Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (Cinemart)

moviepill

Bez mučenia sa priznávam, že som o myšlienke natočiť film o Queen nevedel od úplného počiatku, no len čo som zavetril, že by takýto film raz mohol byť realitou, moje prekvapenie sa zmenilo na očakávanie a postupnú nedočkavosť. S pribúdajúcimi informáciami v priebehu rokov, čo sa na filme (ne)pracovalo, som s obavami nazeral na obsadenie hlavnej postavy. Rami Malek, meno, ktoré mi nehovorilo absolútne nič, mi naháňalo strach. Nepodobal sa, prvé náhľady vyzerali všelijak, a tak som s ešte väčším napätím čakal, ako to dopadne. O hudbe som nemal jedinú pochybnosť, ale film o rockovej skupine predsa len nie je vždy len o hudbe. A potom vyšli oficiálne trailery. S každým jedným sa moje obavy začali rozplývať, aby sa napokon pretavili do túžobného očakávania, len čo som zasadol na sedadlo číslo 9. Rozhodol som sa vymazať z hlavy všetky ukážky, všetky predsudky a ambície, aby som tak umožnil tvorcom filmu ukázať mi, čo sa im (ne)podarilo. Sála stmavla, všetci zadržali dych a Dolby Atmos spustil prvé tóny "Somebody to Love". Ako príznačné, vybrať práve túto skladbu na úvod filmu Bohemian Rhapsody. Od začiatku som sa snažil sledovať film čo najmenej zaujatým spôsobom, ale akosi mi to nepomohlo. Po 134 minútach, ktoré ubehli neuveriteľne rýchlo, som zostal pohltený, rozdrobený na atómy, aby som sa cestou domov z kina postupne dával dohromady. Neviem, či to bolo zvukom, hereckými výkonmi alebo výpravou. Bohemian Rhapsody sa u mňa stal filmom roku. Áno, Rami Malek nie je dokonalý dvojník božského Freddieho, ale kto vlastne je, že? Keď ho uchopíte ako celok, so všetkými gestami, hlasovým prejavom, mimikou, tak v ňom toho Mercuryho uvidíte viac ako si možno želáte. Ostatní predstavitelia členov skupiny Queen sú rovnako neuveriteľne vernými podobizňami rockových bohov. Na čele ansámblu však tróni Gwilym Lee ako Brian May. Jednotlivé časti filmu (aj keď film nie je vyslovene fragmentovaný a pôsobí ako maximálne súdržný celok) sú takmer epickou ukážkou filmového majstrovstva. Výtvarná stránka podčiarknutá skvelým výberom piesní pôsobí ako luxusný cukrík alebo pralinka, ktorú si budete chcieť dopriať ešte raz a možno ešte dvakrát. Veľmi milým faktorom je zapracovanie humoru do filmu ako takmer podprahový odkaz na šantivý humor Freddieho Mercuryho. Tvorcovia sa tiež vyhli pátosu a zbytočnému žmýkaniu sĺz za každú cenu. Celé dielo speje k vrcholu kariéry skupiny Queen a tým je asi pätnásť záverečných minút, počas ktorých všetci zúčastnení oživili legendárne vystúpenie na Live Aid. Prelet nad Wembley Stadium s postupným znižovaním letovej výšky vo vás vyvolá závrat. Kamera sa presúva až medzi divákov a vy sa ich takmer môžete dotknúť. Pripomenulo mi to scénu z How to Train Your Dragon. Vôbec koncertné scény boli neuveriteľne živé a myslím, že najmä pre skalopevných fanúšikov skupiny to je splnený sen - sen cestovať časom a zažiť koncerty Queen na vlastnú kožu. Bohemian Rhapsody podľa mňa nemalo za cieľ šokovať, ani priniesť hromadu nových a nepoznaných informácií o skupine. Od toho sú dokumenty. Toto je alegória o milovníkovi života, o spevákovi piesní. Oživený príbeh cesty proti predsudkom, o nezdolnosti, drzosti, a nezmerateľnom talente človeka, ktorý si v maximálnej miere zaslúžil hodnotné uctenie na filmovom plátne. A ja som rád, že sa to tvorcom podarilo. () (méně) (více)

ESNYR

Mám pocit, že tvůrci až moc kalkulativně sázejí na to, že většina lidí bude hodnotit spíše na základě písní a proslavenosti skupiny, než aby hodnotily životopis jednoho člověka. Mrzí mě třeba to, že na popud členů Queen, nebyl vyobrazen jeho skutečný život, kdy byl prý až neskutečně protivný, náladový a kolikrát díky drogám naprosto nepoužitelný. Jediná věc na kterou se tak dá zaměřit, je výkon Rami Maleka, který to zvládl dobře a po počátečních obavách kvůli jeho obsazení, mu musím smeknout pomyslný klobouček. Závěr a LIVE AID, je jen třešničkou na dokonale upláceném dortu, který sice může vypadat na podstavci dokonale, ale po ochutnání, zjistíte že je to prostě normální dort a je jen nafintěný a přeplácaný tak aby vypadal 100x lépe než chutná. Až moc velká snaha tvůrců zabodovat právě tím že jsou to Queeni, mě dost utvrdila v tom, že opravdový životopis bez přikrášlování, nikdy neuvidím. Kdyby chtěly točit o Freddiem, nemotaly by do toho Queen ale ukázaly to, jaký byl mimo jeviště a nebo doma v soukromí (a podle všeho to byl vážně kretén) Pokud hodnotím životopis, tak to bude maximálně za 3 hvězdy, protože jak už to bývá, je film až moc zaujatý tím, že Freddie Mercury byl členem skupiny Queen. Můžeme jen litovat, že zakázaly Sacha Baron Cohenovi, natočit drsnější verzi. Možná by potom pár lidí přehodnotilo svůj pohled na tohoto člověka. Ty 2 hvězdy jsou podle mého slušné, ale kdyby ukázaly i tu hnusnou stránku, dal bych klidně víc. Ovšem koncert LIVE AID, byl něco naprosto úžasného. Mám doma 3 VHS a můžu si je klidně pouštět pořád dokola (jako i LIVE AID z 2005) ()

merlinek25

Opravdu povedený film. Bála jsem se, že to bude jen průměrný film. Ale on je to opravdu nadprůměrný, přímo dokonalý film. Na tento film půjdu určitě ještě jednou. Rami Malek ztvárnil Freddieho uplně skvěle. U mě 100%. Miluju to. <3 ()

shedlo

Velka nostalgie! Uzasny masky, vykony, kamera a finale ve Wembley je neco neskutecnyho!! Ocenuju, ze film tolik nehral na city a nezobrazoval posledni roky Freddieho zivota. Emoce, ktere zazivate pri poslechu songu od Queen se perfektne povedlo prelozit do celeho pribehu. Tak silny filmovy zazitek se jen tak nebude opakovat. Jestli Rami nedostane oskara, tak uz nevim. ()

njd29

co napisat??? snad len vynikajuci snimok o legendach...po the doors dalsi skvely hudobny film...a inak Queen je moja srdcovka a trochu som sa bal, je tam par chybiciek, ale s nimi som pocital, inak parada...vykon hercov a vsetko okolo za mna nijak inak ako 5h :) Legends never die... ()

Nadirah

Zpracování filmu je fantastické a právem si zaslouží 5 hvězdiček. Mám ráda filmy, které začínají svým koncem a pak se propojí. Nezabrání ze začátku obličeje, je další skvělý nápad, který filmu už ze startu dodal zajímavý punc. Mercury byl charismatická osobnost, který si takový snímek zaslouží. Žít bych s ním nechtěla, ale ti co s ním žili, měli neskutečné štěstí. Skladbu We Are The Champions jsem nikdy moc nemusela. Přišla mi poměrně oposlouchaná, ale když na konci filmu hrála, tak mi běžel mráz po zádech. Co se týče hereckého výkonu Rami Maleka, ten byl excelentní a naprosto věrohodný! ()

dzules

5* je málo..dala bych jich min. 8, film je takřka dokonalý, a Malik je dokonalý i další herci představující Maye a Rogera..jestli tady nenaprší oskaři tak už fakt nevim kde by měli. ()

petrsponar

Ono to funguje,ani jsem nevěřil těm hodnocením,ale ono to je pravda emociální příběh QUEEN,který se mi zařezával víc a víc do hlavy a pod kůži během celého snímku ve kterém figurují všechny známé hity typu WE WILL ROCK YOU,WE ARE THE CHAMPIANS,BOHEMIAN RHAPSODY a tak dále..Film se nese ve zvláštním duchu a pocty a ono to opravdu funguje..KRÁSA prostě KRÁSA.Jsem hrdy že jsem jako malý tuto kapelu s mým tátou poslouchal..P.S při závěrečné scéně Live Aid jsem netušil jestli sedím v kině nebo jsem právě na koncertě.a to mě odrovnalo..Paráda..Rami Meleku pojď si pro OSKARA. ()

xSxEx

Já dávám max. 3 z 5 Toho, čeho sem se bál se vyplnilo... vědělo se, že je nachystaná eRková verze na kterou se rok připravoval Sasha Cohen, ale pak došli přeživší členové kapely, co nechtěli kontroverzní film, ale film o kapele pro celou rodinu. V tomto případě mi to silně nesedlo. Jediné co, takže byl nějaký prášek na stole Freddyho a Taylor měl v autobuse dvě holky okolo... ehm... A hlavně melancholie a romantika... U filmu o Karlu Gottovi bych to snesl... plus sem doufal v emotivní závěr, který byl celý zachycen na albu Made in Heaven, kde se Freddy nedožil závěru. Mézdy patří jen Malekovi. Dál to na pána. Zlatý film ROKER s Wahlbergem... Jobs měl dva filmy, tak i tady v to doufám.. Ps: Nebýt skalní fanoušek, tak by mě to asi stačilo ()

David_Beer

Prostě kurevský nářez! Finální koncert je uplné hudební porno (podpořený v kině Dolby Atmos). A odcházel jsem spocený jak Freddieho podpaždí. ()

Stepka.T

Úžasná hudba, skvělá energie, ale bylo to jako koukat na hudební videoklip, na film tomu chyběla najaká zápletka nebo zádrhel. Při srovnání s třeba Zrodila se hvězda, kde je vlastní soundtrack a spousta emocí... Kdyby ten film neměl hudbu Queen a dobrou kameru, nemá nic. ()

luciekout

Čisté, hezké, uhlazené, aby to všem udělalo radost. Moc pěkný film, Rami podal vynikající výkon, ale Cohenova nekorektní verze mohla být taky zajímavá. Ale současně chápu, že členové kapely jsou už v letech a nemusí vytahovat kostlivce na scénu. I tak jsem spokojená ()

praethoria

konečne vyborný film 5*. očakávania boli velke, do kina som vstupoval s patričným odstupom, aby som umocnil príjemné prekvapenie a to sa na moje prekvapenie skutočne stalo :) ale dobre, koniec romatike. za prvé, film nie je životopis, za druhé je to hudobný eargasm. konečne film, v ktorom sa nič romantické na konci nedoserie, nie je tam nič romanticky rozmazávané. pekne, tvrdá realita, úlomky života poprepletané super pesničkami. sttttrašne som trpol čo sa na konci stane, jestli to producenti nedoserú na štýl star wars a nedajú nejakú romantickú plačlivú scenu. Nie.dali ten najlepší koncert aký queen zahrali (dobre ´86 bol naj) a tam to skončilo. basta ! držiac sa hesla v najlepšom treba skončiť. Z kina som si odniesol iba to najkrajšie. koment píšem s tyzdnovym odstupom, lebo by to tu bola samá chvála . postrehy: v kine sedeli všetci ticho (asi prvýkrát za rok !!! ) s úžasom hladeli na dej, ktorý doslova človeka vťahoval. v kine sedela aj o hodne staršia generácia a čuduj sa svete pri gej scenach (bozkavani) nebolo vidieť a ani počuť žiadny prejav odporu, ale ich tolerancie. niektoré scény nie sú úplne presné, ale čert to ber nie je to životopis. záver: určite odporúčam vidieť, ALE rozhodne na megakvalitnej reprosústave :) ()

karmisa

Úžasný, úžasný a ještě jednou úžasný. Zajímavý a hlavně zábavný životopisný film o vzniku legendy a legendární skupiny Queen od jejího úplného prvopočátku. Filmu nemám snad ani co vytknout, co se týče obsazení herců tak si myslím, že hlavní role Freddieho byla pro Ramiho Maleka jako stvořená, ostatní členové skupiny Queen mi přišli téměř jako kopie. Film měl úžasnou atmosféru, což si myslím, že dost ovlivňovaly nezapomenutelné písničky od Quuenů, které nás provádí celým filmem. Musím přiznat, že po celou dobu filmu jsem měla husí kůži, což se mi často nestává, natož u životopisného filmu, ale prostě to mělo kouzlo a i když podle životopisu Freddiho nám byl jeho osud jasný, tak filmem alespoň pro mě panovalo zvláštní napětí. A říká se to nejlepší nakonec a to tam taky bylo, úžasný koncert ve Wembley pro Live Aid, super atmosféra, že se mi i chtělo začít v kině tleskat.Takže za mě fakt ohromný a jasně si to zaslouží 5 hvězdiček a 3.místo na žebříčku nejlepších filmů. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě