Kouzlo Belle Isle

Znova chuť žiť

Once More

Romantický / Komedie / Drama

USA, 2012, 109 min

Něžné, humorné a konejšivé pohlazení na duši. Doporučuji každému, kdo potřebuje na chvíli uniknout mimo ten náš všeobecně zhrublý, hektický svět štvoucí se za zlatým teletem, a tak málo tolerantní k jinakosti. Film o vzájemém lidském dávání. To je vše. V případě tohoto filmu vlastně děkuju i za ten happy end:-). Charisma Morgana Freemana na mě funguje odjakživa, takže ode mne jasných 5*****.(29.7.2015)

Rozvláčně nádherně příjemný romantický film. Krásně vyspělý příběh, skvělé zpracování. Morgan Freeman jakožto moudře "přiopilý" spisovatel naprosto dokonalý. Nicméně absolutním top pro mě v daném snímku byl výkon Virginie Madsen, krásně čistě zahraná role matky tří dcer, která prochází rozvodovým řízením a postupně se jakožto celá rodina sbližuje s hlavním hrdinou. Musím říct, že jsem se usmíval (ne smál, ale opravdu usmíval) po celou dobu daného filmu a zůstal v hlavě ještě nějakou tu chvíli poté. Netřeba velkých vizuálních kreací, stačí krásný příběh a velice příjemné obsazení a funguje to nádherně. Ode mě myslím zasloužené 4 hvězdičky (jedna hvězdička dolů za trochu až moc předvídatelný konec, nicméně to Vás v žádném případě nesmí od daného dílka odradit).(7.2.2014)

Velice milý, pohodový feel-good snímek. Rob Reiner mě stále překvapuje, jak úžasně nenáročnou a procítěnou podívanou dokáže natočit. Morgan Freeman mi ze začátku nejvíc připomínal Eastwooda v Gran Torino, naštěstí se ale velice rychle ze škatulky nevrlého staříka vymanil a dále už mě jen utvrzoval v tom, že bych ho fakt chtěl za dědu. Příběh sice jede v zajetých kolejích a ničím extra nepřekvapí, ovšem proč se čas od času do takto milého filmu neponořit a naplno si jej nevychutnat? Takto skvěle napsané postavy člověka utvrdí v tom, že Magic of Belle Isle za to stojí. Akorát škoda toho Happy-endu, kterej mi přišel velice strojenej a tak trošku navíc, jelikož tak snímek skončil velice záhy. Ovšem i to dokážu tomuto jinak skvělému snímku odpustit. PS : Monteho monology s Flekem neměly chybu...90%(8.8.2014)

,,CO OČEKÁVÁTE OD ŽIVATA PANE WILDHORNE?“ … ,,SPOKOJIL BYCH SE S CHVÍLEMI, JAKO JE TATO“.... /// Sympatická rodina paní Charlotty (babinec, kterej dokazuje, že ne každý americký dítě musí bejt uječenej parchant) a starej nerudnej dědek. Americkej venkov (kterej dokazuje, že ne každá americká vesnice musí bejt plná ujetejch šmejdů) a království příběhů, ve kterým by se mnozí ztratili (naštěstí Reiner je jinej frajer!). Možná je to kapku jednodušší a někdy i laciný dějový schéma, ale co chcete vymejšlet na příběhu o starým chlápkovi, kterýmu je třeba vrátit chuť do života. Film nikam nespěchá a pomalu hledá klíč k duši a srdci nejen (několika) ženskejch. Nový výzvy je třeba přijímat v každým věku – třeba tenhle lidskej příběh plnej lidí osloví a pohladí i ty mladší než su já (páč já bych se taky klidně vobčas spokojil s chvílema jako byla tato). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se přihlásit na kurs ,,představivosti“. 2.) Chystám se ulovit staršího chlapa. 3.) Přemejšlím o konci života tam někde v americký prdeli (doporučuju Belle Isle). 4.) Thx za titule ,,U_S_O“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(19.9.2012)

Je to naprosto neuvěřitelné, ale tenhle film je naprostý romantický blábol. A to až patologicky. Jenže Morgan je prostě chára. Táhne to tak dokonale, nikoho nenechá na pochybách, že každou svou větu míní naprosto vážně a za ní si stojí. Věřil jsem mu každé slovo. Kdo má rád Freemana, tenhle film ho rozštípá. Ostatním nedoporučuji pro vysoký faktor "cajdavosti". 85%(1.2.2014)

• - Whiskey, ktorú popíja počas celého filmu Monte (Morgan Freeman), je Stranahans Colorado Whiskey. (MikaelSVK)

• - Snímka nesie aj viacero alternatívnych označení ako Summer at Dog Dave's, The Summer of Monte Wildhorn či The Third Act. (MikaelSVK)

• - Natáčanie snímky prebiehalo pri jazere Greenwood, ktoré sa nachádza v štáte New York. (MikaelSVK)