Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

Feacher

Hledal jsem na HBO GO, co si pustit, vyskočil na mě tento snímek a jsem za to rozhodně rád! Hodně aktuální téma, které se na několika propojených případech rozvede do krajních mezí, kdy si postavy v podstatě uvědomí, co je vlastně důležité. Hluboké psychologické pochody, skvělá gradace příběhu a ač tu nebyli žádní profláklí herci, bylo to i dobře zahrané. Solidní snímek a jasných 5*! ()

JB001

10 let starý film, který je aktuální i dnes. Dokonce ještě víc než tenkrát. Mrazivý realita všedního dne. Nelze nedat plný počet 5* a dal bych i víc kdyby to šlo ()

90125

Nedávno som to videl. Chlapec a dievča, párik, sedeli oproti sebe v kaviarni a 20 minút spolu neprehovorili. Celú dobu len uprene čučali do svojích ťamťungov. Disconnect je ozaj kvalitná a hlavne uveriteľná dráma presne tak, ako to mám rád. Mozaika úprimných, ľudských a navzájom sa pretínajúcich príbehov, ktoré zväzuje rovnaký motív. Pripomenulo mi to moje obľúbené Traffic, Crash alebo Magnoliu. Výborné je, že postavy nie su namaľované na čierno-bielo. Pretože hold každý sme nejaký a každý robí v živote chyby. Na konci som mal trochu strach aby príbeh neskĺzol do nejakého lacného všeobecného polepšenia sa, ale chvalabohu nestalo sa. Skvelé. 80 % ()

Googooplexer

Už bolo dosť lepších takýchto filmov, kde sa príbehy spojili zaujímavejšie. Aby som pravdu povedal, myslel som, že žáner "píšeme si a divák to vidí na plátne/obrazovke" už pomaly zaniká. Toto bude dúfam posledný výkrik, no a 116 minút, to je prehnané niekoľkonásobne. Thriller to určite nie je. Ale mohol byť. A dobrý. ()

JimmyMcNulty

Vynikající film se sympatickým hereckým obsazením. Všechny tři dějové linie jsou zajímavé a i přes poměrně dlouhou stopáž film ani na chvilku nenudí. Závěr filmu je kapitolou sama pro sebe. Finále diváka přiková k sedačce a nedá mu za hudby skvělého Maxe Richtera vydechnout až do závěrečných titulků. Měl jsem strach, aby film nebyl pouze o nástrahách internetu. Naštěstí nebyl a film má opravdovou hloubku. Skutečný obsah filmu jsou silné lidské emoce a příběhy, kdy internet je pouze prostředkem. Ve filmu nejde o ukradené peníze, fotky na internetu nebo o pornografii. Jde o obyčejné mezilidské vztahy, o důvěru, odcizení. Film je parádní režijní premiérou H. A. Rubina a pro mě osobně jeden z největších objevů roku. Prozatím 4 hvězdičky, ale je možné, že po dalším zhlédnutí přidám i další. ()

ProchySBK

Jak za menší prachy udělat bombu? Takhle! Jenom na tenhle film s chladnou hlavou a ne vidinou mega trháku. Dle hodnocení je to super film, ale nic víc. Nekažte si zážitek a mrkněte na to dřív než budete číst zdejší hodnocení :) ()

Goddesss

V dnešní iDobě film, který vás donutí zamyslet se nad tím, do jaké míry je v pohodě co a komu sdělovat nejen na fakbuku, twitáži a podobných sociálních sítích. Za mě hodně líbivý drama. ()

Montmorency

Kolem velmi aktuálního tématu propojené příběhy, zasahující všechny společenské třídy....naštěstí docela reálně, bez obvyklého patosu, možná bych ubrala toho teatrálního aktion na konci, pak by to bylo opravdu dokonalé. Velmi solidní Jason B., měl by brát více takovýchto rolí... ()

lineker

Film, který Vás zasáhne více než by jste před shlednutím čekali. Tak trochu soudobá válka strojů, kde je ovšem daleko rafinovaněji útočeno nikoliv na těla lidí, ale na jejich duše. Útočníka lze globálně nazvat "informační technologie". Zapomeňte na intimitu a soukromí. Vše co by se do těchto dvou slov dalo ukrýt a mělo být ukryto je nyní všech. Zvlášť, když se o to sami tak rádi poddělíme. A následky? ()

hujerita

Výborné to bolo, dlho som odkladal pozretie tohto filmu, ale pozrel som a nebanujem. Normálne začínam premýšľať že sa odcvaknem od internetu, ale to by bol odo m%na pokoj všade a to asi nechcete :-) Normálne povinne by som to vysielal na školách v rámci výpočtovej techniky, pretože tý násť by to lepšie pochopili ako všetky tie poučky a ja neviem čo sa ešte učia. ()

Hektor.Troy

Zajdem az tak daleko,ze napisem ze toto je nalepsi film od Requiemu za sen...Dufam ze nebudem cakat dalsich 13 rokov na tak neskutocny film:)Vacsina ludi tomuto dava 5 hviezdiciek,lebo je to o tom a o tom,ale najvacsiu zasluhu na tom maju herci-minimalne siesti z nich by si zasluzili oskara. ()

robinho

Mám rád když občas narazím na film od kterého moc nečekám a který překvapí.Disconnect je výborné drama.Jednotlivé příbehy člověka vtáhnou do děje.Jedná se o současný film,jak už tady bylo napsáno.Představuje nám ůskalí používání internetu.Všechny příbehy mají člověku co říct a člověk se s mnohým může ztotožnit.Příbehy nekončí happyendem ale trpkým vystřízlivěním.Ve finále hodně silný filmový zážitek. ()

Major776

Takovýchto příběhů existuje v současnosti určitě miliarda, možná ještě více. Filmu by neuškodila větší propojenost příběhu, nebo alespoň společná časová osa. I tak se ale jedná o celkem dobrý snímek a je jen škoda že nemá dost vnitřní síly na znovusledovanost. ()

onevoice

Závislosť na internetu je veľmi návyková a chytila aj mňa. Filmu nemám čo vytknúť. Absolutne top žánru. Najviac sa mi páčil príbeh kde hraje Bateman. Nezvyklá úloha pre komediálneho herca. Jednoznačne plný počet. ()

TeeToTaller

Tyhle typy filmů mám hodně rád. Disconnect na mě ale působil spíš dojmem vynikajícího amatérského filmu roztaženého na 2 hodiny (a vlastně to ani nestačilo, protože příběhy nabraly až moc rychlého konce). Takže skvělý atraktivní scénář, který dle mého úsudku kazí slabá režie... ()

stuj

Dobré. Z popisu filmu jsem ale očekával trochu něco jiného a je asi dobře, že jsem to jiné i dostal. Milé překvapení byl zejména konec, což nebývá u umerických filmů zvykem. ()

kkafi

Film u kterého jsem na začátku nevěděl kam směřuje, postupně si získal napětí, které vytrvalo až do konce a rád se na něj podívám znova. Každá z hlavních postav si mě svým způsobem získala a z jejich osudů až mrazí. Bylo by fajn občas na chvíli vše vypnout a dát se "offline" ale dnes už to asi není možné. Film mě dostal hlavně tím, že je to vše až moc možné a reálné. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka