Postaviť príbeh na opozeranej téme je záludné a dostáva tvorcov do slepej uličky, z ktorej sa nedá výjsť. V Zlomenom meste okrem sympatických hercov hraje prím minulosť policajta, skorumpovaný politik na miestnej úrovni, vydieranie, špehovanie... Na tom by nebolo nič zlého, keby sa použilo viacej invencie. Takto ide len o priemerný, ničim výnimočný thriller, na ktorý sa síce dobre pozerá, ale to je všetko.(31.3.2013)

Hodnocení je nízké, což na jednu stranu je pochopitelné při zřejmě ohrané zápletce s nepřekvapujícím rozuzlením, nicméně film nemá vysoké ambice, nepouští se do vysoké hry, prostě plyne a ruku v ruce s Mark Wahlbergem je to zajímavá podívaná - koukatelná...(22.12.2015)

Chladnej a drsnej thriller plnej obrovskýho množství zvratů. Divák chvílema ani netuší, kdo je s kým, kdo je vlastně hodnej a kdo zlej, kdo kecá a kdo mluví pravdu. Netuší to ani postavy samotný, se kterýma se film absolutně nesere a všechny namočí v tý největší špíně města New York. Každej doslova vyjebává s každým - nejvíc asi pan starosta. Úkolem postav je se z toho bahna poctivě i nepoctivě vyhrabat a přitom všem fofru září výborný herecký výkony. Jo, film je vážně svižnej, a když se na malou chvíli zdá, že už nemá co nabídnout, zase nabere obrátky a jede dál. Dostal jsem se i do momentu, kdy mi bylo některých postav vážně líto, třeba když postava Barryho Peppera dostává od Russella kotel při volební diskuzi. Závěrem asi jen to, že tam mohlo být klidně trochu chemie (sexu) mezi Markem a tou blonďatou kostí. Ale na druhou stranu nebudu brečet, že nebylo, jenom byla fakt roztomilá.(31.3.2013)

Téma je to už trochu prevarená, zato dostatočne luxusná a takto z hlavy si vlastne nedokážem spomenúť na žiadny podobný film, ktorý by ma za posledné roky nejako výraznejšie sklamal.Mám rád kriminálky - veľmi rád, vždy im budem nadržiavať a vždy keď sa nejaká inteligentná objaví, budem za ňu vďačný. 65% a ak máte na niečo v tomto duchu ešte chuť, odporúčam Dark Blue s Kurtom Russellom, z roku 2002.Napísané je to rovnako dobre a do deja dokáže vtiahnuť podstatne viacej(21.4.2013)

Trochu nízke hodnotenie, ale zas tak zlé to nebolo. Alebo mám slabosť pre R. Crowa? Bolo zaujímavé vidieť ho v zápornej roli a nepochyboval som o tom, že by mu to nevyšlo. Wahlberg je na tom herecky podstatne horšie, ale v dobrom a napínavom thrilleri sa to stratí. Politika a korupcia hýbe svetom, ale občas i malá ryba dokáže poriadne zamiešať karty. Váhal som v hodnotení, ale u mňa má bližšie k slabším štyrom hviezdam. 70%.(7.10.2013)

• Russell Crowe

• - Okrem autentického prostredia New Yorku prebiehalo natáčanie aj v meste New Orleans. (MikaelSVK)

• - Ešte ako jeden z producentov ponúkol Mark Wahlberg rolu Billyho Taggarta Michaelovi Fassbenderovi. No keďže ten odmietol, nakoniec sa tejto úlohy ujal sám Wahlberg. (S3MIR)

• - Vo volebnom sídle Jacka Vallianta (Barry Pepper) je plagát s hebrejským slovom “židovský“. Sú to síce správne písmena, ale sú písané sprava doľava namiesto zľava doprava, ako to je v hebrejskom jazyku. (Spilvo)