Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

Marsik

Po dlouhé době nenáročný, avšak pěkný snímek, který potěšil. Spojení ostřílených mazáků, jako je Matthew či Reese a mladých začínajících herců dle mého fungovalo. Od filmu jsem naprosto nic nečekal (ani jsem si pořádně nepřečetl obsah), takže jsem nevěděl, do čeho jdu. Pouze název "Mud", jenž se dá také přeložit jako špína, ve mě vzbuzoval zvědavost. Nakonec se mi dostalo pohodového 130-ti minutového dramatu, které mě zaujalo. Někdy více. 75% ()

ledzepfan

Hezký, příjemný a napínavý(svým způsobem) film o naději, přátelství a lásce s výrazným nádechem kouzla "civilních" kingovek. Není proč brblat. ()

baribal

no kdy by čekal, že toto budou dávat v Bio Oku naslepo.. tak jsem si to "vychutnal" i na podruhé. Je fakt, že v kině to působilo o něco líp než doma, ale že se jedná o průměrný film skvělého režiséra se zamaskovat velkému plátnu nepovedlo. ()

MartinezZ

Dávalo to smysl a na to, že jde o festivalák, to ani nenudilo. Jen to mohlo všechno zůstat motající se kolem Muda a nějaké problémy dospívajících kluků mohly být zcela vypuštěny - ale pak už by to nebyl festivalák :) I tak smysluplný příběh a celkem pohodové pokoukání. ()

katasta

Asi jsem nepochopila, o čem že tenhle film měl být... O životě na řece? O tom, že žádná pravá láska neexistuje? O tom, jak se někteří jedinci dokáží chovat naprosto nelogicky a dělat stejné chyby pořád a pořád dokola, dokud jim to konečně po dvaceti letech nedojde? No, ať je to cokoli, některé věci prostě za zfilmování nestojí, jelikož tohle je vážně nuda. ()

O.Peta

Moc pěknej film. Dobrodružství dvou chlapců a Muda mi také připomnělo filmy Stand By Me a Perfect World, taková kombinace těchto dvou filmů. Tye Sheridan je rozhodně talent, kluci v jeho věku většinou herecky nijak nevynikají, takže překvapivá výjimka. Matthew má poslední cca dva roky celkem dobrý výběr zajímavých charakterů, kde může své herectví naplno prodat. Poslední, co bych rád zmínil, je práce s kamerou. Klidná ruka, nádherné barvy, to mi bohatě stačí. 80% ()

Freemind

Sociální dno, špinavá voda hemžící se ploskolebci a panoptikum lidských typů prohánějících se v zrezivělých loďkách. Můžete se na to dívat jako na drama o dospívání nebo na trošku syrovou romanci, já jsem si vychutnal hlavně dokonalé zaklesnutí děje do prostředí arkansaských bažin, které je tak hluboké a propracované, že se ten příběh prostě nemohl odehrát nikde jinde. Ústřední dějová linka je sice trošku přitažená za vlasy a konec by si zasloužil míň cukru, ale to berte jen jako brblání filmového rozežrance - po vynikajícím "Take Shelter" Nichols opět ukázal, že umí komorní a nenápadná, ale přitom hezky řezavá dramata. Výborná práce. ()

erased

Zdá se že se z hezouna McConaugheye začíná stávat dvorní herec festivalových filmů. Právě na jeho charismatických a procítěných rolích jeho poslední filmy stojí. Herecky je sice celý film hotový koncert, i zbývající tři ústřední postavy září, což potěší hlavně u obou dětských rolí, ale titulní charakter si kameru bez problémů krade pro sebe, a to i přesto, že ho pevnou rukou vede Jeff Nichols, který neotřelé prostředí amerického jihu už v Take Shelter dovedl prakticky k dokonalosti. Konec světa zde nahradilo menší, lidštější téma konce dětství, které sice příběh vzdaluje profláklým taškařicím Toma Sawyera, ale toto každému známé téma je také možná důvodem, proč je Mud mnohem méně působivější, než režisérovo předchozí, psychologicky vypjaté dílko. ()

milicjant

Film se stejnou jiskrou jako je ta v očích dvou kluků, co nepřestali věřit ani ve chvílích, kdy bloudili a nocí vál vítr. ()

kaylin

Po "Take Shelter" další snímek Jeffa Nicholse a opět je na něm vidět, že to dělá člověk, který chce natočit něco, co má smysl. Gradace událostí a napětí je zde naprosto úchvatná. Tempo je pomalé, ale pořád se něco děje, postupně se odkrývají karty tohohle klukovského dobrodružství. Neskutečně silná je scéna, kdy malý Ellis zachraňuje Juniper před mužem, který ji mlátí. Člověku se doslova zatají dech. Co když tomu klukovi ublíží?! Tempo v kontrastu podání jednotlivých scén je pro mě skvělou ukázkou toho, jak lze zvládnout vyprávění. Navíc jsem si opět jsem si potvrdil, že jižanský přízvuk je úžasný a Matthew McConaughey ho má skvělý, ale stejně tak skvělá je i country hudba - výborně dokresluje jednotlivé scény a je skvěle používána pro přechody. ()

slord

Veľmi solídna dráma s dobrou atmosférou a režijne zvládnutá veľmi dobre. McConaughey je výborný, Tye Sheridan tiež stojí za zmienku, jeho mladý hrdina je skvelou zložkou príbehu. Každá postava, aj tá najvedľajšia má vo filme svoje miesto. Dosť dobré to bolo, takže za mňa silných 8/10. ()

René.girl

Nebylo to špatné, ale nemůžu se prostě zbavit pocitu, že je film jakási "zkříženina" mezi Tomem Sawyerem a...(doplním až si vzpomenu mezi čím). 60% ()

..Lucas..

Přesně snímek spíše na festivaly, než pro velké masy. Matthew dokazuje, že umí opravdu hrát a myslím si, že ho brzy čeká minimálně nominace na Oscara, protože se opravdu snaží vcítit do svých postav na stopro. ()

Kaluž

Poetické, pomalu se linoucí drámo s odérem klukovských vylomenin. Příběh o předčasném dospívání, rozpadu rodiny, lásce a podobných záležitostech. Z jemné letargie mě vytrhla až závěrečná grandiózní přestřelka, jinak nic, co bych musel vidět znovu. McConaughey vyjímečně pouze sporadicky, zato bez košile, takže ženy si přihodí bodík k dobru. Odrežírované je to ale bravurně, z tohodle Nicholse ještě jednou něco bude (viz předchozí Take Shelter). ()

Maq

Twainův humor je věčný, protože je moudrý. V tomhle není žádný humor a moudro to ze sebe tlačí jako při pořádné zácpě. Výsledek je opakem věčného. ()

Rakosnicek77

Tak tohle mně hodně překvapilo hlavně proto, že jsem o tomhle filmu nikdy nic neslyšel. Dějově se mi to moc líbilo, nemohl jsem mu vlastně vůbec nic vytknout, ale ještě mu k dokonalosti něco málo chybělo. Doporučuji ho přesto jednoznačně, jelikož podobných filmů jsem moc neviděl. ()

italka63

Nenadchlo mi to, jak jsem čekala. Matthew byl v roli hledaného chlapa na ostrově v řece okouzlující, další obsazení velmi slušné, dva dospívající chlapci figurující v tomhle příběhu o lásce a bolesti.Jen tomu podle mého do čtvrté hvězdy trochu chybělo. ()

Philcze

Špička. Nicholsovo drama má stejně jako Take Shelter plíživou kvalitu, kterou při sledování nikdy nepochytím, ale o to víc si ji uvědomuju zpětně. Mud je vynikající coming-of-age story s tím nejlepším ze Stand by Me a Eastwoodova Dokonalého světa, k čemuž Nichols opět přidává magickou atmosféru amerického buranova a už teď ikonickou figuru zhrzeného milovníka Muda. Touhle postavou McConaughey potvrzuje, že v současnosti si ten hereckej comeback nikdo nezaslouží víc. A ta košile jednou půjde do dražby. 90% ()

gegina31

Musím říct, že film mě docela nudil. Musela jsem si ho pustit na třikrát. Ale stejně dávám tři hvězdičky, protože si nemyslím, že film byl špatnej. Spíš to bylo ve mně. Asi jsem zrovna na to neměla náladu. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu