Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

rasto87

Nemôžem si pomôcť, ale i napriek vysokému hodnoteniu tu na CSFD bol pre mňa tento snímok tak trošku sklamaním. Matthew tu hral nie hlavnú ale práve naopak vedľajšiu úlohu. Zápletka filmu, alebo už ak to nazveme scénarom je dosť na slepom bode, pretože celý film sa točí o tom ako opraviť a dostať loď dolu zo stromu za pomocí dvoch maloletých deti. ()

lobo87

Sklamanie. Nevedel som čo čakať, o čo tu vlastne pôjde a nezistil som to až do konca filmu. Zvláštny film, ktorý mi nesadol i napriek tomu, že Matthew i Reese sú moji obľúbenci... 45% ()

Luckyboy

Klukovský pohodový film. Tohle jste jako malí chtěli zažít a samozřejmě přežít. A v dospělosti se na to dobře kouká. Některé věci nejsou dotažené, i když byly myšleny hlavně jako doprovodná ilustrace různých věcí (ne/vztah Nellisových rodičů; Mudova minulost), ve výsledku to ale zas tolik nevadí. Jižanský naturel McConaughyho nemusí být k chuti všem, ale já ho i jeho herectví mám rád. Takže i 124 minut se dalo v pohodě přežít. ()

Dejf4

Vynikajúci McConaughey a dětští herci. Příjemná atmosféra maloměsta. A velmi přesná režie, kterou jen podtrhuje závěrečná přestřelka. Jen škoda nevýrazné hudby a občasné zdlouhavosti. 7/10 ()

sabo5

Tenhle film funguje jen díky skvělému herectví Matthew McConaughey. Do 90 min jsem vážně uvažoval že tomu filmu dám jen dvě hvězdičky ale za těch posledních 30 min si to zaslouží 3*** ()

paradoxman

Kluci jsou super, Matthew jim zdatně sekunduje a ubohost amerického venkova nepřebije romantiku přírody, lodiček a touhu nakopat zadky všem slepicím, které mě v životě zklamaly. Díky za příjemně jiný film. ()

nubeek

Ak zohladnim fakt, ze nie som vobec fanusik Matthewa McConaugheyoho, na tento film som sa mohol pozerat. Super kamera, zaujimavy pribeh, aj ked jednoducho citatelny, ale oplatilo sa. Nemozno zabudnut na skvely vykon mladeho Tye Sheridana. ()

Ruadek

Mudův osudový vztah se vzdáleně podobá Forestu Gumpovi, je stejně osudový a nenaplněný. Jeho postava proplouvá filmem a čím více ho poznáváme, tím více nás zajímá. Postava je to ale stejně záhadná, jako jeho zmizení pod hladinou. Líbí se mi propletenec postav, vzhlížení chlapců ke člověku, který je oslnil a splňuje jejich vzor osamělého desperada. Film by byl zajímavý i bez toho, aby po Mudovi někdo šel a usiloval mu o život. Příjemný snímek, nic víc, nic méně. A Matthew McConaughey je prostě pan herec. **** ()

fafejt001

Vztah dvou kamarádů , kteří pomáhají cizímu muži ve filmu s krásnými pomalými záběry a nevšední hudbou se mi dost líbil . Vše se zde přirozeně prolíná a funguje to . Je to po delší době pěkný film o lásce , pravdě , lži a životě , s pohledem na první lásku Ellisa a jeho pocitem k dívkám a životní pravdě vůbec . Velmi zdařilý film . Dávám čtyři a půl . Nichols opět nezklamal . DÍÍÍKY . ()

kolly13

Víceméně nuda doplňená o něco lepší sondou do dospívajícího života. Jako celek jasný podprůměr, který nestojí zhlédnutí. ()

wick

Mírný nadprůměr...s neúměrně dlouhou stopáží. Kluci hráli pěkně, i Matthew se snažil, ale nějak mě to nechytlo za srdce a závěr se nepovedl. ()

frankiiee

Dávam 4 dávam 4 hviezdy ale jedna je čisto za Mcconaugheyho. Takisto sa mi páčilo prostredie rieky mississippi tento film si možno za pár rokov pozriem opäť rád. ()

karnifex

Je tento film citlivý snímek o dospívání, nebo oslava amerického buranství, plná jižanských pseudomouder a banalit? Já jsem v tom viděl spíš to druhé. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu