Psychologické drama sleduje několik propletených příběhů, které spojují následky nesprávného použití moderních technologií. Jde o hořkosladké podobenství toho, jak mohou selhání v komunikaci ničit naše vztahy. Tvrdě pracující právník, který neustále visí na telefonu, si nedokáže najít čas na komunikaci s vlastní rodinou. Odcizený pár používá internet jako prostředek k úniku z jejich dávno mrtvého manželství. Ovdovělý bývalý policista se usilovně snaží vychovat nezdárného syna, který trápí svého spolužáka kyberšikanou. Ambiciózní novinářka vidí svou životní příležitost v sepsání příběhu o dospívajícím chlapci, který vystupuje na internetových stránkách pro dospělé. Jsou to cizí lidé, sousedé i kolegové, jejichž příběhy se protínají v tomto strhujícím dramatickém thrilleru o obyčejných jedincích, kteří zoufale touží po lidském kontaktu. Film zkoumá následky používání moderních technologií i to, jak tyto technologie ovlivňují a určují naše každodenní vztahy. (HBO Europe)

C0r0ner

Naprosto neznámý režisér a scénárista. Může z toho být něco dobrého? Jo. A jak! Zpětně si tak nějak neumím vybavit, proč jsem tomu nedal pět hvězdiček, ale asi tomu něco málo chybělo. Nicméně opravdu velmi málo. Tak nádherně poskládaný a vygradovaný příběh se totiž vidí málokdy, zvlášť když se v něm objeví ještě tolik překvapivých emocí. 90% ()

zette

Sice nijak originalni, presto zajimava mozaika sledujici nekolik postav, kterym zivot vice ci mene ovlivnil internet. Jak uz to u podobnych filmu byva, tvurci mozna zbytecne tlaci na pilu, na druhou stranu vsak film bavi od zacatku do konce. Vyborna hudba, zajimave postavy, ktere jsou vytecne zahrane, za vsechny jmenuji Franka Grilla. Jeste pred 15-ti lety bylo nemyslitelne, ze by takovy film mohl vzniknout... ()

PavelVanekArt

Perfektně natočenej flick. Herci, hudba, scénář. Hodně mi to připomíná film CRASH. Díky bohu je to ještě lepší. Plus, dostal jsem to na doporučení. Paráda. ()

PROCESOR

Milý uživatelé, až budete někdy na "anonymním "chatu diskutovat se svými oblíbenými, který "znáte" nezapomeňte na sebe vyblít co nejvíc. Velmi poučný a napínavý snímek, který propojil zdánlivě samostatný příběhy. Hezky to všechno vykřičte do světa at se toho zbavíte a navrch přidejte nějakou tu fotečku. ... ()

campix

Dramatický propletenec lidských osudů, ve kterých hlavní roli hrají moderní technologie, které nám na jednu stranu velice usnadňují život, ale na druhou stranu vytváří spoustu nových problémů a nebezpečí. Takové malé/velké drama bez větších hereckých hvězd, ale s kvalitními hereckými výkony a zajímavě napsaným scénářem, kdy nemůžete vyloženě lamentovat nad chováním jednotlivých postav, jako tomu často bývá. Hodně současné, hodně lidské. Povedené drama. ()

Icefist

Sociální sítě, potažmo internet jako celek, mají milion předností, ale přibližně stejný počet negativ. Výhody bývají vidět na první pohled, zápory jsou povětšinou skryté a vyplují na povrch až když je opravdu zle. Disconnect nám přináší náhled na pár těchto problémů a předkládá je s vážnou zasmušilou tváří. Proč ne. Lidé by si měli v tomto oboru trochu rozšířit obzory. Forma je stará známá, kdy divák sleduje několik příběhových linek, které se v průběhu více či méně protnou. Jen se mi těžko hledá moment, který by se mi vyloženě vryl do paměti, abych ho uvedl tradičně v závěru komentáře. 70 % Oblíbená část- Skarsgårdovo vyprávění manželce o službě v armádě ()

animaxis

Film Disconect ukazuje, že v dnešním světě je plno nebezpečí, ale taky že většinu z nich si vytváříme my sami. Všechny tři příběhy ve filmu mají zajímavý vývoj a některé by se daly možná označovat za skutečné. Příběh novinářky mě až tak moc nezajímal a nakonec v podstatě skončil tam, kde začal, ale to mu neubírá na kvalitě a té možnosti, že se to může klidně dít (jakože se to děje určitě). Příběhy o kyberšikaně a o ukradeném účtu na mě ale zanechaly větší dojem. Taky bylo zajímavé, že jsou všechny ty příběhy nějak spletené a to film jen dodává na síle. ()

markyz.

Film k součastnémů, smutnému dění v našich životech. Internet a mobilní telefony, které nás měly spojit dělají přímý opak.. Velice silný film. ()

Immortal17

Říkala jsem si, že je tento film natočen na skvělé téma, tři příběhy zdánlivě o něčem jiném, ale přitom se jedná vždy o to samé...jak moc zákeřný je ve skutečnosti internet? Kolik existuje důvěřivých lidí? Přiznejme si, že vidíme pouze to, co vidět chceme a co vidět potřebujeme, zápory nebere v úvahu a realita je nakonec tvrdá. Výborný film, skoro by to byl plný počet, kdyby Alexander Skarsgård nekazil celkový dojem z filmu. Škoda, ale každopádně stojí za to, tento film vidět. ()

kocik1

Odpojit sice možná nepřináší nijak originální námět, moc se mi ale líbilo jeho zpracování. Konkrétně tedy to, jak dokázal uchopit téma osamělosti a hledání souznění, které když nenajdeme doma, hledáme prostě jinde. Pro mě bylo nejzajímavější vykreslení charakteru "Jessiky". ()

URBAN

Film na toto téma mě opravdu překvapil. Pojal toto téma moderní doby zajímavým a nenaučným stylem. Spousty lidí by si z tohoto filmu mělo vzít příklad nebo se alespon nad tím pozastavit. (11.3.17/PC) ()

fantassia

Je to můj čistě subjektivní pocit, ale tak vysoký hodnocení si tenhle film nezaslouží, je to trochu lepší průměr, ale snad tím tématem, který se zdá hodně aktuální, se to tak zvedá. Film byl podle mě zbytečně dlouhej a místama nudnej. Mám trochu slabost pro Sašu, tak to byla malá náplast, něco přidávám za volbu Sigur Ros: Musím zmínit ještě jednu pěknou scénu před koncem, kdy se filmové postavy pěkně zmasí, tím zpomalením to moc hezky vyniklo, hodně jsem se bála, že to všechno dopadne jak v pohádce a budou všichni hapy, tak to by mě asi vomejvali a moc daleko to k tomu nemělo, že aspoň u jedný postavy to nechali trochu otevřený zato teda jsem vděčná. 60% + jedna za hudební výběr ()

Tyny

Tohle je fakt síla. Čekala jsem trošku slabší odvárek, tohle bylo i na mně moc. Necelé dvě hodiny silného dramatu, různých lidí s různými problémy. Celou dobu jsem měla napnuté snad všechny svaly v těle. Šílený film, ale skvělý. Skvělý. ()

jedna_vrana

Rich Boyd: „Všetko, čo milujem, je v tejto izbe.“ Túto vetu vyslovil Rich, keď už bolo takmer neskoro. Film by sme mohli považovať za vymyslenú zmes príbehov ľudí, ktorých dobehla vlastná naivita a nechali dvere svojho súkromia otvorené dokorán. Lenže takéto veci sa naozaj dejú. Koľko prezradených hesiel, uniknutých fotiek a prísah, že je to „len medzi nami“, sa ako blesk z jasného neba objavilo v nesprávnych rukách? Čo všetko sme už po sebe v sieti nechali? Myslíme si, že sme bezvýznamní a nikoho nezaujímame. Ale keby tieto informácie o nás niekto spojil a dal dohromady... Ono sa to však deje, volá sa to AI. Nemyslím si, že by sme sa mali báť a šíriť konšpirácie, ale mali by sme UČIŤ žiť s online svetom deti. Tie zariadenia už máme pri sebe vždy a všade: v spálni, v kúpeľni, pri jedálenskom stole, v aute, na cestách, v práci... A tak je tento film aj o nás. ()

kinghome

Skvěle natočený a zahraný film o dnešním největším problému. Tři příběhy, každý zdánlivě úplně o něčem jiným, ale v jednom se spojuje, a to je internet. Nejvíc mě zaujala linka s ukradenou identitou a samozřejmě s kyberšikanou. Úžasné realistické herecké výkony až mě z toho mrazilo. Všechny příběhy se stupňovali až do konce, který nebyl ani vyhrocenej a ani nějak vyděračskej, prostě byl natočen tak, jak by se zachovala většina lidí. Žádné přehnané reakce, prostě nic co by mi tam vadilo. Zachoval bych se úplně stejně jako většina herců ve všech 3 linkách. Nádhernej smutnej film, který určitě stojí za vidění. 95% ()

Qitek

Velmi "milé" překvapení. Asi tak bych hodil do kostky pochvalu. Disconnect je takový nenásilná, doznívající ozvěna filmů jako je třeba Crash. Není to za každou cenu akorát tak zbytečně překombinované a zbytečně nabubřelé nějakým poselstvím. Emoce chvílemi tlačí, ale proč kurva jednou za čas ne, když je to podáno opravdu tak nějak skromně. Jason Bateman mě poprvé v životě překvapil, protože ho jsem opravdu nikdy neuznával, ale jeho umírněný civilní projev je víc než příjemný, stejně tak i pozvolná režie. Nejde tu o žádný zázrak, ale o jednoduše výborný film, který mě víc než potěšil a 116 minut tak nějak uběhlo bez sebemenších úhon na čemkoli. Tleskám. ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka