Dominik je normální kluk. Má mnoho přátel, tu nejvíce sexy holku na škole, bohaté rodiče a dostatek finančních prostředků na nákup značkového oblečení. Ale jeden nevinný polibek všechno změní. Začíná se stranit okolí, všechen svůj čas tráví u počítače. Schází se s neznámou dívkou, která ho zavede do „místnosti sebevrahů“, ze které není úniku. Chycen do pasti utkané z jeho vlastních emocí, se Dominik zaplétá do sítě intrik a postupně ztrácí to, čeho si nejvíce vážil. (oficiální text distributora)

Jenn

Teď najednou každá vlhká třináctka bude tvrdit, jak moc se chce zabít, jak jí to na světě nebaví, jak moc je DIVNÁ. Mě tenhle film neskutečně bavil, líbila se mi hudba a líbila se mi Silvie. A tak. ()

Saren

Urychlený Dominikův přechod do "izolace", karikaturní postavy rodičů, Místnost sebevrahů - prvky podrážející nohy. Naopak minimalističtější scény interakce protagonisty s "démonickou entitou", jejíž tvář vystupuje ze tmy (úžasná Roma Gąsiorowska), mají patřičnou sílu, stejně tak patetické, avšak přirozené trdlování v závěrečné pasáži. Přestože jsem dílu neudělil (pro již zmíněné slabiny) plný počet, zanechalo ve mě hlubší stopy než některé záležitosti s ním. ()

matokanky

vyborna polska skola... internety a facebooky su ciste zlo :) menej je niekedy viac... dobry dej, jednoducho poctiva depka, ktora v cloveku zanecha nejaku stopu a chvílu premysla o tom co videl ()

Fender

Po pár prvních minutách jsem chtěl film vypnout, protože to na mě působilo, jako Ulice a myslel jsem si, že to bude vymývárna mozků pro emo puberťáky, ale dal jsem tomu šanci a byl jsem mile překvapen. Velmi povedeně propracovaný film, který se vydal originálním způsobem a předvedl výbornou emotivní podívanou. ()

Easykill

"Mými přítelkyněmi jsou žiletky." S místností sebevrahů jsem začal od konce, tedy u hatera(2020). Který u mě stále zůstává absolutní over the top I po shlédnutí této první místnosti. Tady to vše funguje taky na výbornou, o tom žádná! Filmy jsou totiž diametrálně odlišné, ale to, že se mi víc líbil hater, neznamená že tohle není skvostné, skvěle připravené a dokonale naservírované dílo! Ta přítomnost nebo blízkost smrti je tak dobře podána, že jde doslova cítit. Je to.. láskyplně depresivní! Opět se zde využívá virtuální svět, asociální sítě, silná témata a příběh je tvořen především vykreslením a psychologií postav. Tak jednoduché, zároveň tak extrémně komplikované. Sonda, do těchto temných vod není krásný pohled. Kdo ví, co se děje za zavřenými dveřmi. Kdo ví, co kdo komu našeptává! Opět neskutečně silný snímek, sice jinak než hater, ale silný. Opět vše dokonalé, od režie, přes scénář, parádní postavy navíc skvěle zahrané až po skvělý vizuál a soundtrack. Stejně jako tomu je u zmíněného hatera. Filmy mají od sebe 9 let a jde vidět značný Komasuv posun. Plus je také fakt, že oba filmy obsahují stejné postavy (minimálně matku) a návaznost není až tak důležitá. Takže, vidět dřív druhou místnost není problém. Snad se dočkáme další místnosti dřív! Panu režisérovi přeji pěkný výhled z těch nebeských výšin kam míří! Skvělá práce! Až člověka mrzí, že něco takového se u nás nikdy nestane. ()

Phoeniyx

Velice zvláštní film, s EMO to skoro nic nemá společného a to je jen dobře, zajímavý film rozhodně stojí za to vidět. ()

fola

Silná nezaujatá výpověď. Každý si může vybrat kdo je ten "zlý" a přece jenom bude vždy na pochybách zda vybral správně. Jedná se o pohled na současnou internetovou generaci, která často připomíná tvůrce do detailu vymazlených jídelních lístků, kteří ovšem nic moc neochutnali. Moc se mě líbilo prolínání reálné a animované složky a kvalitní herecký výkon hlavního hrdiny. Opravdu velké překvapení! ()

Isabelle

Když jsem po shlédnutí zjistila, že je to polský film, byla jsem překvapena. Film poukazuje na to, jak jsou k sobě mladí lidé zlí a vyžívají se v zesměšnování druhých. Celý příbeh je o chlapci, který začne být šikanován a uzavře se do sebe. Místo reality začne otvírat dveře internetu, kde začne žít v počítačové hře a právě tam se seznámí s lidmi plánujícími sebevraždu. Abych pravdu řekla, tento film mě hodně vzal. Jakmile jsem to dokoukala, spadl na mě takový zvláštní pocit. Prostě jsem o tom celém neustále musela přemýšlet. Rozhodně tento film doporučuji k shlédnutí. ()

Mato_Mi

No neviem, ale film som pochopil trochu inak, ako sa tu docitavam v komentoch. Dominik je v podstate bezny pubertak, zrejme gay..., ale hlavne psychicky labilny. Zhodou okolnosti sa nakontaktuje na skupinu podobne psychicky labilnych ludi, ktori sa tvaria, ze chcu zomriet, hlavne ich tzv. kralovna, ale v skutocnosti to zrejme nechce, inak by to uz davno vybavila. Dominik je touto skupinou manipulovany a presviedcany, ze zomriet vlastne chce, aj ked to tak nie je. Tato malipulacia ho v slabej chvili stoji to najcennejsie. Brutalny zaver je toho jasnym dokazom... ()

Hombre8

Film dobře natočený i zahraný.  Jinak ale hnus. Fialovej. Teda růžovej. :-) Asi nemá smysl říkat, co žalostně chybí těm troskám, o kterých je tu řeč... Není bez zajímavosti, že herečka, která hrála tu malou růžovou smažku, měla v době natáčení už nejméně 30 let. ()

P/\/EL

__spojlerový..ale..tak..někdo si čte před filmem, někdo po, já tak různě____jako...jasně...sám bych měl stejný a možná ještě celou řadu dalších výhrad jako JFL *, ale zase na druhou stranu: jsou to aktuální problémy společnosti (teda, lze si o to přečíst každou chvíli v bulváru a tak...když se to nějak pomíchá, jako jasně, trošku klišé...ale...resp. rodinka jako odstrašující příklad), no, jinak velice cenim ty 3D pasáže, vlastně to je napůl reál, napůl 3D animák, přičemž teda děj 3D animací a různých dalších "úniků nestojí za moc, mi to vzdáleně asociovalo seriál Caprica :), virtuální realita, nevím, jestli tady se to uplně hodilo, ale bylo to pěkné, vizuálně, vůbec, Poláci jsou velmi dobrý kameramani (kolik se jich uchytilo v hollywoodu), i tohle má velmi dobrý vizuál, no, jinak...Emo je hlavně další blbá móda, sorry, jasně, že se najde občas někdo, teda puberta, ještě k tomu dezorientace a zlí spolužáci, který nasdílej cokoliv a pomluvy a a...nevinná zábava, jak se může zvrtnout.......no..JFL...největší problém filmu je jeho nejednoznačnost, pro koho to vlastně je, teda, uplně antiemo to určitě neni, ikdyž řada věcí je taková zjednodušená, řekl bych, že stejně jako rodiče nechápali, co se děje, tak spousta lidí nepochopí tento film a jen se utvrdí v tom, jak je dnešní svět zkažený a jak se řídí do záhuby a jedině tradice nás zachrání...u toho kluka šlo o dezorientaci, šlo o okolí, který (v Polsku asi víc jak někde v Německu) neni až tak tolerantní a hledá někoho z koho by si šlo utahovat, jasně, ten kluk byl předtim celkem spratek, rozmazlenej, ale jen si myslim, že tamto bylo dostačující pro depky a snahu o únik, protože nebyl schopnej se pomstít, teda....ono to ani nejde, jakože nebyl schopnej si vydobít respekt u ostatních, tak se spokojil aspoň s týráním rodičů, kteří ho měli skutečně velmi rádi, spousta lidí jistě bude hledat chybu ve výchově a ve společnosti a tak....ale tady se sešlo víc věcí, jasně, neni to asi podle skutečnosti, spíš takovej mišmaš, ale né nereálnej, občas si pro oddych projedu i bulvár :), no a tak vim, že spolužáci (naštěstí u nás né), ale na západě každou chvíli došikanujou (stačí nepatrná psychická...pomluvy...fejsbuky...youtuby...) někoho až třeba......k.......no, takže....navíc ten kluk spíš vlastně experimentoval, zabít se chtěl/nechtěl, ono to je právě těžké, film je vážně pitomě nejednoznačný, buďto je naivní, nebo je chytřejší.....kdoví....můj názor je, že to je něco mezi....dal bych fakt 4 hvězdy.....protože to je dobře řemeslně udělaný, ikdyž spousta věcí na efekt, ale precizní, to 3Déčko je fakt pěkně udělaný, sice komerčnější styl, ale když si vezmu, co se kutí v Čechách, tak mnohdy žádná sláva......já nevim.....co chcete....střílečky se pařej...kolik Ukrajinců/ek třeba u nás maká na černo :)...spousta dětí je vážně rozmazlená, spousta lidí je dezorientovaná, spousta lidí dostává za odlišnosti nebo, kde co, čočku od okolí...jsou emaři a emaři (některý to fakt prožívaj a hodí se to k nim, jiný podlehnou vlivu prostředí...ta holka byla emařka jen na voko..nj, prostě umělej charakter, ale řekl bych, že takový manipulátoři taky jsou na netu....teda určitě....pozor na ně :) ), někdo si prostě zvolí tenhle styl..jako takovýho reál. avatara...teda...dneska můžou bejt děti skejťáci, hopeři, emaři, diskanti, geekové, socky...já fakt nevim........rodiče nemaj na děti čas......tohle všecko je dnešní doba..........jsem si vzpomněl na Gympl taky....hehe..Kraus bohatej fotřík a nezvladatelnej Mádl, taky před maturou....ale jinak..pohoda.............no, je to těžké, tyhle věci se dějou a krom toho tisíc dalších.....televize, film....všecko kupodivu nereflektuje.....................................................................film za to stojí, ale je třeba to brát s rezervou..... () (méně) (více)

subo.psycho

Silný snímok našich susedov..prežívam podobné stavy ako prežíval Dominik v tomto filme takže som sa v tom našiel.. pre mňa 85 % :) ()

vixina

Ako tu tak čítam, tak názory sa rôznia od hodnotení na úrovni odpadu až po poklony vo forme štyroch-piatich hviezdičiek. Vychádza mi z toho, že aby Sala samobójców toho-ktorého človeka oslovila, musí si niečo podobné ako Dominik sám prežiť. Nie je preto prekvapivé, že štyridsiatnici, ktorý sa sotva mohli v puberte utiekať so svojimi problémami k internetu, to nepochopia. Nehovorím však, že každý mladý to odsudzovať nebude. Ide skôr o užší zlomok z nich, ktorý poznajú pocit uzavretosti pred svetom, ktorý nemusí vždy zapríčiniť sexualita, či nedostatok rodičovskej lásky. Nemusia sa kvôli tomu ani rezať. A predsa sa v tomto filme uvidia. Pochmúrna atmosféra, na pozadí ktorej bolo veľmi zručne vykreslené všetko ako malo, vrátane virtuálneho sveta, ktorý kiež by existoval(: ()

Cellos

Hodne zajímavý snímek co se stane pri nepochopení rodicema ci pripadneho nezajmu ze strany rodicu a dnesnima moznostma internetu. Snímek by šel možná zpracovat i jinak nnez uplne touto formou ale i tak je dobrý pro zamyšlení :) ()

eoj

Po včerejším "Scarface" bez emocí, tady emoce tečou proudem, ale jsou to emoce jimž nerozumím. Depka, téměř všichni co se ve filmu objeví jsou na pěst (ne herci, ale postavy). Filmařsky chvílemi zajímavé a herci většinou obstojní. Nicméně příběh jde zcela mimo mne. ()

vasosak

Problematika chorobného přimknutí se k internetu je ze své podstaty látkou, kterou filmaři nestihli ještě tolik zpracovat, takže chválím režiséra Komasu za jisté novátorství. Doprovodné fantasy animace beru spíše jako metaforické vyobrazení virtuálního světa a pocitů, které Dominikovi přinášela účast na "životě" virtuální komunity a v tomto smyslu je velmi oceňuji. Vysoce hodnotím herecké výkony ústřední trojice (rodiče - syn), vynikající je například scéna, v níž oba manželé během rozhovoru s Dominikem v restauraci malicherně zápasí o pokrývkou hlavy. Je to krátká pasáž, během níž ovšem představitelé rodičů dokázali nenásilně podtrhnout celou patologii jimi ztvárňovaných postav - tedy jejich povrchnost, egoismus i fakt, že sami rovněž žiji odtrženi od reality, přičemž jejich zakletím není internet, ale odosobněné pracovní vztahy a orientace na výkon a úspěch. V některých fázích si ale myslím, že Komasa zbytečně hyperbolizuje a démonizuje, čímž filmu značně ubírá. Obzvlášť závěrečná scéna z klubu, kterou bych parafrázoval jako "Umíráš? Ok, já tě točím, aby rodiče měli památku" mi přijde hodně přitažená za emo patku. Škoda, jinak kvalita. ()

dr.who

toto by mali premietat na kazdej skole, minimalne na SK sa mladi ludia zenu presne do takychto dimenzii (SPOILER: a nemylsim homosexualnych).. zivot je kruty a treba si vediet vyberat... add: Gierszal to strasne dobre zahral, velky talent... ()