Fat, Sick & Nearly Dead

Dokumentární

Austrálie / USA, 2010, 97 min

Joe Cross, Kurt Engfehr

Chris Seward

Myslím, že aj keď sa to časti divákov zdá až príliš zrejmé a jednoduché, ako aj mne, stále je žiaľ dosť jedincov, ktorí nie sú dostatočne informovaní. Proste si jednoducho nie sú schopní nájsť súvislosť so štýlom stravovania a zdravím. Netvrdím, že je to v poriadku, alebo že je to normálne, že si niekto nevidí ani na špičku nosa, ale takíto proste ľudia sú. Niektorí musia mať pocit, že videli dokument, alebo čítali odborný článok a na základe toho zmenili jedálniček či životný štýl. Neviem prečo to tak je, či je to absencia obyčajného zdravého rozumu, alebo sklon všetko zbytočne komplikovať. Každopádne aj pre týchto ľudí existujú dokumenty, ako tento. Pokiaľ pomáhajú komukoľvek k uvedomeniu si podstaty vecí, rozhodne nie sú zbytočné. Sama som videla iné dokumenty, ktoré nemali ani z časti taký zmysel a pravdivé informácie, ako tento, preto dávam plný počet.(26.2.2017)

• awelone

Obézní chlápek se rozhodl držet dva měsíce dietu na rostlinných šťávách. Jezdí po USA a lidem říká že nic nejí, což není moc pravda, protože v podstatě dostává živiny z těch šťáv. Dělá rozhovory s obézními lidmi, kteří nic neví o stravě a prakticky se živí ve fastfoodech. Podstata je určitě pozitivní, snaha přivést lidi ke zdravému životnímu stylu tu je, ale je podaná takovým způsobem, že po 10 minutách filmu už se nudíte a prakticky se nedozvíte nic nového, jen fakt, že Američani jsou tlustí, fastfoody jsou nezdravé a že máme jíst zeleninu. Na toto téma bylo natočeno spoustu skvělých filmů, které vás donutí zamyslet se nad tím, co jíte, ale tenhle k nim rozhodně nepatří.(8.2.2017)

dost jednoduche ale efektivne, viac ako dokument mi to pripada ako nejaka reklama na odstavovac... prva polovica sa venuje 60. dnovej ceste australana joe-a po USA pocas ktorej nic neje a len pije ovocie a zeleninu pripravenu v odstavovaci a pritom straca na vahe, popritom sa stretava s normalnymi americanmi a zistuje ich navyky co sa tyka jedla (nic prekvapujuce sa samozrejme nedozvieme)... druha cast filmu sa zameriava na paula, americkeho truckera s ktorym sa joe stretol a ktory je obezny a potrebuje pomoc. paul zacne s rovnakou dietou ako joe (teda len dzuse pocas niekolko mesiacov) a my sledujeme ako na to reaguje jeho telo a co sa snim deje... dokument to nie je nejako extra putavo nakruteny, ale hlavne druha polovica je celkom zaujimava...(16.1.2013)

Přesně, jak tu už někdo zmiňoval, kritizovat umí každý, ale něco ze sebou udělat je těžší. Nemám důvod dokumentu ani v nejmenším nevěřit. Joe uděl jen to, co doporučují lidi, kteří se o svoje zdraví starají a nevěří moderním farmaceutickým postupům. Zdraví je stav, který se musí pěstovat s pozitivní myslí. Přesně tohle jsem potřeboval vidět :) Super(28.7.2014)

Jsi línej, tlustej, smrdíš a začínáš mít díky svojí tuposti zdravotní problémy? Tak si pust tohle! Super dokument o obézních lidech, kteří si za svou obezitu můžou sami, nikoliv vrozenou nemocí a o jedné z cest, jak se z těch sraček vyhrabat. Já tohle nikdy nepochopím, jak ty lidi dokážou podlehnout těm sračkám a žrát to. HNUS který střídá překvapení, jak se člověk dokáže díky své silné vůli ,,opravit´´ a zhubnout pouze přírodní cestou. Hlavně to, že to ty lidi dokážou, dokážou NEŽRAT TY HNUSY! Respekt všem z toho dokumentu, co to dokázali. Na 5* je to zbytečně zdlouhavé, ale tohle má smysl vidět. Jdu si dát Jablko. A panáka vodky.(16.9.2014)