Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

NiaWolf

Z Ramiho Malecka jde prostě strach, ale musím uznat, že tady předvedl prvotřídní výkon a Oscara si opravdu zasloužil. Pozadu nezůstávají ani ostatní herci a společně se skvělým zvukem jde o opravdu kvalitní film. A to uzpívané filmy úplně nesnáším. Trochu mi vadí určitě nepřesnosti v životopisu Freddieho, které IMHO nebyly vůbec třeba. ()

geek.ondra

Skandály, výstřelky i všechny špinavosti hlavního hrdiny jdou stranou a Bohemians Rhapsody je jen a pouze vtahující a procítená hudební eufórie a oslava kapely Queen a to sakra nádherná a s takovou energií a radosti natočená že si získá i absolutní neznalce téhle legendární hudby 8,5/10 ()

junxi91

Snědý mladík Zanzibarského původu, s obrovským předkusem, pocházející z přísně věřící zoroastriánské rodiny, který se rozhodnul jít si svou cestou. Zpočátku nebyl otec příliš spokojen, nakonec však mohl být hrdý. Tento snímek je korektní, pro mládež vhodný portrét jednoho z největších zpěváků a frontmanů všech dob a jeho kapely Queen. Je zde pár lehce homoerotických scén, jako třeba polibek dvou mužů, naštěstí tvůrci nezašli dále, to bych asi ohodil obrazovku. Dozvíme se tedy něco málo z historie skupiny Queen, jak museli v roce 1971 prodat svou dodávku, aby mohli natočit první album, které je proslavilo po celém světě. Vše šlapalo až do roku 1983, kdy se Freddie odstěhoval do Mnichova a byl plně pod vlivem svého gay přítele a manažera Paula. Naštěstí jej zavčasu poslal do hajzlu, vrátil se ke kapele a společně vystoupili na dnes již legendárním koncertu Live Aid 1985. Film vykresluje tohoto největšího gaye všech dob vesměs pozitivně, jako milého, charismatického, nadaného, trochu neurvalého chlapíka, se kterým měla jeho kapela občas svatou trpělivost. "Někdy býváš pěkný kretén, Frede". Tihle umělci jsou sice velice nadaní co se týče hudby, ale jinak ví celkem hovno. Ten blonďatý bubeník Roger ani nevěděl, kdo to byl Galileo, ale hlavně, že o ho mají v jejich asi nejprovařenějším monumentálním hitu Bohemian Rhapsody. Já tu písničku úplně nežeru, protože mi přijde zmatená, podivná a depresivní. Celkově mi tvorba Queen příliš nesedí, ale po zhlédnutí filmu mám chuť si pár písniček pustit. Shrnul bych to jako oslavu jednoho génia a hudby jedné kapely. Dojemnost filmu přidává onemocnění AIDS, které si Freddie zavinil svým nezřízeným homosexuálním promiskuitním životním stylem. Že to byla legenda je bez debat, ale každému to hudební experimentování, míchání žánrů, prolínání stylů a Freddieho hlas a jeho operní rozsah úplně nesedí. Já si pořád raději pustím netalentovaného ochraptělého heroinového uživatele Kurta Cobaina. ()

FeriusParfax

Na první zhlédnutí bych filmu dala i 5 hvězd. Nevím proč, ale po druhém zhlédnutí už musím jednu hvězdičku ubrat. Prostě pocit nebo ženský rozmar. Kdo ví. ()

Keramos

Z filmu o jednom z nejznámějších umělců naší doby se stala generická, bezzubá, nudná a hlavně vymyšlená slátanina, která 134 minut uráží všechno, co se dá. Jednu hvězdu dávám za CGI na koncertě Live Aid, které bylo tak hrozné, až jsem si na chvíli myslel, že hraji svou oblíbenou fotbalovou hru jménem FIFA. 88% je úsměvných. ()

bono22vox

Brian Singer, respektive producent jako jeho náhradník po vyhazovu jedou bomby. A natočili Film tohoto roku. Herecky i filmově řemeslně přesné. Kamera, zvuk, efekty, vtip, emoce... A to vše ve skutečném příběhu, který bere dech, i přesto že víte jak skončí... Oddanost hudbě a svému životnímu snu, přenesli i tvurci do své tvorby. Oddanost k filmovému řemeslu. Nádherná balada o věčnosti. ()

Maximilianus

Nadpriemerný film o legendárnej skupine a o jej spevákovi a jeho búrlivom živote, vzletoch a pádoch. Film má veľa svetlých momentov, ktorých počet jednoznačne prevláda, ale aj niekoľko tmavých. K tým negatívnym patrí život Freddieho. Milovali ho a stále milujú milióny ľudí na celom svete, preto nie je ľahké sledovať, aký život žil a ako ničil seba a svoju kariéru, čo sa mu nakoniec stalo aj osudným.Bohužiaľ to tak bolo, takže s tým sa nič nedá robiť. Za ďalšie menšie negatívum považujem fakt, že nie vždy sa podarilo Rami Malekovi napasovať otváranie úst s originál hudbou, nehovoriac o tom, že ani nespieval (česť a klobúk dole ešte raz pred famóznym Val Kilmerom vo filme The Doors). K pozitívnym faktorom patrí jednoznačne hudba, ktorá bola ako vždy nadpozemská, veľmi vydarený kasting (aj keď by som si vedel predstaviť aj lepšieho Freddieho, ostatní boli skvelí a Brian May úplná kópia, čiže všetci boli extrémne sympatickí a milujete ich rovnako ako originálny QUEEN), viacero vtipných momentov, poodkrytie zákulisia tvorby tejto fenomenálnej skupiny a vzniku niektorých pesničiek (odteraz si pri šoférovaní budem spievať už iba I´m In Love With My Car) a záverečný koncert, ktorý bol dychberúci. Len som počas filmu presne nevedel, či to je film o Freddiem, skupine QUEEN, pesničke alebo o tých mačkách. Tento film si rozhodne užije každý fanúšik QUEENu, ale nájde si v ňom určite niečo každý, pretože to nie je film iba o hudbe a skupine a pesničke a mačkách, ale o živote. 7,6/10. Videné s uživateľom hazdrova. ()

bearmeedek

Absolutní bomba! Opravdu bych chtěl dát víc než 100%. Jako divák i jako muzikant. Vznik skupiny Queen, ale hlavní je zde všude Freddie Mercury. A je zde popsán se všemi svými sny i slabostmi. Od začátku silný v hudbě a víře vystoupat jako hudební hvězda až do nebes. Jeho první láska Mary, přechod k přátelství a nakonec snaha vlastnit ji jako věc ve svém životě. Láska k mužům je zde podána jako nevyhnutelná, ale v žádném případě to nevyznívá hanlivě. Ramiho ztvárnění Freddieho je úžasné a zrovna tak ostatních členů kapely. Např. postava Briana Maye je jako by to hrál on sám! Celý film je citlivě natočený a ukazuje spoustu podstatných věcí ze života kapely a Freddieho. Za všechno třeba nahrávání ve studiu nebo boj s vydavatelem. A k tomu autentická, nesmrtelná hudba a je jedno (mělo by být), jestli je divák příznivcem této kapely nebo ne. To završuje koncert Live Aid ve Wembley v roce 1985, kde Queen předvedli ve 20-ti minutách něco, co bylo nazváno nejlepším koncertem všech dob. Tato část byla ve filmu logicky doplněna dobovými záběry na stadion při koncertě. Působivé a pro muzikanty dvakrát. Nejlepší film toho roku, a pokud chce někdo hodnotit, tak jen na velkém plátně s obřím zvukem. ()

Forty-

Velmi sa mi paci, ze to nebolo spravene ani prilis sucho, ani prilis hollywoodsky, taky fajny polo-dokument-film-muzikal-drama a prijemne sa na to kukalo. Sediet v kine a pocuvat na tej audio zostave Queen fakt nie je neprijemne :) Rami Malek, celkom zaujimava volba pre Freddieho, ja myslim, ze to dobre fungovalo. Freddieho maniere a vrtochy boli pre mna celkom novy a sokujuci aspekt (ale nikdy som sa o to prilis nezaujimal), takze som si aj odniesol nejake novy dojmy. Oznacil by som to za velmi dobry film, ale aj tak som odisiel jemne skalmany. Taky hype. Taka kapela. No ale co ine sa v takom filme dalo vymysliet? ()

tereez

Mám pocit, že kdybych neviděla několik dokumentů o Queen, asi jsem z filmu nadšená jako většina. Očekávala jsem více o obdobích, která předtím neměla tak velký prostor v ostatních filmech o Queen. Očekávala jsem i to, že přeživší členové budou mít nějakou dávku sebereflexe a nenechají se vykreslit jako jednoznační klaďasové. Očekávala jsem taky to, že hlavní hrdina nebude mluvit jako uslintanec se zubní protézou (marja panno, i na tom Youtube se během pěti vteřin dá podívat na to, že Mercury i přes předkus mluvil normálně). Upřímně, vidět to jinde než v kině, jsou to jen 3/5, filmu výrazně pomáhá ona geniální hudba, ale samo o sobě je to celé takové jednoduchoučké a prvoplánově líbivé.. ()

Baron Noktur

Nie je to dokonalý film a hlavne nie je to biografia. Je skutočnými udalosťami a ľuďmi inšpirovaný hudobný film o absolútnej hudobnej legende QUEEN, ktorý často využíva autorskú licenciu. Film je v prvej polovici poriadne rozbitý a zaberá na malej ploche až príliš veľké časové obdobie, vďaka čomu nie je prelínanie scén vôbec hladké a mňa osobne to dosť rušilo. V druhej polovici ale našťastie film uberie z plynu a celkový pocit z neho sa omnoho zlepší. Rami Malek hrá ako o život a vlastne všetky herecké výkony sú tu absolútne úžasné. Záver filmu v podobe skrátenej rekonštrukcie kultového koncertu na Live Aid je tak monumentálnym dielom, až som doslova prestal dýchať. A nedýchalo celé kino. Najlepší záver filmu, aký som kedy videl. Práve vďaka nemu dostal film odo mňa tú piatu hviezdu. Jednoznačne chcem Rozšírenú edíciu s plným koncertom Live Aid a bohatšou prvou polovicou na detaily ohľadom skupiny, komponovania a "pokoncertného" života kapely. Bohemian Rhapsody vyvoláva pocity, aký snáď žiaden iný film a to predovšetkým kvôli samotnej kapele Queen a jej pesničkám. Práve ona a ony sú tými najväčšími hviezdami filmu. Sú zároveň ale aj akýmsi prirodzeným "podvádzaním", nakoľko ostatné podobné (pseudo)biografie budú mať problém s vyvolávaním rovnako silných pocitov, pretože nebudú mať za sebou tak silnú látku akou je QUEEN. Čo sa týka autentickosti, možno trocha zamrzí, že to nie je 1:1 biografia, no robí to z filmu horší snímok? Ani náhodou. To by sme potom nemohli milovať Statočné srdce, Apolo 13, Schindlerov zoznam a mnoho iných úžasných filmov podľa (údajných) skutočných udalostí. 8,5/10 ()

haWranka

Ten film není dokonalý. O 10 minut kratší stopáž by nevadila a tvůrci se mohli vyvarovat občasného patosu. ALE to nic nemění na tom, že je to jízda. Jedna velká jízda plná energie, u které se člověk zasměje i dojme a hlavně si užívá. Užívá si herecké výkony (předvedli se opravdu všichni), užívá si obrazovou stránku a především tu nádhernou a nestárnoucí hudbu. Dlouho jsem neodcházela z kina tak spokojená. ()

CharlotteHo

Jediné co bych řekla, je to, že se tento film mohli buď absolutně pos*at nebo udělat absolutně božskou poctu Freddiemu a celé kapele Queen... A jsem neuvěřitelně nadšená a šťastná, že je to ta druhá možnost! ❤️❤️❤️ ()

Hannibal1913

Film o nejlepší skladbě na světe. Propírá se v něm fakt, že šestiminutovou skladbu nechtěli producenti přijmout, protože byla moc dlouhá, příliš mnoho stylů a kdovíco všechno... A oni nám tu skladbu v tom filmu ani celou nepustí. A proč? Protože je příliš dlouhá? To mělo být přece finále filmu, ne nějaký We are the champions. ()

Votvirak

To byla pecka, viď? Jsem rád,že tam dali tak velkou část koncertu live aid, škoda jen,že se tam nevešla we will rock you. ()

kubal18

Ještě jsem nezažil aby se v kině po promítání tleskalo. Husí kůže, slzy na krajíčku, prostě luxusní filmový zážitek. ()

CorteX^

Hodně silný. Takový emoce v kině ve mně naposledy vyvolal....no vlastně ani nevim. Kino narvaný, museli jsme se dokonce posouvat, protože jsme měli klasicky reserve tak, aby jedna židle byla vedle nás volná na bundy, akorát ta do uličky. Tady to nemělo šanci, lidi snad seděli i dole na koberci. Rami zatím jasnej Oskar. ()

Kdo si zahraje Beatles?

Kdo si zahraje Beatles?

06.06.2024

Jakmile Sam Mendes (Americká krása, 1917) oznámil, že plánuje v příštích letech natočit filmy o skupině Beatles, šlo rázem o jeden z nejambicióznějších projektů Hollywoodu. Oscarový režisér totiž… (více)

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě