Kouzlo Belle Isle

Znova chuť žiť

Once More

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2012, 109 min

"Never stop looking for what's not there." Pokud nemáte rádi sentimentální filmy s dobrým koncem, tak nemůžete mít rádi ani Roba Reinera. Já jsem naopak sentimentální až na půdu a proto ho řadím ke svým nejoblíbenějším režisérům. The Magic of Belle Isle je sice jeden z jeho slabších počinů, ale i tak jsem si ho náramně užila obzvlášť s Morganem Freemanem v hlavní roli. 75%(15.8.2012)

Velice milý, pohodový feel-good snímek. Rob Reiner mě stále překvapuje, jak úžasně nenáročnou a procítěnou podívanou dokáže natočit. Morgan Freeman mi ze začátku nejvíc připomínal Eastwooda v Gran Torino, naštěstí se ale velice rychle ze škatulky nevrlého staříka vymanil a dále už mě jen utvrzoval v tom, že bych ho fakt chtěl za dědu. Příběh sice jede v zajetých kolejích a ničím extra nepřekvapí, ovšem proč se čas od času do takto milého filmu neponořit a naplno si jej nevychutnat? Takto skvěle napsané postavy člověka utvrdí v tom, že Magic of Belle Isle za to stojí. Akorát škoda toho Happy-endu, kterej mi přišel velice strojenej a tak trošku navíc, jelikož tak snímek skončil velice záhy. Ovšem i to dokážu tomuto jinak skvělému snímku odpustit. PS : Monteho monology s Flekem neměly chybu...90%(8.8.2014)

Možná jako jeden z mnoha váhám, jestli neudělit plný počet. A proč taky né, když je ten MF tak úžasný! Děti fajn, panička v nejlepších letech taky fajn. Prostě zase jedna pohodovka k vínečku a dobrému sýru. Všechno tu hraje do noty, ale kousíček, malinký kousíček něčeho mi chyběl... 77%(15.10.2012)

Hodně vydařená romantická rodinná komedie s inteligentním humorem, poklidnou venkovskou atmosférou a vydatnou porcí sentimentu. Snímek má hodně pozvolný úvod a poměrně pomalé tempo si udržuje po celou dobu. Ocenil bych skvěle propracovaný scénář - až schematicky přesný, ale já v tom na rozdíl od jiných v tomto případě neviděl negativum, spíš jsem si užíval, jak všechno do sebe perfektně zapadalo. Výborné herecké výkony v čele s úžasným Morganem Freemanem. Také dětské role se povedlo velmi dobře obsadit. Byl jsem přesvědčen dát plný počet hvězd, ale (SPOILER) pokazilo to až příliš přeslazené finále, skončit to o pár minut dříve, tak by tvůrci udělali lépe.(27.10.2012)

Neoriginální, citově a typy postav vykalkulovaný doják "á la Hallström", přesto tak příjemný, laskavý a krásný. Morganu Freemanovi stačí, aby "tam byl", ani nemusí nic hrát a člověk se hned cítí... nu, příjemně. Tohle slovo totiž zdaleka nejvíc vystihuje tenhle film. Jen si to vemte: máme tu venkov kdesi "na konci světa", dále zahořklého starého spisovatele na vozíčku, co pije z žalu nad smrtí své ženy, dále jsou tu sympatická postarší sousedka se třemi roztomilými holčičkami (tedy jedna z nich je už týnedžerka, co pohrdá svou matkou, než prozří), nechybí ani pejsek, je tu i retardovaný chlapec a to vše na pana zahořklého zapůsobí. Jak asi? Spousta klišé a mouder, tady ale smíchaných způsobem, který mě bavil a který uplynul bez zádrhelů. Rob Reiner zkrátka umí a i z mála dokáže uvařit hodně.(11.3.2014)

• - Původně měla hrát hlavní ženskou roli Annette Bening, nahradila ji však Virginia Madsen. (Dzeyna)

• - Snímka nesie aj viacero alternatívnych označení ako Summer at Dog Dave's, The Summer of Monte Wildhorn či The Third Act. (MikaelSVK)

• - Natáčanie snímky prebiehalo pri jazere Greenwood, ktoré sa nachádza v štáte New York. (MikaelSVK)