Bahno z Mississippi

Dobrodružné drama vypráví příběh dvou 14letých chlapců Ellise a Neckbonea, kteří na ostrově uprostřed řeky Mississippi objeví muže jménem Mud. Ten jim prozradí, že v Texasu zabil muže a pronásledují ho pomstychtiví nájemní vrazi. Na ostrově se má setkat se svou životní láskou Juniper, se kterou plánuje ujít. Pochybující, ale i fascinováni Ellis s Neckboneom mu přislíbí pomoc. Netrvá však dlouho a Mudovy představy se stanou skutečností. Chlapci v malém městě objeví nejen krásné děvče, ale i hordu zabijáků. (Bontonfilm)

tomino28

Demonstrativní příklad toho, že méně je mnohdy více. Atmosféru si nekoupíte nejmodernějšími efekty a předraženou výpravou a kulisami, musíte ji do filmu dostat jinak. V tomto případě silným příběhem, uvěřitelností postav, hereckými výkony a jakýmsi nepopsatelným minimalismem dotvářejícím působivý celek. Režie, scénář, herci, prostředí a plnokrevný závěr - pro to všechno stojí Mud za to. ()

KorenGeorge

Žánr dobrodružné drama pro kluky i dospělé ve své nejlepší podobě. Každý si zde může najít něco, ale i dohromady to funguje perfektně. Oceňuji výkony u obou dětských herců, kteří byli ve svém projevu přirození a sympatičtí, ostatní herci také rozhodně nezklamali (Michael Shannon zde hrál asi jedinou kladnou roli). Příběh je viděn očima dvou třináctiletých chlapců, romantického nekompromisního drsňáka Ellise a zemitého praktického Neckbona. Oba pronikají do světa dospělých, který je pro ně často velmi krutý, komplikovaný a hlavně nepochopitelný, a zejména Ellisovi dává dospívání a šeď lidských charakterů velmi zabrat. Na filmu se mi nejvíce líbí zjevná symbolika; dospívání jako konec jedné éry života spjatý i se změnou prostředí domova, v několika případech ztvárněný vztah otcovské lásky k synovi, vedlejší postavy Muda a Juniper jako symbol trápené lásky, která má největší sílu, věčné nezničitelné zlo v podobě starého mafiánského bosse, a především řeka Mississippi jako symbol umírajícího starého světa, který řídí a utváří všechny lidi, kteří v něm žijí podle svých přírodních zákonitostí. Pro mě nádherný zážitek. ()

Gregor_Samsa

Tohle byl silnej biják, kterej mě celkem bral - dal jsem to kdysi doma z torrentu, Matthew byl sympatickej pologauner, mělo to napětí a příjemně pomalu se to odvíjelo... líbilo se mi to moc. Dal bych asi znovu, ještě někdy. [2014-04-13 Home sweet home] ()

imaginer21

Tohle bylo silné. Pozvolný způsob vyprávění s decentním hudebním podkresem dal možnost divákovi poznat a pochopit všechny postavy, a že měly co říct. Pochopitelně vše se motalo hlavně kolem paralel mezi klučičím (Ellisovým) a dospěláckým (Mudovým) světem, v obou člověk nacházel trpká zklamání, poučení a touhu po katarzi. A každý ji nakonec ve své cestě jistým způsobem dostál. To budování jejich pouta a vykreslení křehké důvěry mezi oběma byl asi nejnosnější prvek celého příběhu. Vlastně právě o něm to bylo. Koho zajímá vina, hříchy či nečisté úmysly. Důležité je, co udělá jeden kamarád pro druhého bez ohledu na věk a následky. Navzdory temnější atmosféře film, který opravdu zahřál u srdce (včetně či hlavně u konce). ()

Ironhead

Film jak ve čtrnácti dostat drsnou lekci ze života, žen a lásky. Film hlavně o mezilidských vztazích a o tom, že to není s tou láskou a vztahy vůbec jednoduché. O tom, že ženský jsou mrchy, ale jako chlapi si stejně nedokážeme pomoct a často jednáme naprosto iracionálně. Film o tom, že jít tvrdě a slepě za pomstou může nakonec znamenat zdrcující prohru a ztrátu. Film o rodičích a dětech, o přátelství, dospívání, o dobrodružství a také film o řece a životě kolem ní ;) ()

Jurcekk

Páčilo sa mi to, chalani hrajú ako o život, McConaughey bol výborný už v Killer Joe, páčil sa mi aj Take Shelter. To je dobrý film toto. ()

macoslavek

tohle se mi líbilo natolik, že bych to označila za filmové překvapení roku. nádherný snímek.. po take shelter další pecka z dílny jeffa nicholse. ()

Ashal

Film, v zásadě o zbavení nevinosti, ať už z pohledu malého kluka, co zažije nepříliš zdařilou první lásku, nebo z pohledu Muda, co celý život miloval jednu flundru, rozhodně jeden z nejlepších letšních Indie filmů. McConaughey podává skvělý výkon a dětské role snad ještě lepší. ()

Pickardino

..je to lip citelne a drzi se to vic pri zemi nez Take Shelter, ale mozna je to tak i lepsi. Prestoze jsem panu McConaugheymu na zacatku nejak neveril, oba detsti predstavitele film bez problemu utahli sami. Jsem zvedav na dalsi fim pana Nicholse.. ()

fabregas1

Celkem silný snímek o dospívání a o lásce v čele s Meťůjem Mekkanagym, který i když je hlavní hrdina, tak nepodal nejlepší výkon nýbrž chlapecké duo, které bylo přesvědčivé a přirozené. Mud mě celkem zabavil a hlavně vtáhl do děje a to se mi moc často nestává. ()

ragtime

Matthew McConaughey je zvláštny úkaz. Po tom, ako sa mu rozbehla kariéra v počiatkoch sa rozhodol utápať talent v sra.... typu Fools Gold a Sahara a podobne, aby v posledných rokoch prekvapil kúskami ako Lincoln Lawyer, Killer Joe a teraz Mud. Myslím, že si zaslúži od mnohých veľkú pochvalu a treba sa len tešiť, čo nám predvedie v Dallas Buyers Club a v Nolanovom Interstellar. Mud je príjemne natočeným, skvele zahraným a gradujúcim finále ošperkovaný film, ktorý by si zaslúžil čo najväčšiu pozornosť aká sa mu len dá poskytnúť. ()

jakup57

Páčilo sa a páčilo by sa viacej keby to prestrihali. 131 minút je desne dlhých...Pointa je však slušná a koniec sa mi hádam páčil najviacej, svojou dynamikou a zvratmi. Som zvedavý ako sa bude herecky vyvíjať Tye Sheridan, vyzerá to s ním zatiaľ dobre. 70% ()

Mark1983

Tak tohle je jedno další kvalitní drama po Gran torino,Imigranti,Obhájce,Crash a tak podobně. Zadíval jsem se od začátku do konce,jak už jsem napsal i u jiných dobrých filmů,jelikož nemám víc,co bych napsal. ()

Snakefinger

Ač se snažím co se snažím, bylo to fakt o ničem. Příběh tak tuctový jak poslední jižanská telenovela. Jediné co mě fakt zaujalo bylo loď na stromě a absolutně netuším jak se tam octla? Jeřábem, tlupou otrockých černochů nebo že by použili metodu na zvedání šutrů z Velikonočního ostrova? Ono je to vlastně jedno. ()

zekon

Takový ukecaný tuctový film se slušnými výkony herců. Ty děcka teda zahráli skvěle, ale děj nijak zázračný není.Chtělo to stříhat. ()

Tominko12

Veľmi príjemný film. Málo postáv a skvele rozohratý príbeh o láske, priateľstve a dobrodružstve 14-ročných chlapcov...Matthew McConaughey je vynikajúci, do čoho sa v poslednom čase zaplietol, to bola pecka. Ostatné postavy taktiež fajn, skvelá réžia, zaujímavé prostredie filmu dodáva tú správnu atmosféru. ()

Tiché místo se dočká spin-offu

Tiché místo se dočká spin-offu