Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

poppy75

toto je viac pravdivejsi pribeh zo sucasnosti ako si mnohi dokazu pripustit vo svojej naivite....minus davam za tie na city trapne utociace momenty a klasicke hollywoodske klise co sa tyka vykreslenia postav...ale inak:povinne premietat na skolach... ()

Tempter

Znepokojující, místy až mrazivé a ač lehce (ovšem z pochopitelných důvodu čitelnosti sdělení) schematické, určitě stojící za vidění. Doporučuji všem generacím, každá se něco dozví. Jinak slušný výstřel do prázdnoty naší každodenní reality. A kdyby rejža se scénáristou měli o něco větší klobásku (sorry, ale kdo viděl, promine), mohlo to býti i epesně morbidní. Ale to by možná bylo už moc... ()

matador88

Disconnect - presne tento pocit som mal cely film. Nic ma nedokazalo spojit s nezavislymi pribehmi, ktore sa tam odohrali. Postavy su nesympaticke, nevybudujete si k nim ziaden vztah. Riesenie problemov je mi maximalne cudzie, ludia sa tam spravaju a reaguju velmi nepekne. Navyse nie je ani napinave, ako sa to skonci. A ono sa to v podstate ani nijak nekonci. ()

teekanee

Velmi silný film. Kamera ze začátku působí dost chladně a odtažitě, nevím jestli to byl záměr. Všichni herci hrajou výborně, zejména Skarsgard Grillo a Jason Bateman, který ukázal, že dokáže výborně zahrát i dramatickou roli. Všechno je to podtržený výborným soundtrackam, hlavní motiv jsem sice slyšel už v Sutter Island a Arrival, tady ale pasuje neméně dobře. Škoda, že ten film nešel na plno do kin a neměl pořádnou reklamu, zaslouží si mnohem víc pozornosti, než se mu dostává. 85% ()

Andrew88cz

Pěkně natočené rodinné drama... Tři příběhy o kterých má člověk přehled hned od začátku a hezky si dá všech 10 dohromady... napětí, emoce, starosti a to vše pěkně zabalené a naservirovane k zamyšlení nad tím, co vše je v dnešní době na denním pořádku od sociálních sítí až po rodinné problémy. (8/10) ()

kicsim

Film je tak dobrý psychiku človeka, zaoberá sa fenoménom internetu a jeho zákutiami Postavy sa prelínajú navzájom dejom tímu. Celý dej filmu a charaktery postáv vás udržia v napätí až do konca. ()

Kamil.Berane

88% - Děje se to každým okamžikem současného lidstva. Každou vteřinu internet ničí naše životy. Přitom již lidé bez něho nemohou existovat. Nejhorším co by lidstvo mohlo postihnout je být bez elektřiny. Ta je nedílnou součástí komunikace přes sítě. Nepostradatelná droga života v moderní civilizaci. Přitom nás ničí. Facebooky, Instagramy a další sociální sítě. Opravdu se mohou nazvat sociální? Nakonec vždy lidé poznají, že ten virtuální život se nedá srovnat se skutečným životem. Z toho máme totiž nezapomenutelné dobré zážitky. Ten virtuální nám v drtivé většině přináší samotu vedoucí někdy až k tragédii. Tohle vše spatříte v Odpojit. Pravdivost je tak dobře vyjádřena, že si zaslouží připomínat pokaždé když vezmeme do ruky smartphone, notebook nebo tablet. Až na maličkosti které celé dílo významně nenarusovalo se řadí mezi top filmovou produkci. Alespoň co se týká reality ze života a dějové pravdivosti. A o tom by měla filmová produkce především být. ()

honza.g

V podstatě jde o povídkový film, příběhy běží odděleně, jen postava bývaleho policisty z kyberoddělení některé propojí, ale scénáristicky ohledulně, vypadá to věrohodně. Silné téma, dobře podané. 90% Ukazuje, jak je virtuální svět lákavým místem pro všechny, kteří nejsou spokojeni se svým reálným světem a místo , aby se postavili těm reálným problémům (se svým smutkem, deprivací, odcizením, postavením ve světě), uzavírají se do pseudosvěta, který je zdánlivě vstřícnější až kamarádský. A někdy tvrdě narazí, protože ten virtuální svět obsahuje stejné zlo, jako ten reálný, ale je jaksi rychlejší a globalizovanější. A také méně přehledný: [spoiler]: nejúžasnější scéna je, když se odhalí, že údajný predátor je také jen pouhá oběť a jeho komunikace ohledně vlastního smutku nebyla falešná ()

Sejkorka

Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Úžasný scénář, Až tak, že jsem nejdřív myslel, že nedokoukám. Propletenec se neustále rozmotává, rychlé stihy na závěr jednotlivých příběhů jsou fascinující. Film skončí a já pět minut přemýšlím, rekapituluju, odhaduju co bude dál (probudí se ten kluk, co se chtěl oběsit ? Sebere se necitlivá novinářka ze šoku a vrátí se k řemeslu? Dopadnou policajti hackera, který připravil mladý pár o všechno hmotné ? A tak dál .... Pozn. - O sloupek níž Verbal, výjimecně bez sprostých výrazů a skvěle komentující zhoubnost IT světa. ()

BStone

Vydařené drama trefně ukazuje mezilidské vztahy a naprosté odpojení od lidskosti zneužitím technologií v dnešním zkurveném světě. 70% ()

J.Crusader

I po takřka 11 letech  je téma filmu nikoliv zastarávající, ale naopak ještě více aktuální. Ale snad už dnešní mladá generace není tolik naivní a stará generace je úměrně poučena. Alespoň já jsem. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka