Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

Corpsegrinder

Jižanskej dramáček o tom že ženský jsou sice svině ale občas je nutný kvůli nim někoho zmlátit nebo se skoro nechat rozstřílet na sračky. Jeff Nichols už dokázal že pomalý filmy mu jdou když natočil Take Shelter a tady to posunul na vyšší úroveň jelikož kromě hlavní linie kterou táhne Metjů alias Pan Herec tu máme ještě příběh o dospívání kterej né náhodou připomíná slavný STŮJ PŘI MNĚ. Ačkoliv je celej film spíš melancholicky laděnej tak koncem si to celý vynahrazuje a klobouk dolů za to. Zamrzí snad jen tragicky nevyužitej Michael Šanon kterej zde má tak tři scény a stejně tolik vět dialogu. ()

kolemjdouc

Poměrně jednoduchý scénář s famozním McConaugheym.Klasický příběh lásky a nenávisti.Ponuré prostředí .Lidé ,kteří se probíjejí životem jak se dá.A USA klasika  : vše skončí řádnou zabijačkou.Kdy tímhle způsobem zvítězí dobro nad zlem. ()

Piggsy

Ucházející drama na jedno podívání, ale jak se říká, "nemělo to koule". Příběh je sice jakž tak originální, ale příliš jsem mu nevěřil. Pár zajímavých scén by se zde našlo, avšak chvílí nudy tu bylo také dost. A konec už se bohužel nese v duchu klasického amerického happy endu. Film ve mě vyvolal několik nostalgických vzpomínek na klukovská léta a rošťárny s tím spojené, a za to jsem rád. Přesto bych jej ale doporučil spíše ženskému publiku. Ať se totiž snaží tvářit sebevíc "chlapsky", přece jen jde o naivní romantický příběh s fůrou citových výlevů, kterými se zavděčí především maminám u plotny. ()

Mrs.Blue

Tye Sheridan - chlapec, kterého čeká velká budoucnost! Troufám si říct, že svým hereckým výkonem McConaugheyho zastínil a převálcoval. Výborné drama o překonávání nástrah naservírovaných životem samotným, o strastiplném dospívání, rodícím se přátelství mezi mladistvým chlapcem a neotesaným zločincem a v neposlední řadě o nelehkém údělu opětované i neopětované lásky. ()

iampatrik

75% Take Shelter se mi od Nicholsa strašně líbil, proto jsem byl velice zvědav na jeho další počin, který sice není tak originální a zajímavý, ale pořád je dobře natočený, zahraný (McConaughey - není třeba se vyjadřovat, oba mladí kluci - palec nahoru), napsaný, s neokoukaným prostředím amerického venkova a svižným příběhem, který působil až magicky - loď na stromě, tajemný Mud, lásky a pomalu odhalující se minulost. Jen škoda přepáleného (akčního) závěru. ()

Dyas

Nemohu tomu filmu dát méně než pět. McConaughey je v těch nových filmech skutečně třída a Mud je skvělé drama, u kterého jsem nic nepředvídal a nechal se krásně vtáhnout do děje. Takový filmy mám rád a ta krátká romantika mezi Ellisem a tou holkou mi přišla taková uvěřitelná, což často nevídám. Možná je film trochu moc dlouhý, ale zase nám to vynahradí ten závěr, který mě dostal a také báječný McConaughey, jak jsem již zmínil. ()

ondrula

Na tenhle film jsem se těšil asi rok a měl jsem k tomu dobrý důvody. Film má nadprůměrný hodnocení - check. Hraje v tom vyšinutec Matthew McConaughey - check. Dej se odehrává v americkým křupanově - check. Tohle nemůže zklamat. Otevřel jsem si minulej pátek pivo, uvelebil se v křesle... a pak jsem se asi půl hodiny strašně nudil, když jsem sledoval nějaký dojebaný domácí scény amerických rednecků a unylýho McConaugheyho, kterej něco nesmyslnýho žvaní nesrozumitelnou angličtinou, zatímco na něj zíraj nějaký dva otravný frackové. Sralo mě to tak, že jsem filmu odmítl dát další šanci a vypnul to. ()

cmenda

Tady byl děj velice emotivní a dramatický zároveň však celí film neztrácel na kvalitě což je u takhle dlouhého filmu obdivuhodné. ()

Prochy38

Jako já fakt nevím.... hrozně zvláštní film. Bohužel asi jeden z těch z kategorie, na které si za rok nikdo nevzpomene. M. McConaughey hraje to svoje, jako vždy a všude, brilantní. Škoda minima prostoru pro Reese. T. Sheridan ode mě potlesk. Pěkně syrovej film. Ale nadšení neproběhlo. Jen relativně milé překvapení. ()

Mikino00

Ne zrovna pozitivní příběh o lásce a dětském přátelství, důvěře i zklamání je natočen působivě s vhodným výběrem herci i prostředí. Jen jeho neuvěřitelná délka je mi trochu záhadou, protože jakkoliv je příběh silný, tohle nafouknutí mu moc na kráse nepřidává. ()

sona123

Podle oslavných komentářů jsem čekala kdovíjakou pecku, ale bohužel, dostala jsem přesně to a nic míň, než co se uvádí v obsahu. Matthew je výborný a sympaťák každým coulem. Jeho příběh je zajímavý, ale k tomu, abych z něj byla nadšená, pouhé dvě akčnější scény nestačí. Tlak se mi zvedl okamžitě, vše zafungovalo, ale pak se zase tempo filmu vrátilo k líně tekoucí řece a mírnému vánku, který čeří hladinu. Film na nedělní odpoledne po obědě, když se člověku zavírají oči a chce se spát - k tomu totiž Mud tak trochu svádí. ()

aLPaC

Další z řady výborných amerických nezávislých snímků. Matthew nám dospěl, dospívající herec byl výbornej. Závěr mě překvapil. Trochu s odřenými uši, ale pět. ()

Blazin

Hereckými výkony v tomto filmu oslňují jen dva mladíci Tye Sheridan a Jacob Lofland, dospělé duo McConaughey a Witherspoon jsou nevýrazní. Jinak poměrně příjemný a sympatický snímek s gradujícím koncem. ()

barteca

Matthew McConaughey k nepoznání, Reese Witherspoon k unudění, celkově rozpačitý dojem, asi souhlas s H34D " Ne, tyhle jižňanské žblepty skutečně nejsou pro mě........". ()

Martyr

Podla jedneho stareho prisloviia (ktore som prave teraz vymyslel) sa vravi, ze v zivote kazdeho chlapa su iba dve dolezite zeny. Prva je ta, ktora sa stane jeho matkou a zivot mu da, a druha je ta ktora mu zivot totalne skurví. To medzitym sa nejak na konci ked ti ide o kejhak nejak nerata. Nechapes? Sak pochopis... Mud nanestasie poznal iba tu druhu. Taka prijemna dramicka, co obcas trochen nudi. ()

Tred2

Mud je netypický filmový počin, který funguje tam kde běžně filmy padají a naopak nefunguje, kde by se předpokládalo, že bude. Romantická vztahová rovina je docela patetická. Pletky mládeže jsou naprosto přebytečné, přivolávající ten -teen dojem, který se jinak docela daří maskovat. Vztah Mud-Juniper je spíš účelový než cokoliv jiného. Díry v logice tu jsou taky, takže se to nedá brát úplně vážně. Na to, aby to bylo surové venkovské drama to tedy nemá. Nicméně hercům a režisérovi se povedlo navodit příjemnou atmosféru, která dělá ze 130min jen krátkou chvíli. Patálie hlavní chlapecké dvojice (kamarádů) jsou trošku přehnané, ale dobře se na to kouká a člověk jim i "fandí". Paradoxně to jak dopadne Mud je skoro až vedlejší (až do poslední 10-minutovky). Finální akce je zase dost přestřelená, ale to už jen potvrzuje, že scénář za moc nestojí. Velká škoda je, že se nepovedlo lépe poprat s postavou Reese, aby měla podstatnější roli, ideálně výměnou za nějakou "random buchtu" z města, co měla minipletku s Ellissem. Začátek sliboval docela dost, měl skvělý mysteriózní nádech a velké vyhlídky. Další průběh filmu je spíš k průměru. Já osobně jsem si to pro sebe odfiltroval a z filmu si užil co se dalo a to ostatní docela úspěšně ignoroval, proto ten bod navíc. ()

adriane9

O McConaugheym netřeba nic konkrétnho psát, jako herce si ho velmi cením, každý film s ním má pro mě smysl a baví mě. Každopádně tenhle duševně nenáročný a pochopitelný kousek, konečně správně propojil chápání lásky dospělého a puberťáka, zkaženého a doufajícího.. je to tak.. není co dodat.. a ženám se věřit prostě fakt nedá :).. ()

sebo9629

Úžasný film, jeden z najlepších tohto roku. Najväčšou prednosťou filmu sú skvelo napísané a zahrané hlavné postavy, ktoré sú nielen sympatické, ale aj vám záleží na tom čo sa s nimi stane a nie často sa mi stáva, že už počas filmu si uvedomím aký je to skvelý film a nemôžem sa dočkať čo sa stane ďalej. Jednoducho skvelé tempo, réžia, kamera, zvraty atd. A herecké výkony Matthewa McConaughey a Tyea Sheridana boli podľa mňa úžasné a hodné Oskarov. Z Matthewa sa stáva naozaj skvelý herec a som zvedavý na jeho ďalšie filmy. Hodnotenie: 9.4/10 ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu