Korupční thriller s politickým pozadím, reprezentovaným Russellem Crowem a Barry Pepperem. Když k tomu připočteme Marka Wahlberga v hlavní roli soukromého detektiva a Catherine Zetu-Jones jako záletnou manželku starosty, vychází z toho vynikající herecké obsazení. Film nenudí, ale ani nenadchne. Na vině je především bezzubá režie a nevyrovnaný scénář, který nabídne dobré sekvence, ale také hluchá místa. Chybí napětí, akce i potřebná gradace děje, jediným oživením je usměvavá izraelská asistentka Alona Tal.(31.8.2013)

Spočiatku napínavo rozohraný triler. Pochopiteľne sa po nejakom čase začnú odkrývať karty a keď sa na ne pozrieme z druhej strany, tak zistíme, že sme predpokladali správne. Napriek tomu je Broken city dostatočne komplikované, aby bavilo. Len tá komplikovanosť sa nakoniec ukáže falošná, pretože niektoré cestičky nikam nevedú a spôsob dopadnutia páchateľa sa inak ako klišé nazvať nedá. Film jednoznačne mal lepšie využiť genius loci New Yorku a obzvlášť vydarene namaľovanú Catherine. Našťastie to v závere svojou prekombinovanosťou neprehnal, trochu som sa bál istého zvratu, ten však chvalabohu neprišiel. Film vyzerá, akoby reagoval na nejaký konkrétny príklad z komunálnej politiky, tak závažnú tému mal však podať intenzívnejšie a viac ambiciózne. V momente, kedy som mal pocit že ma čaká veľké finále, Broken city končí.(7.7.2015)

Já jsem taky broken, protože jsem čekala a čekala, kdy už to konečně nabere ty správné obrátky, ale to bych se načekala, protože nic takového se nekonalo. Rozvleklá, utahaná kriminálka a vůbec tomu nepomohlo ani senzační herecké obsazení. Co se ale vyjimečně povedlo, byla Russellova stoprocentně nesympatická vizáž a Marek si nevedl taky úplně špatně, ale jinak Broken City vůbec nefungovalo, tak jak by mělo, zkrátka tomu chyběl ten správný šmrnc .55%(28.5.2013)

Postaviť príbeh na opozeranej téme je záludné a dostáva tvorcov do slepej uličky, z ktorej sa nedá výjsť. V Zlomenom meste okrem sympatických hercov hraje prím minulosť policajta, skorumpovaný politik na miestnej úrovni, vydieranie, špehovanie... Na tom by nebolo nič zlého, keby sa použilo viacej invencie. Takto ide len o priemerný, ničim výnimočný thriller, na ktorý sa síce dobre pozerá, ale to je všetko.(31.3.2013)

Střídmá politická krimi s hvězdným obsazením - to už se dneska jen tak nevidí. Zklamání to rozhodně není, ale zároveň to není film, který by vyloženě nadchl. Příběhově to není nic objevného, podobných politických krimi už tu bylo mnoho a Broken City ničím vyloženě z řady nevybočuje. Přesto jsem se těšil, co bude dál a scénář mě zaujal. Navíc, Wahlberg je sympaťák jako vždy. Russell Crowe je herecky trochu nevyužitej, ale roli zkorumpovanýho politika hraje dobře. Palec nahoru dávám za Alonu Tal, která se konečně probojovala až do hollywoodského filmu.(6.12.2015)

• - Ešte ako jeden z producentov ponúkol Mark Wahlberg rolu Billyho Taggarta Michaelovi Fassbenderovi. No keďže ten odmietol, nakoniec sa tejto úlohy ujal sám Wahlberg. (S3MIR)

• - Okrem autentického prostredia New Yorku prebiehalo natáčanie aj v meste New Orleans. (MikaelSVK)

• - Vo volebnom sídle Jacka Vallianta (Barry Pepper) je plagát s hebrejským slovom “židovský“. Sú to síce správne písmena, ale sú písané sprava doľava namiesto zľava doprava, ako to je v hebrejskom jazyku. (Spilvo)