Kouzlo Belle Isle

Znova chuť žiť

Once More

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2012, 109 min

Ani komedie ani drama. Pouze tak čistý příběh, až máte pocit, že příliš zasahujete do soukromí něčeho tak křehkého. Navíc Morgan Freeman je zvolen výborně. Je to opravdu muž, který má takové charisma, aby nás mohl okouzlit pouze s jednou rukou. Dojemná, křehká a milá romance, příběh o inspiraci i o tom, že opravdu možná někde existuje místo, kde se k sobě lidé chovají slušně.(7.1.2013)

Film,jehož hlavní hrdina je mi dosti blízký a který má jednu obrovskou díru v logice.Nevěřím,že je možné,aby se člověk s jedinou funkční končetinou dokázal o sebe postarat bez cizí pomoci,natož aby se dostal z postele na vozík,při tom se oblékl a aby mu to zabralo maximálně dvě minuty.Námět,scénář,režie i obsazení jsou ovšem perfektní a s provedením jsem spokojený.V tomto snímku se nedočkáte žádné akce ani napětí,příběh pomalu(ale ne líně) plyne a vyvolává pocit naprostého klidu a pohody,aniž by se v dojemnějších scénách snížil k trapnému patosu.Původně jsem za výše zmíněnou díru v logice udělil tři hvězdičky,ale po dalším shlédnutí jsem se rozhodl,že by to vůči tomuto milému kousku bylo kruté,takže zvyšuji hodnocení na čtyři.(15.8.2016)

Cynik by napsal něco o opilém vozíčkáři, co trousí na potkání moudra, kterým podléhají nejen nezletilá děvčátka, ale i jejich matky...Reiner pokračuje na obdobné vlně jako v Bucket Listu, ale té "hřejivosti" je opradu příliš, i když jejímu epicentru vévodí tradičně dobrý Freeman...Emmu Fuhrmann chci vidět až dostane občanku...(7.2.2013)

• Firebug

Morgan Freeman, Morgan Freeman, Morgan Freeman... Ten film je Morgan Freeman a téměř nic jiného na něm k obdivu nespatřuji. Klasická, nesčetněkrát provařená storka o nerudném chlápkovi, který se pod tíhou okolností změní a začne mít opět rád život. Hodně se v komentářích skloňují pojmy jako civilnost, úsměvnost, příjemnost, lehkost atd. Já jsem si nemohl pomoct a viděl jsem za tím jistou vypočítavost a "hru na jistotu". Je fakt, že se na to koukalo příjemně a nuda to taky nebyla. Takže něco mezi 2* a 3*. Kdyby se tomu neupsal Morgan Freeman, tak ten film snad ani nevznikne...(17.4.2013)

"Never stop looking for what's not there." Pokud nemáte rádi sentimentální filmy s dobrým koncem, tak nemůžete mít rádi ani Roba Reinera. Já jsem naopak sentimentální až na půdu a proto ho řadím ke svým nejoblíbenějším režisérům. The Magic of Belle Isle je sice jeden z jeho slabších počinů, ale i tak jsem si ho náramně užila obzvlášť s Morganem Freemanem v hlavní roli. 75%(15.8.2012)

• - Natáčanie snímky prebiehalo pri jazere Greenwood, ktoré sa nachádza v štáte New York. (MikaelSVK)

• - Whiskey, ktorú popíja počas celého filmu Monte (Morgan Freeman), je Stranahans Colorado Whiskey. (MikaelSVK)

• - Původně měla hrát hlavní ženskou roli Annette Bening, nahradila ji však Virginia Madsen. (Dzeyna)