Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

neo101

škoda, že těch vtipných momentů není víc. Pár geniálních scének se najde, ale celkově slabší komedie. Lákání mimozemšťana jako E.Tho a následné Zřím tě, mě rozsekalo. Ještě focení a blbnutí s mimozemskou koulí , jinak fakt slabota. Rodinné neplodné problémy sem nepatřily, i když zase nachytání manželky v prádle celou skupinkou pobavilo. ()

Danny71

Mám rád herce Bena Stillera na nic si nehraje je vtipný,komediální a v tomto filmu mu to jiskřilo na výbornou. ()

+sfinx+

Ňák nevím co tím básník... ze začátku to vypadá na výsměch podobně smýšlejícím hrdým, ale úplně blbým "vlastencům". Pak se to ale zvrtne v neurčitou komedii s nijakým poselstvím. ()

dalia

Tenhle film je tak úchylný, až má něco do sebe... Pokud člověk přijme tento druh humoru, což chápu, že se nemusí podařit každému, a překousne vulgární mluvu (český dabing bych asi nezkousla), opravdu dobře se baví. Je to hodně střelené, ale má to rozhodně své osobité kouzlo a hlavní představitelé se skvěle doplňují. ()

goesses

Co k tomu dodat, jen to že nechápu jak do toho někdo zvládl obsadit/ukecat/zaplatit takové herce do tak strašný, vykradený béčkový komedie. ()

NSnake

Ta jména... Ta jména!! Stiller, Vaughn, Ayoade, Hill, Forte a celí Lonely Islandv jednom filmu, ve spolupráci s Rogenem?! Trenky mi praskly z obou stran, jak ze mě nadšením tryskaly hektolitry bílých a hnědých tekutin. Bohužel, tady to taky končí. Film není špatný, bohužel ale taky určitě není dobrý. A s obsazením, jaké měl to není nic jiného, než odfláklá práce. Všichni, kdo známe alespoň jednoho ze jmenovaných víme, co dokážou na plátně předvést, a pokud z jejich spolupráce vznikla pouze lehce podprůměrná komedie...... To je asi jako, kdybych se dostavil na přednášku Stephena Hawkinga a on by mi tam na ukázku třel liščí ocas o ebonytový klacek. Jasně, vzhledem k jeho ALS je to asi slušný výkon, místo toho aby si nonstop slintal na svoje retardované nohy, ale no tak.. Máš na víc Stephene. Film není špatný. Ale od těhle lidí jsem čekal víc. ()

EYO EYO

Film má lákal strašne pre herecké obsadenie ,a na koniec sa mi to strašne páčilo ,dej má prekvapil ,vôbec som to nečakal , jonah hill ako "velky" frajer ktorý stále býva u svojej mamy ,rola mu sadla a bavil má najviac a vôbec mi tu nesadla dvojica : stillera a vaughn,inac všetko ok /80% ()

Beau odpad!

"Hele kluci a teď si natočíme scénu, jak jako sedíme v obýváku a něco si povídáme. Tak, už můžete, už to běží, říkejte něco!" ()

kobylka_sari odpad!

Větší hloupost aby člověk pohledal. S komedií to nemá absolutně nic společného, vtipný okamžik tam byl 2x asi 5 vteřin. Na tohle koukat je fakt ztráta času... ()

Reyer

Nooo .... relax bez přemýšlení. Zachránilo to obsazení... jinak bych dal 1 hvězdičku. Ale jinak bez přemýšlení a mozku se na to dá dívat a zasmát... ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Nesmíte zabíjet lidi a brát jim kůži! To není fér! A proto bych rád založil sousedskou hlídku." Ben Stiller coby slušňák Evan, Jonah Hill jako mladý ztroskotanec Franklin a Vince Vaughn alias zemitý Bob vs. mimozemšťané! Ti tu mají mozkovnu v rozkroku, takže se budou trhat p*ra. Herci zapadají do svých úloh směšnohrdinských maloměstských balíků. Humor je plný sprostých hlášek podbarvený sexuálními tématy, ale citovat z toho hlášky asi nebudete. Je to typická komedie na jedno podívání. Neurazí, ale ani nenadchne. Sice se zasmějete u jednotlivých vtipů , jenže jako celek vás snímek nezasáhne. - 50%. ()

Falanx

43%. Obvyklá kvalita děl chlapíka jménem Ben Stiller. Ten by snad dokázal svojí přítomností zhubit  každou propracovanou béčkárnu . ()

PORTER44

Zbytečná komedie o ničem,4 exoti najdou kouli z vesmíru a udělají si z ní hračku a dělají blbosti,jak jim to řekl ten děda co u něj našli tu kouli "co tady děláte impotenti ",policajti byli ještě trapnější. ()