Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

warrenur

Pomerne zaujimavy pribeh odohravajuci sa na pozadi priatelstva dvoch 14-rocnych chlapcov, z ktorych jeden zije u stryka a rodicia maju vazne nezhody. Takze tito travia spolu vsetok volny cas. Mimochodom, vybrali tych spravnych mladych predstavitelov. Hoci mi to sem-tam prislo naivne (mnohe vypravy clnom, stary typek ostrelovac, radodajna bloncka, otecko ako klanovy vodca vypatlanych sedlakov) stale sa jedna o celkom dobru oddychovku. Asi najvernejsie je vykreslene, prave, vyssie spominane, priatelstvo a dospievanie chalanov. ()

KOZEL84

Bičis,ha?A já furt,že to bude nějaká kriminálka v blátě,která nebude pro starý a přitom tak krásný film sem neviděl,nepamatuju.Spíš mi to připadalo jako bych četl knížku od nějakého amerického klasika.Herci výborní mladí i starší a těžko říct jestli Nichols lepší rejža nebo scénárista.No budu se těšit na další jeho filmy.páč tohle (i minule) mi hodně sedlo ()

Matli

Matthew je dobrej jako vždy, ale film je krom celkem svižnýho a akčního konce (cca 10 min.) docela nuda. Pointa zajímavá, ale v dnešní době už je na výběr tolik filmů a mnohem lepších filmů, že to na mě nepůsobí ničím zajímavým. 32% ()

Košoun

Skvělý McConaughey, nestárnoucí krásná Reese, dobré dětské obsazení, výborná jižanská atmosféra, ale celkově mě to nějak minulo. Příliš dlouhá stopáž, film se podle mě nemohl rozhodnout zda je dobrodružstvím á la Tom Sawyer, hutným dospěláckým dramatem nebo konverzačním filmem, kde hlavní hrdina ze sebe u táboráku chrlí filozofická moudra o životě. Rozhodně ne špatný film, ale čekal jsem více. ()

zahadum

Skoro by sa dalo povedať,že je to film o správnom chlapovi ktorý sa kvôli nesprávnej žene dostane do veľkých problémov...je to to nejak tak....a okrem toho je to film o silnom priateľstve správnych chlapov...síce niektorým je ešte málo rokov a niektorým zase veľa ale...čert to ber.... McConaughey zreje ako víno :) drž sa chlape...si na správnej ceste :) ()

godycz

konce filmu ty amici proste vetsinou nedavaj ! za ten happy end ma u me hvezdu dolu. zlatej Attila Marcel z Francie..... ()

KosiR_ksr

Jeden ze snímků, který vás svým neotřelým stylem nadchne nebo naopak znudí. Já patřím do skupiny těch, které si získal: 80% ()

Brousitch

"V každém mém filmu je zdůrazněna jedna emoce, která ten film řídí a vždy ji stavím před příběh samotný. V Shotgun Stories to byla ztráta bratra, v Take Shelter úzkost. Pro Mud jsem měl vymyšlenou základní zápletku o muži skrývajícím se na ostrově v řece Mississippi, ale to na film nestačí. Začínal jsem tedy přemýšlet o událostech v mém životě, a jakým způsobem by se dala ta zápletka ozvláštnit. Nebylo by lepší najít skrývajícího se muže, než jím být? Ale co za muže to tedy je? Vzpomněl jsem si tak na moment, co se udál na střední škole, když mi jedna dívka zlomila srdce a já úplně cítil tu fyzickou bolest a nevolnost. A pokud existuje emoce, která je tak silná, že si na ni dokážu i po tak dlouhé době vzpomenout, stojí za to okolo ní vybudovat film." - Jeff Nichols ()

matkoulko

Tento film potešil nielen moje oči... Krásne natočený príbeh veľkého dobrodružstva malých chlapcov. Pre mňa zaujímavé a neokukané prostredie, výborné herecké výkony (som zvedavý na ďalší film McConaugheyho), farebne môjmu oku lahodiace scény. Kontrast bezstarostného dospievania s problémami prvej lásky a života za hranou zákona. Realisticky podané, realisticky zahrané... Hlavní hrdinovia si toto dobrodružstvo budú pamätať asi dlho, snáď ani mne to hneď nevyfučí z hlavy. ()

owwidius

Tazke hodnotenie, u mna presne medzi 3 a 4. Taka komorna drama, male zaprdene mestecko a v nom zopar postav, velmi dobre zahranych. Je to natocene fakt dobre, reziser si ide svoje. Len pribeh je zo zaciatku dost pomaly tak dost zalezi, co clovek od toho caka a ako to komu sadne v ten moment. Ale kvalitka to urcite je, takze davam 4 ale necudujem sa ani slabsim hodnoteniam a Take Shelter sa mi pacilo urcite viac. [#82/2013] ()

Wargoo

Opäť pomalé plynutie deja ku neodvratnému finále, rovnako ako v Take Shelter. Shannona môžem, McConaughey (chcelo by to kratšie meno) presvedčivo neumytý, smradlavý týpek s mastnými vlasmi na úteku, ktorému som ale uveril postavu Muda dostatočne. Mladý Tye a jeho presvedčivo zahraná scéna s výčitkami pre Muda, chalan ak bude pokračovať, možno máme ďalší skvelý talent. Filmu trochu podráža kolená jeho dĺžka, skrátiť to o 20 minút a bolo by to oveľa ľahšie stráviteľné. Inak príjemný film, s prakticky "primitívnym" scenárom, kde toho ozaj nieje veľa vytknúť. Iba mi vadilo, že tí zasrani nikomu nechýbali, Ellis sa túlal po okolí ako sirota, a fotrovci mali riadne na saláme... Ale možno Jeff Nichols čerpal s vlastných skúseností :) 4****, 73,011% PS: Len mne pripomína malý Tye Sheridan Toma Hardyho ?! :) ()

adushka64

Průměrný snímek, který provází příběhem dvou chlapců a jednoho muže, kteří mají každý své problémy i když se v podstatě věci tolik neliší. Matthew tuto roli zahrál dobře. Ale více se mi líbilo podání mladého Tye v roli Ellise. Je to snímek u kterého můžete vypnout a rozhodně nemusíte přemýšlet. Myslím, že je to film, který postačí vidět jednou. ()

danek22

Od prvního záběru jde cítit, že se jedná o autorský film. A tleskám tvůrcům za film, který mě vrátil o pár let zpátky, díky. ()

Torgal

Výborne natočený chlapčenský príbeh ako vystrihnutý z klasík od Twaina, feel good nálada sympatické postavy a skutočne vynikajúci McConaughey. Už len tou Sawyerovskou atmosféru si ma to získalo a hoci som sa miestami začínal z toho voľného tempa nudiť, tak záverečná prestrelka ma opäť prebrala. 8/10 ()

Kingjiri

Podtext o lásce, dospívání, dětský naivitě a hledání ideálů mě uplně nechyt, ačkoliv rozumim tomu, že spoustu lidem přišel vhod. Myslim, že dějová linka s hordou zabijáků se sem vůbec nehodila a byla dost přehnaná - Mud měl utikat jenom před policií a "spravedlností". Pro mě jenom lehce nadprůměrnej a zbytečně dlouhej snímek s bezvadnejma dětskejma hercema v hlavních rolích a dobrym McConaugheym. ()

studo

Jeff Nichols natočil super Take Shelter a tak som k jeho ďalšiemu filmu pristupoval s tým, že ma dúfam čaká zážitok minimálne zrovnateľný s jeho predchádzajúcim snímkom. A môžem povedať, že som dostal ešte viac ako som čakal. Tento príbeh z americkéo vidlákova o chlapčenských snoch x mužských láskach a naopak (či nakríž) v pomalom tempe s dialógmi, ktoré boli napísané na hubu hercom mohol dopadnúť ako neskutočná nuda, no vykľula sa z neho story, že v živote treba najprv dostať po papuli a ani potom nemusíte dostať to, po čo túžite, no to neznamená, že sa o to nemáte pokúsať až dokonca. Paráda. 9/10. ()

Ondr@932

Výborné drama se skvělým výživným příběhem a sympatickým hereckým obsazením. Především Matthew McConaughey je borec a především zde! Hraje tu moc dobře. 80% ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu