Hranaři

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

Simaaja66

Nevím, asi jsem meně náročný divák..:-D, film samozřejmě není na Oskara, ale takový odpad to zase není. Když pominu zahleděnost do konspiračních teorii amerických filmů, ve smyslu sleduji Vás vždycky a všude a nikde nejste uplně sami, dále pak naprosto nepochopitelné divadlo stran snahy nafingovat vraždu Slámy, kterou pochopitelně protivníci čekali a připravily se na to...proč nevyužil hlavní hrdina stejných možností kterých využil při útěku své rodiny i v případě Slámy?..já vím chyběla by tam ta vlivná mrtvola a ten vztek vedoucí k pomstě...50%...ani o chlup víc ani o chlup méně...rozhodně se v češku točí větší sračky..:-DDD. A ještě jedna věc, vlastně dvě. Vůbec nepochybuji o tom, že korupci prolezlá Česká republika funguje snad uplně jinak, než je ve filmu nastíněno...dokonce si myslím, ba co víc, jsem o tom přesvědčen, že je to ještě horší. O tom, že tu stále operuje ruská tajná služba o tom není pochyb. I když její možnosti zcela nejsou tak dokonalé. A za druhé.....asi nejlepší filmový výkon paní Kateřiny...:-D. A pro ty kdož opovrhují a hazí vše do odpadu...koukněte se na filmy pana Trošky...to je odpad, alespon ve většině případů...:-DDD ()

majakmp3

Odborná fundovanost mnohých přispěvatelů mi nápadně připomíná útlé mládí, kdy jsme jako náctiletí, s vševědoucím výrazem na tvářích hovořili o filmu Běžící muž (1987 - Arnold Schwarzenegger v hlavní roli). Také nám bylo zcela jasné, že ve filmu nevystupují skuteční herci, ale odsouzení, kteří dostali šanci, a zvolili nejistou možnost transformovat své těžké tresty do natáčení filmu, kde mají pouze dvě možnosti, vyhrát svobodu, nebo zahynout. Film Hranaři mě po tak špatném hodnocení na CSFD příjemně překvapil. Jistě by se dalo ledacos vytknout, ale celkové vyznění bylo více než slušné. Za vše hovoří i fakt, že za půl roku klidně shlédnu film znova ()

prskvik

Tak hrozný to zase nebylo, váhal jsem sice mezi 2-3* ale když vidím jak to každej odepsal... Trochu moc postav, Peugeotů a pro mne nevyhovující Rašilov ale jinak docela dobrá ukázka dnešní doby a poměrů v této zemi. ()

Zoltarek

Pokud se chce někdo podívat jak to v našem státě vypadá dle filmařů, tak prosím jen směle do toho. Za celé trvání filmů jsem nepřestal věřit, že si někdo dělá srandu. Fakt mi to připadalo jako dokument ze zoo, a poslední část filmu mi to i potvrdila. Nevím co by se k tomu dalo říct, ale doufejme že se toto nebude brzy opakovat. jednu to má jen za herecké obsazení. ()

noKOMERZIALL

Nevím podle čeho soudíte filmovou tvorbu,já soudím asi podle jiných měřítek.Hranaři sice nezaujmou na první pohled,ale na ten druhý rozhodně ano.Hranaři ve mě dokázali vzbudit zájem,chvílemi jsem byl i napjatý,dokonce jsem zažil takovou tu zvláštní atmosféru,kterou zažívám málokdy,proto ty čtyři hvězdy,samozřejmě že to není žádný hollywood za 100 milionů dolarů,je to další levný,přesto dobrý český thriller.Chvíli sice trvá než si uděláte pořádek a zorientujete se co kdo jak proč,ale kdo není úplně blbý tak to pochopí a to je asi ten kámen ůrazu.Ten kdo tady kritizuje tenhle povedený český kousek,zřejmě moc nedokáže chápat a spojovat si souvilsosti za letu.Stačí jediné,zapnout televizi,a v klidu se dívat,neodbíhat a nepromeškat ani sekundu.proto taky nechodím do kina,tam se totiž nedá soustředit a kdyby mi někdo šustl brambůrkami za hlavpou asi by ji jednu chytil.Jak říkám film dobrý.S chutí si ho skouknu znovu.Etzler,Cibulková moc dobrý herecký výkon.Langmajer ale,to je takový tele že bych mu dal korunu.ten fakt nemá na víc než na ordinaci v růžové zahradě. ()

Harry77

Tenhle film je prostě fakt vedle jak ta jedle. Přitom herecký obsazení dobrý, námět taky, na naše poměry vysokej rozpočet. Nicméně ani masivní reklamní kampaň, kdy máte pocit, že Hranaři jsou snad všude kolem vás, nezaručí kvalitu filmu. Prostě těm hercům není možný věřit skoro nic. Např. jak Michal Dlouhý ukazuje jakýsi gesto "podříznutí nebo odprásknutí" konkurenta, tak má člověk chuť se smát nebo se posrat trapností. Jaký rozdíl např. od Vigo Mortensena ve Východních Příslibech...... Stejně tak Saša Rašilov. To je prstě průser od začátku až do konce. Kdo jeho mohl do tohohle filmu vybrat? Vilma to nezachrání. Langoš je podle mě jedinej dobrej a uvěřitelnej, Etzler taky snese měřítko. Kdo je ale absolutní šíleností filmu, to je M.Dejdar. Takhle zkušenej herec a máte pocit, že tu roli s tím nějakým jeho "chraplákem" paroduje. Prostě trapas, šílenost, výsměch! Odpad nedám, ale jistí to 1 hvězda. ()

JerryPilsen

Dobré momemty se střídaly stěmi slabými.Těch bylo bohužel víc.Celé hodě neurovnané,postavy neuchopitelné.Ve chvíli kdy se vše začíná rozjíždět je konec.Dobré dialogy střídají ty debilní. ()

Indio

Jednu hvězdu davam jen jako omluvu, že hodnotím a nedokoukal jsem to, to to něco jako chaotyckou splácaninu o korupci u nás s pseudo drsnákama.No nevim. ()

Forbidensiren

Podle ukázek upotávky jsem se docela těšil ale bylo to velké zklamání,je to celý zmatený,pořád čekáte co se bude dít ale nic se neděje.Snažili se scény podkreslit dramatickou hudbou ale nějak to nepomáha.Nebýt kvalitních herců tak tenhle film bych hodnotil na totální odpad. ()

Herbert007

Ne zas až tak hrozný, jako se tady píše. Nápad není vůbec špatný, scénář už je slabší a nejvíc ze všeho z toho mám pocit promarněné příležitosti... ale dokoukat se to dá :-) ()

cachanell odpad!

Tak takový film už nidy více. Nezdařený pokus o americký thriller v českém kabátě, argentinskou telenovelu a mysteriozní Velký bratr se dívá. Ani s nadhledem toto nefunguje. Útěk do dáli v oblacích a svítání, Kateřina Brožová s dítětem a záhadným úsměvem kouká do budoucnosti ? :-) No to snad NE! A co závěrečná řeč Jana Třísky, hlavní mluva v češtině, následuje ruštinou a najednou na konci máme angličtinu - to aby to bylo free? Pánejo, to je dost dobrý mišmaš. ()

there

Překvapuje mě tak nizké hodnocení. Samozřejmě jedná o český produkt ale zase tak špatné to nebylo. Spíž bych to řadil k tomu nejlepšímu z produkce TV Nova, na úroveň Soukromých pastí. Herecké obsazení naprosto skvělé a jejich výkony taky. Řeknu to asi takto dle mě to je lepší než Smrtonosná past 4. Kamera trošku zábavnějš, kostýmy v pohodě, interiéry skvělé. V tomto filmu se mi líbí hlavně to že je v něm zachycen duch doby. Takový film byl třeba i Dědictví, aneb .... na začátku 90.let. Osobně jsem něco takového čekal právě od Dědictví 2 ale Hranařům se to podařilo dobře. Prakticky za 20-50 let lidé na tuto dobu budou vzpomínat nejvíc jim to bude připomínat tento film. Jedná se skutečně o dobový odkaz. 90% se zdá být realistický ale ten konec už byl trochu mimo. Typicky česká nátura je totiž stáhnutí ocasu a držet hubu a krok. Představa, že by někdo někoho zabil kvůli pomstě v kamarádství je v ČR nanejvýš úsměvná až směšná. V kině jsem na to nebyl (ty peníze bych za to nedal) a soudím podle TV. Lagmajer se v tom filmu skutečně předvedl, co tam předváděl fakt hukot, asi musel to točit na tripu. Bylo úsměvné vidět analogii s dnešními super-podnikately ( Sekyra, Bakala, lidé z Penty, PPF, Babiše, Janouška, Pitra atd..) Závěr : rozhodně patří mezi TOP 10 české porevoluční kinematografie ale s pozicí 10tou, to jest poslední z těch deseti. ()

natascha058

Jako televizní inscenace v pořádku. Ovšem jít na to do kina, asi bych byla zklamaná. Pana Langmajera mám ráda, ale tady mi ta jeho produkce přišla dost trapná. Chvílemi mi to spíš než thriller připomínalo burlesku. ()

feszani.cz odpad!

Zajímalo by mě, jestli Káteřina, Vilma a ostatní působili tak tupě schválně, nebo to bylo opravdu tak tupý.. V takhle špatnym filmu se měla oběvit ještě Iveta B.. ta by tomu nasadila tu správnou korunku.. ()

cige

Nekoukal jsem na ostatní komentáře, takto jsem to viděl já z pohledu obyčejného diváka bez jakéhokoliv filmového vzdělání: Zápletka ohledně nějakých nablblých fotek působila stejně amatérsky a pateticky jako fotomontáže samotné. Šeď, která byla do filmu zřejmě uměle implementována, mu nepřidala na atmosféře, ale spíše podtrhla tu totální nudu, jež je hlavní charakteristikou snímku. Ten si hraje na něco, co není - reálné vykreslení českého podsvětí ve "velkolepém" zpracování s nádechem světovosti a určitým posláním (závěrečná scéna s panem Třískou a jeho anglickým (?!?!) komentářem byla vyloženě trapná, ačkoliv samotný obsah toho komentáře mohl být ve filmu mnohem více a lépe rozvinut). Používání různých skrývaček a rádobyšifer (Šlajf místo Šlouf apod.) mi už u českých filmů taky totálně leze krkem. Nedělám si iluze, že by podvody, korupce, vydírání a tak dále nebyly téměř denním chlebem některých pražských radních. Jako námět pro filmaře je to velmi atraktivní téma, ale než tohle zpracování, to raději žádné. Tohle snad nemůže oslovit ani větší filmové negramoty, než jsem já. Jediná hvězda je za kamaráda komparzistu Vojtu, se kterým jsem studoval, a jehož účast byla to jediné, co mě na filmu zaujalo. ()

hhyperion odpad!

Odpad, byt jsem ho nakonec dokoukal. Premohla mne zvedavost, kam az zajde tento zoufaly pokus o thriller s proflaknutymi herci z nekonecnych ceskych mydlovych oper. Americani tomu rikaji "what the fuck?".... ()

Emsii.Jaany

Film z české dílny, kteří mnozí označují za další ubohý výkřik a reklamní monstrum, které se nijak neliiší od jiných českých propadáků z poslední doby. Zeptejte se sami sebe, byl horší než Bastardi 3? Neřekl bych. Stejně tak je nasnadě otázka zda byl lepší naž snímek v hlavní roli s Jirkou Mádlem Probudím se včera. S tím by také leckdo nesouhlasil. A z tohoto důvodu, kdy se jde od názoru k názoru, bych si dovolil tvrdit že Hranaři se řadí na hranu střední filmové tvorby v čechách. Film o korupci byl skvěle načasován leč vlastnil potenciál, který nebyl naplněn ani z půlky. Rád bych vyzdvihl um Vilmy Cibulkové, Saši Rašilova a stejně tak nápad který stál u prvopočátku tohoto nadějného snímku. ()