Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyhodili ho z práce. Nemůže splácet hypotéku na dům. Soukromý detektiv Easy Rawlins je na dně. Začne hledat ženu, kterou nikdo neviděl. Daphne Monet je ďábel v modrém, dáma, která sice slušně platí, ale vybírá si velkou daň. V jejích patách se plíží vraždy, vydírání, lži, brutální praktiky policistů a špinavá politika. Easy naskočil do rozjetého vlaku, ze kterého není úniku. (Bonton Home Video)

(více)

Recenze (18)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Los Angeles 40. let očima černošské komunity. Úhel pohledu zvolen určitě zajímavě, ale příběh už tak zajímavý nebyl. Jako výlet do mé oblíbené filmové doby a města to bylo fajn, ale jako noir nebo neo-noir už moc ne, protože se to tak akorát táhlo. A další věc, ten název nedává v kontextu filmu a vyznění hlavní ženské postavy vůbec žádný smysl. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Výborný Denzel Washington. Sedí v poloprázdnom bare, v ruke pohár whisky, v srdci beznádejný smútok. Zadymený negerský pajzel plní len jazz a dym z cigariet, ktorý sa unavený vetrák márne snaží rozptýliť. Píše sa rok 1948 a automechanik Easy Rawlins stratil napriek povojnovej prosperite prácu. Žije v onej časti Los Angeles, kam beloch vlastne nikdy nevkročí.. a keď, tak len preto, že hľadá černocha, ktorý by za sto dolárov vypátral stratenú milenku politika, ktorá je známa svojou sympatiou k modrým šatám a čiernej pleti. Jedna z najlepších snímok všetkých čias, z tých, ktoré sa odohrávajú v 40.tych rokoch minulého storočia. Tá atmosféra. TÁ ATMOSFÉRA ! Noir detektívka ako sviňa. Milujem tento snímok a mám ho pekne uložený na disku, medzi ostatnými klenotmi, ku ktorým sa rád vraciam. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Neobvyklé ve věci hlavní role afroamerické komunity a souvisejících obousměrných bariér segregace, jinak se žánrové zvyklosti nemění. Muž na stopě tajemné ženy je použit, aby byl využit a mezi kupením otázek a mrtvol postupně zjišťuje, že od začátku jde o něco jiného. O něco, co provází souložení, střelba a pár zlomených srdcí.. Franklin to rozhodně mohl podat poutavěji, ale pár jednotlivostí stojí za pozornost. Bourák Denzel, různé druhy bouráků značky Cadillac, cynický Sizemore, s ničím nesouvisející angažmá přehnaně aktivního dřevorubce ze sousedství a v neposlední řadě bláznivý texaský Myšák Cheadle, v jehož okolí není bezpečno. „If you ain't want him dead, why you leave him with me?" ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Natočeno podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Walter Mosley. Scénář a režie - Carl Franklin. Příběh mladého černocha, který se po ztrátě práce stává soukromým očkem a zaplétá se do dvojnásobné vraždy. CITÁT - Jel jsem uprostřed noci bílou čtvrtí s bílou ženskou ve svým autě, ne já nejsem nervozní...ale blbej.......... Příběh je někdy doprovázen úvahami a myšlenkami hlavního hrdiny, který se tak stává i vypravěčem ve třetí osobě. Politický kriminální příběh z dob, kdy Amerika ještě měla "barevnou" bariéru a to dokonce oběma směry, kterou si nedovolil překročit ani bohatý běloch. Ve filmu hraje Denzel Washington jako Easy Rawlins nebo Jennifer Beals jako Daphne Monet. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,140,822Tržby Celosvetovo $-║ Z mojej strany poviem že to je nečakane odbitý film, kde je dejová línia a rovnako tak aj charaktery postáv stratené v nevýraznosti a je to škoda lebo film mal dosť slušné obsadenie. Z toho čo som videl od režiséra Carla Franklina len dodám, že ani jeden film nedotiahol do úspešného konca. Jeho štýl sa nedá označiť ani za rutinérsky, on sa proste postupne v deji stráca až tak, že na konci ani nevie čo chcel filmom vlastne povedať. /25%/ ()

Galerie (32)

Zajímavosti (7)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knihy Waltera Mosleyho. (Terva)
  • Režisér Carl Franklin byl v roce 1996 oceněn cenu Edgara Allana Poa za nejlepší film roku. (Terva)
  • Cenu Národní společnosti kritiků USA pro nejlepšího kameramana za rok 1996 získal za svou práci na filmu Tak Fujimoto. (Terva)

Reklama

Reklama