Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

NeverEver

Hodne slaby odvar The Departed. Na druhou stranu se na to dalo koukat. Dej mel jednoduchou zapletku, (ne)cekane rozuzleni, sympaticke herce a netrval moc dlouho. Nedokazu rict co presne mi na filmu vadilo, jednoduse to "nebylo vono". Celkove byly postavy mozna az moc pruhledne a nebo mi chybela akce? Nevim, ale na me to nezanechalo zadny velky dojem. Spis tak rutijne natocena skoro detektivka s dobrym obsazenim. Davam 3***, protoze jsem u toho neusla, ale ani si film nedam mezi moje oblibene "na dlouhe podzimni vecery". ()

$h4rk

Broken city je dobré kriminální drama s ucházející zápletkou a kvalitním obsazením. Ale bohužel omílá ohrané téma s politickou tématikou, a takových kriminálek už tady bylo víc než dost. A zahrál si v nich i Russel Crowe. Něco mi na Broken city chybělo a to byla trocha originality. Na tohle téma se mi o dost víc líbil film: State of Play. ()

Tomulka

Mark Wahlberg to zvládl na jedničku a Russel Crowe padoucha taky zvládl předvést s grácií, ale ta zápletka byla hodně slabá. Průhledná. Chyběla tomu pořádná konspirace trochu detektivní práce, napětí a psychologická hra. Dle mého názoru nevyužitý potenciál. Herci už toho moc zachránit nemohou. ()

raru

Celkom slušná detektívka,ničím nevybočujúca z priemeru.Myslím si,že nikoho nenadchne,ani neurazí.Dobrý film na jedno pozretie,pre mňa fajn oddychovka s dobrým hereckým obsadením. ()

Naby

Film to nebyl spatej, ale zhruba v polovine filmu jsem cekal reverzni psychologicke drama na misto akcni jednosmerky. To slozitejsi drama se ale jaksi nedostavilo, skoda, hodilo by se tam. Jinak celkem prumer 2,8* ()

Al90

No celkem velké zklamání,ze začátku to vypadalo na fajn kriminálku,ale dokonce jsem v půli filmu zadřímal :( Nebýt oblíbence Markyho Marka,tak bych se asik ani nedokoukal.. 3* a jedna z toho je právě za Markyho.. ()

Petro

Taková normální dramatická detetivka o zprofanovanim starostovi a chlapíkovi, co zůstal chlapíkem. No svět je trochu jinej. ()

mirec2211

Herecké obsadenie nasvedčovalo tomu, že by to mohol byť dobrý film. Na moje prekvapenie to je dosť veľká nuda. Nesedeli mi herci vo svojich rolách. Mark Wahlberg sa mi tam vôbec nepozdával a Catherine Zeta-Jones by si zaslúžila určite viac priestoru. Veľmi dlhú dobu (možno až polovicu) sa nič zaujímavé nedeje. Koniec je typický "americký". Wahlberg sa obetuje (nie životom, ale právne) a zachráni časť mesta pred predajom. ()

Googooplexer

Marky Mark zase "exceluje". Najprv som myslel, že keď nebude moc hovoriť, mohol by to byť priemerný film. Neskôr som si povedal, že keď nebude v zábere, možno by sa aj na to dalo pozerať. Nebolo to ani priemerné a pozeral som s jedným okom zavretým. Ak by tam neboli drahí herci, tak si ten film ani nikto nevšimne. A podávali aj tak len priemerné výkony, lebo v tak napísanom príbehu sa inak ani nedalo. ()

Angmaret

Film zase tak špatnej nebyl. Zapletka sice jasna od zacatku, ale dobry na to vypnout po praci. 80% si myslim je adekvatni. ()

Inge79

Mno...čekala jsem napínavé pokoukáníčko, ale je to jeden z " TĚCH" filmů, který podruhý vidět teda nemusím :/ Obsazení bylo skvělé, ale ten film ...zklamání :/ ()

Mana

Název filmu je větší než film samotný. Přesto, že jsou charaktery postav propracované, jednoduchý scénář jim neumožňuje se hlouběji projevit. Celé to působí velmi dietně a místy až nudně. Velmi náročné na udržení pozornosti a to i v případě, kdy je na scéně Russel Crowe. Slabé, přesto *** za herecké výkony. ()

directeur

Vzhledem k tomu, že jsem na tento film šla naprosto "naslepo", vůbec nic jsem o něm nevěděla, proto jsem se nějakou dobu v příběhu ztrácela a nedokázala říct, jak se bude příběh dál ubírat, bylo to pro mě dost zmatené, až později to nějak do sebe zapadlo a celková myšlenka se mi zdála v celku uspokojující. Jinak ale žádná sláva ani co se týče záběrů nebo nějaké akce. ()

Montmorency

Už začátek filmu vás zrovna nezvedne ze židle a ve stejném duchu se to dál táhne až do konce, divák pořád čeká na nějáký šokující či aspoň zajímavý zvrat, ale ten se jaksi nedostaví....Podprůměrný polithriller ()

schnizel

Poměrně dobře zpracovaná detektivka, viděl jsem už spoustu horších filmů s podobným scénářem. Rozhodně to pro mne nebyla ztráru času a příjemně jsem se pobavil, ale jít na to do kina? To raději ne. Takže si kupte pizzu, pivo posaďte se do gauče a hezky si to užijte. Navíc hezká představa, jak by mohlo u nás v ČR, momentálně dopadnout, docela hodně politiků, kteří si myslí o nás občanech něco podobného jako postava R. Crowa :) ()

zmirix

Dokoukat se to dalo ale čekal jsem víc. Nemělo to šťávu a závěr ani logiku. Sebeobětování hlavního hrdiny vyznělo doprázdna vzhledem k tomu,že všiíchni kolem byli zkorumpovaní včetně policisty,který ho zatýkal. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013