Temná hra

I Want You

Chcem ťa

Krimi / Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 87 min

Drama s kriminální zápletkou koketující s thrillerem? Proč ne. Mrkl jsem na herecké obsazení a hned jsem věděl, že tohle chci vidět. Rachel mám rád a opět jsem se těšil i na Labinu. Bohužel problém nadešel s podivně kolísavou atmosférou. Místy se režisérovi podařilo navodit příjemnou hutnou dávku napětí prošpikovanou erotickými scénami, aby to následně doslova „zabil“ nezáživnými pasážemi. Právě tato nevyrovnanost se následně podepsala i na mém konečném hodnocení, protože popravdě jsem se u toho dost nudil. Nahota (OK), napětí (na můj vkus málo) a pokud někdo čeká nějaké pořádné finále, tak to ať si film raději ani nepouští. Ale je to celkem škoda, protože potenciál by se tu určitě našel.Slabých 50%.(10.1.2016)

Nic na tomhle filmu vlastně není. Stokrát viděné. Ale zpracování je docela fajn a taky je fajn vidět Labinu Mitevskou jinde než v Samotářích. Příběh je primitivní, ale nějakou záhadou jsem ho musel dokoukat a nakonec zjistil, že se mi to vlastně líbilo. Jen ta Rachel mne prostě nedostává, nebyla pěkná ani zamlada. Herečka dobrá, ale jinak...70%(11.11.2013)

Všichni chtějí Rachel Weisz. A od začátku je jasné, že kvůli tomu poteče krev. Přitom takovou Labinu Mitevskou zase může mít bez větších problémů kdekdo. Nepředvídatelný Michael Winterbottom tentokrát někde mezi romantikou, erotikou a kriminálním dramatem. Výsledek není špatný, ale ani moc přesvědčivý, něco mezi.(11.4.2010)

Dosť nevyvážený film, plný psychologického dusna, ale scénarista akokeby nevedel čo ďalej. Film zastal na polceste a nemohla to vyvážiť ani furt nahá Vesna zo Samotárov (LABINA MITEVSKA) a už vôbec nie RACHEL WEISZ, ktorej snaha sa míňala účinkom. Chýbala je prirodzenosť a nevedel som jej uveriť ani bežné ani tie najvypätejšie scény. Napriek tomu som sa nudil len minimálne, vďaka dobre stavanej atmosfére a zaujímavej kamere. 60%. btw: Bobrík odvahy za Rachelínho bobríka :)(17.5.2009)

Taková zvláštní sonda do temných zákoutí lidské duše, která je natočena otevřeným a syrovým způsobem bez jakýchkoli příkras. Rachel Weisz je jako vždy výborná. Filmu však chybí trochu šťávy a také se nemohu ubránit pocitu, že Michael Winterbottom jakoby se nemohl rozhodnout, zda chce točit umělecké dílo nebo obyčejnou komerci a zůstal jaksi na pomezí. Nedostatky jakoby chtěl zamaskovat šťavnatými erotickými scénami, které působí až příliš dojmem, že režisér chtěl co nejvíce šokovat, myslím to ve zlém slova smyslu.(25.12.2009)

• - Celosvětová premiéra proběhla 18. února 1998 na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. (BMW12)