poster

Temná hra

 • Velká Británie

  I Want You

 • Slovensko

  Chcem ťa

Krimi / Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 87 min

 • Crocuta
  ****

  Neúnavný lovec bobříků Michael Winterbottom nám po nezapomenutelném úlovku z roku 1996 (Kate Winslet v "Neblahém Judovi") v "Temné hře" naservíroval hned několikanásobnou ukázku ze své sbírky :-). Ale žerty stranou - vedle nepochybně atraktivních erotických kreací Rachel Weisz a Labiny Mitevské (a navíc ještě jakési bezejmenné lehké děvy) nabízí "Temná hra" poněkud nejasný, ale přesto zajímavý příběh, víc než dobrou hudbu a kameru a především dokonalou atmosféru nevlídného pobřeží, neustále bičovaného větrem a příbojem, atmosféru stejně syrovou, jako je prostředí v němž se hrdinové snímku pohybují.(30.12.2009)

 • Slarque
  ***

  Všichni chtějí Rachel Weisz. A od začátku je jasné, že kvůli tomu poteče krev. Přitom takovou Labinu Mitevskou zase může mít bez větších problémů kdekdo. Nepředvídatelný Michael Winterbottom tentokrát někde mezi romantikou, erotikou a kriminálním dramatem. Výsledek není špatný, ale ani moc přesvědčivý, něco mezi.(11.4.2010)

 • Bilky
  ***

  Dosť nevyvážený film, plný psychologického dusna, ale scénarista akokeby nevedel čo ďalej. Film zastal na polceste a nemohla to vyvážiť ani furt nahá Vesna zo Samotárov (LABINA MITEVSKA) a už vôbec nie RACHEL WEISZ, ktorej snaha sa míňala účinkom. Chýbala je prirodzenosť a nevedel som jej uveriť ani bežné ani tie najvypätejšie scény. Napriek tomu som sa nudil len minimálne, vďaka dobre stavanej atmosfére a zaujímavej kamere. 60%. btw: Bobrík odvahy za Rachelínho bobríka :)(17.5.2009)

 • peetriss
  ***

  Taková zvláštní sonda do temných zákoutí lidské duše, která je natočena otevřeným a syrovým způsobem bez jakýchkoli příkras. Rachel Weisz je jako vždy výborná. Filmu však chybí trochu šťávy a také se nemohu ubránit pocitu, že Michael Winterbottom jakoby se nemohl rozhodnout, zda chce točit umělecké dílo nebo obyčejnou komerci a zůstal jaksi na pomezí. Nedostatky jakoby chtěl zamaskovat šťavnatými erotickými scénami, které působí až příliš dojmem, že režisér chtěl co nejvíce šokovat, myslím to ve zlém slova smyslu.(25.12.2009)

 • blackJag
  ***

  Drama, jakých je 12 do tuctu, od zbytku své kategorie odděluje přirozený přístup k erotickým scénám a krása Rachel Weiszové, u které bych podobnou odvahu prostě nečekal. Jinak ale nic zvláštního. Film je sem tam proložen nějakým filtrem, pravidelné použití ale trochu otravuje (scény z pláže = žlutý nádech), stejně jako Alessandro Nivola, který ze svého hereckého rejstříku nemá bohužel co nabídnout. Pointa je odhadnutelná od nějaké desáté minuty filmu, takže ani v tomto aspektu žádné překvapení. 60%(17.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace