Temná hra

I Want You

Chcem ťa

Krimi / Drama / Romantický

Velká Británie, 1998, 87 min

Pod morskou hladinou sa skrývajú tajomstvá, potlačené vášne, či chlapčenské túžby po matke a milenke zároveň. Labina Mitevská (Samotáři) a Rachel Weiszová (Múmia) v pobrežnej dráme o láske a zblížení. Dve ženy, každá zastupuje inú líniu. Balkánka nespútanosť prvej z dievčat nachádza svoj odraz v barovom speve a sexuálnej otvorenosti; tajomná kráska z kaderníctva naopak posteľné návrhy odmieta, jej myseľ je spojená temným putom s prepusteným trestancom. Úsporné dialógy a bohatý obraz, dej pomaly plynie v rytme prílivu a odlivu. Atmosféra (nie dej) pripomína Kieslowského filmy, s ktorým má zhodného aj kameramana Slawomira Idziaka.(26.5.2006)

Neúnavný lovec bobříků Michael Winterbottom nám po nezapomenutelném úlovku z roku 1996 (Kate Winslet v "Neblahém Judovi") v "Temné hře" naservíroval hned několikanásobnou ukázku ze své sbírky :-). Ale žerty stranou - vedle nepochybně atraktivních erotických kreací Rachel Weisz a Labiny Mitevské (a navíc ještě jakési bezejmenné lehké děvy) nabízí "Temná hra" poněkud nejasný, ale přesto zajímavý příběh, víc než dobrou hudbu a kameru a především dokonalou atmosféru nevlídného pobřeží, neustále bičovaného větrem a příbojem, atmosféru stejně syrovou, jako je prostředí v němž se hrdinové snímku pohybují.(30.12.2009)

Všichni chtějí Rachel Weisz. A od začátku je jasné, že kvůli tomu poteče krev. Přitom takovou Labinu Mitevskou zase může mít bez větších problémů kdekdo. Nepředvídatelný Michael Winterbottom tentokrát někde mezi romantikou, erotikou a kriminálním dramatem. Výsledek není špatný, ale ani moc přesvědčivý, něco mezi.(11.4.2010)

Drama, jakých je 12 do tuctu, od zbytku své kategorie odděluje přirozený přístup k erotickým scénám a krása Rachel Weiszové, u které bych podobnou odvahu prostě nečekal. Jinak ale nic zvláštního. Film je sem tam proložen nějakým filtrem, pravidelné použití ale trochu otravuje (scény z pláže = žlutý nádech), stejně jako Alessandro Nivola, který ze svého hereckého rejstříku nemá bohužel co nabídnout. Pointa je odhadnutelná od nějaké desáté minuty filmu, takže ani v tomto aspektu žádné překvapení. 60%(17.5.2009)

• bourec

Až po shlédnutí tohodle debilního filmu jsem si všimnul bohaté filmografie režiséra Winterbottoma,z které jsem viděl asi jen Sílu srdce.To taky byla velká filmová nuda.Ovšem tohle?Nuda,nuda,penis černocha,nuda,nuda.Všechny tyhle mimoamerický umělecký alternativy jsou tak nezábavný,že se na to ani nedá koukat.Film jsem vydržel asi do padesátý minuty,pak přišel na řadu rychloposuv.Už mám spousty jmen,od kterejch nechci nikdy nic vidět,tenhle blázen je jednim z nich.10%.(24.12.2009)