Vinnetou: Poslední bitva (E03) (epizoda)

• Německo

Winnetou - Der letzte Kampf

Posledný boj

Dobrodružný / Western

Německo, 2016, 2 h 3 min

Komentáře uživatelů k epizodě (67)

• Fretakata

Stupid, very stupid. Z nostalgie som sa snazila dopozerat tento grc. Aj bez porovnania so starym Winnetouom je toto.. tfuj. Knihu nerespektuje prakticky vobec a je plny stupidit. Snaha o nizke naklady (mohol sa tocit na somarskej luke za BA,indianska dedina s tromi vigvamami, kvantum scen v tme, ked nevidno pozadie,aj cez den rozmazana panorama,...) vrchoila,ked zlodusi v zaverecnej scene vykrikmi suplovali vypravu. "Valia sa na nas zo vsetkyych (DVOCH) stran!" -asi dvanasti indiani. Top bol "vsetky kmene sa zjednotili!" a pricvalalo zo tridsat indiánov. Toto mozu knzumovta len ludia, co necitali knizky a nevideli Bricea a Barkera na Plitvickaach.(1.1.2017)

Tři silné hvězdy hlavně za Maria Adorfa... střihnout si jednoho záporáka po padesáti letech je celkem unikát v dějinách kinematografie.(29.7.2019)

• brasek

Úprimne... miestami som mal chuť vyskočiť z kože! Posledný boj bol mixom vianočného príbehu, miestami slušné dobrodružstvo, ktoré prešlo do naivnej frašky, záporák miestami s príslušným šarmom a o pár minút absolútny tragéd.(31.12.2016)

No vida, Santera nakonec oddělal Čech... :-)(21.1.2017)

• J.Bakhita

Němcům se křivdí. V podstatě jde o jedno z největších detektivních děl maskované dokonce i samotným režisérem. Konspirační teorie: Bohatí obchodníci, kteří chtějí ropu zabijí Winnetoua a místo něj dosadí toho největšího dementa, kterého najdou to ráno u baru, v naději, že mu dají jen minimum peněz. Po tom, co s ním však promluvili a zjistili, že ani neumí mluvit v souvětích k němu přidají ženskou, která má hlídat, aby se náhodou nepodříz nebo něco nevykecal. To je Nšoči. Apačům zjevně dala "šamanka Nšoči" něco do jídla, aby jim to přišlo úplně normální. Pak se to bohužel zvrtne, protože náhražka Winnetoua se zhlédne v kosení sekerou a odmítá nadále spolupracovat a Nšoči se zalíbí Old. Old Shatterhand, tento naivní, hodný muž podlehne této křivé lsti. Co s ním udělají, to nevím. Na konci se SPOILER ........stane náčelníkem! Ano. Winnetou je mrtvý. Nšoči zřejmě ví, že přídavky v jídle u Apačů brzy přestanou fungovat. Proto Olda zvolí za náčelníka a potom se vytratí, nechá ho osudu a shrábne prachy. To znamená, že hlavním padouchem je "šamanka Nšoči". Chtěla bych Philippa Stölzle poprosit, aby nahoru napsal Krimi a dám tomuhle pět hvězd!(21.1.2017)

• swinevenca

Díl třetí: Ohně ve Stodolní. Závěrečná část se chvíli vymaňovala z milostného sevření předchozího dílu, ale po kolaudaci stodoly, momentu vrcholného štěstí, se přece jen začalo něco dít. Jenže už jsem byl setrvačností tak otráven z tohoto filmového světa, že mi bylo jedno, kdy ji který z bratrů koupí. Olinovu víru ve stanný soud musel hasit usazený zálesák, Vinnetoua po taktickém ústupu do obklíčeného domu zachránili Komanči. A když začnou slavit ještě uprostřed vřavy, pak si jednoho netref. Nicméně škoda, že se jedna věc z tohoto dílu nedostala do původní série - svět by si nás totiž líp pamatoval, kdyby kultovního Sentera zabil Pražák, co měl vždycky nejradši Františka.(21.1.2017)

Film má několik nezapomenutelných momentů. Například skvělý fight Vinnetua s náčelníkem Komančů. Na druhou stranu dost hloupou smrt náčelníka. Bitevní scéna se také moc nevyvedla, ale to je prostě daň za televizní tvorbu. Jsem celkem spokojen.(23.1.2017)

Zajímavé zpracování. V lecčems bych se mohl opakovat v tom, co jsem napsal u předchozích dvou dílů. Ale asi to jen shrnu. První díl byl bezkonkurenčně nejlepší, opravdu mě ten příběh bral a nemohl jsem se vynadívat na rostoucí postavu Karla Maye. Rád se na tento film podívám znovu. Co ale vidět znovu nechci, je nové ztvárnění Pokladu na Stříbrném jezeře. Tento díl se vůbec nepovedl. Poslední část to trochu napravila, ale nepřekračuje hranice běžného filmu z indiánského prostředí. Trochu dlouhé vykreslování běžného života na Západě a pak nicneříkající přestřelka. Stále ve stejných kulisách, s několika komparzisty. Legenda o velkém náčelníkovi Apačů se někam vytratila. A nenahradí ji ani skvostná čelenka na hlavě Old Shatterhanda, náčelníka Apačů. Snad tato postava jako jediná opět obsahuje nějaký příběh, který se jí odráží v očích a ošlehané tváři. Ale na pořádný film hodný titulu Vinnetou je to stále málo.(23.1.2017)

Dovršeno a za mě super povedená série... neztratilo to průběh od prvního dílu po poslední a předělávka do dospělejší a reálnější podoby tomu rozhodně neuškodilo. A to jsem na knihách i filmech vyrostl... Za mě čtyři hvězdy určitě...(28.1.2017)

Ponurý príbeh o nerovnom boji s bezcharakterným oligarchom, ktorý neváha využívať nájomných vrahov, korumpovať úradníkov a zneužívať nálady verejnosti, aby získal finančný prospech a moc na úkor čestných, no utláčaných občanov. Dianie ako vystrihnuté z reality mečiarizmu. A podobne ako vtedy, i tu je možné tohto zlosyna zastaviť len tak, že sa proti nemu spoja všetky ostatné frakcie, vrátane tých, medzi ktorými vládne odveké nepriateľstvo.↵  Najlepšie tento príbeh podporuje skvelá hudba, scenár žiaľ jej kvalít nedosahuje, najmä teatrálna pasáž na začiatku filmu a potom v poslednom boji. Alebo taký nezmysel ako otvorený útok Apačov za bieleho dňa. Najlepšou scénou mi tak paradoxne vychádza vzájomný súboj indiánskych náčelníkov, z ktorého mrazí asi najviac.(8.1.2017)

myslím, že se remake povedl(21.1.2017)

Posledná časť trilógie vylepšila to, čo pokazila dvojka. Konečné hodnotenie lepší priemer. Záverečná časť na 70%. Vizuálne veľmi dobré, no ťažko sa odpútava od verzie s Pierre Brice-om. Podobné rozporuplné ohlasy boli možno aj po zhliadnutí seriálu (http://www.csfd.cz/film/72848-vinnetou/prehled/) z roku 1980. Vždy bolo a bude niečo vzorom, ktorý len ťažko niekto prekoná.(31.12.2016)

• Radek273

Realističtější a koukatelné, i když klasický Vinnetou se už asi nikdy nahradit nedá.(7.1.2017)

Na rozdíl od slabého prostředního dílu, finiš vše zachraňuje. Strhující, napínavé, nový přesvědčivý pohled na indiánskou klasiku.(15.1.2017)

Santer Junior prostě nebyl ono. Titulky s mapou byly skvělý. Potěšilo mě, že původní hudební motiv nebyl jen na konci. Objevení ložiska ropy pobavilo. Jasně: nikdo se to neměl dozvědět, ale všichni to věděli. Soud byl narafičen a zmanipulován. Sam zas dorazil tak-tak. Plamen těsně nad dynamitem působil dost výhružně. Prezident – „náčelník bělochů“ zněl úsměvně. Souboj tomahawků u ohně byl neslaný a přeřvaný. Domluva na nezabití Tokvi-Kawi byla příliš sladká a teatrální. Olda s modrým proužkem a tím spíš jeho rudý bratr s modrou bradou vypadali dobře. Přestřelka solidní. Bohužel to schytala Samova křepelice. A následně došlo i na náčelníka. Necejtil jsem smutek jako v původním filmu. Prostě jen konec slavného náčelníka. Ale že náčelníkem bude Shatterhand byl vtipný závěr.(21.1.2017)

Poslední díl je strhující a kompletní dokončení OldShatterhandova smíření s novou identitou skvělé! Ořvala jsem tohoto Vinnettoa stejně jako předchozího - rozdíl je ten, že zde necítím jen sentimentalitu a "pohádkovost", ale i jakousi "trpkost" příběhu - pro mne rozhodně silnější zážitek, bez přemoudřelého Brice (kterého jsem ale samozřejmě vždycky baštila). Závěrečný díl série tak zcela zachraňuje poněkud nudnější díl střední. Také akt propojení krve Vinnettoua a Shatterhanda je mnohem logičtější v momentě, kdy se již tak dobře znají, než ve chvíli, kdy jeden druhého porazí v závodě v kanoích... :-) čímž dostává i tento příběh mnohem realističtější a zároveň temnější podobu...(21.1.2017)

No, dalo se to. Když začala druhá polovina filmu, tak jsem si sice nemohl vzpomenout, co de dělo v té první, ale pak přišel na řadu náčelník komančů, který byl na svou roli příliš německý a příliš odbarvený, s tak nějak mi připomněl pana Stämpera z Tomorrow Never Dies, a ten souboj v komančské kleci, a přál jsem si, aby opět zavládla nuda. Komančové jako takoví se mi ovšem líbili, byli to skuteční divoši. Závěrečný boj byl dost, dost dobrý, až na to, že nedával zrovna dvaktát smysl. Vlastně...opravdu, hned dvakrát nedával smysl. 1) Indiáni by NIKDY nepodnikli tak riskantní akci za bílého dne, a za 2) by nikdo při smyslech nevlezl v téhle situaci do té chajdy. Nikdo, natož Vinnetou, Old Shatterhand, Sam Hawkins a udatní válečníci kmene Apačů. Smrt Vinnetua mě asi měla rozbrečel, jenže jaksi nic. A mimochodem, během jedné scény v lese, jak se Apačové připravovali na boj, jsem málem piknik smíchy při pohledu na to mimino, jak kouká při detailním záběru přímo do kamery. To bylo super. Celkově se mi ta trilogie ani nelíbila, ani líbila, spíš mi byla tak nějak jedno. Doufám, že neudělaj trilogii i Old Shatterhandovi, náčelníkovi Apačů. Jestli ano, zabijte Nšo-Či a v posledním díle představte Old Surehanda, tomu pak taky udělejte trilogii, a v posledním díle představte Old Firehanda, kterému pak taky věnujte trilogii. Teda ne, prosím. No nic, jdu se učit apačsky ;).(21.1.2017)

• Sykype

Tak a máme tu konec. Musím konstatovat, že celá série je natočena podle úplně jiných knih, než které napsal můj oblíbený autor Karel May. Jeho knihy jsem přečetl téměř všechny, a tak jsem se opravdu nestačil divit, co za paskvil tentokrát filmaři natočili. Ano, vyšší hodnocení by se dalo s přimhouřením dát, ale to by člověk nesměl číst knihu, nesměl by vidět původní podařené zpracování s vynikajícím hereckým obsazením. Z tohoto důvodu také nechápu vysoké hodnocení některých dalších uživatelů. Takhle se knižní předlohy prostě nezpracovávají. Celá dějová linie je opět úplně jiná a všemu dává korunu očekávaný happy end, s Nšo-či a Old Shatterhandem. Vše bylo zadupáno do země, Karel May by se musel obracet v hrobě. Jednu hvězdičku dávám jen z piety za padlé indiány.(21.1.2017)

lahůdka na duši prostě nový Old Shatterhand a nový Winnetou těším se až se na to kouknu znovu.(21.1.2017)

• Sindibad15

Bizarní představa že by si Indiáni vybrali za náčelníka bledou tvář(22.1.2017)

Nejtemnější a nejsyrovější díl z celé minisérie. Indiáni už snad nemohou být divočejší a jejich protivníci zákeřnější. Ve srovnání s tímto pojetím je původní zpracování opravdu jenom přeslazená limonáda pro děti. Při jedné ze závěrečných scén, podbarvené s využtitím původního hudebního motivu, v podání sólového ženského hlasu - ála Gladiátor či Pán prstenů, naskakuje husí kůže... Bravo tvůrcům, podařil se jim husarský kousek - a jednoznačně za plný počet.!(22.1.2017)