Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

joker30

Dobré postavy, dobré herecké výkony, dobrá atmoška rieky Mississipi. Taký troška moderný Huckelberry Finn. 4* ako vyšité. 75% ()

RidleyCrowe

Vynikajúci McConaughey (a na menšom priestore aj Reese Witherspoon) a detskí herci, výborná atmosféra malomesta, presná réžia (zakončená skvelou prestrelkou), príjemná hudba (aj keď niekedy nevýrazná). Jediným mínusom je občasná zdĺhavosť. Vynikajúci film. ()

dakarin

Jemné, lidské, citlivé, křehké. Zvláštní film, který pro mě není úplně snadné zcela uchopit, nicméně je možné ho alespoň ocenit ;-) Dílo mi něčím připomíná Ondine - 2009. Doporučuji ke zhlédnutí pro romantické snílky a snílkyně :-) ()

Razzor_82

Poctivé a citově dobře vystavěné drama co boří ideály v době dospívání. Máme tady pozvolna tvořené přátelství mezi tajemným mužem, který se před něčím ukrývá na ostrůvku v Mississippi a dvěma kluky, kteří rádi zkoumají okolí. McConaughey poutá hereckým výkonem stejně jako oba představitelé dětských rolí Sheridan a Lofland. Celé to kazí delší stopáž a celkem laciná zápletka. Jednohubka na kterou si za pár dnů ani nevzpomenete. 6/10 ()

Oonika

Film dobrej, Eliss hrál skvěle... ale kdo proboha dá svýmu dítěti jméno Neckbone? :D Kam jen se poděl ten fešák Matthew, proč jen teď musí hrát takový samý špinavý opičáky nebo vychrtlý hnusáky? :D ()

E lan

Téměř nezávislý film s výbornými hereckými výkony, zajímavě melancholickou atmosférou a slušným zakončením. Jen délka se mohla trochu uskromnit. ()

Shaleman

Zbytečně dlouhá romance bez romance, plná sice pravdivého, ale celkem únavného přemítání o lásce a ženách. Jediné co mě udrželo až do konce, byla ta magická formulka "Tento film by som prirovnal k tomu, akoby Sam Peckinpah režíroval poviedku Marka Twaina". A je mi to líto, neboť jsem ty dvě hodinky mohl zabít lepším filmem. Jedna hvězda za poslední dobou stále sympatičtějšího McConaugheyho, ten ty jižany prostě umí. Nechápu, proč je v poslední době tak v módě točit drama bez ničeho a ještě v tak příšerných kulisách amerického jižanského venkova, plného harampádí a z našeho pohledu chudáků. Jistě, lovec perel nad filmem hýká nadšením, jak realistické drama chytlo ho za srdíčko. No, my, středoevropané, přeci jen potřebujeme trochu víc. ()

GodKnows

Po Take Shelter ďalšia pecka od Nicholsa. Predstavoval som si, že aj ja by som chcel zažiť takéto dobrodružstvo keď som bol malý. Viackrát sa tu spomínal mladý Tye Sheriden a vôbec sa tomu nečudujem. Jeho postava Ellisa bola silná, prirodzená, odvážna. Presne taký by som chcel byť keby som mohol opäť prežiť voju mladosť :). Ale aj ostatní nezaostávali, či už to bol Ellisov kamarát alebo Mud (Matthew). Jediné, čo mi tak trochu prekážalo boli bad guys, ktorých sa možno dalo lepšie zakomponovať do príbehu. Ale inak naozaj paráda. Za mňa plný počet. ()

bearmeedek

Každý film před jeho shlédnutím je sázkou do loterie. Po prvních pár minutách s dětskými postavami jsem si říkal, doufám, že při té délce to bude alespoň za 60%. Příběh zločince, který se ukrývá na veliké řece, má celkem jednoduchý děj. Ale právě ten, pomalu plynoucí, všímající si drobných detailů všude okolo, je hlavní devizou filmu. Matthew a Reese sice nepředvádí žádný velký herecký koncert, ale přítomnost jejich ksichtů dodává příběhu značku. Hlavní hereckou hvězdou je zde Tye Sheridan. Stoprocentně přirozeně podává postavu 14-ti letého kluka, který citově prožívá blížící se rozchod rodičů, setkání s první láskou, pocit ochrany slabšího pohlaví. A ten ve vizi existence lásky pomáhá uprchlíkovi s opravou člunu a se setkáním s jeho láskou. A to za cenu modřin, lži i krádeže. Film působí (na vnímavého diváka) pomalu a do hloubky. Jinak bych druhý den při probuzení neviděl v hlavě jako první věc velikou řeku a Matthewův ksicht. Díky. ()

0L0V0

Je to o obete, láske, sklamaní, pomste, priateľstve, dôvere a takto by som mohol pokračovať, ale tieto slova ma napadli po zhliadnutí filmu. Veľmi pomalí začiatok pripraví na silný zážitok na konci. Film nieje dokonalý má určite svoje muchy, ale predsa sa jedná o drámu v ktorej je povedané veľa. 75% ()

GudMen

Mám za to, že kluci jsou mnohem romantičtější než děvčata. Šli by pro svou lásku i světa kraj. Mud právě o takové nezištné oběti vypráví, přičemž na přetřes přijde hned několik variací zmiňovaného citu. Živelný McConaughey demonstruje lásku k osudové ženě, Sheridan s Loflandem lásku bratrskou a všichni do jednoho jsou pak poznamenání láskou otcovskou. Stěžovat si tak mohu akorát na zbytečně přepjatý závěr jak z nějaké jižanské kovbojky. ()

iKosser

Mě osobně se to líbilo, ale není to pro každého...pomalé tempo mi tady konkrétně sedělo, třeba i víc než u Place beyond the pines, ale dalo se z toho vytřískat víc. A opět na scénáři, kdy to mohlo být trochu plnější. I tak teda dobrá podívaná, fajn je hlavně obsazení Witherspoonky, jejíž sexappeal je v pětatřiceti větší, než Mudovy stavitelské a konstrukční dovednosti. ()

polonius

Film má obrovskou atmosféru. Herecké výkony těch dvou kluků mě hodně zaujaly ( v jednom z nich jsem pořád viděl Pipi Dlouhou Puncochu:-) Závěrečný masakr byl trošku zbytečný. ()

Bobbles

Nemůžu se rozhodnout, zda dát 3 nebo 4 hvězdičky. Film je zajímavý, zvláštní a objevují se zde i motivy k zamyšlení. Avšak po dlouhém nočním váhání a převalování dávám 3*...bohužel jediné, co jsem si z tohoto filmu odnesla je závist, při pohledu na Mudovu denně nošenou, avšak stále čistoskvoucí košili. Jaký to zázračný prací prostředek ukrývá tajemný ostrov? ()

Brooks

Nie tak sofistikované a naliehavé ako Take Shelter, ale zase kompaktnejšie a zábavnejšie. Prirovnania k dobrodružným klasikám Marka Twaina nie sú vôbec od veci. Mud naozaj disponuje oným rúškom neopakovateľných detských dobrodružstiev a hier, na ktoré každý dospelý muž spomína s úsmevom na perách a so slzou v oku. Je to pokojná, nenútene plynúca, južanská dráma o pár postavách a vzťahoch medzi nimi. Každá scéna tu má svoje miesto. I tá záverečná prestrelka, inak fantasticky prehladne a realisticky spracovaná, ktorá mi prišla po prvom zhliadnutí zbytočná a nasilu našróbovaná, ma po druhom zhliadnutí presvedčila o svojej potrebnosti. Veľmi pekné 4*. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu