Hollywood, 1927, George Valentin (Jean Dujardin) patří k největším hvězdám němého filmu. Poznáte ho podle tenkého knírku, typické bílé kravaty a fraku. Jeho účinkování v exotických příbězích o intrikách a hrdinských činech znamenalo velký úspěch pro filmové studio Kinograph, v jehož čele stojí magnát Al Zimmer (John Goodman). Sláva Georgovi vynesla elegantní manželku Doris (Penelope Ann Miller), každý den ho vozí do práce oddaný šofér Clifton (James Cromwell) a vítá ho vlastní usměvavá tvář z plakátů Kinographu. Na filmové premiéře spontánně reaguje na bouřlivé davy fanoušků a reportérů. Jakoby svým postavám z oka vypadl a jeho hvězdná kariéra se zdá neohrozitelná. Hollywood však brzy ovládne nový fenomén: mluvený film. George touto technickou novinkou opovrhuje a označuje ji za nevkusné pobláznění. V roce 1929 chce Kinograph úplně zastavit výrobu němých filmů a George se musí rozhodnout: buď přijme zvuk, jako to udělala mladá vycházející hvězda Peppy Miller, nebo bude riskovat pád do zapomnění. (oficiální text distributora)

JohnDean

No super. Po pár minutách jsem si tak zvykl na to, že se tam nemluví, až jsem se asi v půlce filmu vyděsil toho, že mi to ani nepřijde. Oba hlavní přestavitele jsem viděl poprvé a smekám. Ona je fakt kočka a on vypadá jak Connery ve starejch bondovkách. To, jak pracovali s očima, mě dostalo. Chemie mezi postavami funguje na víc než sto procent, takže jsem byl citově vtáhnut do děje a ano, slza ukápla. Ani ostatní herci nezaostávají, typologicky do svých rolí sedí bezvadně, at´ už postava majordoma/řidiče, ředitel filmového studia, policisté nebo ošetřovatelka. Pes se taky skvěle bavil. Rozhodně budu chtít vidět ještě několikrát. Takže fullhouse. ()

Polda99

Pěkný film připomínající doby dávno minulé....rozhodně nelze upřít určité umělecké kvality snímku. Přesto, že oceňuji snahu tvůrců a The Artist mě vcelku i zaujal, tak nemůžu opomenout to, že celý příběh je dost neoriginální a nezáživný. A přiznejme si, že kromě toho, že je film němý a v dnešní době ne zrovna moc často vídaný, nemá příliš co nabídnout. ()

Pattrick

.......... with pleasure ......... Všechno moc nahrané, okaté a ke všemu George Valentin silně nesympatický, nadruhé straně Bérénice skvělá, hudba úžasná a super stylizace 20. let.. Tady bude oscar jasnej, i když při letošní bídě, komu ho také dát. ()

lokolop

Úžasné že si v dnešní době 3D filmů vůbec někdo dovolí natočit něco takového. Smekám. Za film dávám 4*, i když jsem to nečekal tak jsem se u němého filmu moc dobře bavil. Další hvězdu dávám za tu troufalost a odvahu něco takového natočit, to je „kumšt“.Teď nemyslím jen filmaře, ale i herce. Oba hlavní představitelé mě naprosto okouzlili, možná to bylo i tou atmosférou, nevím ale je mi to upřímně jedno, výsledek je super. Za mě jasných 5*. ()

Jester_X

Výborná reflexe nejistoty provázející přechod z jedné éry do druhé. Film v první řadě působí svojí okouzlující starosvětskou atmosférou. Tu nijak nevnucuje a nepředstavuje ji jako hlavní důvod své kvality, ale využívá ji jako prostředek k vyjádření podstatných myšlenek. Nejistoty, která dnešní společností prostupuje víc než kdy jindy za poslední léta. Umělec tímto nevtíravým způsobem připomíná, že horší (respektive, opravdu zlé) časy již v historii nastaly a lidé je přečkali hlavně díky v zájemné solidaritě a schopnosti skloubit staré s novým v zájemnou symbiózu. ()

lajkee

Filmársky takmer dokonalé, no povedzme si pravdu, dej nie je postavený na veľmi zaujímavom základe. Na hercov sa pozeralo s úžasom, Bérénice Bejo bola nádherná, tie "tanečky" :) uff... :) Hudba fámózna, cítil som sa ako na krásnom koncerte klasickej hudby! Nebyť miestami mierne nudnejšieho scenára, nemal by som výhrady. Z dramatického hľadiska sa dalo určite vyžmýkať oveľa viac, potom by sme už mohli hovoriť o nezabudnuteľnom filmovom zážitku bez slov. 3a1/2* ()

trasprd

Klasický hollywoodský schematický kýč v rádoby retro úpravě. Dvě hvězdičky dávám za pár dobrých nápadů či prvků typických skutečně pro klasický němý film. Jinak mě velmi mrzelo, že to filmařům nedalo a po většinu filmu předvádí pouze ta tisíckrát zopakovaná schémata, tisickrát omleté fráze, kýčovité scény, typické pro americkou velkoprodukci posledních pár desítek let. ()

AnčaRambo

Film ovládl letošní britské filmové ceny BAFTA. Nasbíral sedm trofejí, včetně ocenění za nejlepší film a nejlepší režii. Nejlepším hercem v hlavní roli byl vyhlášen Jean Dujardin. The Artist už v lednu získal tři Zlaté glóby a byl nominován v deseti oscarových kategoriích, jejichž držitelé budou vyhlášeni 26. února v Los Angeles ()

Ivan_kucera

Bolo dobré vyskúšať niečo také ako "The Artist" . Až prekvapivo dôveryhodne spracovaný film (dôveryhodne myslím s klasickými nemými filmami), mal ten správny "náboj" , a dokázal zaujať aj napriek tomu, že sme všetci zvyknutí na hovorené slovo počas celého filmu. Atmosféra a dokonca aj postavy mi prišli na nerozoznanie od pôvodných filmov, až som na chvíľu rozmýšlal, či je to naozaj natočené v r.2011 . Každopádne 100% spokojný s celkovým dojmom. ()

pavlinna

Nádherná stylizace od kostýmů, přes líčení, gesta herců, způsob hraní...Líbilo se mi , že i (do)jemný příběh zůstal v intencích stylizace do němého filmu=zamilovaný film s dobrým koncem. Geniální "zvuková" snová pasáž, Dujardinův herecký koncert, krásná Bejo, zajímavá hudba. VELICE , VELICE PODAŘENÉ DÍLKO!!! ()

Tess.s

Famózne !! V súčasnej dobe som lepší film nevidela. Krásne je, že to obsahuje príjemné umelecké odkazy, prvky, ktoré sú v pozadí a predsa dávajú filmu určitú umelecky vyššiu hodnotu napr. scéna keď George odchádza z aukcie, vstúpi do cesty, skoro ho prejde auto a za ním je nápis "Lonely Star" podobných detailov je tam omnoho viac. Jednoducho slová, slová, slová sú občas úplne zbytočné :) ()

Kapitan Hergot

Vynikajici ochutnavka starych casu kinematografie.. se vsim, co k tomu patri: naivita, elegance, romantismus,.. Odvazny pokus, ktery vysel na jednicku. Film, ktery lapi a uz nepusti. Nadherne retro.. ()

madline24

Film, po kterém zůstává příjemný usměvavý pocit. Originální zpracování, chytlavý příběh, navíc je to celé skvěle zahrané. ()

ivusiak

Zklamání, jedině to zůstalo po shlédnutí tohoto oceněného a ozpěvovaného snímku. Nemyslím si, že tento film byl tím nejlepším filmem roku, a už vůbec ne na zisk tolika prestižních cen: Oscar, Bafta i Zlatý glóbus. Ano, je jiný než všechny ostatní, ale to nestačí. Mimochodem nebyl ani tak moc úsměvný, jak jsem o něm často četla v recenzích a nebýt pejska Uggyho, tak jsem se ani neusmála. Jako poctu němému filmu nemám s tímto snímkem žádný problém, herci byli výborní, obzvlášť Bérénice Bejo, kostýmy a hudba také skvělé, režie dobrá, ale příběh byl nudný, ničím nepřekvapil. A od nejlepšího filmu očekávám právě tohle. Je to dívání se na pozlátko, které ve Vás nic nezanechá. Jedno shlédnutí asi stačilo. Doporučuji komentáře: Andresito, Pokeball, Eqmatters a Sufferer. ()

sranda2

Pořád jsem nepochopil proč je kolem tohoto filmu takový humbuk? Nápad dobrý, zrealizováno taky dobře, ale prostě mě tento film nechytil. Po odchodu z kina jsem si říkal, proč má tento film tolik Oscarů?????? ()

scorpio777

Hodnotenia kritikov a divákov vynášajú tento film do " Hollywoodskeho neba" a zaraďujú ho medzi top filmy, ktoré si kedy toto ocenenie odniesli. Nemožno neobdivovať odvahu režiséra ( i producentov -:) ) ísť do tohto projektu. Nemý, čierno biely – myšlienka, ktorá znamenala risk, ktorý zázračne vyšiel tak ako to bolo v Schindlerovom liste alebo Kill Bill I. Rovnako to mohlo skončiť strašným prepadákom. Kedže po zhliadnutí som neostal "omráčený" ako to v podobných prípadoch býva, stále si kladiem otázku, že prečo. A pravdu povediac - neviem. Odhliadnuc od výborného námetu, fantastickej hudby, skvelého Dujardena nenachádzam v ňom nič, čo by u mňa rezonovalo aj pár dní po zhliadnutí tohto filmu. Asi najväčším prínosom tohto filmu pre mňa bolo, že som si znovu pozrel Chaplinov „City lights„ aby som bol schopný porovnať a myslím si, že v ére nemého film by asi moc neuspel, či už scenárom, pointou, humorom či dojemnosťou. Napriek tomu, je to jeden z mála filmov roku 2011, ktoré je nutné vidieť v kine a nečakať na DVD. Ako sa už vyjadril jeden z kritikov - je to zlatý klinec do rakvy „nemého“ filmu“ - ()

Umělec

Krásný film, ale asi ne pro každého... Výbornej výkon Jeana Dujardina, nedivím se, že za to dostal Oscara. Super atmosféra, kamera, herecké výkony. 90% ()

Tunator odpad!

Mockrát se mi nestane, abych film nedokoukal. Tomuhle jsem ale šanci vidět závěrečné titulky nedal. Totální zklamání a stejně tak na tom bude mainstreamové publikum. Ať si tu inťoši píší, jak je to geniální a bla bla bla. Pro mě je to stupidita, která v kinematografii druhé dekády dvacátéhoprvního století nemá, co dělat. Obraz 4:3 a němý čb film o natáčení čb filmu. Upřímně by mě zajímalo, kolik lidí, co tomu dává tolik hvězd by se na to rádo podívalo podruhé a hlavně jak se u toho bavili. O tom, že kdyby to nedostalo Oscara, tak po tom ani pes neštěkne, se nemá smysl vůbec bavit. Bohužel už dávno neplatí, že se člověk mohl rozhodovat, co vidět a co ne, podle hodnocení na ČSFD... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

„Clooneyho Indy“ sbírá hvězdy

„Clooneyho Indy“ sbírá hvězdy

06.10.2012

O válečném thrilleru The Monument´s Men jsme psali jako o vážnější a méně akční variaci na Indyho. George Clooney se jako producent, režisér, scenárista a také hlavní představitel inspiroval… (více)

Natalie Portman – milenka nacistů?

Natalie Portman – milenka nacistů?

18.09.2012

Není nad vydatný bulvární titulek. Ale už nás znáte a víte, že se za ním obvykle skrývá zápletka připravovaného filmu. Studio Universal chystá film s jasným tahem na oscarovou branku. Předloha:… (více)