poster

Ďábel v modrém

 • USA

  Devil in a Blue Dress

 • Slovensko

  Diabol v modrom

 • Austrálie

  Devil in a Blue Dress

 • Nový Zéland

  Devil in a Blue Dress

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA, 1995, 98 min

 • liquido26
  ***

  Los Angeles 40. let očima černošské komunity. Úhel pohledu zvolen určitě zajímavě, ale příběh už tak zajímavý nebyl. Jako výlet do mé oblíbené filmové doby a města to bylo fajn, ale jako noir nebo neo-noir už moc ne, protože se to tak akorát táhlo. A další věc, ten název nedává v kontextu filmu a vyznění hlavní ženské postavy vůbec žádný smysl.(29.7.2015)

 • Terva
  ****

  Natočeno podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Walter Mosley. Scénář a režie - Carl Franklin. Příběh mladého černocha, který se po ztrátě práce stává soukromým očkem a zaplétá se do dvojnásobné vraždy. CITÁT - Jel jsem uprostřed noci bílou čtvrtí s bílou ženskou ve svým autě, ne já nejsem nervozní...ale blbej.......... Příběh je někdy doprovázen úvahami a myšlenkami hlavního hrdiny, který se tak stává i vypravěčem ve třetí osobě. Politický kriminální příběh z dob, kdy Amerika ještě měla "barevnou" bariéru a to dokonce oběma směry, kterou si nedovolil překročit ani bohatý běloch. Ve filmu hraje Denzel Washington jako Easy Rawlins nebo Jennifer Beals jako Daphne Monet.(4.1.2012)

 • T2
  *

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,140,822Tržby Celosvetovo $-║ Z mojej strany poviem že to je nečakane odbitý film, kde je dejová línia a rovnako tak aj charaktery postáv stratené v nevýraznosti a je to škoda lebo film mal dosť slušné obsadenie. Z toho čo som videl od režiséra Carla Franklina len dodám, že ani jeden film nedotiahol do úspešného konca. Jeho štýl sa nedá označiť ani za rutinérsky, on sa proste postupne v deji stráca až tak, že na konci ani nevie čo chcel filmom vlastne povedať. /25%/(20.2.2009)

 • Stegman
  ****

  Detektivka průměrná, ale ocenil bych zde výtvarné řešení, které sice není nijak nadpozemsky skvělé, ale zaujme. Film je stylizovaný do 30./40.let, vlastně je to noir. Mezi námi: trochu je podezřívám, že ta stylizace nebyla původní záměr, anóbrž že všechny herce tak oblékli, protože chtěli, aby si kostymérka také pro jednou užila něco té filmařiny..... dodatek: Po nějaké době jsem se zase dostal na profil tohoto filmu a moc nechápu, co jsem tou větou o kostymérce myslel. Tak se mě na to neptejte.(4.2.2006)

 • kaylin
  ***

  Denzel Washington většinou moc nezklame a překvapivě nezklame ani v tomhle noirovém filmu, který mi přijde trochu moc strojený na to, aby měl tu správně temnou a přitom chlapskou atmosféru s výbušnými scénami. Je to moc vyumělkované, není to dostatečně špinavé. Přesto se mi líbí, že i v 90. letech se podobné filmy točily.(9.8.2016)

 • - Cenu Národní společnosti kritiků USA pro nejlepšího kameramana za rok 1996 získal za svou práci na filmu Tak Fujimoto. (Terva)

 • - Na filmu se podílela i Reese Witherspoon, šlo ovšem pouze o práci asistentky produkčního, kterou vzala kvůli škole. (zajda404)

 • - Režisér Carl Franklin byl v roce 1996 oceněn cenu Edgara Allana Poa za nejlepší film roku. (Terva)