Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

kaylin

Americký snímek „Řbitov zviřátek“ je takový hezký film pro letní kina, ale není to nic, z čeho by si měl hororový fanoušek sednout na zadek. Je to dobře odvedená práce, ale s tím, že většinu ji odvedl štáb původního filmu z roku 1989. Nový štáb jen většinu okopíroval a nic moc nového nepřidal. I v tomto směru se z mého pohledu tenhle remake jeví o to zbytečnější. Fakt raději původní „Řbitov zviřátek“ znovu do kin. ()

Gorehound

Už len za emočné preválcovanie a s tým spojenú tiesnivú atmosféru smútku by si nový Cyntoryn zaslúžil maximálne hodnotenie...Neviem, možno keď sa mi to ešte trochu rozleží v hlave. Jednu hviezdičku si ešte nechám lebo prvé, nové TO, ale i tak márne premýšľam, čo filmu vytknúť. Fanúšikovia originálu si môžu vydýchnuť, veľké tématické zmeny sa nekonajú, okrem tých, ktoré vykecali už prvé trailery. Príbeh je geniálne jednoduchý(alebo jednoducho geniálny?) a v tom spočíva jeho desivosť. Návrat k hlbokým lesom, vidieckym domom a temným tajomstvám v malých mestách. Spracovanie bezchybné, zahraté taktiež, nič sa netrasie, film nikomu nepodlieza, pred žiadnou diváckou kategóriou sa neplazí, ani nepodlieha žiadnym trendom. A miesto za hrádzou pôsobí ako z nejakého gotického hororu zo 60s, blýskanie v diaľke je geniálne. Film sa ani zbytočne nerozťahuje, zhruba od trištvrtiny už len hustne a hustne. Je dobré, že vznikajú tieto nové adaptácie Kingových klasík, aby aj nová generácia vedela, kto je tu stále Kráľom a možno aj takto siahla po nesmrteľných predlohách. Kozmetická zmena tu, iná tam, starý dobrý Pet Sematary. ()

Remedy

Po audiovizuální stránce obstojná a vcelku atmosférická kingovka, která se poctivě drží pravidel současného hororového mainstreamu a vyjma pár lekaček neobsahuje žádné výraznější či osobitější (gore) scény. Výtvarná stylizace samotného řbitova a výtečný John Lithgow se nicméně postarají o uspokojivou podívanou na jedno zhlédnutí. ()

Hanyou

Začátek to mělo slušný, ale s každou výraznou odchylkou od předlohy se film propadal do větších a větších nesmyslů, až to ukončil absolutní urážkou původního příběhu. ()

Trevor

Návšteva kina v mojom meste priniesla mne, čoby fanúšikovi filmových adaptácii noviel či románov Stephena Kinga zážitok, na ktorý sa nezabúda. Čo na tom, že film má tak nízke hodnotenie, cca 25% Slovákov volilo čaptavú a aj to o niečom svedčí...Pet cementary priniesol neopísateľný zážitok a s prehľadom sa zaradil na miesto najlepší film roku 2019, aspoň zatiaľ...Že je 95% obyvateľov Slovenska a protektorátu tak dementných, že knihy pána hororu Kinga nečítajú a nechápu širšie súvislosti, zato skutočne nemôže nik iný iba oni sami. Za zmienku určite stoja aj komentáre inteligentných ľudí na sociálnych sietiach, ktorí nechápu, prečo sa v slovenských kinách film uvádza s gramatickými chybami. Nech žijú zápchy 20 míľ pred Derry...Dokonalé. ()

dom156

Původní snímek jsem vůbec neviděl a na návštěvu kina mě navnadil trailer. Musím uznat hned zpočátku, že nikdy nemám problém s atmosférou Kingových hororů. V tomto případě by se atmosféra mohla krájet. Úžasné tajemné scenérie lesa a hlavně té oné bažiny. Lekaček ve filmu není přehršel, ale ve spojitosti s hudbou a atmoškou je namíchán děsivý elixír, kdy jsem měl hnědo na zadku i já. Také jsou otevřena témata, která úplně často na plátnech nevídáme či jsou výrazně zkrášlena, aby nebyla tak drastická. Dokonce film měl potenciál v mých očích spadnout do top 3, v kategorii hororu, nicméně totálně ustřihnutý a přitažený konec celého vyprávění mě donutil vystřízlivět. Závěr scénáristi dle mého nezvládli (nevím knížku jsem nečetl), takže co je či není v knižní předloze, mohu jen spekulovat. Takto film hodnotím pouze jako nadprůměrný. ()

salalala

Pet Sematary ve verzi 2019 je typickým příkladem toho, proč ten, kdo zhlédne film podle Stephena Kinga, málokdy sáhne po předloze a považuje ho jen za autora prvoplánových hororů. Dvojice Kevin Kölsch a Dennis Widmeyer v prvních třech čtvrtinách rozjíždí docela zajímavý počin, protože nešetří hutnou a temnou atmosférou a velmi dobře připravuje na příchozí tragédii. Opírá se o hodně slušný vizuál, docela působivou hudbu a očekávané, leč docela povedené lekačky. Jenomže v poslední čtvrtině se snímek mění v naprosto lacinou béčkovou duchařinu, která už s předlohou nemá moc co společného. Ono by ani nevadilo, že se proti románu zásadně změnila jedna z klíčových postav, jako spíš to, že zatímco kniha je jakousi úvahou o životě a smrti a neschopností člověka se vyrovnat se ztrátou, tak snímek je povrchním duchařským hororem, který se od předlohy dost odklání, nemá onen filozofický přesah a postavy zplošťuje na zoufalce bez propracované psychologie. Samotný závěr je pak až nechtěně směšný, protože podstatu románu úplně popírá, a i když se snaží být určitou variací na jeho pointu, vůbec to nefunguje. Z obsazení je suverénně nejlepší John Lithgow, protože jako jediný má co hrát. Jason Clarke je po většinu stopáže unylý, Amy Seimetz moc prostoru nemá, takže snad jen Jeté Laurence je potřebně děsivá. Pet Sematary asi splňuje požadavky na moderní horor, veze se na vlně oblíbenosti Stephena Kinga, o moc víc toho ale nenabízí a čtenáře předlohy především v závěru dost zklame. 60 % ()

L_O_U_S

Nudná, rutinní, nezajímavá adaptace, která si z předlohy vzala dějovou kostru, ale dost redukovala vše, díky čemu je možné se s Kingovým knižním hororem ztotožnit, totiž motiv strachu o děti a to, že ztrátu je lepší přijmout, než se proti ní bouřit. Jestli tam něco takového filmaři zanechali, zůstalo to pohřbeno pod hromadou klišé a snahou být hrozně cool a oslovit méně náročné publikum. (1 310.) ()

Aleee89

Knihu jsem četla zhruba dva roky zpátky, osmdesátkovou adaptaci jsem neviděla, Kingův fanoušek nejsem. Odklony od původního děje mi ale moc nevadily, herci byli sympatičtí a asi se mi film zrovna trefil do nálady, protože mě jeho atmosféra prostě bavila. ()

Martpod

Předloha od mistra hororu, průměrný scénář a průměrná režie. Jak málo stačí, aby se že skvělého příběhu stal plytký, zbytečný a nezáživný salát předvídatelných lekaček. ()

honajz2

Ale ty 3* jsou fakt hodně slabé. Není to úplně špatné - atmosféru to má, člověka zajímá, jak se ten děj vyvíjí, postavy celkem sympatické (dokud se ve finále neznačnou chovat všichni jako banda debilů), ale jinak to na víc jak na průměrný horor nemá. Lekačky tu jsou takové klasické, nechybí nějaká ta klasická klišé, od indiánských pohřebišť až po temnou událost z minulosti jedné z postav (navíc ta událost je vlastně jenom vata, celý film by se obešel bez ní a byl by i kratší) a taky tu máme stupidní chování postav, přesněji ve finále, jak už jsem psal. Zklamal mě i konec, mohl být napínavější. Asi takhle, tenhle film mi doporučila jedna spolužačka, aspoň tak, že mi o něm řekla, že není špatný. Měla pravdu, špatný horor to není, ale není ani dobrý. Takový ten klasický americký průměr, nic víc, nic míň. I tak jí ale děkuju za tip. Slabší 3* ()

kinderman

"I don't want to be buried in a pet sematary / I don't want to live my life again." To je snad záruka, že tuto veskrze průměrnou kingovskou adaptaci už nikdy neuvidím... ()

applause

Než jsem šla na film, říkala jsem si, jaktože má tak málo procent a teď už to vím. Jako je to pořád luxusní horor na tuhle dobu, ale ten konec kvalitu bohužel o něco snížil. Je tam pěkně nakopnutá hororová atmosféra, plná lekaček. Nový dům k tomu u lesa, kočka a malá holčička. Co víc si přát. Raději nikoho neoživovat. Doporučuji. ()

Havaj8

Může to trošku znít jako název pohádky, ale to ani omylem. Ono se není čemu divit, že to nepostrádalo kvalitu, když je to podle předlohy Stephena Kinga. Jednu věc přece jenom nechápu, o co šlo tomu hodnýmu sousedovi Judovi, když už s tím tu špatnou zkušenost měl. Ale kromě týhle vady už to hodnotím jen pozitivně. To, že se v poslední době tvůrci nebojí sáhnout i na děti, je sice zvěrstvo, ale funguje to neskutečně. Byly tam lekačky, krvavý naložený scény, creepy momenty a to jak to probíhalo a jak to skončilo, extrém. Poslední záběr mluví za vše :) ()

Martin741

Uz to jede len vo vyjazdenych, dopredu vyznacenych kolajach, bez napadu, len taky lacny povrchny vyplach, nema tempo, ani cim zaujat. Fauna posobi nerealne, ku koncu sa kopia nezmysly, rezisersky neprijemne ustrelene : 30 % ()

Lenka.Vilka

Knihu jsem četla jenom jednou. A to za krále Klacka, když byl ještě princ. A ještě k tomu v té době Kinga nečetla (začala jsem poměrně nedávno pořádně autora zkoumat). Takže se považuju za někoho, kdo ví základ, ale nepamuje si detaily. Hodnotím proto raději jako divák knihou nepolíbený. Bylo to dobré. Tak jako vlastně bylo. Mám se současnými horory problém (teda, jsem spíš směrem Hory mají oči, Pach krve, pokud jde o filmy), protože nemám ráda divný děti, který straší svý rodiče a pěstouny, nebo jsou malej satan (snad až na výjimku Kruhu a Temné vody). V tomhle případě jde o pointu, že když někam něco zakopete, tak se to vrátí. Čímž mám problém tak pointou všeho. Jde tam vůbec o nějaký řbitov zvířátek? Přece se ty věci, co se mají vrátit zakopávaly jinam, ne? Daleko za něj. Ale to nevadí. Jedno zvíře pohřbené bylo, takže ok. Nepochopila jsem manželku a její vzpomínky a spojení (snad mi to pan King vysvětlí, až budu číst znovu) s příběhem. Což mi přijde vtipné. Protože já se u filmu vůbec nebála. Prej tam jsou dobrý lekačky, řekli mi. No, jo, jsou tam. A vy se vážně leknete. Ale pod jedinou podmínkou. Že jste nikdy neviděli žádný jiný horor. Takže...lehce mě mrazilo právě u scén s manželkou z dětství a výtahem. Film ve mě ale nevyvolal žádné další emoce. Žádné těšení, až vyjde, a já se na něj podívám. Bylo mi řečeno (po shlédnutí snímku), že kniha končí jinak (v rámci úmrtí především). Což mě přijde lepší, ale film má krásný americký konec. To vás dojme :) Obsazení je průměr. Až na otce. Clarka začínám mít ráda. Víc a víc. Víc záporáků do jeho repertoáru. Tedy, zde spíš anti hrdina. Nebo jak si to přeberete. Zajímavé video k vydání dvd, alternativní konec: https://m.youtube.com/watch?v=R-SyWg-gzFc ()

M.i.k.e

moderní/modernější zpracování Kingovkám rozhodně sluší víc než to osmdesátkové.Tak trochu jsem sice doufal,že nový Řbitov naváže na extrémně povedené It,ale i když se to nepovedlo,pořád je letošní zpracování mnohem lepší než to původní.Proč není hodnocení vyšší je pak primárně zásluha toho,že Řbitov je značně old-school rutina a ne všechno v něm funguje tak jak by mělo a v určitých pasážích se trochu vleče (rozhodně ale méně než verze z roku 89).Drobné úpravy oproti knize/prvnímu filmu pak nejsou ničím ničím co by škodilo.Ba naopak jsou ve většině případů ku prospěchu...60% ()

Wiikii

Herci sympatičtí, kteřé vědí co mají hrát (potlesk pro holčičku), myšlenka mystického hřbitova trochu ohraná, ale s dobrým vykreslením v příběhu, samotný příběh spíše nuda, hold je vidět, že lekačky především + velká poklona pro část s Rachel a její minulostí, která byla sice trochu moc děsivá, ale chápu, že chtěli udělat plnohodnotný horor. .. P.S.: Knižní variantu jsem bohužel nečetl. ....HODNOCENÍ: 70% (4*) ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018