Americký napínavý film z politicko-mestského prostredia. Ako už bolo napísané, film chvíľu pôsobí nudne. Ale asi v polovici začne naberať na obrátkach napätia a vaše zaspávanie sa zmení vo veľkú pozornosť. Nesúhlasil by som s tvrdením, že by to chcelo viac akcie. Naopak. Film o politike, obchode, kapitále, korupcií a špine s tým spojenej. Takých filmov býva natočených mnoho. Teraz v tom dominujú severské krajiny, ktoré v tvorbe politických thrillerov nemajú konkurenciu.(9.2.2015)

Broken City pojednává o New Yorské kampani na post starosty. Jednoho z nich hraje Russel Crowe a již z trailerů je patrné, že on zřejmě nebude ten nejvhodnější kandidát. A jak se do toho připlete Mark Wahlberg? To bude samozřejmě ten, kdo bude tahat za nitky. Allen Hughes nám naservíroval průměrný krimi thriller s lehkovážnými dějovými zvraty a se spousty hluchými místy. Dialogy rovnéž nejsou nikterak silnou stránkou filmu, jen těžko lze spatra chápat všechny ty politické pseudodialogy. Stopáž je tak akorát, být to delší, už by se to nedalo snést...55%(17.4.2013)

Marky Mark a jeho velká nuda. Zlomené město je další kriminálkou, kde se Wahlberg pohybuje ve stejném charakteru, tentokrát dostal jako sekundanta Russella Crowea, který se za jeho zády snaží protlačit snímek jako politický thriller. Marně. Nový snímek Allena Hughese je průměrnou nudou, která jen díky několika zábleskům něčeho víc a hereckému obsazení neskončí v propadlišti dějin. [55%](7.4.2013)

• *CARNIFEX*

Billy je mužom zákona, ktorý neuvážene pomstí brutálnu vraždu sestry svojej priateľky. Za tento čin je "spravodlivo" postavený pred súd. Dôkazy voči jeho osobe sú jasné a nič nenasvedčuje tomu, že by sa mal vyhnúť najvyššiemu trestu. Nie každý, ale odsudzuje jeho krok. Starosta mesta je veľmi vplyvná osoba, ktorá sa, ako jedna z mála postaví na stranu odsudzovaného policajta. Po potiahnutí niekoľkých správnych nitiek sa Billy nečakane ocitá na slobode. Po 7 rokoch prichádza čas splatiť svoj dlh. Najvyššia, najmocnejšia postava v meste potrebuje pomoc jeho služieb. Ako súkromné očko Billy prijíma úlohu sledovania starostovej ženy, ktorá mu je údajne neverná. Týmto nemorálnym správaním však môže ohroziť jeho kampaň pred novými voľbami. Je, ale všetko tak ako sa zdá? Čo je skutočnou Billyho úlohou? Zase raz mnoho kriku pre nič. Spravme namakanú, napínavú upútavku s dobrou hudbou, poster, nahádžme do filmu hercov, ktorý ešte za niečo stoja a natočme úplne tuctový film so zápletkou televíznych snímkov z časom zabudnutej NDR. Ničím výnimočný, otrepaný, polonudný, neskutočne priehľadný snímok, ktorý si vizitku kino trháku, veľmi nezaslúži.(23.8.2013)

Spočiatku napínavo rozohraný triler. Pochopiteľne sa po nejakom čase začnú odkrývať karty a keď sa na ne pozrieme z druhej strany, tak zistíme, že sme predpokladali správne. Napriek tomu je Broken city dostatočne komplikované, aby bavilo. Len tá komplikovanosť sa nakoniec ukáže falošná, pretože niektoré cestičky nikam nevedú a spôsob dopadnutia páchateľa sa inak ako klišé nazvať nedá. Film jednoznačne mal lepšie využiť genius loci New Yorku a obzvlášť vydarene namaľovanú Catherine. Našťastie to v závere svojou prekombinovanosťou neprehnal, trochu som sa bál istého zvratu, ten však chvalabohu neprišiel. Film vyzerá, akoby reagoval na nejaký konkrétny príklad z komunálnej politiky, tak závažnú tému mal však podať intenzívnejšie a viac ambiciózne. V momente, kedy som mal pocit že ma čaká veľké finále, Broken city končí.(7.7.2015)

• - Vo volebnom sídle Jacka Vallianta (Barry Pepper) je plagát s hebrejským slovom “židovský“. Sú to síce správne písmena, ale sú písané sprava doľava namiesto zľava doprava, ako to je v hebrejskom jazyku. (Spilvo)

• - Okrem autentického prostredia New Yorku prebiehalo natáčanie aj v meste New Orleans. (MikaelSVK)

• - Ešte ako jeden z producentov ponúkol Mark Wahlberg rolu Billyho Taggarta Michaelovi Fassbenderovi. No keďže ten odmietol, nakoniec sa tejto úlohy ujal sám Wahlberg. (S3MIR)