Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

Hannina

Málokdy si vzpomenu ohodnoti film a ještě mnohem víc zřídka píšu komentáře. Tenhle film ve mně probudil tolik emocí, že to jinak nejde. Běžte na to. ()

nakamura

Vynikající film, který dokázal vykreslit příběh jedné z nejslavnějších rockových skupin všech dob s elegancí a humorem. Dokonale vyvážený podíl příběhu, který odkrývá zákulisí vzniku a postupného proslavení skupiny, rozhodně nenudí, nepůsobí uměle a je vždy ve správných momentech doplňován největšimi hity Queenů, které tvoří značnou část filmu. A že právě tyto části jsou ty nejlepší, o tom není pochyb. Scény z nahrávacích studií jsou zábavné, energické a osvěžující, zatímco scény z koncertů, zejména pak závěrečného, jsou pastvou nejen pro nadšené fanoušky nadskakující již při prvních tónech známých hitů, ale i pro každého diváka, neboť technicky velice dobře natočené a zpracované záběry na masy lidí a bouřící dav jen umocňují zážitek a přenáší atmosféru koncertu přímo do kinosálu. Proto je jedině dobře, že hudebním částem filmu byl věnován dostatečný prostor, protože právě tyto momenty jsou nejsilnější a naprosto fascinující. Životopisným filmům obvykle moc nefandím, ale tento je opravdová trefa do černého, obsahuje všechno, co by měl mít, a zároveň nic navíc. ()

knoxvile

Bohemian Rhapsody: Film, který byl natočen tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Jsem však rád, že něco takového vzniklo a po shlédnutí se mi to moc líbilo, protože Queen a Freddie nemá ve svém žánru dodnes konkurenci. Ale opravdu lituji toho, že nebyl film natočen s Cohenem, který je pomalu Freddieho dvojník. Film by byl sice s ratingem R ale o to víc realistický, film který by byl určen jen pro opravdové fanoušky. Tajně doufám, že by se toho někdo mohl chopit (nejlépe Cohen) a něco takového ještě někdy natočit! ()

Johgas

Ano, jsem fanda jejich muziky. Proto mě to chytlo už od první minuty, a nepustilo až do konce. Geniálně zahrané. Kde vzali tak věrnou kopii Briana Maye? Byla jsem na odpoledním představení a v kinosále bylo docela dost teenagerů. Myslela jsem, že si spletli sál - že chtěli původně na pohádku, co se hrála vedle. Ale ne, šli programově na Freddieho :-) Užili si to. Stejně jako my ostatní diváci. Dlouho jsem nezažila, že jsme tam všichni seděli až do skončení závěrečných titulků. Asi to uvidím ještě několikrát. ()

Askyr

Po dlouhé době jsem navštívil kino. Po komentářích známých, kteří byli naprosto unešení, mi nedalo, abych se taky nepodíval, co to vlastně vzniklo. A to dílo mě úplně zařezalo do sedačky, že i kdybych se měl pomočit, prostě neodejdu. (A nehraje roli, že bych musel z úplného rohu přes celý sál.) Není to historicky přesné (a to si věčně stěžuji, že něco není, jak by to mělo být), ale byl jsem paf. Nejen z pohledu diváka, ale z pohledu hudebního nadšence. Protože aby se vám poštěstilo prožít si velkou část vystoupení na Live Aid asi tak z metru, na to nic dlouho nebude mít. Jsem znám tím, že mě máloco dostane (Arsenal opravdu velkou trofej nezvedl 14 let, takže netuším, co to je plakat), ale na konci, při We Are The Champions, jsem měl co dělat, abych se udržel. Rami Malekovi věříte každý pohyb i mimiku, pro toho chlapce se, doufám, peče Oscar. A o blockbusteru tohoto roku, možná i pětiletky, je snad také rozhodnuto. 95% jen pro to, že to netrvalo déle. ()

marketpla

Nemám slov. Film mě naprosto pohltil. I jsem v kině bulela, a to je co říct, ptž v kině se málokdy dostanu tak do děje, díky okolnímu ruchu. Ale u tohle filmu bylo celé kino tak zařezané. Rami ztvárnil Freddieho naprosto věrohodně. Celá kapela na mě působila jak z dokumentu. To nemohli být herci, co hráli muzikanty. Celá tvorba samozřejmě nezazněla, například mě mrzí, že neukázali tvorbu Show must go on. Film končí koncertem, při kterém se mi spustili slzy, ovšem tuto píseň mám spjatou se silou, že i když je člověk na konci, tak svět nekončí a to ostatní musí jít dál. Byla by to asi pro mě pomyslná třešnička na dortu, jak se Freddie vypořádal s nemocí.. Každopádně je to jen maličkost na impozantním díle. ()

Roobs

kleopatra to napsala krásně, není co dodat. :-) cituji: "kleopatra ***** Bohemian Rhapsody je krása s nesmírnou duší. Já ji dík zde získané deformaci hodnotila jako film a děkuji za příležitost si na podruhé uvědomit, že přátele a lásky, co formují váš život a dostanou vás z depek do výšin, je takhle vnímat hambárna. Kdo nezná a chce dál plout na vlně, ať si dá Tribute … jedinečné rockové díkuvzdání Freddiemu do nebe." ()

Serjoza

Zúčastnil jsem se promítání dne 24. 11. 2018, na den přesně 27 let od úmrtí Freddie Mercuryho, a bez rezervace byla účast téměř nemožná - měli jsme štěstí, že na poslední chvíli 2 rezervace odpadly. :) Když film končil, polovina lidí v sále měla v očích slzy... jediný, co mě mrzí, je, že jsem na film nešel do IMAX - plátno multikina pro tentokrát k maximálnímu zážitku prostě nestačilo. Nejsem si jistý, jestli by měl být film titulován jako "životopisný", některé skutečnosti jsou odvyprávěny nepřesně, ale kašlat na to. Bohemian Rhapsody je pro mě jedním z největších filmových zážitků, úžasný, velkolepý, gargantuovský film, mistrovské dílo. ()

Rodgar

Queen. Prostá kapela, která dala za vznik mnoha hitům, které si zpívali mladí i staří. Prostá kapela, jejíž profláklé hity mi už začínaly lézt krkem, kdykoliv jsem je slyšel. Takto jsem Queeny vnímal dokud jsem neviděl tento snímek. Queeny jako kapelu jsem měl vždy rád, ale nikdy jsem se extra nezajímal o jejich historii nebo úspěchy. Jednou z mála věcí, které mi o nich utkvěly v hlavě, byla věta mého otce: ,,Queeni skončili, protože Freddie byl bu*na a šu*al s chlapama." Z dnešního pohledu - po obohacení o tento snímek - mi tato věta přijde jako nejvíce dehonestující tvrzení o Queenech. Když snímek začíná a mapuje počátky Freddieho působení v kapele, člověk by si řekl, že s takovým vystupováním by žádná banda neměla šanci uspět - ale Mercury dokázal naprostý opak, dokázal dobýt svět svou hudbou. Ale hlavně dokázal svět sjednotit. Právě proto byl pro mě nejvíce emotivním momentem filmu Live Aid - moment, kdy se divák, Freddie a další členové kapely dívají na publikum, které unisono zpívá jejich písně. Všichni do jednoho jsou v ten moment sjednocení, nehraje roli barva pleti, náboženské vyznání, politický názor, tvar postavy, oblečení, které má člověk na sobě. Nic z toho nemá minimální vliv na daný moment. Všichni jsou si rovni, všichni říkají to samé. We are the champions. My friend. Momentů, kdy se svět dokázal sjednotit od začátku nového tisíciletí nebylo mnoho. Dnešní svět je poněkud tvrdším, drsnějším a emoce-postrádajícím světem na rozdíl od světa 80. a 90. let. Už nikdy se pravděpodobně události jako Live Aid, koncert Metallicy v Moskvě 1991 (kterého se zúčastnilo jeden a půl milionu fanoušků), nebo (když půjdeme ještě hlouběji do historie) Woodstock nezopakují. A právě proto pro mne od dnešního dne písně Queenů znamenají mnohem víc. Znamenají pro mě sjednocení lidstva, radost i víru v lidstvo. Děkuji Ti, Freddie. Děkuji Vám, Queen. ()

LucinkaMyska

Byla jsem ze začátku značně skeptická co se tohoto filmu týče. Dané téma je velice populární, tudíž jsem měla obavy, že film bude pouze ódou na F. Mercuryho a skupinu Queen. Opak byl pravdou. Rami Malek předvedl neskutečný výkon, za který by si podle mě zasloužil Oscara. Celý film je svižný a "queenovská" hudba umocňuje celý zážitek. Neříkám, že tam nejsou nějaké obsahové chyby a podobně, ale jako celek mě to neskutečně strhlo a bavila jsem se od začátku do konce. Film umí dojmout, i pořádně rozpálit, kdy jsem měla při konečné scéně až chuť tleskat. Tak živé to bylo. Za mě nejlepší film za poslední roky. ()

tata22

Tvůrci se zjevně nemohli rozhodnout jestli chtějí natočit hudební film anebo biografický příběh. Ke škodě věci pak vznikl kočkopes, který není ani jedno. Na hudební film je tam málo hudby , na životopisný málo děje. Při tom se dneska točí normálně i delší filmy tak proč u takového tématu se na úkor délky muselo vynechat hodně podstatného. Při tom se přímo nabízelo věnovat se více tématu drog, sexuálnímu bipolarismu či zásadním momentům v životě kapely. Za mně promarněná příležitost zřejmě vedena snahou o komerční úspěch. Ten se zjevně dostavil, dle hodnocení ale pro milovníky uměleckého filmu se jedná o nepodařený kousek. Zlatá Dánská dívka... ()

myshade

Nejen hity skupiny Queen vás udrží v křesle jako přibité u této podívané. Ale i příběh (který je v některých ohledech trošku odlišný od skutečnosti) je velmi poutavý i když víte, jak to dopadne, tak vás naprosto dokonale vtáhnou do příběhu úžasně zvoleni herci v čele s Rami Malekem. Právě on mě naprosto uchvátil svým výkonem, dokonalá gesta, pohyby....myslím , že velmi vydařený výběr herce. Co mě malinko zklamalo byl konec, ten mi přišel trošku uťatý, čekala jsem, že to bude až do Freddieho smrti. Ale celkově moc povedené :) ()

Silnica

Není to nejlepší FILM, který jsem viděl. Je to ale dokonalá filmová pocta hudebním legendám, které od dětství poslouchám. Podobně jako Amadeus (opravdu je náhoda, že géniové své doby "Wolfi" a Freddie odešli takřka na den přesně 200 let po sobě?) nebo Rivalové je tato pocta přesná v zachycení atmosféry doby a podoby postav (Niky Lauda z Rivalů jen těsně uhájil prvenství před Brianem Mayem a Freddiem), umělecky nepřesná v chodu a průběhu událostí, a je zcela tím filmovým opusem, co si The Queen zaslouží. Nám později narozeným pak dal film něco jedinečného - pocit být na živém koncertě The Queen... i kdyby byl film jen dvouhodinový koncert natočený ve stylu posledních 10 minut filmu, odejdu z kina spokojen. Show must go on!! P.S.: Kino s Dolby ATMOS je zvukový hukot jaksepatří, to chci domů :) ()

holmesjedna

Na film Bohemian Rhapsody jsem se převelice těšil. Rozhodně jde o jeden z nejdůstojnějších filmů o jedné z největších hudebních kapel - Queenů, ale vzhledem ke všemu povyku okolo mě čekalo spíše zklamání. Na film jsem totiž šel s vědomím, že jdu sledovat životopis, avšak místo nahlédnutí do soukromého života skupiny nebo sledování boje Freddiho s AIDS jsme se dočkali energických vystoupení a pozorování růstu kapely s kamarádstvím mezi jejími členy. Rozhodně to není špatně, ba naopak to solidně odsýpá a funguje jak má, ale bohužel jsem se nedočkal jediné scény, u které bych dostal husinu nebo si řekl "wow, tak to je něco". Ten kdo zkrátka trochu Queeny zná se pozastaví zcela oprávněně nad tím, že tady něco chybí. Naštěstí vše zachraňují vynikající a věruhodné herecké výkony, a to především Ramiho Maleka v roli Freddieho. Celý film vrcholí špičkově natočenou rekonstrukcí jedno z nejslavnějších koncertů - Live Aid, a jde tak zároveň o nejlepší část filmu. Máte pocit, jakoby jste byli součástí celé show. Nebýt nepříliš povedených efektů, vžil bych se do vystoupení na plno, roztancoval křeslo a začal zpívat na celé kino. Bohemian Rhapsody je rozhodně jeden z nejlepších filmů, které za poslední dobu můžeme na plátnech vidět, jen mu něco chybí k úplné dokonalosti. ()

JB001

V létě jsem viděl naživo Micka Jaggera potažmo legendární Rolling Stones. Byl to zážitek, ale skupina Queen se mi v mládí líbila víc. Vidět zmrtvýchvstalého Freddieho Mercury byl dojemný zážitek. Film se mi moc líbil a Ramimu Malekovi bych dal za herecký výkon Oskara. A klidně bych přidal Oskara za hudbu... ()

Ivuska71

Půl filmu jsem měla husí kůži. Přestože jsem slyšela samou chválu, říkala jsem si, že si tam musím nechat nějakou rezervu pro případ, že by to nebyla až tak pravda. Tentokrát byla ta chvála ještě chabá. Naprosto mě to pohltilo. Navíc jsem netušila, že Fredie miloval kočky, což byl další bonus, protože je miluju taky. Nevím, kam to všechno až půjde, ale vidět něco takového mě vždy přivede k určité hranici. Každý takový film mi posunuje měřítka. Co všechno je ještě možné? Prostě všechno, v tom to je. ()

BetyFr79

Snad první film, u kterýho jsem po celou dobu ani nedutala a hlatala každou vteřinu... totální pecka a pro mě film roku 2018! Smekám klobouk před všemi, kteří film točili. Pecka! ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě