Fat, Sick & Nearly Dead

Dokumentární

Austrálie / USA, 2010, 97 min

Joe Cross, Kurt Engfehr

Chris Seward

Myslím, že aj keď sa to časti divákov zdá až príliš zrejmé a jednoduché, ako aj mne, stále je žiaľ dosť jedincov, ktorí nie sú dostatočne informovaní. Proste si jednoducho nie sú schopní nájsť súvislosť so štýlom stravovania a zdravím. Netvrdím, že je to v poriadku, alebo že je to normálne, že si niekto nevidí ani na špičku nosa, ale takíto proste ľudia sú. Niektorí musia mať pocit, že videli dokument, alebo čítali odborný článok a na základe toho zmenili jedálniček či životný štýl. Neviem prečo to tak je, či je to absencia obyčajného zdravého rozumu, alebo sklon všetko zbytočne komplikovať. Každopádne aj pre týchto ľudí existujú dokumenty, ako tento. Pokiaľ pomáhajú komukoľvek k uvedomeniu si podstaty vecí, rozhodne nie sú zbytočné. Sama som videla iné dokumenty, ktoré nemali ani z časti taký zmysel a pravdivé informácie, ako tento, preto dávam plný počet.(26.2.2017)

Velmi inspirující dokument o zdravé stravě, životním stylu, hubnutí a všech věcí, které jsou s tím spojeny. Doporučuji určitě shlednout - zvláště těm, kteří si neví se sebou rady a snaží se hubnout pomocí drahých přípravků. Je to sice trochu vyumělkované (v animovaných vsuvkách je u zeleniny sluníčko a tak...jako že happy! ... :-) ) ...ale výsledek je neuvěřitelný a tomu chlápkovi ve druhé půli opravdu tleskám!(28.11.2011)

Ze začátku mi přišel dokument trochu nezáživný, ale postupem času začnete chápat, že se zde odehrává něco úžasného. Je mi poměrně jedno, nakolik jsou zde informace pravdivé a nakolik jsou přibarvené, aby byl výsledek tak strhující - mě stačí, že film má obrovskou motivační hodnotu a protože jsem si podobnou cestou prošel sám (i když jen 20 kilo), vím, že to prostě jde. Je to úžasná cesta lidí, kteří se rozhodli něco se sebou udělat a ještě k tomu inspirovat ostatní. Samotný závěr vás dojme!(21.3.2017)

• LividMuffin

Hezká story s happy endem a potenciálem motivovat lidi ke zdravějšímu životnímu stylu nebo aspoň k zamyšlení. Jen mám tak trochu pocit, že Fat, Sick & Nearly Dead je spíš kontraproduktivni - místo pravděpodobně zamýšleného sdělení "jezte zdravě, hýbejte se a budete žít dlouho a šťastně" tvůrci poslali diváky pro odšťavňovač a na drastickou dvouměsíční kůru, která je sice funkční (a rozhodně lepší než burger a cola), ale z dlouhodobého hlediska jsou jeji výsledky jen těžko udržitelné pro jedince nevzdělané v této oblasti. Navíc mě neskutečne sere styl dokumentsristiky, kde jsou Amíci vykreslení jako monolit vyžranejch nevzdělanejch prasátek a hlavní hrdina, jejich velký australský spasitel a super klaďas přišel s naprosto "průlomovým" objevem, ktery 100% zaručeně funguje a mění životy všech, kteří jej následují.(5.8.2014)

Jsi línej, tlustej, smrdíš a začínáš mít díky svojí tuposti zdravotní problémy? Tak si pust tohle! Super dokument o obézních lidech, kteří si za svou obezitu můžou sami, nikoliv vrozenou nemocí a o jedné z cest, jak se z těch sraček vyhrabat. Já tohle nikdy nepochopím, jak ty lidi dokážou podlehnout těm sračkám a žrát to. HNUS který střídá překvapení, jak se člověk dokáže díky své silné vůli ,,opravit´´ a zhubnout pouze přírodní cestou. Hlavně to, že to ty lidi dokážou, dokážou NEŽRAT TY HNUSY! Respekt všem z toho dokumentu, co to dokázali. Na 5* je to zbytečně zdlouhavé, ale tohle má smysl vidět. Jdu si dát Jablko. A panáka vodky.(16.9.2014)