filmu na ktorý toto dielko nadväzuje:Líbáš jako Bůh - je to o dve triedy nižšie.Celé je to také "kostrbaté" humor viac menej silený ani exotické miesto nepomohlo...ale výlet to mohol byť pekný..... ()

Kopik

Taková klasická průměrná česká komedie. Člověk se u ní vyloženě nenudí, párkrát se zasměje. I když to tak celkově vezmu, nebýt skvělé Evy Holubové, tak bych nejspíše hodnotil méně shovívavěji. ()

Petrasuvicka

Ve srovnání s prvním dílem byl tenhle lepší. Několik dobře mířených vtipů, nad kterými jsem se vážně pobavila, bohužel nedokázalo vynahradit hluchá místa. ()

M.i.k.e

z jedničky jsem nebyl kdoví jak nadšen,ale dala se bez větších problémů odkoukat a člověk se občas zasmál.Dvojka e bohužel o třídu někde jinde.Není (až na asi 2-3 situace) prakticky vůbec vtipná a příběh sám o sobě je hodně přitažený za vlasy a linka s únosem je hodně za hranicí.Z hereckého obsazení pak nakonec vychází jako vítěz Jiří Langmajer,který hrje dle svého standartu.Na druhou stranu taková Eva Holubová přehrává až běda...40% ()

Hennes

Bartoška na výtečnou, zbytek je šeď a nuda. U prvního dílu jsem se pobavil, tohle je velký propad o několik levelů níž. Pro mě velké zklamání a velice podprůměrný film. ()

HappySmile

První díl byla taková komedie o hledání lásky ve středním věku. Jak na to ale navázat, když už ji v prvním díle hlavní dvojice našla? Společná dovolená alá "svatební cesta" není špatný nápad. Ovšem to, co tady paní Poledňáková vymyslela je ovšem jen jakési plácání bez nápadu, které by dokázal vymyslet kdejaký žák základní školy. Neuvěřitelná šílená zápletka, která z filmu udělala překombinovanou blbinu. Přesto dávám tři hvězdičky, protože i když to fakt byla totální ptákovina, tak jsem se těm absurditám musela smát. ()

Martin741

Libas jako dabel rozhodne nema na najlepsie Polednakovej film S tebou me bavi svet, o tom bez diskusie. A ako letna oddychovka, ked si chce clovek odpocinut od nejakych drsnych kecov /Crank 2, Gamer, dementne seagalovky/ je to vhodny film. Velke plus je to, ze po tazkom dni som nemusel uvazovat a premyslat, len som sa nechal unasat prudom a hereckymi obstojnymi vykonmi Kaisera a Holubovej /Pasti, pasti, pasticky od pani Chytilovej/. A vyborne film padne hlavne po tazkej namahavej praci -- behu. Co sa tyka pani Polednakovej, zda sa mi az prilis rozputana nenavist proti nej, a tato pani si az tolko nenavisti podla mna nezasluzi. Jo, jasne, za normalizacie bola protezovana sudruhmi - to ako bez debaty. Ale ta nenavist je mi proti srsti. A osobne Polednakovu stale mozem. 69 % ()

rakovnik

Nemám obecně v lásce české filmy, natáčené v zahraničí. Proč si filmaři a herci chudinky kazí případnou dovolenou prací. Proto jsem se vyhýbal i tomuto, obzvláště, když "jedničku" považuji za slabou. Chvílemi jsem si ale říkal, že je film fajn, obzvláště do poloviny děje, tedy do odletu. Pak jsem ale pochopil i já důvod zdejšího nízkého hodnocení. Zmatený děj, vtip velmi zřídka, nepochopitelné skákání mezi scénami v Maroku a Česku, jakýsi pokus o grotesku, celkově slabý scénář. Ovšem několikrát jsem se zasmál, hlavně díky Jiřímu Bartoškovi, hezky zahrál také Jiří Langmajer, Oldřich Kaiser a výstřih Terezy Kostkové. Zato čeština Kamily Magálové mi trhala uši. Jednou a dost. ()

cariada

V kině jsem se na tom docela dobře bavil stejně tak plné kino (byla akce na vlezné). Co se dějě týká, je to hodně přitažené za vlasy, ale jako komedie, se to nechá. Kdo vyniká je hlavně Holubová, ale i ostatní se snaží. V dnešní slabé produkci dobrých komedií, je třeba si vážit každé podobné příležitosti. ()

Streeper

Hodně jsem se nasmála a věděla jsem s jistotou, že zklamaná rozhodně nebudu. Nebyla jsem. Film mi dal to, co jsem očekávala, ale první díl je pro mne stále ten nejlepší. ()

campix

Marie Poledňáková se měla přestat režisérsky a scénáristicky navěky odmlčet již před více jak 20ti lety. Její vizáž transexuála a také filmové výtvory z dnešní doby jsou kaňkou na jejich legendárních komediích z let dávno minulých. Líbáš jako ďábel je již volným pokračováním úvodního filmu Líbáš jako bůh a kvalitou si rozhodně nemají ani jeden co vyčítat. Taková česká seriálová telenovela hozená na stopáž celovečerního filmu. Zároveň nesmírně hloupá a nudná. Bohužel vidím sebe kolika lidem se tento film opravdu hodně líbí a tak se nedivím, že vůbec vznikl a že podobné filmy stále vznikají. Ano jde pouze jenom o zisky nikoli o kvalitu. Nasmál jsem se hodně, ale asi ne tak jak si tvůrci představovali. ()

zette

Jsem vdecny za to, ze toto ma byt posledni film od Polednakove. Jeji humor mi je cizi od zacatku jeji tvorby. Spousta trapnych scen a dialogu, prehravajici herci (Holubova, Bartoska, Langmajer). Kdyz uz nic, tak si stab udelal alespon hezkou dovolenou v Maroku... ()

papaJA21

Všechny scény v České republice jsou vážně peklo. Tak brutálně nezvládnutý product placement se jen tak nevidí. Celý film doprovází ubohá Maláskova hudba, který vykradl co se dalo a přetvořil do instantní orchestrálky po vzoru socialstických seriálů 80. let. Poslouchat to dvě hodiny bylo nadlidské úsilí. S herním projevem všech zúčastněných jsem byl docela smířený, nijak to nevybočuje od prvního dílu. Celé je to škrobené, přehrávané jako při telenovele. Ale s ohledem pro koho je film především určený to nějak nevadí. Poslední půlhodina už se snaží to celé nějak zakončit, bohužel scenáristicky je to dost katastrofa. Nebýt tak strašné hudby a tak příšerných reklam docela by to ušlo, ale takhle vážně ne. ()

KajusaK

Mnohem lepší než líbáš jako bůh. Opravdu velmi pěkná nadprůměrná komedie od Marie Polednákové. Dokonalé vtípky, které mě velmi pobavily, hlavně cestování :)) ..Eva Holubová byla opět výborná o tom není pochyb. 4* a jedna z nejlepších českých komedií. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková