Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

johnymdoe

Zemeckisi! Ty prase! Jak jen to děláš že jednou natočíš takovou kravinu jako Polární expres nebo Beowulf a pak dokážeš natočit mistrovský dílo jako Trosečník, Forrest Gump nebo teď právě Let? nemám víc slov chvály než 5 hvězd a 95%. Moc to na mě zapůsobilo, bezvadně vybraní herci...všichni což je velká vzácnost sama o sobě. Denzel Washington...co psát, věřím mu každou větu, je přesvědčivý jako hrdina i jako ten lidský odpad v který se občas mění. Herecký koncert a tak i když už rok starý, rozhodně doporučuju. Jen bacha, má to 2 a čtvrt hodiny, takže napřed si odskočit :-D ()

Brusíček

Opravdu velmi kvalitní snímek o závislostech, lžích a bojích s nimi, mistrně sehraný Denzelem Washingtonem. Nakonec přece za "katrem", ale vlastně jako vítěz a vysvobozen nad sebou samým. Nádherný film, 95%. ()

Vesecký

První půlhodina výborná, ale zbytek klasická holywoodská nuda zpestřená opět klasickým závěrem, kdy Washington uronil slzičku, když se ho syn zeptal "kdo jsi"... A jistě uronili mnoho slz američtí diváci, ale na mě tyhle hloupé závěry filmů rozhodně nejsou. No, ještě k ději - ten v podstatě od chvíle, kdy Whip opustil nemocnici, byl omezen pouze na konstatování, že pilot byl alkoholik - a co s tím? ()

Brousitch

"Na povrchu je Denzelův příběh sice filmovější, ale jeho podstata se dotýká každodenního života. Takové filmy se myslím vyplatí točit. Mohl klidně být vedoucím jaderné elektrárny nebo řidičem školní autobusu, což by bylo ještě horší, ale na druhou stranu zase ne tak velkolepější. Taková už ale filmařina je." - Robert Zemeckis ()

P.J.2

Sám o sobě originální, kontroverzní a sám sobě protiřečícísi námět tu dlouho nebyl, zvlášť když je servírován v brilantním alkoholovém opojení samotným Denzelem. Jen ten konec to podle mne prostě zabil a jen díky němu nedosáhne na plnou palbu i přes svoje nadprůměrné kvality které se zapřít nedají. ()

boul

Flight, dlouho očekávaný film. Od chvíle co jsem poprvé uviděl trailer, do chvíle než jsem si film pustil, jsem se dost těšil a jsem rád, že jsem nečekal do 21.2. než film uvidím. První půlka je celkem dost svižná a napínavá oproti té druhé, která je čistokrevný drama a film zpomaluje obrátky, ale skvělý Denzel drží kvalitu nahoře a skvělá Zemeckisova režie s filmem jen lahodí. Nechybí to klasický konečný americký klišé, ale kdo má rád filmy s Denzelem a trochu těch oplítaček kolem zákona tak ho to určitě nezklame. PS: John Goodman je skvělej a za poslední dobu, mě asi ve třech filmech dost překvapil a začínám ho mít dost rád :) 4* 75% ()

Wargoo

Denzel opäť boduje, aj keď si niesom istý, či počas natáčania ozaj nepil - potom by to nebolo herectvo, ale život :) Dramatické momenty ako sa na drámu patria tu samozrejme boli, či už samotná havária (priebeh celej havárie bol vynikajúco podaný a natočený) alebo finálne federálne interview, ale toho boha tam ozaj toľko pchať nemuseli. Tej krave v nemocnici, manželka co-pilota, tej by som dal Oscara. Stačilo, aby dvakrát otvorila hubu a už mi statočne liezla na nervy. "Please Jesus" !! WTF ?! Inak slušná dráma s kvalitným obsadením (Goodman bol cool), ale nominácia Denzlovi Oscara asi neprinesie. Scenár tiež slušný, ale mohli tam ubrať minúty, aby sa film zmestil do dvoch hodín, a všetko by bolo v poriadku. Inak, nerozumiem posolstvu, ktoré film reprezentuje. Mám chlastať, a ak musím veľmi rýchlo vytriezvieť mám si dať dávku-či-dve kokainu ? Alebo nemám piť vôbec ? Koniec koncov, som rád, že som neprijal tú pracovnú ponuku na Cabin Crew od Ryanair !! :) 4**** a 74,263% ()

GOREGASM

Vynikající úvod nadchne vstříc neobvyklému příběhu, který vtiskne do zastaralých příběhových šablon nové obrysy. O to horší je následné vystřízlivění diváka, který musí protrpět Denzelovo v tom nejhrubším slova smyslu hollywoodsky vykalkulované propíjení se ke konečnému prozření. Poslední naděje se vynoří s druhým zjevením Johna Goodmana v závěru a já bláhově doufal, že mě tvůrci nachytali na švestkám, ovšem i tento pseudotwist pánové s přehledem uzemní morálním uvědoměním, které tak tvrdošíjně musí sdělit. Uhlazený Zemeckis má sakra na víc, jen kdyby se tolik nebál kontroverze. 60% ()

pospech11

Film stojí na skvělém výkonu Denzela Washingtona, který s mírně průměrného filmu dělá úchvatně dramatickou podívanou. Dle mého jasné 4* a z Denzela to dělá jednoho z největších kandidátů na oscara spolu s Danielem Day-Lewisem (Lincoln). ()

char_t

Hodně těžké hodnocení. Úvod je špičkový, skoro se nechce věřit, že takovou katastrofickou akci točil Zemeckis. Konec je naopak typicky Zemeckisovský a rejžovi seděl. A mezi tím je zbytečně dlouhá alkoholická štreka, byť se skvěle hrajícím Washingtonem. Být střed o půl hoďky kratší, byly by to silné čtyři, takhle musím skončit na třech. Souhlasící komentář: J*A*S*M ()

croxika

Sadla som si do kresla v kine a očakávala som katastrofický film plný akcie a nespočetných scén z lietadla. To akčné a katastrofické v ňom bolo obsiahnuté z môjho pohľadu povedzme na minimum, ani toho lietania som si veľa neužila, ale zato som dostala v podstate životopisnú drámu jedného veľmi zaujímavého pilota, ktorej sledovanie ma skutočne bavilo a scenár sa mi taktiež pozdával. Musím vyzdvihnúť Washingtona, ktorý mi v tejto úlohe sadol ako riť na šerbeľ a jeho pôsobenie v hlavnej postave som si užívala. Z viacerých pohľadov a hľadísk by tento film asi nemal byť ohodnotený na 5*, teda ako takmer dokonalý, lebo tam boli isté trápne chybičky -SPOILER- (napr. ako mohla hlavná letuška Margaret prežiť, keď počas toho ako asistovala pilotom a lietadlo sa prevrátilo, nebola pripútaná...) ale atmosféra celého filmu, záživnosť deja a vypointovaný záver-SPOILER-(keď na konci Whip pochopil, že ak by sa zachránil lžou a ostal by na slobode, nikdy by sa svojho alkoholizmu nezbavil a nakoniec by zomrel ako spustunutý, úbohý alkoholik, a tak si vybral väzenie, kde samozrejme nemal možnosť piť a taktiež už nemal síl pokračovať v svojom celoživotnom klamaní...) ma utvrdil v tom, že ak sa mi film pozdáva, nehľadím na perfekcionizmus a dám plný počet ;) P.S - John Goodman bol v postave drogového dílera absolútny týpek! :D ()

JirkaLexa

Čistokrevné a vynikající drama. V podání Denzela Washingtona jsou opilecké estrády opravdu k pokukání, až jsem se mnohdy pousmál. Perfektně vymyšlený scénář, který je na motivy letectví a jeho hlavním motorem je právě postava Whipa, který je opravdu divoký staromládenec, který se jak vidno řídí heslem "live fast die young". Ideou při tvorbě tohoto filmu bylo dle mého to, že ať člověk udělá sebelepší rozhodnutí a zvládne jakkoliv vypjatou situaci, nevrátí tím špatná rozhodnutí a činy, které spáchal dříve, i když v tomto případě se to může zdát nefér. Konec filmu pro mě opět naprosto citově zničující, kdy to Whipp psychicky nezvládne a dozná se ke všemu, zničí si život, ale konečně je volný ("Ale alespoň jsem střízlivý. Děkuji za to bohu, jsem za to vděčný. A tohle bude možná znít hloupě od muže, který je zavřený ve vězení, ale poprvé ve svém životě, jsem svobodný."). Místy komediálně pojaté drama, jinak však plné emocí... 90% ()

Rokle

Perfektní nasnímání pádu letadla, charismatický Denzel vs. zbytečná postava Kelly Reilly. Jsem však moc rád, že se Zemeckis vrátil na půdu klasických hraných celovečerních filmů. Už jsem se bál, že do konce života propadne animované tvorbě. ()

owwidius

Dobry filmik veru, minimalne prva polhodka je velmi putava. Inak mrte mam rad filmy kde su zobrazene havarie lietadiel z prveho pohladu (okrem tohto mi este napada hlavne Cast Away, The Grey, ale aj scena z Fight Clubu). Sam som bol zvedavy jak film skonci, napadali mi dve moznosti, ale tak dufal som ze ma scenarista prekvapi, ale to sa nestalo. Ale aj napriek tomu, velmi pozeratelny film, i ked neviem ci toto bola rola na Oscara. [#31/2013] ()

nopud

Tenhle film měl na mě 2 účinky. První je, že až budu muset nasoupit do letadla, budu mít těžký problém a druhý je, že se budu velmi snažit, abych nepropadl alkoholismu. ()

Bejbinka

Bravo bravo bravo!!! Proč takových filmů není víc. Přísahám, že jsem při pádu letadla ani nedýchala. Celý ten příběh se mi dostal pod kůži. Denzela po týhle roli nenávidim :) Fakt silný kafe. Jedna z nejsilnějších scén je jeho noční "odolávání" v hotelovém pokoji, když čeká na proces,,,ta vodka...chramst! A následně pak ráno. Jeden z nejlepších filmů za poslední dobu! ()

Olík

Tohle rutinérské drama všemi filmovými větry ošlehaného Roberta Zemeckise věrně kopíruje dráhu letu stroje pilotovaného Kapitánem Denzelem Washingtonem. Od pozvolného vzletu, přes silné momenty, až po katastrofu v podobě morálně antialkoholovodrogové agitky. Škoda, letadlo i snímek budili na první pohled hodnotnější dojem. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011