Kouzlo Belle Isle

Znova chuť žiť

Once More

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2012, 109 min

Rob Reiner má cit pro pohodovou atmosféru a nejinak je tomu i v tomto snímku. I přes naivní a ohraný příběh stárnoucího zapšklýho dědka, který nový smysl života, najde až v partě optimismem nasáklých lidí, se jedná o příjemnou, nenáročnou podívanou, kde jako vždy nezklame Morgan Freeman, i když je stále stejný.(30.3.2013)

• Firebug

Morgan Freeman, Morgan Freeman, Morgan Freeman... Ten film je Morgan Freeman a téměř nic jiného na něm k obdivu nespatřuji. Klasická, nesčetněkrát provařená storka o nerudném chlápkovi, který se pod tíhou okolností změní a začne mít opět rád život. Hodně se v komentářích skloňují pojmy jako civilnost, úsměvnost, příjemnost, lehkost atd. Já jsem si nemohl pomoct a viděl jsem za tím jistou vypočítavost a "hru na jistotu". Je fakt, že se na to koukalo příjemně a nuda to taky nebyla. Takže něco mezi 2* a 3*. Kdyby se tomu neupsal Morgan Freeman, tak ten film snad ani nevznikne...(17.4.2013)

Něžné, humorné a konejšivé pohlazení na duši. Doporučuji každému, kdo potřebuje na chvíli uniknout mimo ten náš všeobecně zhrublý, hektický svět štvoucí se za zlatým teletem, a tak málo tolerantní k jinakosti. Film o vzájemém lidském dávání. To je vše. V případě tohoto filmu vlastně děkuju i za ten happy end:-). Charisma Morgana Freemana na mě funguje odjakživa, takže ode mne jasných 5*****.(29.7.2015)

Predstavivosť má silnú moc a dá sa s ňou dosiahnuť všetko, dokonca aj tancovať valčík alebo aj niečo viac. Príjemný bezkonfliktný film, na ktorý sa pohodovo pozerá, len mi z neho zostalo až primálo dojmov. Vznikajúci nerovný vzťah atraktívnej ženy a veľmi starého muža bol akoby len v pozadí jeho vzťahu k dievčatku, nádejnej spisovateľke. Morgan Freeman prednáša životné múdrosti a to je už akoby jeho životná úloha od určitého veku. –––– Najkrajší pocit, ktorý život môže ponúknuť, je hľadanie spriazneného srdca.(10.5.2015)

Zatrpknutý starec, invalid Morgan odchádza stráviť leto do totálneho amerického zapadákova a zamieša osudmi polky miestnych obyvateľov. Bál som sa tohto snímku, že to bude niečo bezduché, nízkorozpočtové, s kvázi umeleckou hodnotou. S prepracovaným seriálom, zaujímavými dejovými obratmi a charizmou ústredných dvoch postáv ale snímok nabral oveľa hlbší rozmer a páčil sa mi. Bol trochu naivný, povedzme, že rodinne pojatý, ale to v konečnom dôsledku vôbec nie je na škodu.(17.11.2013)

• - Během celého filmu má Monte (Morgan Freeman) ochrnutou i levou ruku, ale při závěrečné scéně objímá děvčata oběma rukama. (Nikki.Nikx)

• - Snímka nesie aj viacero alternatívnych označení ako Summer at Dog Dave's, The Summer of Monte Wildhorn či The Third Act. (MikaelSVK)

• - Původně měla hrát hlavní ženskou roli Annette Bening, nahradila ji však Virginia Madsen. (Dzeyna)