Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

Vasyl

Pěkný, silný, uvěřitelný. Akorát mě teď trochu mrzí že jsem ve škole nedával víc pozor v hodinách u počítačů. Internet mám jenom na porno a další pičoviny, přitom jsem mohl byt nevystopovatelnej kyberzloděj... No nic, jdu si to dat na chvilku soukromě. ()

Facerr

Vcucávající drama, už i protože je o tom, v čem si frčíme všichni. Možná z toho někteří budou mít drobnou paranoiu, ale v zásadě to pro ně nebude nic nového. Tyhle online průšvihy už napadly asi každýho. Ovšem takhle dobře se k tomu postavit a předvést kam až může vést virtuální závislost, je celkem majsterštych. Strkat prachy do polštáře a odcizit se internetu stejně nehodlám:) ()

srolyma

Několik pouček o chování na internetu. Nikdy s nikým nechatujte, protože přijdete o všechny peníze a důvěrně se seznámíte s těžkou prací exekutorů. Nikomu neposílejte svoje hanbaté fotky, protože do druhého dne se bude vašemu malému pinďourovi smát celá škola. A hlavně se nepokoušejte pomáhat dětským pornohercům, protože je ta práce fakt baví a přestat s tím rozhodně nechtějí. Když to dodržíte, tak se vám možná vyhne náhlá chudoba, ponížení či sebevražda. No a nebo taky ne. Silný, mrazivý a velmi emotivní film. Měl bych jen malou výtku k závěru, který po té vlně deprese a bezvýchodnosti byl tak nějak až moc smířlivý. ()

lobo87

Prekvapujúca dráma o zhubnom vplyve internetu na našu spoločnosť. Všetky príbehy mali niečo do seba (najviac ma zaujal ten Batemanov) a celá tá mozaika do seba krásne zapadala z hľadiska nosnej myšlienky. Úprimné, pravdivé, emotívne... 80% ()

K1NGSLAYER

Ze začátku jsem si myslel že to bude nějaká blbost. To se však ale nestalo. Místo toho jsem dostal 3 různé příběhy různých lidí. Na tomto filmu můžete vidět přesně to, co se denně děje na internetu, a jaký je to vlastně nešvar dnešní doby. Líbilo se mi to zpracování, jak se mi to zpočátku nezamlouvalo, ale pak se začal příběh rozvíjet fakt ve velkém, a to byl pro mě ten boom kdy jsem věděl, že si tohle zaslouží plný počet. Co si budeme nalhávat, ale Frank Grillo co hraje detektiva to zandal na výbornou. Jen jsem trochu na konci nechápal ty slow motion efekty. Muselo to tam být? Nevím, působilo to na mě divně. Takové filmy by se měly pouštět dětem na školách, i když je zde nevhodný obsah pro mladší diváky, ale jak to jinak dat světu vědět? Mnoho lidí si ani neuvědomuje, jak internet není bezpečný. Prostě parádní film. ()

CrazymanM

No jo,takhle se teď žije!Honem abych zrušil facebook nebo se nejlépe odpojil od sítě!Ne vážně,ale pěkná sonda do současných životů,člověk se nad tím musí zamyslet,co všechno se může stát! ()

caMen

Silný téma. Je nutný o tom mluvit a točit filmy. Internet je neřízená střela. Respektive řízená je jen tím, co si lidé dovolí a nedovolí. Nezbavuje nás odpovědnosti za nepoužívání zdravého rozumu a vlastního úsudku. ()

megajalec

Dráma z 21. storočia, kde spoločnosť a ľudstvo je závislá na počítačoch, sociálnych sieťach a technológiách. To všetko však so sebou prináša riziká, ktoré prináša Disconnect. Či už podvádzanie cez sieť, kyberšikana, zlodejstvo a hackerstvo, zneužívanie mladistvých. Osudy obyčajných ľudí, ktorí žijú vedľa seba, ich linky sa spoja v závere. Veľmi dobre podané, z niektorých som mal až zimomriavky. ()

DonBraso

Od půlky filmu to neskutečně pomalu graduje.Tohle se fakt povedlo na výbornou.Co je nejvíc zvláštní,že režisér natočil jen dva filmy.Tenhle a nějakou srágoru.Občas hlava nebere.Novinka sice na trhu to zrovna není,že dokáže internet dělat divy.Příběhy jsou doopravdy všechny zajímavý a dokáží upoutat. Ten o reportérce a kluk co vydělává online videochatem je ze všech nejlepší.Tady už tak ani nejde o tom být online,jako když jedna reportérka chce být slavná.Ostatní jsou doopravdy jen o internetu jaký důsledky z něho nastanou.Všechny ty příběhy se všechny nespojí,což je určitě taky plus.Herecky taky super.Nějaká citová váha a tlačení na pilu jsem si úplně nevšiml či spíše už po americku tolik neprožíval.Co snímek chtěl říct,to řekl. ()

suboss

Film mi trochu pripomínal Crash od Paula Haggisa. Veľmi dobrá réžia, výborní herci a skvelý príbeh (príbehy) o tom, koľko zlého sa dá napáchať za pomoci internetu ale aj o tom, ako nenaprávať, to čo sme predtým dovrzali. Určite stojí za to vidieť. ()

othoson

Nemůžu si pomoci, ale musím dát plný počet. tento film se vlekl pomalým tempem, zlehka se tam hlavní postavy míjely a setkávaly, až vše nakonec doputovalo k nádhernému "rozuzlení", které dojme i cynika jako já... Dalším velkým plusem je velice dobře zvolený soundtrack, který pomáhá navozovat vždy tu správnou náladu přímo úměrnou ději filmu... ()

fafejt001

Tak tohle se dost povedlo , i když vím , že Andrew píše dobře . Kdyby to jěště více vyšperkoval tak to bylo na pět hvězd . Trochu mi to připomínalo Magnolii v určitých sekvencích . A JE DOBŘE , ŽE JE NATOČEN FILM ZE ŽHAVÉ SOUČASNOSTI . At ˇ puboši vidí kam až to vede nebotˇ si často myslí , že jsou středem vesmíru . Mám pro ně neradostnou zprávu - nejsou středem vesmíru a co v mládí zaseješ to později sklidíš . Tak to prostě funguje . ()

Simba72

Bohužiaľ tento film presne vystihuje krutú realitu, v ktorej sú ľudia častokrát ovplyvňovaní a klamaní internetom. V tomto prípade ich to môže stáť dokonca aj život. Disconnect je fakt na zamyslenie a poukazuje hlavne na naivitu takýchto ľudí. Páčil sa mi štýl akým bol film nakrútený, 3 dejové línie, ktoré sa neskôr pretnú a na konci sa poriadne rozuzlia. Dávam veľmi silné 4* a určite stojí za zhliadnutie. ()

FOndra

Film s poselstvím , které odkryje kruté nástrahy internetu v dnešní době. Určitě jeden z nejlepších filmů toho roku ... 85% ()

Jirkason

Film si zakládá na realitě dnešní doby a poukazuje na problémy internetu. Jenže tak doslova bych to ale neřekl, protože jde hlavně o lidi, jak se na internetu chovají a co na něm dělají. Jsme svědky několika příběhů, které poukazují na nejčastější hrozby, kterým se lidem mohou na internetu vyskytnout. Každý příběh spojuje události celého filmu, nejvíce mě oslovil příběh Bena a " Jessicy ", připomnělo mi to film Zkažená mládež. Názorně je ukázáno temné zákoutí sociálních sítí, kde člověk nemusí být zrovna tím, za kterého se vydává a i taková legrácka se může vyvinout v boji o život. Zajímavé je vidět souznění obou chlapců, kteří mají společnou jednu věc a to neopětovanou lásku jejich otců, kteří se o ně vůbec nezajímají. Všechny příběhy začínají se svým problémém, který se i přes všechny nesnáze na konci vyřeší, líbila se mi zpomalená scéna ke konci, kde konečně všem aktérům dochází, kde ten problém opravdu je. Lidí by měli být na internetu opatrní, protože nikdo neví, kdo na druhé straně opravdu je, nevyplácí se dávat všechny své údaje někam na sociální sítě a už vůbec ne vykládat cizím lidem své soukromé věci. Film byl pro mě velmi silný a nemůžu dát jinak než za 5 hvězd. ()

Vieriq78

Zaujímavý film spletený zo začiatku zo zdanlivo nesúvisiacich príbehov, v ktorých koluje podivuhodný svet socialnych sietí, a ďalších internetových návykov. Z bezvýznamných chatových konverzácií v momentoch slabosti človeka, z detských nedomyslených výstrelkov, či z predávania vlastného ja cez obraz pc, nám režisér naservíruje celkom dobrú dávku toho, čo sa deje v tomto svete. Ani jeden z tých príbehov nie je nereálny aj keď nereálne vyzerá, a tento film vykresľuje kam až môže zájsť skaza internetu, ale i naivita nás všetkých. Nejeden divák si určite pomyslí i na tú svoju internetovú spriaznenú dušu, ktorá vie niekedy viac ako vlastná manželka. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka