Reklama

Reklama

Chuť znovu žít

  • Česko Kouzlo Belle Isle (více)

Bývalý známý spisovatel westernů, dnes zahořklý piják Monty Wildhorn, upoutaný po autonehodě na invalidní vozík, který po manželčině smrti před šesti lety už nenapsal ani řádku, přijíždí do městečka Belle Isle, aby tam strávil léto. Dům mu byl pronajat včetně psa Ringa, kterého ale rychle přejmenuje na Fleka. Hned po příjezdu si všimne půvabné sousedky Charlotte O´Neilové, která žije se svými třemi dcerami Finnegan, Willow a nejmladší Florou a právě se rozvádí … Po odjezdu synovce Henryho, který ho dovezl na místo, se Monte seznamuje s provozovatelem místního obchodu Mahmoudem Zásobuje se u něj především alkoholem. Zanedlouho je pozván na kar za zemřelého souseda. Nejprve se mu nechce, ale nakonec pozvání Ala Kaisera vyhoví. Charlotte vyšle prostřední dcerku Finn, aby na kar donesla velkou mísu salátu a dívenka zakrátko zapřede s Montym hovor. Kaiser ho požádá, aby přečetl smuteční řeč. Mezi hosty je i Karen Loopová se svým mentálně postiženým synem Carlem, k němuž si Monty také brzy najde cestu. Obzvláštním kouzlem ale zapůsobí na inteligentní a bystrou Finn, s níž se brzy spřátelí a začnou spolu probírat nejrůznější věci, jako třeba co je to imaginace a jak v myšlenkách vidět věci, které tam ve skutečnosti nejsou. Netrvá dlouho a Monty dostane od Charlotte pozvání na večeři. Jeho příchod nejméně vítá nejstarší dcera Willow, která se v malém městečku nudí a chtěla by žít v New Yorku s otcem. Zazlívá matce, že se s ním rozešla, má vztek na celý svět a také k Montymu se nechová příliš vstřícně. Zato Finn a brzy i nejmladší Floru si starý muž rychle získá. A stejně tak začne obdivovat jejich krásnou matku. Flora mu sdělí, že má moc ráda slony a Monty se po letech opět posadí ke svému starému psacímu stroji – počítače a mobily nemůže vystát – a napíše krátkou povídku o slonovi jménem Tony … Pak přichází oslava Flořiných narozenin. Ta se těší, že přijede otec, ten se ale na poslední chvíli omluví. Charlotte vysvětluje, že takhle je to pokaždé, Jack nedrží slovo a dcery jsou z toho smutné … Charlotte tajně postaví dcerám vor, na kterém už dlouho touží přeplout na ostrov uprostřed jezera. Jede s nimi i Carl a Finn najde ve stromě starý kufřík s deníkem, který si kdysi psala jejich matka. Willow neodolá a deník si přečte. Dozví se, že i Charlottini rodiče se rozvedli a její matka tím velice trpěla. Pomůže jí to lépe ji pochopit … Monty mezitím napíše pro Floru další povídku o slonovi, ale tentokrát se Finn rozzlobí: kvůli slonovi zanevřel na svou nejslavnější postavu kovboje, o které spolu často rozmlouvali…Pak za ním přijede jeho starý známý Joe Viola a přiveze s sebou Luka Forda, který má zájem na odkoupení práv na zfilmování Montyho westernové ságy. Monty ale netouží ani po slávě, ani po penězích, proto s díky odmítá … (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (212)

emma53 

všechny recenze uživatele

"Žena by měla vkročit do místnosti tak jako vy. - Jak to dělám? - Venku je slunečno, jen jemně poprchává. Znáte ten pocit, když zavane teplý vánek přicházející s deštěm? Přesně tak vkročíte do místnosti vy". Tak jako ten příjemný vánek na mě zapůsobil celý film. Jistě, že bych mu vytkla trochu víc sentimentu, předvídatelnost, možná až příliš pomalu plynoucí tempo, ale kdo ví, třeba právě to pomalé tempo se skvělými dialogy bylo to, co zanechalo ve mně ten velmi těžko popsatelný pocit vnitřního uspokojení. 75% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Morgan Freeman alias nerudný zestárlý spisovatel se přestěhuje kamsi na venkov, kde se setká s rozvádějící se matkou a jejími třemi dcerami. Setkání samozřejmě všechny ovlivní. Spisovatel dostane znovu chuť do života, spřátelí se. Padají životní moudra. Je to přesně takové, jaké člověk čeká. Vykalkulovaná feel-good srajda. Přátelský retard included. Každý má občas právo vybrat si slabší chvilku. Zatímco s Flipped mě Reiner potěšil, tohle nevyšlo. Vůbec. Nebýt Freemanova přirozeného charismatu, bylo by to k nevydržení. ()

Reklama

golfista 

všechny recenze uživatele

Tohle je ten film, který sice plyne pomalu a zdánlivě se v něm nic moc neděje, ale také se vám po několika minutách usadí na tváři příjemný úsměv. Že úsmĕv nezmizí si uvědomíte až při závěrečných titulcích. Na takové filmy je Rainer odborník a já jsem rád, že pořád točí .... Zatímco filmy, které vám dají pouze vizuální zážitek (a zapomenete na ně při cestě z kina) vydělávají desítky a stovky milionů, tenhle film byl rád, když se v návštĕvnosti přehoupl přes stotisícovou hranici ... co na to říct ... ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Po naprosto odzbrojujícím filmu Má mě rád, nemá mě rád natočil Rob Reiner další podobně laděný snímek, trochu patetický, trochu sentimentální, celkem humorný, hodně romantický, ovšem bohužel také trochu schematický. Ta průhlednost a předvídatelnost dělá film trochu mělčím, než by mohl být. Velezkušený režisérský matador ovšem naštěstí všechny slzopudné svody víceméně ubalancuje a nikdy nesklouzne k primitivní plačtivé podbízivosti. Vše ostatní pak jako už tolikrát zachrání to ledabylé charisma Morgana Freemana, ten pán má prostě v sobě dar... Pěkný rodinný film, se všemi jeho limity i přednostmi... ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,CO OČEKÁVÁTE OD ŽIVATA PANE WILDHORNE?“ … ,,SPOKOJIL BYCH SE S CHVÍLEMI, JAKO JE TATO“.... /// Sympatická rodina paní Charlotty (babinec, kterej dokazuje, že ne každý americký dítě musí bejt uječenej parchant) a starej nerudnej dědek. Americkej venkov (kterej dokazuje, že ne každá americká vesnice musí bejt plná ujetejch šmejdů) a království příběhů, ve kterým by se mnozí ztratili (naštěstí Reiner je jinej frajer!). Možná je to kapku jednodušší a někdy i laciný dějový schéma, ale co chcete vymejšlet na příběhu o starým chlápkovi, kterýmu je třeba vrátit chuť do života. Film nikam nespěchá a pomalu hledá klíč k duši a srdci nejen (několika) ženskejch. Nový výzvy je třeba přijímat v každým věku – třeba tenhle lidskej příběh plnej lidí osloví a pohladí i ty mladší než su já (páč já bych se taky klidně vobčas spokojil s chvílema jako byla tato). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se přihlásit na kurs ,,představivosti“. 2.) Chystám se ulovit staršího chlapa. 3.) Přemejšlím o konci života tam někde v americký prdeli (doporučuju Belle Isle). 4.) Thx za titule ,,U_S_O“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Galerie (23)

Zajímavosti (5)

  • Natáčanie snímky prebiehalo pri jazere Greenwood, ktoré sa nachádza v štáte New York. (MikaelSVK)
  • Snímka nesie aj viacero alternatívnych označení ako Summer at Dog Dave's, The Summer of Monte Wildhorn či The Third Act. (MikaelSVK)
  • Během celého filmu má Monte (Morgan Freeman) ochrnutou i levou ruku, ale při závěrečné scéně objímá děvčata oběma rukama. (Nikki.Nikx)

Reklama

Reklama