Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

fablefavorit

Celkem holé odvyprávění příběhu jedné z nejznámějších kapel všech dob. Jejich cesta k úspěchu je idylicky přímočará, a i v pozdější části filmu, kde čelíme Freddieho životním zádrhelům, se moc dlouho nezdržíme. Jak je ale již zmíněno v popisu, Bohemian Rhapsody je především oslavou, a co postrádá v hloubce si více než kompenzuje ve svých triumfálních momentech. Freddie se nesklonil před ničím, dokonce ani před nešťastnou nemocí, která ho eventuálně stála život, a Rami Malek jeho nezdolný, elektrizující entuziasmus ztvárnil dokonale. Závěrečný koncert řadím k nejemotivnějším filmovým zážitkům a snad poprvé v životě oceňuji hudební génius, jímž jsou Queen. ()

hEROic

Rozhodně nesdílím všudypřítomné vychvalování do nebes. První hodinu jsem vysloveně protrpěl, pak se však naštěstí vše začalo pomalu otáčet k lepšímu a nakonec poslední půl hodinovka opravdu stála za to. Live Aid jak kdyby najednou nahrál jiný tým, být tak i zbytek filmu, byla by to bomba. Nejvíc mi vadily ty skoky ve vyprávění, a pak rychlé konce takřka všech rozehraných songů. Malek však zahrál jako pán, o tom žádná. 80% ()

helloween93

Bryan Singer se po rozporuplném X-men: Apocalypse vzchopil a natočil možná nejlepší film své kariéry. Film má vysoké tempo a ty dvě hodiny utečou jako voda. Tady bych se nebál film o půl hodiny prodloužit a víc rozvrstvit některé aspekty příběhu, např. jak byla přijatá sólová alba Freddieho natáčená v Mnichově nebo film zakončit jejich posledním turné A Kind of Magic. Jediným problémem filmu je zkratkovitost vyprávění, což je ale dané tím, že do dvou hodin toho víc nenarvete. Finále na koncertu Live Aid je naprostá bomba, která musí každého usadit do křesla. Rami Malek podal skoro nadživotní výkon, když se stal téměr dvojníkem Mercuryho. Paběrkující studio Fox (už pod křídly Disney) zaznamenalo v roce 2018 dva velké kasovní hity, v první polovině to byl Deadpool 2 a v té druhé Bohemian Rhapsody. Zejména u druhého jmenovaného to čekal málokdo, protože takový hype a zájem o Queen co film vyvolal se u životopisného filmu stává málokdy. Nejlepší film roku 2018 je těžká volba, buď Rhapsody nebo Avengers: Infinity War. 5* ()

Pat_rick_fan

Film by bol bez všetkej tej skvelej hudby a maximálne sa snažiaceho Maleka (ale aj zvyšok osadenstva ide bomby) samozrejme dosť priemerný, čudne pozliepaný a historický sled ťažko ignorujúci úlet, ktorý sa chce zapáčiť naozaj každému. Ale tá záverečná grandiózna scéna s Live Aidom, ktorej predchádza správne sentimentálny priateľsky pokec...no dostalo ma to jak malé decko na prvý, na druhý aj na tretí raz, lebo kvôli tomuto je radosť ísť do kina. A ešte jedna vec - film ktorý v 2018 nahnal do kín generácie mojich rodičov a starých rodičov, ktorým už súčasná kinematografia často nemá veľmi čo povedať a vidieť ich tešiť sa a fandiť príbehu a umeniu jedného gay imigranta, to sa počíta ako veľké plus. :) ()

montongery

Tady podle mě vysoké hodnocení bohužel nemá co dělat s kvalitou filmu jako takového. I já jsem chvilkama uvažoval alespoň o 4 hvězdách, ale už během filmu jsem si uvědomil, že to je kvůli efektu legendární hudby a kvůli určité nostalgii, co ve mně vyvolala (za mlada se u nás doma o víkendech jejich CD točila skoro nonstop). Ale jinak film jako takový se mi zdál dějově nekonzistentní, emoční scény až moc přehrané takovým tím cliché Hollywood způsobem a celkově na celém snímku bylo vidět, jak se jen a pouze vermomocí snaží zaútočit na divákovi city. Vlastně ve stylu vyprávění nebo v jiném aspektu dílo nebylo vůbec originální a bylo natočeno jen jako jeden z dalších mnoha průměrných velkofilmů, které sází na značku či název. Moje další výtka je ke scénáři - příběh Queens (nebo zde spíš příběh Mercuryho) do podrobna neznám, ale určitě bych neřekl, že vše bylo tak jednoznačné a jednoduché, jak se film snaží ukazovat a kdy kupodivu velkým mezníkům dává málo prostoru a bez nějaké debaty je rozstřelí a jede dál, jak kdyby se nechumelilo. Tohle celé pojetí naprosto ubírá od nějaké větší dramatičnosti. A navíc je to asi až moc o Freddiem, kdy ostatní členové jsou tu jen spíš jako takové křoví. Poslední větší zklamání byl jinak všude vychvalovaný Rami Malek. On by roli zahrál dobře, ale musel by hrát někoho jiného, já v něm Mercuryho neviděl (umělý předkus, přesné kopie kostýmů a pár jeho známých pohybů prostě nestačí). Za plusy beru dobové kostýmy a celkovou dobovou atmosféra a již zmíněnou hudbu, kterou je film doopravdy skvěle prokládán. Takže overall zklamání a pro mě to je spíše až podprůměrný snímek, který na mě celkovým dojmem vyznívá jako taková líbivá rychlokvaška, co má za cíl pouze co nejbezpečněji zacílit na co největší počet diváků (což se asi evidentně i povedlo).. Queens by si zasloužili určitě lepší počin. ()

kkarx

Upřímně řečeno nechápu, co se na tom tak líbí. Já se u toho neuvěřitelně nudil. Snad jsem to ani nedokoukal. Obecně nemám rád předramatizované životopisné filmy.  Věci které byly ve skutečnosti v pohodě, jsou ve filmu najednou skoro tragédie. ()

mardun

Wow!!!! Tak tohle byla prostě pecka. Při sledování filmu jsem úplně zapomněl, Že na plátně není Bryan, Freddie. Vlastně oni tam byli protože ztvárněni byli naprosto dokonale. Totální bomba letošního roku. Vřele doporučuji. Jinak bylo vše řečeno za mě viz níže. (krysik, Vxxx -skvelej naprosto vystiznej koment.) ()

RoneXxXD

Máme tu snímek o legendární kapele Queen a hlavně o Freddym Mercurym. A jak to dopadlo? Fantasticky. Režiséři a v podstatě všichni odvedli skvělou práci a sem tam jsem se dostával do euforie že opravdu sleduji Queeny a Freddyho. Rami byl fantastický,všichni byly fantastický! Nejlepší hity,autentické kostýmy a koncerty to vše zde najdete. Co se týče Freddieho tak tady asi máme ten nejlepší způsob jak zjistit kdo vlastně byl,a až je škoda co v životě za chyby udělal a jaký byl během drogových apod. afér. Freddie byl opravdu zajímavá osobnost,neřekl bych že nějak extra sympatická,ale byl zvláštní. Nejlepší část filmu rozhodně posledních 35min tam to bylo sakra skvělý! A finální koncert (který trval 15min) bylo to nejlepší co jsem kdy na plátně viděl. Btw asi nikoho nepřekvapí že freddie zemře bohužel.... Verdikt/Hodnocení : 95% jedná se vskutku a mistrovské dílo,které v kinech dlouho nebylo. Přesto mám furt na topce co se týče dokumentů o legendárních hudebnících, film Ray. Tento bych řadil na solidní druhé místo. Is this the real a life? Is this just the fantasy... Bohemian Rhapsody byla opravdová pecka. ()

bubblebobble

Neveril by som, že v mojom veku ma môže ešte na filmovom plátne niečo takto strhnúť. Nemám slov. Toto bolo dokonalé. Žiaden nudný životopisný film ale jedna veľká oslava legendy. ()

dandy11

Filmový Queeni si ukradli film pro sebe tak jako ti praví pódium...a Malkovi rovnou oskárka..."A to je asi tak všechno, co můžu říct" - Forrest Gump ()

Hooya

Ty, kdož toto čteš, zvedni zadek a jdi si ho přesunout do toho nejlepší kina, které si jen můžeš dovolit a vychutnej si velký příběh největšího zpěváka všech dob. Filmová Bohémská rapsódie je téměř tak stejně dokonalá jako ta hudební. Rozesmává, dojímá, provokuje, aby vás na konci vyždímal duši tu nejvíc strhující show v dějinách rocku. ()

bararich8

Pokud si náhodou někdo potřebujete potvrdit, že Queen byla a je nejlepší hudební skupinou vesmíru nebo si prostě jen chcete připadat jako s Freddiem na jevišti před vyprodaným stadionem Wembley, pak byste měl naklusat do kina na Bohemian Rhapsody. A to kino myslím vážně, doma to nebude mít ani z půlky takovou atmosféru. Jinak se skláním před všemi, co mají na tomhle snímku podíl, protože je to neskutečná pecka od začátku až do konce. Opravdu málokdy se stává, že lidi sedí jako přikovaní v sedačkách až do doběhnutí posledního titulku. ()

HenryIvan

Ani neviem vyjadriť aký som šťastný, že tento film konečne vznikol. Tí, čo ma poznajú vedia, že Queen je moja srdcovka, na ktorú nedám dopustiť. Práve preto, nie je prekvapením, že dávam 5*. To, že konečne vznikol film aj o nich, je niečo čo tento svet potreboval. Dnešná generácia potrebuje vedieť aké skvosty sa tvorili v druhej polovici minulého storočia. To, čo dnes vzniká a je púšťané v rádiách je oproti tomu praveká hudba ( až na pár výnimiek ). Naozaj sa nepamätám, kedy mi naposledy ( ak vôbec ) vyšli v kine slzy a to dokonca na začiatku filmu ( ale aj v strede a na konci ). Rami Malek bol brilantný, ale človek si nemohol pomôcť a celý čas sa mu díval na ústa, či ich otvára správne na text. Lenže, prišiel záver a s ním Live Aid koncert a to všetko prestalo. Jeho brilantný výkon sa zmenil na niečo neopísateľné. On musel byť v tranze alebo čo. On sa na Freddieho zmenil telom, chôdzou, pohybmi, no aj dušou. Bolo to elektrizujúce. Človek nebol schopný vnímať nič iné. Všetko ostatné v tej chvíli prestalo existovať. Exceloval a mi sme sa cítili, že sme tam v tom okamihu s ním a spievame s davom. Koho zaujíma, že si tvorcovia upravili niektoré momenty, koho toto len zaujíma ?? Mňa vonkoncom nie. Toto sa vážne oplatí vidieť v kine. Lepšiu príležitosť vidieť Queen v tomto rozsahu, kvalite a ozvučenosti už nedostaneme. 100 %. ()

misbos

Tak nejdřív trochu kontextu - tuhle kapelu jsem poslochal, když mi bylo 13 až 15 (1986-1988), a to docela intenzivně (desky se i přes tuhej komunismus daly sehnat nebo to někdo nahrál na kazetu a i pátá kopie eště šla), než jsem šel na střední a pod vlivem starších studentů gymnázia začal poslouchat mnohem lepší a slavnější ostrovní kapely jako třeba Carcass nebo Napalm Death (taky hrajou až dodneška). Takže to bude (zase) osobní. A můžu k tomu říct jen - Singer, jdi se VYSRAT! Jdi se vysrat, protože to, cos natočil, je tak hroznej fetišistickej blábol, že to snad ani není možný! Řemeslně je to naprosto otřesný (kdo to stříhal a kdo mu dovolil to takhle stříhat???... ruka zvedá telefon dřív, než zazvoní...), a tolik možnejch zajímavejch úhlů zpracování to nechá ležet ladem, že ve výsledku sledujeme něco na úrovni portugalský telenovely (v říjnu jsem tam byl na služebce, něco vo tom vím). Proč to nenechali dělat Todda Haynese, kterej tuhle tématiku umí? Proč nám místo tý vyloženě směšný koláže alá Modrá Ústřice neukážou, jakým stylem života si Bulsara tu aidu uhnal? (v reálu z auta nevykopal ve svatým rozohřčení Malíčka, ale zkouřenej náctiletýho prostituta). No prostě, Mr. Robot se může snažit, jak chce, ale je to k ničemu, šajba jako Hollander je absolutně nevyužitej, a jedna z mála dobrejch věcí je, že (SPOILER) Lucy Boynton ani tentokrát žádná kotelnice nezapíchne (hurá).... PRŮSER! Singer, už nic netoč, šňupej radši s Blackem kokain. ()

joker30

Môj film roka, bezpochyby, čo sa očakávaní týka, tak aj následného zážitku. Herci veľmi dobrí, hudba nadpozemská. Za mňa plus, že netlačili na city a neurobili z Freddieho toho chlapca z plagátu na podporu boja proti AIDS, ktorým byť nechcel. Okázalé veci a jeho súkromie bolo podané síce skromne, ale vkusne a možno ako mnohí píšu na istotu. Taký bol ale zámer kapely, urobiť poctu Freddiemu ako umelcovi - Legende a to im určite nezazlievam. A ten záver.... stále hľadám slová... možno: "This could be heaven for everyone " ()

Sala1

Film mal svoju jasnú štruktúru, išiel si za svojim cieľom, a to najmä vďaka Ramimu Malekovi, v ktorom mali tvorcovia obrovskú podporu. On jednoducho dokonale zahral Freddyho – veľkého človeka so svojimi slabosťami. Nebojím sa to povedať a strašne chcem, aby za tento výkon získal Oscara, lebo si to naozaj zaslúži. Na druhej strane, samotné spracovanie a hĺbka jednotlivých problémov je podaná akosi lightovo a skratkovito. Mám pocit, že producentsky boli do filmu až príliš angažovaní samotní členovia skupiny QUEEN. Tým pádom film síce ponúka scény, ktoré dostatočne umožnili vytvoriť ilúziu postavu Freddyho a kapely, ale myslím si, že v rámci jednotlivých konfliktov by sa dalo ísť oveľa hlbšie. Príbeh je teda podaný veľmi pozitívne. Avšak, aj napriek tomu ide o kvalitnú filmárčinu. Autenticita celého prostredia bola absolútne hodnoverná - vďaka tomu ste totálne ponorení v deji. Na konci je jedna dlhá scéna, ktorá má byť akousi očistou. Po nej som sa cítil neskutočne nabudený a Freddy sa stal pre mňa inšpiráciou. K tomu prišlo vďaka samotnému hercovi, nezameniteľným pesničkám, a samozrejme, veľkému príbehu. Moju katarziu však nesplnil samotný film. V každom prípade, je to oslava Mercuryho života, na ktorej nesmiete chýbať. Zimomriavky zaručené. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=muKel7QFoLM ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě