Fat, Sick & Nearly Dead

Austrálie / USA, 2010, 97 min

Joe Cross, Kurt Engfehr

Chris Seward
  • Fr

V PROCESU VÝROBY TOHOTO FILMU JOE A PHILL INSPIROVALI TISÍCE LIDÍ KE ZMĚNĚ SVÉHO ŽIVOTA. A JEJICH VÝSLEDKY JSOU VÍCE NEŽ ÚŽASNÉ. PROTO I VÁS ZVEME MEZI NÁS - PŘIDEJTE SE K NÁM NA CESTU ZA ZDRAVÍM........ /// Představte si to: OBEZITA VÁS MŮŽE ZABÍT! Doufám, že jste se lekli (až vám změkly)! Lekl se i Joe Cross a proto přijel do USA chlastat ovocný šťávy. PROČ? MRKNĚTE SE NA SVOJE BŘICHO! Mění svý životní návyky, ble ble ble, kecy, kecy, kecy... Dokument pro všechny, jejichž emociální závislost na žrádle je smrtící. Joe hubne, odolává žrádlu a mele hadry, jak to je těžký. (Ty vole, já taky rád jím, mě to nemusíš vykládat. Ani nikomu, kdo někdy držel nějakou bodovou dietu..) Jo, ještě rodiče nám nic neřekli.....,,už jako mimino...ble ble ble“.... Odbornice na výživu říká: ,,NEŽERTE“ (upřímná mladá žena...). Další odborník praví: ,,víc se hejbat!“ (díky!) Průzkum mezi hladovýma Amíkama...copak asi papáš chlapečku? ,,HAMBURGR A COLU“ (překvapení!!!). A všechny to samozřejmě sere (a to ani neviděli tenhle dokument...). Zatím Joe přijel domů (do Austrálie) a zjistil, že se mu vyčistil i mozek. Proto vrhá svý úspory (asi) na burzu (to já tak akorát vrhnu v Kauflandu... inu jinej kraj...). A zatímco je Joe pomalu nejhubenější tvor na světě, v USA Phill, kterej si už nevidí na pinďoura .... (no tak nám taky něco řekni Phille...): ,,HAMBURGRY, COLA, BLE BLE BLE... (Fakt jo? Tý brďo...). Faktem je, že lidi potřebujou víc informací, protože TOHLE se může stát každýmu Američanovi. (My Češi si pustíme Sedm hladovejch). Abych to shrnul: když vynecháme zbytečný kecy, vznikne 5timinutový instruktážní video o tom, že HUBNUTÍ JE DROGA s malou (ale přesvědčivou) reklamou na odšťavňovač. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vypadám, jako bych spolknul ovci. 2.) Myslím si, že nejlepší zbraní proti obezitě je bůček. 3.) Máš strach, že tě kvůli tloušťce nebudou moct pohřbít... (tak mě napadá... kurva, teď když jsem viděl tenhle dokument, patřím mezi nejvzdělanější člověky...Chceš? Pomůžu TI! Napiš mi...). 4.) Thx za titule ,,Mieroslav, Ariadna, Veronika“ a ,,ledo75“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(2.12.2011)

• awelone

Obézní chlápek se rozhodl držet dva měsíce dietu na rostlinných šťávách. Jezdí po USA a lidem říká že nic nejí, což není moc pravda, protože v podstatě dostává živiny z těch šťáv. Dělá rozhovory s obézními lidmi, kteří nic neví o stravě a prakticky se živí ve fastfoodech. Podstata je určitě pozitivní, snaha přivést lidi ke zdravému životnímu stylu tu je, ale je podaná takovým způsobem, že po 10 minutách filmu už se nudíte a prakticky se nedozvíte nic nového, jen fakt, že Američani jsou tlustí, fastfoody jsou nezdravé a že máme jíst zeleninu. Na toto téma bylo natočeno spoustu skvělých filmů, které vás donutí zamyslet se nad tím, co jíte, ale tenhle k nim rozhodně nepatří.(8.2.2017)

Přesně, jak tu už někdo zmiňoval, kritizovat umí každý, ale něco ze sebou udělat je těžší. Nemám důvod dokumentu ani v nejmenším nevěřit. Joe uděl jen to, co doporučují lidi, kteří se o svoje zdraví starají a nevěří moderním farmaceutickým postupům. Zdraví je stav, který se musí pěstovat s pozitivní myslí. Přesně tohle jsem potřeboval vidět :) Super(28.7.2014)

Myslím, že aj keď sa to časti divákov zdá až príliš zrejmé a jednoduché, ako aj mne, stále je žiaľ dosť jedincov, ktorí nie sú dostatočne informovaní. Proste si jednoducho nie sú schopní nájsť súvislosť so štýlom stravovania a zdravím. Netvrdím, že je to v poriadku, alebo že je to normálne, že si niekto nevidí ani na špičku nosa, ale takíto proste ľudia sú. Niektorí musia mať pocit, že videli dokument, alebo čítali odborný článok a na základe toho zmenili jedálniček či životný štýl. Neviem prečo to tak je, či je to absencia obyčajného zdravého rozumu, alebo sklon všetko zbytočne komplikovať. Každopádne aj pre týchto ľudí existujú dokumenty, ako tento. Pokiaľ pomáhajú komukoľvek k uvedomeniu si podstaty vecí, rozhodne nie sú zbytočné. Sama som videla iné dokumenty, ktoré nemali ani z časti taký zmysel a pravdivé informácie, ako tento, preto dávam plný počet.(26.2.2017)

Jsi línej, tlustej, smrdíš a začínáš mít díky svojí tuposti zdravotní problémy? Tak si pust tohle! Super dokument o obézních lidech, kteří si za svou obezitu můžou sami, nikoliv vrozenou nemocí a o jedné z cest, jak se z těch sraček vyhrabat. Já tohle nikdy nepochopím, jak ty lidi dokážou podlehnout těm sračkám a žrát to. HNUS který střídá překvapení, jak se člověk dokáže díky své silné vůli ,,opravit´´ a zhubnout pouze přírodní cestou. Hlavně to, že to ty lidi dokážou, dokážou NEŽRAT TY HNUSY! Respekt všem z toho dokumentu, co to dokázali. Na 5* je to zbytečně zdlouhavé, ale tohle má smysl vidět. Jdu si dát Jablko. A panáka vodky.(16.9.2014)