Billy byl kdysi chloubou policejního sboru, jenže když jeden gauner znásilnil a zavraždil sestru jeho přítelkyně, rozhodl se, že trochu obejde spravedlnost a potrestá ho sám trestem nejvyšším. Z obvinění z vraždy ho vyseká přímluva kamaráda u starosty Nicholase Hostetlera (Russell Crowe), jemuž stačí zatahat za pár nitek, aby bylo obvinění smazáno. Billy svůj neuvážený skutek odnese jen vyhozením od policie. Snaží se protloukat jako soukromé očko, ale příliš mu to nejde. Když už neví, kudy kam, zjeví se znovu na scéně starosta Hostetler a nabídne mu práci. Má sledovat jeho vlastní ženu (Catherine Zeta-Jones), která ho údajně podvádí s člověkem z týmu starostova politického oponenta. Lukrativní nabídku, kterou by levou zadní zvládlo i průměrné soukromé očko, Billy přijme, netuší však, že tímhle rozhodnutím strká hlavu do oprátky. Z banální sledovačky a příběhu o nevěře se totiž vyklube pořádně morbidní příběh, v němž se objevují první mrtví, a Billy je v tom najednou až po uši, protože si uvědomí, že možná nestojí na té správné straně barikády. Ve chvíli, kdy už není komu věřit, se musí spolehnout jen na svou pistoli a víru, že dokáže najít důkaz, který mu přinese vykoupení a záchranu. (oficiální text distributora)

Trailer 1

Fr

,,…. PROTOŽE POKUD SI MYSLÍTE, ŽE VYŠETŘUJETE NEVĚRU, PANE TAGGARTE, TAK DOST DOBŘE NEZNÁTE NICHOLASE HOSTETLERA.“...... /// Vyvoněnej hollywoodskej (chtěl jsem napsat biják, ale tohle slovo se sem nehodí….) film. Všechno se leskne (auta, foťák, Crowe…), a dokonce se zdá, že i příběh by mohl zaujmout, páč Billy dostal za úkol najít toho zkurvence, co starostovi píchá ženu. Páč paroháč před volbama…. Celkem to je v pohodě a pak – KURVA CO DĚLÁŠ NA MÍSTĚ ČINU, BILLY? (prostě jsem přiběhl, páč vo čem by asi pak byl ten film, ne?) Chápete? No tak to jsme dva. Scénárista a režisér (jestlipak si ty kluku už předtím nedokurvil Knihu přežití?…. – to byla jen taková řečnická otázka….) dostali nápad, že je třeba zvolnit už tak tak snesitelný tempo a že je třeba se podrobněji mrknout na komunální politiku tam v USA. Usínám a spal bych až do konce, kdybych si nechtěl nechat ujít skandální odhalení. Trapáci. Jestli chcete vidět parádního starostu, jděte do Chicaga. (A režisér do prdele!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt nechápu, proč je politika takovým uměním možností. 2.) Zjistím, že politici jsou svině. 3.) Thx za titule ,,-OverLord-“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Malarkey

Není nad zklamání, které si jednou za čas Hollywood pro své fanoušky dopřeje. Tenhle příběh z rádoby Gotham City se jevil jako dost slušná kriminálka. Russell jako zakomplexovanej politik, co všechno dohání penězi a Mark, který má v prdeli celej svůj život, ale snaží se v tom korupcí nasáklém městě pořád nějak fungovat. Dobrý nápad, skvělí herci, snaha o rádoby noir kriminálku a výsledek? Totálně nezáživný drama, který mě minutu po minutě přesvědčovalo, ať jej vypnu. Nebejt těch dvou velkých hereckých jmen a Catheriny Zety-Jones, tak bych si myslel, že jsem si zrovna pustil nějaký levný televizní film, který často doplňuje čas soukromým televizím v moment, kdy neví, co jiného do takového času nacpat. Nemám rád zklamání a o to více nesnesu promarněný potenciál, který jsem po shlédnutí traileru u tohoto filmu viděl. Bohužel, tady se zase projevilo, že dobří herci nutně nenavýší kvality samotného filmu. ()

verbal

Film zejména pro ty z vás, kterým se zatím nepodařilo usnout ani u Midsomerských vražd nebo nočních zasedání Poslanecké sněmovny, protože jsou strašně napínavé a neobyčejně strhující. Vrána s Márky Márkem už jsou patrně docela v hajzu, když nepohrdnou zapózovat v ufuněných, narkoleptických a stokrát omletých detektivkách, které by unudily snad i nadšeně žehlící hospodyňku. A tak za pozornost stojí pouze návrat Omega - Kateřiny, jenž si sice asi jen tak odskočila na melouch od cévkování Daglese, avšak pořádně napatlaná Botoxem stále splňuje náročné parametry nesmlouvavého Certifikačního úřadu pro cejchování adorabilních MILFek (CUCAM). ()

T2

Rozpočet $35miliónovTržby USA $19,701,164Tržby Celosvetovo $30,746,765Tržby za predaj DVD v USA $4,821,426 //počet predaných kusov 296,873║ určite zaujímavé obsadenie poteší, ktoré to dosť utiahne aj tie poslabšie chvíľky, samotný dej v danej réžii je prevažne snaživý ale nedokáže dať niečo viac na vrch čím by vyšiel z troška nevýrazného priemeru /55%/ ()

tron

Tvorcovia pred premiérou divákov vnadili na šokujúci záverečný twist a toto je ono? To absolútne klišé, ktoré nebolo šokujúce ani v Komisárovi Rexovi v 90. rokoch? Fúha, drsné. A ďalej? Ani nič. Crowe vie byť super. V niektorých filmoch (Dobrý ročník, Master a Commander). Akonáhle v niektorom nie je super, je hrozný. Nevie byť priemerný alebo uchádzajúci. Vie byť iba alebo super alebo hrozný. Tu je hrozný. Dosť zlý je i Mark Wahlberg, ale oproti nesympatickému Croweovi pôsobí aj on ako zhmotnený míľnik herectva. Scenár o ničom, atmosféra polobiedna, striedavo až úplne biedna. Koniec ako vravím obrovské sklamanie. Palec dole, chalani. ()

• Okrem autentického prostredia New Yorku prebiehalo natáčanie aj v meste New Orleans. (MikaelSVK)
  • Vo volebnom sídle Jacka Vallianta (Barry Pepper) je plagát s hebrejským slovom “židovský“. Sú to síce správne písmena, ale sú písané sprava doľava namiesto zľava doprava, ako to je v hebrejskom jazyku. (Spilvo)

Související novinky

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

16.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly…