Vyhodili ho z práce. Nemůže splácet hypotéku na dům. Soukromý detektiv Easy Rawlins je na dně. Začne hledat ženu, kterou nikdo neviděl. Daphne Monet je ďábel v modrém, dáma, která sice slušně platí, ale vybírá si velkou daň. V jejích patách se plíží vraždy, vydírání, lži, brutální praktiky policistů a špinavá politika. Easy naskočil do rozjetého vlaku, ze kterého není úniku. (oficiální text distributora)

Terva

Natočeno podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Walter Mosley. Scénář a režie - Carl Franklin. Příběh mladého černocha, který se po ztrátě práce stává soukromým očkem a zaplétá se do dvojnásobné vraždy. CITÁT - Jel jsem uprostřed noci bílou čtvrtí s bílou ženskou ve svým autě, ne já nejsem nervozní...ale blbej.......... Příběh je někdy doprovázen úvahami a myšlenkami hlavního hrdiny, který se tak stává i vypravěčem ve třetí osobě. Politický kriminální příběh z dob, kdy Amerika ještě měla "barevnou" bariéru a to dokonce oběma směry, kterou si nedovolil překročit ani bohatý běloch. Ve filmu hraje Denzel Washington jako Easy Rawlins nebo Jennifer Beals jako Daphne Monet. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $16,140,822Tržby Celosvetovo $-║ Z mojej strany poviem že to je nečakane odbitý film, kde je dejová línia a rovnako tak aj charaktery postáv stratené v nevýraznosti a je to škoda lebo film mal dosť slušné obsadenie. Z toho čo som videl od režiséra Carla Franklina len dodám, že ani jeden film nedotiahol do úspešného konca. Jeho štýl sa nedá označiť ani za rutinérsky, on sa proste postupne v deji stráca až tak, že na konci ani nevie čo chcel filmom vlastne povedať. /25%/ ()

Fiftis

Výborný Denzel Washington. Sedí v poloprázdnom bare, v ruke pohár whisky, v srdci beznádejný smútok. Zadymený negerský pajzel plní len jazz a dym z cigariet, ktorý sa unavený vetrák márne snaží rozptýliť. Píše sa rok 1948 a automechanik Easy Rawlins stratil napriek povojnovej prosperite prácu. Žije v onej časti Los Angeles, kam beloch vlastne nikdy nevkročí.. a keď, tak len preto, že hľadá černocha, ktorý by za sto dolárov vypátral stratenú milenku politika, ktorá je známa svojou sympatiou k modrým šatám a čiernej pleti. Jedna z najlepších snímok všetkých čias, z tých, ktoré sa odohrávajú v 40.tych rokoch minulého storočia. Tá atmosféra. TÁ ATMOSFÉRA ! Noir detektívka ako sviňa. Milujem tento snímok a mám ho pekne uložený na disku, medzi ostatnými klenotmi, ku ktorým sa rád vraciam. ()

kaylin

Denzel Washington většinou moc nezklame a překvapivě nezklame ani v tomhle noirovém filmu, který mi přijde trochu moc strojený na to, aby měl tu správně temnou a přitom chlapskou atmosféru s výbušnými scénami. Je to moc vyumělkované, není to dostatečně špinavé. Přesto se mi líbí, že i v 90. letech se podobné filmy točily. ()

liquido26

Los Angeles 40. let očima černošské komunity. Úhel pohledu zvolen určitě zajímavě, ale příběh už tak zajímavý nebyl. Jako výlet do mé oblíbené filmové doby a města to bylo fajn, ale jako noir nebo neo-noir už moc ne, protože se to tak akorát táhlo. A další věc, ten název nedává v kontextu filmu a vyznění hlavní ženské postavy vůbec žádný smysl. ()

• Don Cheadle získal za tento snímek cenu LAFCA 1995. Uspěl v kategorii nejlepší vedlejší role. (Terva)
  • Natáčení probíhalo převážně v kalifornském Los Angeles, konkrétně také třeba na Griffithově hvězdárně ve slavném hotelu Ambassador. (Terva)
  • Režisér Carl Franklin byl v roce 1996 oceněn cenu Edgara Allana Poa za nejlepší film roku. (Terva)