Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Krásnou Helen, která pracuje v anglickém přímořském městě jako kadeřnice, muži obletují na každém kroku. Ona však všechny nabídky ke sblížení odmítá. Na pobřeží bydlí i rodina emigrantů z bývalé Jugoslávie _ temperamentní Smokey, jež se živí zpíváním v místním baru, její čtrnáctiletý bratr Honda a invalidní dědeček. Honda, který se po matčině smrti zcela stáhl sám do sebe a přestal mluvit, tajně nahrává zvuky okolního světa. Objektem jeho zájmu se stává i Helen, kterou citlivý chlapec v skrytu duše obdivuje. Dívku však tíží podivné tajemství a její setkání s Martinem, který se po devíti letech vrací do rodného města, odstartuje tragické události, u jejichž zrodu stojí dávný zločin. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (25)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Neúnavný lovec bobříků Michael Winterbottom nám po nezapomenutelném úlovku z roku 1996 (Kate Winslet v "Neblahém Judovi") v "Temné hře" naservíroval hned několikanásobnou ukázku ze své sbírky :-). Ale žerty stranou - vedle nepochybně atraktivních erotických kreací Rachel Weisz a Labiny Mitevské (a navíc ještě jakési bezejmenné lehké děvy) nabízí "Temná hra" poněkud nejasný, ale přesto zajímavý příběh, víc než dobrou hudbu a kameru a především dokonalou atmosféru nevlídného pobřeží, neustále bičovaného větrem a příbojem, atmosféru stejně syrovou, jako je prostředí v němž se hrdinové snímku pohybují. ()

bourec 

všechny recenze uživatele

Až po shlédnutí tohodle debilního filmu jsem si všimnul bohaté filmografie režiséra Winterbottoma,z které jsem viděl asi jen Sílu srdce.To taky byla velká filmová nuda.Ovšem tohle?Nuda,nuda,penis černocha,nuda,nuda.Všechny tyhle mimoamerický umělecký alternativy jsou tak nezábavný,že se na to ani nedá koukat.Film jsem vydržel asi do padesátý minuty,pak přišel na řadu rychloposuv.Už mám spousty jmen,od kterejch nechci nikdy nic vidět,tenhle blázen je jednim z nich.10%. ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Všichni chtějí Rachel Weisz. A od začátku je jasné, že kvůli tomu poteče krev. Přitom takovou Labinu Mitevskou zase může mít bez větších problémů kdekdo. Nepředvídatelný Michael Winterbottom tentokrát někde mezi romantikou, erotikou a kriminálním dramatem. Výsledek není špatný, ale ani moc přesvědčivý, něco mezi. ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Pod morskou hladinou sa skrývajú tajomstvá, potlačené vášne, či chlapčenské túžby po matke a milenke zároveň. Labina Mitevská (Samotáři) a Rachel Weiszová (Múmia) v pobrežnej dráme o láske a zblížení. Dve ženy, každá zastupuje inú líniu. Balkánka nespútanosť prvej z dievčat nachádza svoj odraz v barovom speve a sexuálnej otvorenosti; tajomná kráska z kaderníctva naopak posteľné návrhy odmieta, jej myseľ je spojená temným putom s prepusteným trestancom. Úsporné dialógy a bohatý obraz, dej pomaly plynie v rytme prílivu a odlivu. Atmosféra (nie dej) pripomína Kieslowského filmy, s ktorým má zhodného aj kameramana Slawomira Idziaka. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Drama s kriminální zápletkou koketující s thrillerem? Proč ne. Mrkl jsem na herecké obsazení a hned jsem věděl, že tohle chci vidět. Rachel mám rád a opět jsem se těšil i na Labinu. Bohužel problém nadešel s podivně kolísavou atmosférou. Místy se režisérovi podařilo navodit příjemnou hutnou dávku napětí prošpikovanou erotickými scénami, aby to následně doslova „zabil“ nezáživnými pasážemi. Právě tato nevyrovnanost se následně podepsala i na mém konečném hodnocení, protože popravdě jsem se u toho dost nudil. Nahota (OK), napětí (na můj vkus málo) a pokud někdo čeká nějaké pořádné finále, tak to ať si film raději ani nepouští. Ale je to celkem škoda, protože potenciál by se tu určitě našel.Slabých 50%. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 18. února 1998 na Berlínském mezinárodním filmovém festivalu. (BMW12)

Reklama

Reklama