Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

naytsirk

Tohle není standardní jízda Bena Stillera, i když sebou má Vincenta, Richarda a Jonaha (mezi námi, ten mě kupodivu bavil ze všech nejvíc...). Vtipných scén minimum, zápletka, no dobře..... ale já se prostě nebavil.... což u komedie trošku vadí.... ()

Warapeidza

Pár relativně vtipných scének a hlášek nezachrání film, který je jinak dost nudný... A bohužel nejnudnější postava je zrovna ta hlavní, která by to naopak měla celé držet nad vodou... ()

Luciaaas2

Sousedská hlídka je film, který nehorázně nudí a nemá co vlastně říci.. Herci nejsou vůbec využiti a ty 2 hvězdičky dávám za emzáky. ()

Allein4

Za herecké obsazení alespoň ta jedna hvězda, víc ne. Možná kdyby ve filmu nebylo tolik sexuálních narážek a často až nechutně nepřípustné dialogy, bylo by to zábavnější a lepší hodnocení by The Watch neminulo. Ale takhle to beru jen jako ztrátu času. ()

dudel3333

ked tento film alebo počin neberiete priliš važne nie je to zle,z každeho roška troška...................chut všetkeho od komedie ,sci-fi,akčnosti............bavil som sa a nič ine mi nebolo treba............inak trošku dlhšiastopaž by potešila ,lebo niekedy to bolo až príliš "hrr" ()

mischad odpad!

Naprosto nevhodný, vulgární a zbytečný film, Ben Stiller je velmi dobrý komik, v tomto případě nechápu jeho účinkování v tak špatném filmu. Humor je zde nucený a trapný. Pokud je toto pokus o trapnost, povedlo se. ()

Poblius

Pravdou je, že už jsem viděl lepší filmy s Benem Stillerem, ale to je snad jediný důvod proč tomuto filmu beru ty dvě hvězdy. Jinak perfektní hlášky dobré obsazení v celku slušný děj. Akorát Čuča je mi trochu líto. Chudák ani nestačil říct poslední slovo. ()

bergeron

Ak mám pravdu povedať, trailer na to je na 5 bodíkov, ale celý film na 2. A to len kvoli neskutočným bláboľom, ktoré to ničia. Najlepšie scény samozrejme v traileri - strieľanie na emzáka + fotenie sa s ním...:) to bol hlavný teaser funny jokes vo filme, ktoré ale zmizli...Síce ešte eerotické doupe bolo vtipné.. ()

P@\/EL

Poměrně originální a zároveň hodně bláznivá sci-fi komedie. Mimozemštané s mozkovkou v rozkroku byli vskutku k popukání. Potěší rovněž i postavy a to nejen ty v hlavních rolích, ale i ti ujetí týpci ve vedlejších rolích jako například policajt s knírkem nebo záhadný soused. Já se u filmu dobře bavil a v závěrečné části měl děj i pořádné koule, vše samozřejmě v rámci mezí komediálního žánru. ()

karel63

Dobrá ujetina. Když se přenesete přes první půlku, tak při té druhé zapomenete i že nemáte zaplacený poplatek za popelnice. ()

Pythonator

Skvělý námět, skvělá trojice komiků, ale někde se to zapomnělo na nedopečeném humoru. Původně jsem chtěl dát i za 4, jenže časem se ve mně rozležely pocity z jakési nedotaženosti. Stiller s Vaughnem jako by místy těžce improvizovali. Přesto je to parádní zábava a já jsem nejspíš jen zbytečně přísný, vzhledem k lásce ke sci-fi žánru, v němž se dá vypracovat i mnohem lepší komedie. ()

Sa.sa

Další šílenost, ale co vždyť to přece nemysle jí vážně :))) Ať žije parta magorů a vesmírní vetřelci :)))) ()

Carlos37

na film som isiel hlavne koli Vaughnovi a Stillerovi, nakolko su to stale podla mna v pohode komici. V kazdom pripade jedine co si z filmu pametam bolo fotenie s emzakom. Stiller mi pride o nicom, Vincent tak ako v kazdom filme sa snazi hlaskovat o sto sest co bolo aspon trochu zabavne, pokial ho mate radi. Pre mna osobne nuda, sklamanie, chybali tomu svieze gagy.. Hl. poslednych 15 minut mi bolo vtipne to ze to vtipne nie je.. Pricom komedie ktore tu maju podstatne nizsi rating mi prisli daleko vtipnejsie.. Pozriet si to na PC/DVD ok, do kina velmi neodporucam.. 3.5/10 ()