Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

MilesTeg

Je to tak reálné, jak vzpomínky bývají - časem se to hnusné a zlé ohladí a to dobré zůstane a zkrásní. V tomhle filmu nejlíp pořád funguje muzika, tak jak zní a jak vznikala, zbytek je jen do počtu. ()

mazic

jubilejní poctivé 3000 hodnocení. Žádné hodnocení seriálů a jednotlivých dílů, ba ani jednotlivých sérií. Dokonce jsem počet hodnocení uměle nenavyšoval hodnocením pořadů Jaroslav Soukupa. Poctivě vyseděné, dost často vytrpěné (díky české filmy), ale stálo to za to. Tak ať dalších 3000 filmů trvá méně než 3X let ….. ()

Mouchal

Naprosto strhující. I člověk, kterého absolutně nezajímají hudební filmy (no tak kupříkladu zrovna já) by si toto v kině neměl nechat ujít, protože nenajdete mnoho filmů, které právě v kině vyzní tak skvěle. Nemusíte být fandou Queenů a přesto vás příběh Freddieho uhrane. Závěrečný koncert je opravdu výborně postupně gradován napříč celým filmem a je to geniální zakončení úžasného příběhu Freddieho života, kdy už se divák pouze nechá unášet na vlně dokonalé choreografie přítomných herců a božské muziky a nedokáže nepřemítat nad faktem, že svět Freddieho smrtí ztratil jednoho z nejnadanějších umělců všech dob. Rami Malek si výrazně řekl o zlatého plešouna a s ním stejně výborné výkony předvádí celá skupina. Jen je trochu škoda, že nenechali Rogera zahrát jeho vysněnou písničku "I am in love with my car". Ale to by nejspíš byly tak intenzivni "headbangy", že by to zbořilo většinu kin. 90% ()

balcazar

Priznám sa, že nie som žiadny Queen fanatik, preto som nemal až také vysoké očakávania. V konečnom dôsledku to bolo dobre, lebo film mi skvelým spracovaním ponúkol pohľad nielen do sveta výnimočnej a prelomovej hudby, ale najmä do sveta zložitej mysle hudobného génia Freddieho. Pardon, Farrokha. :) Suma sumárum: výborné spracovanie, parádny výkon Ramiho Maleka a vypichnúť musím aj to, s akým mixom drámy a humoru film ukázal aj tie najvážnejšie či najťažšie momenty Freddieho života a kariéry Queenu. ()

ER

Nostalgická vzpomínka na člověka /a kapelu/ u jehož hudební tvorby jsem "stál" (poprvé A Night At The Opera) mně dostala. Jen jsem velmi litoval, že chyběl epilog, který byl z lidského pohledu stejně významný jako vystoupení na Live Aid, což bylo napsání songu Show Must Go On Brianem Mayem.....3 týdny po jeho vydání Mercury umírá. Ale chápu tvůrčí rozhodnutí,koncert na Live Aid byl zřejmě tím nejlepším, který kdy kapela zažila. A to se podařilo "prodat",Singer odvádí skvělou práci a nezaváhá v podstatě v žádné scéně. Celý film je pak veden z režijní bravurou,kdy se vyplatilo vše vsadit na "Mr.Robota" , který utáhnul tu záři reflektoru, kterou na něj namířili. A i když je ve filmu více pozlátka,než ve skutečnosti, osudovost mu nechybí. Show Must Go On ()

LenaPond

Vždycky jsem si přála jít na koncert Queenů. Netušila jsem, že se mi to někdy podaří. Dnes se to stalo. Freddie, darling, thank you from all my heart. 10* ()

Kritik.

Fantastické! Vôbec som sa nebál mať obrovské očakávania. Úžasné, všetky zmysly napĺňajúce spracovanie:) Obzvlášť (ale nielen) pre toho, kto príbeh Queen pozná. Kiež by týmto štýlom vznikli aj ďalšie veľdiela, napr. o Jacksonovi. Niet divu, že kinosály sú vypredané... ()

DarthFailord

Není to špatný. Kamera, střih a hudba to drží na dost nad vodou. Ale čekal jsem od toho podstatně víc po takovým hypu. Je to celé takové polovičaté. Emoce mě nějak minuly. Když teda nepočítám Live Aid. Tam jsem měl Husinu. Remi Malek se mi líbil už v Mr.Robot, ale za tohle si odnese Oscara. Dal do toho všechno. Přesto to na nejlepší filmový zážitek nestačilo. Bohužel. Horší čtyři hvězdy. 70%. Nebylo to špatný ale prostě tomu něco chybělo.podruhé už to bude o poznání méně procent. Více méně zklámání. ()

mira.l

I když některé otázky z Freddieho života pro mě asi zůstaly nezodpovězeny (zase tak moc přímo o něm toho nevím), tak není důvod se vyhýbat plnému hodnocení. Skvěle natočeno. ()

kukkik

Tak teď sedím ve vlaku a jedu domů z kina, kde jsem stihl patrně poslední promítání v republice, za což se sám sobě omlouvám.. stačilo totiž tak málo a připravil bych se o film, který je naprosto dokonalým holdem pro kapelu, jejíž písně definují celý žánr a jsou jednoduše dokonalou rapsodií hudby, coby nástroje člověčenstva.. Jsem z toho naměkko.. cítím velikou soustrast s Freddiem a jeho osudem, zároveň velikou pýchu, že těch pár opic co jednoho dne seskočilo ze stromů dokázalo zachytit něco z hlubokého vesmírného melodična a změnit nástroj hudby v nástroj kouzel. Jako.. co si budeme povídat. Bohemian Rhapsody je přinejmenším pro tuhle druhou dekádu 21.století tímtéž, čím byl Forrest Gump pro minulou. Abych to zkrátil, 5/5. A já se jdu vyplakat a přehrávat si v hlavě ten doznívající hlas.. ()

Sentax

Neskutočný a pre mňa nečakaný filmový zážitok. Rami Malek je skvelý Freddie Mercury. Tento filmový počin si zaslúži minimálne nomináciu na Oscara za najlepší film a hlavného herca. Na konci vyšla aj slžička. ()

Tirkus

Po shlédnutí tohoto filmu musím říci, že se jedná pro mě o nejlepší film roku 2018 a nejlepší návštěvu kina mého života. Film je mistrovsky zpracován, zachycuje důležité momenty kapely, ale i soukromého života Freddieho. Ve filmu se objevují nejznámější hity kapely a musím říci, že při posledních 15 minutách jsem měl husí kůži. Nádhera. ()

RajAthen

Už velice dlouho - a popravdě nevím kdy vlastně naposledy - se mi nestalo, kdy by mě oslovil nějaký hudební životopisný snímek. Zde se však poměrně rychle mise zdařila, klobouk dolů hlavnímu představiteli, apriori již za odvahu, ale též za provedení snoubící excentričnost, energičnost i pocit osamocení. Autoři jsou rovněž velmi doslovní v reprodukci kulis, zejména patrné v závěrečném koncertu. Zdramatizování životního osudu Mercuryho se doslova nabízelo. Body navíc za spokojené kočky. ()

neo93

Jedna z nejslavnějších a nejlepších hudebních skupin na filmovém plátně. I po dalším zhlédnutí Bohemian Rapshody v kině, však zůstává film pro mě na stejné pozici jako na poprvé. Snímek je skvěle natočen o tom není pochyb jako celku, ale pocit z naprosté euforie, který by mi zanechal, se ani podruhé nedostavil. Spíše naopak. První zážitek v kině byl lepší, další již nebyl tak fascinující. Jistě, poslední dvacetiminutovka, kdy Queen rozjedou své hudební mistrovské dílo naplno při Live AID ve Wembley, je stále elektrizující, avšak očekávaná. Také při tvorbě všech těch hitů od Bohemian Rhapsody, We Will Rock You, Another One Bites The Dust přes Under Pressure nebo Don't Stop Me Now, běhá mráz po zádech, zvlášť když tyto písničky znáte, resp. máte rádi, ale potom vás zamrzí, když je neuslyšíte třeba celé při jednotlivých koncertech, ať už při turné v USA či jinde, jelikož příliš prostoru právě pro živá vystoupení tu není. Rami Malek je kapitola sama osobě. Je až neuvěřitelné, jakým způsobem dokázal oživit takovou legendu, jakou Freddy Mercury rozhodně je. Jeho herectví je obdivuhodné, jak se dokázal vcítit do takové hvězdy, a to nejen do jeho komplikované osobnosti, ale i do jeho gest, mimiky či tance. Na to ale o jakou složitou osobnost se jednalo, se toho příliš nedozvíme o jeho sexuální identitě, alkoholu či drogách. Škoda rovněž těch historických nesrovnalostí, které sice nejsou tím nejpodstatnějším ve filmu, ale špatně být také nemuseli. Více než vydařený snímek o britské hudební ikoně, který ale mohl být lepší. ()

kotilion

Bohemian Rhapsody je životopisný snímek, který nám přibližuje světoznámou skupinu Queen a především život jejího frontmana Freddieho Mercuryho. Film režíroval Bryan Singer (The Usual Suspects, X-Men 2). Ten byl ovšem v průběhu natáčení obviněn ze sexuálního obtěžování a na režisérské křeslo usedl Although Fletcher. Z nějakého důvodu je ovšem jako hlavní režisér uveden Bryan Singer. Naštěstí změna režisérů v průběhu filmu nejde vůbec poznat, film má celistvou podobou. Příběh drží pohromadě jak kontinuitou vyprávění, tak tematicky. Vše, co si film dal za úkol sdělit, sdělí. Problém právě vidím ve výšce laťky filmařských cílů, které si tvůrčí tým nastavil. Jedná se čistě o oslavu této skupiny a přejetí po povrchu Freddiho života. Film je určen pro masy lidí, kteří tuto skupinu poslouchali či poslouchají, ale v žádném z tematických aspektů filmu scénář nejde do hloubky. Freddiho osobnost a sexualita je tu jen dvojrozměrně načrtnuta. Tematicky je film velmi plochý. Scénář nám vše předkládá polopaticky, aby bylo pro diváka co nejjednodušší danou informaci zpracovat. Vizuálně se film snaží být živý a zajímavý, minimálně střih je povedený a velmi svižný, ale celkově mi přišel snímek velmi nudně natočen. Občas tvůrci přijdou s nějakým zajímavým filmařským nápadem, ale nejde o nic sofistikovaného, co by zásadně upoutalo vaši pozornost. Kamera je dobrá. Písničky jsou samozřejmě skvěle prodány, zvuk je ve filmu perfektní. Středobodem filmu je rozhodně Rami Malek, který je v roli Freddiho Mercuryho výborný. Scénář mu sice nedává příliš prostoru jít do hloubky Freddiho osobnosti, či zahrát nějakou emocionálně komplexní scénu, ale svůj prostor využívá naplno. Bohemian Rhapsody je snímek, který neurazí, to, co chce odvyprávět, odvypráví s přehledem. Soudě podle tržeb a diváckých reakcí plní veškerá očekávání publika. Ovšem oscarový materiál či jeden z nejlepších filmů roku to za mě rozhodně není. Pokud vás film zaujala, rozhodně si jej pusťte, ale očekávání bych zmírnil. Jestli chcete pouze nějaký hudební snímek, zvolil bych Zrodila se hvězda. 5/10 ()

R.A.D.E.K

Těžko se hledá něco špatného na filmu, na jehož závěru brečíte ačkoliv normálně brečíte maximálně na pohřbu. Ten příběh, hudba a senzačně zahraná hlavní role vás vtáhnou a nepustí. Tvůrcům se podařilo udělat mix toho nejlepšího a nejsilnějšího ze života jednoho z nejlepších zpěváků v dějinách hudby. Lidé mají rádi příběhy a mají rádi skutečné příběhy, a pokud se ho podaří naservírovat jednoduše a účelně, tak to musí mít úspěch.Z filmového hlediska je to film nadprůměrný, ale vše co jsem jmenoval na začátku z něj dělají film fenomenální. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě