Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

64B

Zase trochu jiný příběh, než na který jsme zvyklí. Mud jako hodný vrah na útěku, zabiják - sniper od mariňáků, Ellis, Neckbone a Juniper. A do toho jdou Ellisovi rodiče od sebe. A ten kluk to zvládá kupodivu dobře. Reese jako Juniper mi tam neseděla, jelikož jí znám jako nafintěnou bloncku z těch crap(ů) Pravá blondýnka 1,2. Škoda tak nevýrazný role Michaela Shannona, na druhou stranu si myslím, že si to vynahradil v Muž z oceli. 3*. ()

Barghest

Ano já vím, příběh s myšlenkou, jistá výpovědní hodnota, dobří herci, konec, co šlape po divákovu očekávání atd. Ale přes všechny ty klady na mě nejvíc otevírá chřtán k uzoufání přepálená délka a občasná nuda z ní plynoucí. P.S.: Palec nahoru za Michaela Shannona, toho chlapa není nikdy nikde dost. A taky za to, že Matthew McConaughey konečně zahodil masku nafoukaného playboye z plakátu a začal zúročovat svůj talent. ()

dzberry

...a o čempak to vlastně bylo? O čtrnáctiletém, který věří a koná ve jménu lásky? To ostatní okolo – ostrov, Meťjů + jeho čin a příběh, soused CIAový zabiják, rodiče, říční mafiáni, co nahánějí Meťjůa atp. - to už byl jen takový přívažek... Vleklé, dobré dvě třetiny dialogů bych oželel... Shannona bych skrze úsměv málem ani nepoznal... Meťjuovo polomagoroidní herectví hodné chvály. ()

ondey

Láska bolí. Tam, kde se Gatsby zasekl na uvěřitelnosti, Mud pokračuje. Navíc vlhká atmosféra bažin okolo Mississippi nenechá na film zapomenout. Doporučuju. ()

Scandium

Viděno v kine ( vyprodaném ), což myslím tomuto filmu přidalo tu hvězdu navíc v mém hodnocení. Vyzvdvihl bych hlavně práci s dětskými charaktery, výběr herců a prostředí které člověka zanese do příběhu i když sedí vlasně pořád v kině na sedačce! ()

kubilov

Tak moc jak miluju oba Twainovy dětské romány - Toma Sawyera & Huckleberryho Finna, a tak moc snad budu mít rád tento upřímný a citlivý příběh o dětském přátelství, hledání neznámého dobrodružství, lásce i lži, který si na vůbec nic nehraje. Mud je film, který se nesnaží nikoho přesvědčovat o hodnotách, přičemž si snad ani nevytváří své, jen příjemně, neprvoplánově, ale i popisně vypráví příběh o dvou chlapcích a neodhadnutelném uprchlíkovi, který neprchá jen před zákonem, nýbrž hlavně sám před sebou. Příběh je zasazen do kontrastu prakticky nedotčené přírody zapadlého ostrově kdesi na Mississippi a klasického amerického jižanského maloměsta, což nakonec dotváří i polarizované herecké obsazení. Na jedné straně výborný a ještě lepší Tye Sheridan, který prakticky sám dokázal odtáhnout takovýto náročný film, a jeho podobně starý kolega Jacob Lofland, kteří obstarávají chlapecký pohled na mužské záležitosti. Na straně druhé je to pak těžko čitelný charakter Muda, kterého také výtečně ztvárnil Matthew McConaughey, a postava ženy nerozhodné a tajemné (jak taky jinak) v podání Reese Witherspoon. Tento zajímavý počin je velmi nesnadno zaškatulkovaným pokladem, který je v první polovině naprosto perfektní, aby pak ze svého úžasného tempa trochu ubral a nakonec vygradoval přesně tak, jak jsem si představoval. Není co řešit, Nichols se do mě trefil přesně, za pět. ()

Pete

Je to opravdu taková moderní verze Toma Sawyera, a tak bych si to určitě daleko víc užil, kdyby mi bylo 13. Takhle jsem se místy dost nudil.. ()

maoc

Vrstevnatý film, který vybízí, přímo škemrá diváka o spolupráci - o oddávání se vzpomínkám, snění, přemýšlení o tom, co se skrývá pod povrchem jednoduchého příběhu. Bez ponoru do bláta kalné Mississippi nelze vylovit škeble ani získat perly. ***** Filmu nemohu úplně odpustit přepálené rozuzlení plné násilí a až skoro smutnou druhou scénu od konce. Kde je ta láska, v kterou jsi tak čistě věřil, Ellisi? Stačí mávnutí od jiné? To je ten zlomový okamžik, tragický okamžik konce dětství a ideálů, která povede v lepším případě ke stejnému životu jako vedl Mud, v horším až k tomu, který vedl King? Nebylo náhodou toto celé poselství filmu? Zhnusení nad tím, co jsme dospělostí opustili? Znechucení nad ztrátou čistých ideálů? Život jde sice dál, ale někdy je myslím lepší nenechat ho jít, kam se mu zachce. Už jen proto, že si tyto otázky kladu, musím přidat hvězdu a opět prohlásit, že Jeff Nichols je machr. Takhle se mnou po Take Shelter už podruhé zacloumat se nemůže podařit nějakému nýmandovi, byť Midnight Special mi nesedlo. ()

adamix

Dráma, ktorú sa oplatí vidieť, pokiaľ ale máte na to nervy, pretože tie dve hodiny pre niečo tak rozťahané môžu byť u niekoho doslovným utrpením. V mojom prípade toto neplatilo, čo mi však schádzalo, bol slzyvytvárajúci feeling s hrejivým pocitom pri srdci, čo od tohto žánru vyžadujem. Oplatilo sa, ale nevidím ani náznak po tak šialene preceňovanom scenári. Za mňa 60%. ()

PlysovyMacko

Velke dobrodruzstvo malych chlapcov, na ktore budu spominat cely zivot. Matthew spravne vetrom oslahany, Tye herecky talent. Prestrelka na konci ako ceresnicka na torte. ()

Tominni

Dobrodružství dvou kluků, kteří pomáhají hledanému chlápkovi, po kterém jde kdekdo. Filmu pomáhá samotná Mississippi a atmosféra, která je prostě skvělá. ()

mArtinko5MB

Spočiatku film vplýva pútavo, neznámy chlap so zbraňou, mladí chlapci, ktorí chcú pomôcť. Časom začína byť film dosť dlhý, a to z jednoduchého dôvodu. Nemá z dejového hľadiska ponúknuť tak veľa, aby mohol byť dlhší viac ako hodinu a pol a pritom nenudiť. Očakávania sa nesplnili, a tak je z Mud obyčajná jednohubka, na ktorú po pár rokoch zabudnete. 65% ()

darth_swan

Nedokážu přesně popsat proč, ale film se mi prostě líbil. A není to ani tak kvůli Matthew McConaugheym, který hraje výborně, ale asi zejména kvůli hlavnímu "dětskému" hrdinovi Tye Sheridanovi. Ačkoliv mi většinou dětští herci přijdou ve filmech dost otravní, tady tomu tak nebylo a jeho Ellis si získal mé sympatie - svou dobrou duší a snahou pomoct ostatním (Mud, Juniper) nebo tím, že při ochraně děvčat (May Pearl, Juniper) s ránou příliš neotálí. // Co mě zaujalo: Sexy Reese Witherspoon (které stačí i pár minut na place). ()

DonBraso

Jsem jenom zvědavý co Nichols připraví pro Shannona příště,tady toho moc nezahrál kupodivu,ale ono proč taky,když už nějakou dobu McConaughey se stal skvělým hercem a už nedělá ze sebe šaška.Premisa celýho děje je vážně skvělá,kdo viděl snímek Take Shelter je zase doma,všechno zůstalo při starém a tady hrajou vcelku dva pohodový kluci,kterým se Mud připlete do života tak,že je to jejich největší kámoš.Ono prostě kámošů moc není,lásek taky dvakrát ne,ikdyž samozřejmě Ellis bere naprosto celý film a druhý kluk jenom sekunduje,což je škoda,mě by to docela štvalo nechat všechno na jednom,ale zas kluk nejde pro pěst daleko a o holky má taky zájem,jenom mu bohužel padají klacky pod nohy příliš často.Ta sniperská část mi přišla leckdy lepší než v akčních filmech. ()

yatan

Velmi zaujimavy film na druhy, treti pohlad. Take Shelter bol filmovejsi, a rezisersky invencnejsi. Dalo by sa povedat, ze potancial aky mal Mud bol velmi ohraniceny a uprimnost, ktorou su vykreslene city vsetkych ucinkujucich je prinajmensom obdivuhodna. Napriek evidentnym kladom, mi vo filme chybal vacsi spad a hlbsia pointa. 7/10 ( Tye Sheridan, bude este velky herec) ()

CorvusBlek

Dobrý příběh, postavy, prostředí. Vidět tento snímek ve čtrnácti letech ( tak jako je hlavnímu hrdinovi ) byl by zcela jistě jeden z těch nezapomenutelných. Moc příjemný film, ve kterém jedna situace následuje další a celé dvě hodiny se člověk ani chvilku nenudí. 85% ()

Turby

Opravdu povedený film, který zaujme svým příběhem. Postupně se odkrývají příběhy jednotlivých postav a vy se s nimi víc a víc sžíváte. Všechno začíná když dva chlapci potkají na ostrůvku chlapíka jménem Mud. Když zjistíte jaký je celý příběh tohoto muže a dvou chlapců, tak už vás nezajímá nic jiného než jak to celé skončí. Samozřejmě celé drama je zakončené hepáčem i když to do poslední minuty vypadá úplně naopak. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu