• teutates

Hledal jsem citoslovce, kterým bych začal, no nenašel jsem a proto:, "to byla kurva nuda"! Vývojově inteligentní pohlavár jako já by doufal, že když jsou tam dva takové ksichty bude to o něčem, no skutečnost je jinaáa… je to o ničem. Zlomené město zlomilo i mne a fajně jsem pár hodin zabrněl. Jen v krátkosti v dnešním světě krimi by tohle neobstálo ani první pul hodinu a dávat hvězdy za ksichty?! z toho jsem už dávno vyrost. 3/10 Horácio by bezesporu dal palec dolú(5.5.2013)

Marky se snad pro role tvrdých a průbojných policajtů narodil. Dokonce jeho postava ani nemusí být ve službách zákona, stačí soukromé očko. Stereotyp jako prase, ale už ten napovídá, že se scénář chce postavit spíš vedle klasik minulosti než fantasmagorií dneška. Stokrát viděný příběh o prohnilosti politiků bez jakékoli znatelné invence to pouze stvrzuje. Jako takové se tak dá Broken City považovat za poctivou pozdní vlaštovku noiru. Nic není na první pohled černobílé a každá postava si táhne svůj kříž. A jestli taková dobře, přestože rutinně odvedená práce dnes nemá šanci, tak je něco hodně špatně.(14.4.2013)

Podle hodnocení tady na CSFD jsem nečekal nic moc. A dostal jsem teda o dost více než jsem čekal. Už jen samotný trailer k tomuto filmu mě zaujal. Tak nyní bych začal takovým možná netypickým srovnáním. Tak třeba film Jack Reacher: Poslední výstřel. Tomu filmu jsem dal z milosti 1*. No dobře, pevnou dvacetiprocentní hvězdu si to zasloužilo, nic víc. Jack Reacher byl nudný a místy nelogický film - můj názor, nikomu neberu názory, že to byla pecka. Šlo o scénář a ten mi toho moc nenabídl. Takže dál Jacka Reachera pitvat nebudu viz můj koment k němu. Tenhle film hrál také převážně na scénář, který měl o dost víc nápadů a celkově byl film lépe spracován než Jack Reacher. To už stačí k tomuto netradičnímu srovnání. Příběh filmu je hodně zajímavý, udrží se pozornost po celý čas filmu. Nápadů, především čerpajících ze scénáře je požehnané množství. Tempo filmu má tak asi do poloviny stejné, mírné, pak už se lehce, nepatrně zvýší a dál si snímek hraje na tajemný thriller s dávkou napínavostí. Příběh jasný, hlavní hrdina zastřelí člověka, který znásilnil nebohé děvče, nějak ho z toho vysekají, ikdyž je sám hlavní hrdina polda. Takže úvod je velmi zajímavý a má skvělou atmosféru. Dále asi tak první polovina filmu se zaměřuje přímo na hlavního hrdinu (jmenuje se Billy). Dostane za úkol od kandidovaného Nicholase sledovat Nicholasovu manželku (má důvodné podezření, že mu zahybá). Zhruba uprostřed filmu nastane nečekaný zvrat. Od té doby mě film bavil hodně, byl napínavý a zvrat střídal zvrat, především na konci filmu. Úplný konec filmu se mi zdál takový urychlený, ale přežil jsem tu chybu. Hudba je celkem dobrá, poutavá - solidně zvolená. Herecké obsazení je na tom výborně. Každý dokázal svým způsobem zaujmout. Mark Wahlberg jako hlavní hrdina mě zaujal tady opravdu hodně, snad je to jeho nejlepší role. Ve filmu Odstřelovač mě velmi bavil, ve filmu Max Payne ještě o něco víc, tam zahrál opravdu temnýho, chladnýho poldu a v Kontrabantu, no tam nic extra. Zde opravdu hrál přesvědčivě, bylo na něm vidět jak se snaží. Takže ho mám rád víc a víc. Doufám, že natočí ještě dost podobných filmů. Jeho uštvaný výraz - prostě má svůj styl. Russell Crowe mě překvapivě také zaujal, hrál opravdu prvotřídně, ani snad nemusel hrál, má to prostě v sobě. Catherine Zeta-Jones zahrála svůj standart - čekal jsem od ní více, její postava dostala méně prostoru, ale šlo to no. Ještě za zmínku stojí Jeffrey Wright, který mě velmi bavil v Bondovkách Casino Royale a Quantum of Solace, kde měl roli agenta CIA Felixe Leitera. Zbytek herců v pořádku. No takže to nějak ještě shrnu. Fajnový, zápletkový thriller s dávkou nepředvídatelnosti, perfektním charakterem hlavní postavy, promyšleným scénářem. Je zajímavé jak jsem na začátku poznamenal srovnání, že u Jacka Reachera je červené hodnocení a zde jen 59%. Ale nevadí, mě to sedlo skvěle. První polovina mohla mít nějaký nápad navíc, mohla ve filmu přibýt nostalgie a nějaká dramatičtější scéna a hlavně konec, který mě mírně zklamal, byl moc urychlený. Už jsem si místy říkal, sakra, třeba to bude na plný počet hvězd, ale chyby tu bohužel jsou, hlavně konec. Ale přesto to nejsou nějak závažné zápory, spíše jen mé důvody k vylepšení či k vypilovnání k úplné dokonalosti. Takže celkově jsem nadšen a film si ještě určitě několikrát shlédnu. Poslední dobou mě tyhle podobné thrillery baví. Třeba Gangster squad. Takže celkově hodnotím na zasloužených 85% = ****(26.4.2013)

Celkem povedené kriminální drama. Zkorumpovaný Russell Crowe obhajuje místo starosty New Yorku před čistým kandidátem Barrym Pepperem. A do toho všeho se vloží Mark Wahlberg, který nejdřív pracuje pro jednu stranu, ale pak přejde na druhou. Příběh a režie nebyli úplně dokonalé, ale právě Russell Crowe a Mark Wahlberg tento film vytáhli na 4 hvězdičky.(15.3.2015)

Tento film ničím neblyští - atmosféra ako z klasických priemerných thrillerov, scenár šlape v duchu policajno-politických pletiek ochutený dramatickými zápletkami, charaktery a celá psychológia postáv vykreslená dosť po povrchu a ani zápletka neposkytuje nadpriemernú dávku diváckeho adrenalínu. Všetko však ide ako má. Priemerne a fádne. A po chvíli tento film pre svoju nevýraznosť zapadne do zabudnutia.(17.12.2013)

• - Okrem autentického prostredia New Yorku prebiehalo natáčanie aj v meste New Orleans. (MikaelSVK)

• - Ešte ako jeden z producentov ponúkol Mark Wahlberg rolu Billyho Taggarta Michaelovi Fassbenderovi. No keďže ten odmietol, nakoniec sa tejto úlohy ujal sám Wahlberg. (S3MIR)

• - Vo volebnom sídle Jacka Vallianta (Barry Pepper) je plagát s hebrejským slovom “židovský“. Sú to síce správne písmena, ale sú písané sprava doľava namiesto zľava doprava, ako to je v hebrejskom jazyku. (Spilvo)